Sedm schodů k moci

79%
Sedm schodů k moci
Anna Malá pochází z malého města a provozuje se svou kamarádkou Hankou a přítelem Jindrou hospodu. Když zdědí po otci byt v Praze, rozhodne se, že běh svého života změní. Odrazovým můstkem se jí stane místo servírky v poslanecké kantýně. Protože není hloupá a rychle se učí, brzo zjistí, jak to v politických kruzích chodí. Její bolestná zkušenost a současně probuzené ambice jsou hnací silou všech následujících kroků a činů, které jí mají zajistit moc a neporazitelnost. Seriál Sedm schodů k moci od TV Prima byl volně inspirován kauzou Petra Nečase a Jany Nagyové z roku 2013.
Recenze: Sedm schodů k moci

Kinobox.cz
40%

Dobrý námět korupce v politice a žurnalistice se rozpadá kvůli nedomyšlené hlavní postavě a podivné neschopnosti vystihnout české politické prostředí, která by nás u Josefa Klímy jako zkušeného reportéra měla překvapit.


avenis
avenis
8 056 bodů
9
Výborná a odvážná sonda do českého politického bahnitého rybníčku. My všichni tak nějak víme, jak to tam asi chodí, ale nikdo z nás s tím nic nedokáže udělat... jen příště líp volit... Ale dřív nebo později se tam zašpiní každý.
Eva Podzimková zahrála skvěle a měla k dispozici bezvadný scénář. Josef Klíma se nikdy nebál a Lenka Hornová rovněž. Oba mají hluboké znalosti i zkušenosti a tak dobře vědí, o čem psát. Příběh premiéra Vichra (krásně vymyšleno ke jménu Nečas) a jeho femme fatale Anny Malé (opět zdařile vymyšleno - Nagyová = velká) vtáhne, nenudí a udrží až do konce.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 011 bodů
8
Poměrně dobře zpracovaný politický seriál, na Primu, kde dávají povětšinou romantické komedie nevalné úrovně, docela překvapivé. Všichni herci hrají dobře. Rozesmálo mě akorát, že Eva Podzimková a Jiří Vyorálek měli pro milostné scény dubléry. Problém je, že Anna je jakožto postava zcela nezajímavá a dosti monotónní. Máme sledovat její vzestup a morální pád, nicméně už od druhé epizody je naprosto jasné, že je ochotná udělat pro svou kariéru prakticky cokoliv. Přesto stále nemůže uvěřit špíně, která se okolo ní děje.
Veronika Rada
Veronika Rada
903 bodů
9
Pane Klímo, klobouk dolů. Tak silně stahující seriál v ČR je malí zázrak děkuji.

Dodatečné informace

Původní název:
Sedm schodů k moci (více)
  • Česká republika Sedm schodů k moci
Premiéra v ČR:
11. 7. 2023
Distributor:
TV Prima
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Předplatná

Powered byJustWatch