martin-mickey-stusak
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 50%
  0
  0
  22. 8. 2017

  Diváci těšící se na klasický velmi známý příběh budou velice zklamáni. Tohle je zcela něco jiného a z původní předlohou to nemá pranic společného. Na výpravě, kostýmech a vůbec celé atmosféře se nešetřilo a tak alespoň v tomto směru docela zaujme. I ta arabská kultura je zvýrazněna dobře. Na dobrodružný žánr však tady toho dobrodružství zase tolik není a byť se Aladin neustále culí od ucha k uchu, k pobavení tu není takřka nic. Jako historický příběh z arabské země pojednávající tehdejší zvyklosti a mravy by mohl být snímek hodný k pochvale, ale protože se jedná o úpravu příběhu ze sbírky lidových pohádek ‘Tisíc a jedna noc’, spíše se setká s nepochopením.

 • 70%
  0
  0
  22. 8. 2017

  Plukovník James Bradock potřetí a s příběhem opakující problematiku, kterou zvýraznil už Sylvester Stallone snímkem ‘Rambo 2’, kde šlo o americké válečné zajatce. Zde se jedná o plukovníkovu vietnamskou ženu a syna, kterým taktéž americké úřady odmítají pomoci. Videosnímek je natočen postupy, jaké se v 80. letech používaly a tak už dnes vypadá zastarale a vůbec nějak podivně. Ale stále je to osmdesátková klasika, ke které se dá z nostalgie i dnes vrátit a není to jen vlivem Chucka Norrise. V této době vzniklo videosnímků o válečném Vietnamu nepřeberné množství a jsou i horší jak tento. Akční klasika o hrdinství a vůli dosáhnout svého překračující logiku dokáže ocenit jen divák neporovnávající děj s realitou. I jako komiks by to bylo dobré.

 • 50%
  0
  0
  17. 8. 2017
  Top Five (2014)

  Snímek se zabývá tématem pojednávající americkou barovou zábavu jednoho komika pojmenované jako stand-up vystoupení a protože autorem scénáře je Chris Rock, který si to sám nejen natočil, ale zahrál si i hlavní roli, se dá usuzovat, že snad čerpal ze svých vlastních životních zkušeností. Jedná se o nenáročnou komedii, která však nijak zvlášť zábavná není. Newyorský zaškatulkovaný komik se snaží prorazit v dramatických dobrodružných filmech, ale nikdo to prostě nedokáže přijmout. A tak je tlačen zpět ke komice, což zase odmítá přijmout on. Nic víc, nic míň. Scénář je bohužel dosti slabý a jeho natočení na něm nic neposílilo. Jestli to v sobě nese nějakou myšlenku, závidím tomu, komu se ji podařilo pochopit. Je to málo živé, málo zábavné, málo přitažlivé. Nic naplat, po shlédnutí tento snímek bezostyšně upadne do zapomnění.

 • 60%
  0
  0
  17. 8. 2017

  Snímků o snaze utéct ze zajateckého tábora v době 2. světové války bylo natočeno více než dost. Některé patří mezi klenoty světové kinematografie (Velký útěk) a na některé se raději zapomnělo (Vítězství). Italská kinematografie se rozhodla natáčet také snímky s příběhy z dob této války a vlivem své minulosti nemohli jinak, než o Američanech. Hollywoodem se samozřejmě velmi inspirovali a tak došlo i na téma zajateckých táborů. Příběh o snaze zajatců zhatit použití tajné zbraně nacisty není vymyšlen špatně, jen tomu chybí určitá žánrová dravost a přesvědčení. Lehčí dramatičnost to má, ale ne takovou plynulost a hlavně nápaditost jako třeba právě zmíněný snímek ‘Velký útěk’. Je to však vlivem stopáže a snad i omezením rozpočtu udělat z filmu něco víc. Poněkud podivně u toho zní hudba, kterou připravil Elsio Mancuso. Nijak zvlášť se k takovému žánru nehodí. Takže vyloženě filmová pecka to není, ale jsou daleko horší. Jako průměrný film však nijak divácky uškodit nemůže.

 • 60%
  0
  0
  17. 8. 2017

  Ve své době velice smolný film, který dnes vypadá jako obyčejná komiksová sci-fi zábavná rodinná podívaná, ze kterého 80. léta doslova září. Onen komiks skutečně vycházel a byl vcelku populární a tak není divu, že vznikl i film. Jenomže jeho odklonění od předlohy fanoušci prostě nepřijali. Nemělo to ten správný satirický šmrnc a dobrodružnost. Vyloženě dětský film to není, ale dnes už to ani jim nijak neuškodí. Při sledování snímku tedy doporučuji pustit svou roušku fantazie a bavit se. Berme to jako předchůdce známých ‘Želvy ninja’.

 • 40%
  0
  0
  15. 8. 2017

  Dolph Lundgren ve snímku snažící se zanechat nějaký odkaz a snad i myšlenku, ale zpracovaném tak podivně, že divák tápe na jaký žánr se to vlastně dívá. Mísí se tu dobrodružné drama s explozivní akcí a do toho se ještě cpe i nějaká ta romance. Angola po občanské válce, všude nějaká mina, humanitární organizace je likvidující a do toho banda teroristů, která se zmocní ničící zbraně. Žánrový myšmaš vhodný pouze pro videotrh. Mnohé scény spíše budí úsměv nad amatérskou kamerou a vůbec vyobrazením scén. Kolikrát se Dolph na začátku při přepadení ohlédne za sebe po stojícím tanku během masivní bitvy aniž by se pohnul z místa? Při jeho vysoké postavě by ho opravdu ani nikdo netrefil? Ne, pokud si chce divák snímek užít, nesmí u toho takto přemýšlet, jinak je to ztracený.

 • 60%
  0
  0
  15. 8. 2017

  Na četnickou stanici přišla pohroma. Četnický oddíl se musí omladit a tak všichni bez vyjímky musí na zasloužený odpočinek. Jenomže nuda je silnější a tak se všichni potají převléknou do uniforem a… A bohužel, už to nějak není ono. Louis de Funès sice řádí jako obvykle, ale slabý scénář prostě nezachrání. Jedná se i o poslední příběh, kde vystupuje Fougasse v podání Jeana Lefebvra. Scenáristické nápady pro postavu cholerického strážmistra Cruchota sice obsaženy jsou, jako např. obrana svého domu, ale co se týče humoru, krapet to skřípe. S rozvahou a skromností však snímek pobavit dokáže, jen ne tolik, jak by mohlo být očekáváno.

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2017
  Bílí vlci (1969)

  Zatímco předchozí snímek ‘Zlato v Black Hills’ se více podobá západoněmeckým mayovkám, tento volně navazující se už více blíží americkým westernům. I v Hollywoodu vzniklo bezpočet snímků zabývající se útrapy indiánů a jejich nucení se přesídlit do rezervace. Dějově tedy nejde o nic mimořádného. Štvanice na indiány, ti se brání a tak vznikají různé roztržky. Příběh více apeluje na děj než na akční scény a tak nějaká ta menší přestřelka se objeví jen z nutnosti v rámci žánru. Zkrátka se jedná o westernové drama než o tzv. rodokapsové dobrodružství. Fanoušky mayovek tedy snímek nijak zvlášť nenadchne. Pro ostatní se nabízí další příběh o tom, jak se indiáni ve své době likvidovali.

 • 80%
  0
  0
  11. 8. 2017
  Simon Sez (1999)

  Akční komedie natočená dle filmových vzorů z hongkongské produkce a to se tvůrcům povedlo. Jedna akce střídá druhou, šaškárny a komediantství, jen chybí typické asijské ksichtíky. Kdybych měl herce zaměnit za asijské, místo Rodmana bych si představoval Samuela Huia a místo Dane Cooka Karla Maka. Ano, pro někoho známá dvojice ze série ‘ Bláznivá mise’. Jenomže tu jsou vedle Rodmana především evropské tváře a tak snímek vypadá nezvykle. Je to komiksové, má to švih, obsažen je humor, zkrátka popkornový akční videosnímek sem vším všudy. I jako komiks by to bylo super.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Špionáž (2013)

  Průmyslová špionáž. Takové téma není zrovna ve světě filmu hojně používané a tak tento takřka vyznívá jako zázrak. Finty, intriky, bohulibé nápady, jak zlikvidovat svého největšího podnikatelského konkurenta. Od skutečných špionážních příběhů se tento v zásadě ničím neliší. Vlastně nemá čím překvapit. Dějová linka je předvídatelná a to tak, že se z toho podivně vytrácí napětí. Ale to neznamená, že by to nestálo za to to vidět. Naopak. Jako alternativa od skutečných špionážních filmů se zdá být dobrý. Jen od toho nelze očekávat nic vyjímečného.

 • 40%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Mumie (2017)

  Marná snaha, tento remake stejnojmenného snímku z roku 1932, se prostě nepovedl po všech směrech. Chybí tomu plynulost, dějové nápady, humor, atraktivita příběhu a umírněnější spontánnost. V akci se tu velmi tlačí na pilu, což je v rámci děje ohromně na škodu. V nepřehledné smršti CGI efektů rapidně mizí herecké výkony všech představitelů a tak po skončení filmu si kdejaký divák jen s údivem řekne: “Co to sakra jako bylo?”

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Mnichov (2005)

  Jde o několikáté filmové zpracování známého případu a tak v podstatě nepřináší nic nového. Je jen zpracován zase o něco jinak. A mistrovský rukopis Stevena Spielberga je skutečně znát. Jde o mimořádné dílo pojednávající okolnosti oné události, které se emočně dostávají do srdcí diváků a vyvolává u nich vytvořit si svůj vlastní úsudek. Násilí opravdu vyvolává jen další a zbytečné násilí a taková je kupodivu i myšlenka celého filmu. Snímek sice vyznívá jako další obyčejný zábavný akční thriller, ale přes své syrové konfrontační momenty a krapet provokujícími aspekty určitých událostí vlastně poukazuje na reálné nesmyslné použití násilí, které přežívá do dnešních dnů.

 • 30%
  0
  0
  1. 8. 2017

  Takový podivný příběh o jedné učitelské zlatokopce nevážící si nikoho a ničeho. Nenávidí svou práci, své studenty, své spolupracovníky. A každá lumpárna ji projde. Hm... Proti ní vystupuje kolegyně, která v ději vyznívá jako záporná postava, ale bezúspěšně. K zasmání tady toho moc nijak zvlášť není a jen pánové si jednou užijí své u scény, kdy představitelka hlavní postavy Cameron Diaz ve své roli myje auto. Na svůj věk je stále rajcovní, ale to je asi tak všechno. Po herecké stránce to samozřejmě Cameron zvládla dobře. Příběh je ve své podstatě hloupý až běda. Hodinu co hodinu žákům místo probírání učiva pouští filmy a potají chlastá. A to není všechno a jak bylo zmíněno, vše jí projde. Logika věci? Žádná. Zkrátka nelze rozpoznat, co tím vlastně chtěl básník říci. Je sice fakt, že se tu role obrátili. Takto zdivočelí byli převážně žáci, nyní je to učitelka. Pokud to má v sobě nějaké moralizování, nějak se to minulo účinkem. Tohle se prostě nepovedlo.

 • 90%
  0
  0
  1. 8. 2017

  Velmi impozantní klasika svého žánru. Na 50. léta snímek obsahuje naprosto brilantní speciální efekty, které si jako vzor ponechal Steven Spielberg pro svůj remake, který natočil v roce 2005. Technické triky jsou zkrátka velmi zdařilé, i když je místy znát, že jde o malé modely. Ale na svou dobu to zase až tak velký nedostatek rozhodně není. Z tohoto důvodu lze i odpustit podivné vyobrazení mimozemšťanů. Děj zachovává napětí a dobré tempo. Již od prvních minut příběh zaujme a dokáže udržet pozornost. Nějaké menší násilí vlivem tématu tady samozřejmě je, ale bez krvavých scén či přímo gore, takže jako sci-fi je zcela vhodný pro celou rodinu. Dalším plusem je, že je film barevný a je toho využito na maximum. Jedná se o jeden z nejlepších filmových sci-fi klasik. Příběh tímto je pro lidstvo pro poučení. Nikomu se nelíbí, když někdo někoho napadne a snaží se ho nemilosrdně vyhladit. Proč si to lidé po staletí navzájem dělají?

 • 60%
  0
  0
  1. 8. 2017
  Karate Kid (1984)

  V oblasti karate filmů, jakých v 80. letech vzniklo přehršel, tento sice nevyniká ani vlivem svou dějovou šablonou, ale svým zaměřením je neobvykle určen pro teenagerské diváctvo, což podobných filmů zase tolik nevzniklo. Máme tu šikanovaného teenagera, kterého naučí bojový styl starý domovník z jeho bydliště, do kterého se zakouká děvče jeho největšího rivala. Soutěž v karate však vše rozhodne. Nic víc, nic míň. Na dvě hodiny stopáže docela málo. Ale jak to už u takových filmů bývá, i zde je dějová linka ohraničena především výcvikem, který je tu předveden vskutku šalamounsky. Kdo by to byl řekl, že běžnými domácími pracemi se lze naučit obrana v karate. Vskutku dobře vymyšleno. Sice je to značně dětinské, ale jako ryze teenagerovský film odveden vcelku dobře.

 • 70%
  0
  0
  30. 7. 2017

  Romantický snímek se značně jednoduchým příběhem neobvykle natočený v split-screen. Dva se potkali a jak to bylo dál. Jedná se o konverzační příběh, který z počátku může nudit, ale pří pozorném sledování dokáže chytit. Místama jsou dané dějové situace velmi naivní, ale to je pro takový žánr typické. Známá šablona tu však tentokrát použita není. Snímek rozhodně není určen pro mužské oko. Unudil by se k smrti. Tohle je tentokrát ryze dámská filmová záležitost.

 • 80%
  0
  0
  30. 7. 2017
  Mammon (2014)

  Příběh o korupci, náboženství, mediální sledovanosti a vyšetřování zločinu s retrospektivou do minulosti, která je v souvislosti všeho dění. Seriál vyprávěný pomalu s mírným napětím a spíše konverzačně, avšak s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet. Akce tu na pár vyjímek takřka není a při sledování se u toho musí přemýšlet, jinak se vtom lze ztratit a tím nevědět o co tu v danou chvíli vlastně jde. Seriál tedy krapet složitější, ale napsaný velmi zdařile v zájmu svého žánru. Není pro každého, ale náročnější divák toto určitě ocení.

 • 80%
  0
  0
  30. 7. 2017

  Akční snímek v ryze asijském stylu. Nakonec fakt, že to natočil thajský režisér mluví samo za sebe. Zkratkovitý děj, žádné zbytečné řeči a dějové odbočky, pořádné akční scény. Lucy Liu opět předvedla, že kick-box a kung-fu pro ni není žádné tabu. Antonio Banderas coby matador akčních snímků už nijak nepřekvapil. Honičky, přestřelky, exploze a nějaká ta bojůvka na pěsti. Akční snímek převážně stavějící na efektivní akci. Samotný příběh má dokonce i myšlenku, ale všimne si ji vůbec někdo?

 • 90%
  0
  0
  30. 7. 2017
  Zóna smrti (2005)

  Sammo Hung v roli mafiánského bosse se nedá neporovnat se Stevenem Seagalem, který se na takovéto role vrhl také a je nanejvýš jasné, že s ohromnou jistotou Sammo vítězí. Skvěle napsaný příběh nevynechávající citové projevy, vynikající souboje, které jsou nasnímané tak, že je vidět všechno (u Stevena si o tom můžeme nechat jen zdát) a hlavně samotný Sammo, který i přes svůj věk a postavu (proto srovnání se Stevenem) je stále mrštný a má tedy co předvádět. Protože tu jde především o děj, nejedná se o akční hongkongský film klasického vyznění. Přesto si fanoušci bojových umění užijí své. Dramatické finále končící přeci jen krapet neobvykle snad překvapí, snad šokuje, ale to už je jen kouzlo silného příběhu.

 • 90%
  0
  0
  28. 7. 2017

  Texaská pustina uzavřená vysokým plotem se žijícími lidmi společností označených za vyděděnce. Poušť a s tím spojený nedostatek vody a jídla. Jak tam ti lidé mohou žít? To nám je ukázáno hned v prvních minutách příběhu. Boj o přežití v plné palbě. Takže z počátku snímek vypadá jako další apokalyptický hororový snímek, ale chyba lávky. Žádné rozsáhlé mordování, krev a hrůza se tu nekoná. Tady jde o artový surrealistický pohled nesoucí v sobě myšlenku, která je tu hlavní hrdinkou na konci dokonce vyřčena. Výprava se nese v jednoduchosti a přirozenosti a tím má v sobě i přes svou levnost ohromnou sílu. Příběh sleduje osud mladé Arlen a ani nevadí, že se divák nedozví, proč byla do těchto míst vlastně vsazena. I když na začátku dopadne jak dopadne, nedává nijak najevo, že by byla nějaký ubrečený cimprdlik. Má ke všemu ohromný potenciál a vůli, což ji dává sílu nejen přežít, ale dokonce i určité citové výjevy. Ano, i romantická linka se tu objeví. Přeci jen opatrně, ale objeví. Snímek je výborný i co se týče masek. Jim Carrey či Keanu Reeves tu jsou opravdu k nepoznání. Film byť vypadá tématicky komerčně, je svým vyzněním spíše pro filmové fajnšmekry. Ostatní čekající akční rošambo a jiné výjevy budou nemilosrdně zklamáni.

 • 80%
  0
  0
  25. 7. 2017
  Good Kill (2014)

  Jedná se o válečný film, ale ne takový, na jaký jsme zvyklí. Příběh se odehrává z prostředí operátorů bezpilotních letounů tzv. dronů v boji někde na dálném východě proti Tálibánu. A tak se tu mnohé odkrývá z vojenských postupů ve využívání těchto strojů. Snímek je však značně sebekritický. Operátoři dronů se v útocích zaměřují na členy Tálibánu, ale bohužel se situace někdy vyvine tak, že se to bohužel někdy neobejde bez obětí nevinných civilistů včetně dětí. Tyto případy známe i ze zpravodajství. A tak si příběh klade otázku jak morální tyto útoky jsou a hlavně v jakém zájmu. Samozřejmě nezůstane jen u tohoto. Tvůrci si všímají i soukromého života hlavní postavy Toma Egana, který však ničím nepřekvapí. U této vedlejší dějové linky je použita známá klasická šablona. Dalším rozdílem od běžného válečného filmu je v zobrazení událostí zásahů. Vidíme pouze to, co operátoři. Tedy obrazovku na stanovišti. Příběh je převážně konverzační, avšak vůbec ne nudný. I když záleží na tom, jak se k tomu daný divák postaví. Napětí tu ční v pronesených slovech než ve vykonaných činech. Moralizování je zcela na místě a vede k zamyšlení.

 • 70%
  0
  0
  21. 7. 2017

  Pokračování příběhu předchozího snímku ´Poklad Aztéků´ se nijak svoji atmosférou a dobrodružstvím neliší. A není divu. Oba snímky byli natočeny současně a asi málokdo ví, že kromě Německa, Rakouska, Švýcarska a bývalého Československa byli všude promítány současně jako celek. Okaté studiové kulisy byly použity převážně kvůli vytrvalým dešťům během natáčecího plánu a to proto, že si filmaři nemohli dovolit výrazné zpoždění. Natočeno to bylo podle románu ´Lesní Růženka´, která v originále čítá více než 2600 stran. Tak na tohle to potřebovalo skutečně ohromnou dávku odvahy, neboť tak rozsáhlé dějství nelze vtěsnat ani do tříhodinové stopáže. Příběh se totiž odehrává v rozsahu padesáti let. Takže došlo k razantním škrtům. No a tak to dopadlo jak to dopadlo. Vyloženě peckou jako vinnetouovky to být nikdy nemohlo, ale jako obyčejný nenáročný odpočinkový dobrodružný snímek funguje dobře.

 • 70%
  0
  0
  21. 7. 2017

  Rok 1965 byl na mayovky velice plodný a tak není divu, že podle toho vypadala také kvalita. A tak došlo k tomu, že si Lex Barker mimo jiné nestřihl jen Old Shatterhanda a v orientální sérii Kara ben Nemsiho, ale i dr. Sternaua v dvojdílném filmu o pokladu Aztéků z prostředí mexického. Je to proto, že producent Artur Brauner již neměl práva na dalšího Vinnetoua a tak se pustil kromě orientální série také do mexické. Není divu, že se Barker neobjevil ve své nejslavnější roli např. ve snímku ´Mezi supy´ natočeném ve stejném roce, byť se v knižní předloze Old Shatterhand vyskytuje. Scénář tohoto snímku by nebyl špatný a kamera také nijak nezaostává, ale bohužel je nižší rozpočet značně znát na výpravě. Studiové scény z filmu doslova svítí vlivem nedokonalých kulis a nasvícení. Dějově se jedná o klasickou mayovku jako takovou. Máme tu záporáka lačnícího po pokladu (toho si opět střihl v mayovkách dobře známý Rik Battaglia), máme tu poklad, tentokrát indiánského kmene Aztéků a dr. Sternaua coby obhajitele míru a klidu. Ten takový neporazitelný není, ale odvahy má na rozdávání. A jako mírně komická figurka tu je i Ralf Wolter v roli Andrease Hassenpfeffera. Film tedy vypadá spíše na televizní produkci, ale jinak jako dobrodružný odpočinkový film pro celou rodinu ustát může. Jen od toho neočekávat lecjakou ledabylost.

 • 80%
  0
  0
  21. 7. 2017

  Co se týče Pierre Richarda, tak tento snímek je v pořadí čtvrtý ke kterému si napsal scénář a osobně ho i zrežíroval. Samozřejmě si v něm i zahrál. Téma po generace vážné, avšak z té vážnosti dokázal vytáhnout humorným způsobem veškerou absurdnost. Sociální pracovník nenávidějící zbraně a vůbec cokoliv vojenského má otce jako ředitele továrny na výrobu zbraní a kochajícího se ze zvuku střel a náležitého zisku. Jak tohle může jednou dopadnout. Film je krapet jiný, než je u Richarda obvyklé, byť roztržitý charakter své postavy ani tady neopustil. Komedie je to však každým coulem. Pierre si slávu neponechává jen na sobě a velký prostor dává Bernardu Blierovi, který si s chutí zahrál právě jeho otce. Velmi dobře se doplňují a dodávají všemu i určitý nadhled. Nedá se říci, že by to byl nějak slabší film. Naopak. Jen je svojí strukturou krapet jiný. Ale pobaví jako každý jiný. Richardovka je prostě Richardovka.

 • 30%
  0
  0
  21. 7. 2017

  Spaghetti westernová komedie spíše estrádního typu, kdy v tomto případě musí mít divák setsakramentský smysl pro humor, aby ho to skutečně bavilo. Směs nejapných vtípků místy spojené s groteskou je až neuvěřitelně přepálená. Diváka ani nenechá jedinkrát na chviličku vydechnout. Hlavní postavička jako by byla mixem Charlieho Chaplina a Jackieho Chana. Se vším si ví rady a se vším si umí poradit. Jeho skopičiny však mají pobavit? V oblasti humoru dosti silná káva. Být to klasická groteska, více by to vyniklo v černobílém obraze a bez zvuku. Hodně se tu tlačilo na pilu a je to pouze ke škodě věci. A nezachrání to ani hudba autorů, jako je Ennio Morricone a Bruno Nicolai.

 • 90%
  0
  0
  21. 7. 2017
  Hibernatus (1969)

  Výtečná komedie stavěná na komice Louise de Funèse, který se tu na konci opět velice zábavně rozparádí. Snímek má neobvykle kratší stopáž, ale asi je to dobře. Námět alespoň není uměle natahován ve snaze z toho vytřískat co nejvíce. Zápletka děje je tedy krátká, jednoduchá a v rámci humoru a srandy dokonale vyšperkovaná. Funèsovu manželku si tu již po čtvrté zahrála Claude Gensac a po čtvrté se také po boku svého otce a podruhé v roli syna objevuje i Olivier. Tedy skutečný Louisův syn Olivier de Funès. A tak tu máme příběh o rozmrazeném dědečkovi a sehranému divadlu, aby si připadal jako ve své době. Schválně komu puknou nervy prvnímu.

 • 80%
  0
  0
  21. 7. 2017
  Lost River (2014)

  Velmi zajímavý příběh, který by mohl být stavěn i na skutečné události. Přidání fantastičnosti a snad i pohádkové představivosti dodalo vyprávění více rozvinuté, poutavé, intelektuální a méně triviální vize. Vizuální umělecký dojem už jenom přidává potenciál stát se kultovním filmem, i když půjde velmi trnitou cestou. Snímek je převážně mainstreamový a poukazuje na problémy spojené s realitou. Představivost a hledání řešení problémů je už jen snůška boje o přežití. Tomu všemu přispívá hlavně vynikající kamera se smyslem pro detail, která je po umělecké stránce vskutku výrazná. Ryan Gosling pojal zatím svůj jediný snímek artově a je vidět, že potenciál na to má. Nějaké mouchy by se tu samozřejmě našli, ale jak se říká, chybami se člověk učí.

 • 50%
  0
  0
  19. 7. 2017

  Televizní snímek popisující převážně politické dění kolem válečného konfliktu mezi Argentinou a Velkou Británií v roce 1982 o souostroví Falklandy/Malvíny, Jižní Georgii a Jižní Sandwichovy ostrovy. Válka byla výsledkem dlouhodobého sporu, který vyvrcholil invazí argentinských jednotek. Odezva těch britských nenechala na sebe dlouho čekat. Skončilo to porážkou Argentiny a ani to dlouho netrvalo. Zajímavostí je, že tato válka nebyla nikým oficiálně vyhlášena. Každý chtěl zkrátka nadvládí pro sebe za každou cenu. Snímek se tedy nijak zvlášť neřadí jako přímo válečný film, byť se to pochopitelně v rámci děje válečné scény nevyhnulo. Drama na základě skutečných událostí odvyprávěn přes břitký britský humor, jako by se ony události zlehčovali. Tím to moc nijak zvlášť nezaujme, poněvadž z toho není jasné, jestli to filmaři mysleli vážně či ne. Každopádně jako přiblížení či připomenutí oné historie zase lepší než vůbec nic.

 • 80%
  0
  0
  19. 7. 2017

  Co se týče filmu, se zvířaty v rodinném balení byla vždy legrace. Zvlášť pokud byl přítomen i opičák, nejčastěji šimpanz. Nejinak to bylo i v tomto sovětském filmu, který byl ve své době nebývale úspěšný. No, na druhou stranu není divu. Kromě sovětské tvorby se do československých kin zase toho tolik z jiných zemských zákoutí nedostalo. Nápad ale byl originální. Převážet na lodi tygry a lvy nemusí být pro zvířata tak stresující jako převážení letadlem, ale nemusí to také být vždy bez problémů. Bláznivá komedie plná skečů a grotesky, kde nesmí chybět ani šimpanz a excelentní blondýnka přivádějící posádku k šílenství. Snímek tématicky krapet zestárl, ale dalo by se říci, že alespoň dětské diváky snad ještě dokáže pobavit. Onu blondýnku pod jménem Marína si zahrála skutečná krotitelka tygrů Margarita Nazarová a pro zajímavost, roli Šulejkina si zahrál Jevgenij Leonov, kterého známe především z československo-sovětského koprodukčního filmu ´Cirkus v cirkuse´ coby ředitele cirkusu Ivanov. Sovětský film bez ideologického vyznění a nějaké sebemenší morality. Zábava pro celou rodinu i na dnešní dobu.

 • 80%
  0
  0
  19. 7. 2017
  Pilgrimage (2017)

  Dalo by se se říci, že se jedná o temné středověké road movie, kde skupinka mnichů převáží z jejich vzdáleného kláštera v Irsku do Říma kámen, který uctívají jako relikvii. A mají k tomu samozřejmě důvod. No, a to by nebylo, aby o něj při cestě nebyl nebývalý zájem. Takže příběh sleduje jejich dobrodružstvích, útrapy a sebeobětování. Pro ateisty těžko pochopitelné. Přímočarost a temná doba z děje doslova přetéká. Doba, kdy si nikdo není ničím jist. Příběh jednoduchý, ale vygradovaný. Místy je dokonce z díla cítit dosažení artu, což nedalo připomenouti dávné české počiny. Příběh ze středověku je zkrátka filmařská výzva, která obsahuje netušené možnosti. Natočit to však neumí jen tak leckdo. Tento snímek je plný intrik a snahy dosažení svého cíle i za cenu života a smrti. Akčních scén není mnoho, což je jedině dobře, ale zato vynikají svojí brutálností. Irská krajina už jenom přidává na atraktivnosti atmosféry celého děje. Nejedná se o žádnou popkornovou zábavu ve stylu Hollywoodu. Věrnost, zrada a pomsta, ale v zájmu víry a přesvědčení. Tady jde skutečně o hodně.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: