Travis

72%
Horor střižený skoro po britsku, s velmi anglickým Františkem Němcem, nerudným kočím Josefem Somrem, opuštěným venkovským sídlem a jeho záhadným obyvatelem. Televizní film podle povídky J. HanákaJana Květoňová
Jana Květoňová
7 027 bodů
7
Velmi dobrý český horor, při němž mi chvílemi běhal mráz po zádech. Václav Postránecký prokázal, že je i výborný režisér, a František Němec zde vyloženě exceloval. Ale ani Josef Somr a Jaroslava Tvrzníková nezůstávají někde jak se říká "na chvostě". Navíc hudba je mrazivá a vůbec celková atmosféra odpovídá označení "horor". Hřbitov na zahradě. Dveře, které nejdou otevřít, ale někdy se otevírají i samy. Vyzvánějící telefon, ale zvednete-li sluchátko, je hluchý! Atd., atd. Starobylý dům uprostřed blat je obklopený mořem, a tak se vždy na několik hodin stává ono místo ostrovem. Už to nahání člověku hrůzu. Konec je otevřený. Narodilo se Jeremy Heartleyemu dítě živé? Jak to dopadlo s porodem jeho ženy? Každý ať si o tom myslí, co za vhodné uzná. Pravdou ale zůstává, že jde o horor anglického typu a velmi zajímavé dílko, které by bylo možné upravit i jako rozhlasovou hru a podle mého názoru by to nebylo vůbec marné!
Veronika Rada
Veronika Rada
942 bodů
10
Jeden z nejvíc atmosférických filmů z české tvorby který jsem kdy viděla. Lepší než Žena v černém, která očividně vychází ze stejné předlohy.

Dodatečné informace

Původní název:
Travis (více)
  • Česká republika Travis
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění