The Sleepers (USA)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
60 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Podzim 1989. Sovětské impérium ve východní Evropě se otřásá v základech. Ve vzduchu visí změna. Neví se však, kdy přijde a jakou podobu bude mít. Profesionální více »« méně

Režie

:
Ivan Zachariáš

Scénář

:
Ondřej Gabriel

Herci

:
Tatiana Pauhofová Hattie Morahan David Nykl Jan Vlasák (I) Kristýna Podzimková ...
Jste na stránce miniseriálu Bez vědomí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou miniseriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily miniseriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o miniseriálu Bez vědomí myslíte! K 25. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Bez vědomí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2019
  Sheldon (16048 bodů)

  Herce dělá hlas nebo mimika a někteří čeští herci mají pocit, že když ,,šumlují“ nebo zírají upřeně je to vynikající herecký výkon. V tomto ohledu je vítanou změnou obsazení Jana Vlasáka (Hostel, Vratné lahve) do jeho zřejmě největší filmové role, který hraje hodně zajímavou figuru a za mě by si měl odnést Českého lva nebo cokoli co má nějaký význam pro herecký výkon, ať už se to jmenuje jakkoli, stejně jako Martin Hofmann, který hraje estébáka s průpravou esenbáka z kriminálky, aniž by byl karikaturou a směšnou figurkou. Táňa Pauhofová je jako houslistka velice přesvědčivá a Martin Myšička podle mě zahraje cokoli, ale bohužel má zoufale málo prostoru. Na hodně malém prostoru exceluje také Lenka Vlasáková a velkým překvapením je pro mě obsazení pro mě dosud nepříliš známé Lucie Juřičkové.

  Bez názvu je velmi solidní produkce HBO, která si zaslouží divákovu pozornost a oproti výrazně thrillerovějšímu Rédlovi je Bez vědomí o třídu lepší projekt, zejména po scenáristické stránce, i když i zde je několik faktografických lapsů, psychiatrie takto nefungovala, snaha o zmatení pronásledování estébáky je hodně mimo ve světle informací, že v každé ulici byli dva uliční důvěrníci a po Marii šla KGB, STB i MI6 najednou a domnívám se, že sekvence z vojenského prostoru Ralsko je spíš do Postradatelných, než do tohoto seriálu. Každopádně palec nahoru.

 • 75%
  1
  0
  3. 12. 2019
  JosefTomas (8957 bodů)

  Oceňuji tvůrčí snahu zachytit co nejvěrněji dobu, kde se seriál odehrává a vybrané lokace (jistě s použitím nějakých triků) ten dojem dost umocňují. Po prvním díle jsem měl však trochu rozporuplné pocity, neboť se spíš mlžilo, než řešilo. Což byl jistě záměr tvůrců, ale díky tomu první díl je dost pomalý a místy i trochu nudný. (I když si cením svéráznějšího přístupu střihače, který se snaží docílit dojmu, že se něco děje) V druhém díle se naopak toho děje až moc a skáče se v ději, v čase a v lokacích dost zmateně, takže občas člověk všechny informace nepobere (a že jich tam tvůrci chrlí dost). Od třetího dílu se ale všechno zklidní, karty jsou rozdané a my si tak konečně můžeme užívat pořádného děje. Rozuzlení přichází skvěle dávkováno, stejně jako jednotlivé zvraty a takto jdeme až k pátému dílu, který je dle mého nejlepší a nejvíce strhující. Proto je škoda, že tvůrci ve stejném tempu nedokázali pokračovat v gradaci a šestý (poslední) díl, ač všechny linky náležitě uzavírá, působí od zbytku jaksi přebytečně. Jinak je ale režie naprosto skvělá, kamera je na české poměry přímo světová a herci hrají jako o život (i když občas musí říkat papírem šustící dialogy). Celkově tedy Bez vědomí přináší jiný pohled na rok 1989 a byla by škoda ho minout, jistě má co nabídnout.

 • 60%
  1
  0
  7. 1. 2020
  leafroller (3023 bodů)

  Líbilo se mi, že autor vynechal kompletně KSČ a zůstal v čistě špionské rovině. Moc se mi líbilo striktní zachování dobových rekvizit, vč. hudby. Nelíbilo se mi tempo. V tom seriálu se nic nedělo. 3 díly by úplně stačily.

Hodnocení a recenze Bez vědomí

75 81 ?
jak hlasovat?
 • Volpe 80%
 • mims 80%
 • dav.bal 70%
 • leafroller 60%
 • Petrson 65%
 • limeta 85%
 • Meky 60%
 • Sheldon 85%
 • JosefTomas 75%
 • InJo 85%
všechna hodnocení (10)