Signál

58%
Signál
Signál (Das Signal) je německý mysteriózní seriál. Hlavním hrdinou příběhu je Sven, otec malé dcerky Charlie, která by ráda věděla, zda ještě někdy uvidí svou maminku Paulu. Paula totiž není jen tak obyčejná žena, je to astronautka. Na své poslední misi ale zmizela z Mezinárodní vesmírné stanice a nikdo netuší, co se stalo. Sven se tak pouští do pátrání po manželce a postupně zjišťuje, že mu Paula zanechala řadu stop. S každým odhalením nového vodítka je ale záhada větší, otázek přibývá a Sven s Charlie jsou stále ve větším nebezpečí...
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 483 bodů
5
Za minisérií, která má překvapivě jen čtyři části, tentokrát stojí němečtí tvůrci, ale zcela podle tvůrčích standardů Netflixu. A tak tu máme další mix různých témat ze starších filmů. Hned první motiv sci-fi příběhu „Kontakt“ (1997) upoutá pozornost, a to tajemný signál z vesmíru nesoucí nějaké informace. A to je vše. Příběh už je na to vymyšlený jiný. A jako obvykle ve dvou dějových liniích. V té hlavní s událostmi na Zemi a jako retrospektiva nad Zemí na Mezinárodní vesmírné stanici, známé pod zkratkou ISS, a v návratovém modulu. Myšlenka příběhu možná nezní účelově, ale je jasná. Plně se tu pracuje se starou známou xenofobií. Proč lidstvo reaguje tak skepticky na vše, co je cizí a hlavně neznámé? Vědci si již mnoho let kladou otázku, zda ve vesmíru existuje jiný život. No jo, ale co když takový život jednoho dne přiletí na Zemi? Bude přátelský, nebo nepřátelský? Jak se lidstvo zachová, když o takovém životě nikdo nic neví? Na politické frontě je to jasné. Koneckonců je to zde dokonce přímo uvedeno: „Zná někdo nějaké příklad, kdy by se nějaké společenství státu ujalo epochálního problému a našlo nějaký rychlé a chytré řešení? Každý by udělal to co vždycky. Jít na jistotu. Vyhnout se nebezpečí a zajistit si znovuzvolení. A to bez alternativy.“ A právě o tom to ve své podstatě celé je. Každý zvládá očekávanou událost jinak. Takže pokud jde o motiv ze snímku „Blízká setkání třetího druhu“ (1977), závěr je sice poněkud skeptický, ale z realistického hlediska to ani jinak dopadnout nemohlo. Moralizující myšlenka o lidstvu a lidskosti, která samozřejmě ke konci zazní, je tedy cílená, ale spíše se zase rychle z diváckého povědomí vytratí. Co se týče výpravy a vizuálních efektů, není co vytknout. Co je však tragické, je tempo a z něj plynoucí neskutečné množství hluchých míst. Scénář by vystačil na celovečerní film o délce něco málo přes dvě hodiny. Na celkovou stopáž čtyř hodin se toho děje příliš málo, takže umělé natahování z toho dělá spíše nezáživnou nudu. Zvláště retrospektiva vyznívá jako naprostá zbytečnost. Atmosféricky se to sice dotýká hranic umění, ale pokud zbytečně se vlekoucí děj nezaujme už v první části, zůstane se jen u otázky: K čemu to vlastně všechno bylo?
Veronika Rada
Veronika Rada
939 bodů
8
Zajímavý příběh. Dark i 1899 jsou lepší, ale tohle má hloubku i myšlenku. Má to i své chyby, ale co je nemá? Příjemně podpořené hudbou.
ZdeG
ZdeG
6 bodů
0
Další totální odpad z produkce Německa. Dáma na LSD s psychickými problémy se stává astronautkou, nemytý bio-citlivý/podporující a milující manžel na pěst, zlá indická miliardářka... herecké výkony nehodnotitelné, příběh ubohý... Doporučuji každému kdo chce zabít svůj čas. Osobně bych uvítal, kdyby u každého filmu byla zřetelně uvedená informace, jestli se na produkci podílí Německo - poslední pár let signál, že film bude odpad.

Dodatečné informace

Původní název:
Das Signal (více)
  • Německo Signál
  • Německo Das Signal
  • Německo Das Signal - Segreti dallo Spazio
  • Německo O Sinal
  • Německo Signal/シグナル
  • Německo Signalen
  • Německo Signalet
  • Německo Sygnał
  • Německo The Signal
  • Německo Сигнал
Premiéra v ČR:
7. 3. 2024
Distributor:
Netflix
Země původu:
Německo
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch