Event Horizon (Velká Británie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
96 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Nekonečný vesmír - nekonečný teror

Obsah

:
Píše se rok 2047. Před několika lety zmizela v okolí planety Neptun experimentální kosmická loď Horizont události, vypuštěná k výzkumu sluneční soustavy. více »« méně

Režie

:
Paul W.S. Anderson

Scénář

:
Philip Eisner

Herci

:
Laurence Fishburne Sam Neill Kathleen Quinlan Joely Richardson Richard T. Jones ...
Premiéra: 6. 11. 1997
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2018
  Brenan88 (39775 bodů)

  Horizont události je pro mne jedním z nejlepších sci-fi hororů všech dob a nejspíš i nejlepším filmem W.S. Andersona. Na svou dobu má snímek skvělé speciální efekty a masky od čehož se odvíjí i slušná porce gore. Atmosféra je tísnivá a napětí by se dalo krájet. Psychárna jako vyšitá. Nechápu,že dnes už takový kvalitní snímek nikdo natočit nedokáže.

 • 80%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (13304 bodů)

  Pro tenhle film mám tak trochu slabost. Rozhodně je na tom krásně vidět, že Anderson je velice kvalitní filmař, a třeba první třetina se může beze strachu srovnávat s těmi nejlepšími sci-fi horory. I když zrovna to beze strachu tady není úplně na místě. Z dusné atmosféry totiž celou dobu strach přímo sálá, a byť se film postupně přehoupne na ryze akční kolej, nepříjemný pocit v podbříšku přetrvává pořád. Dalšími velkými plusy jsou pak jednoznačně speciální efekty ruku v ruce s ponurým prostředím obrovské (opuštěné?) lodi, režisérův cit pro tu správnou dávku násilí a samozřejmě také herci. O Fishburneovi jsem už dlouho věděl, že je to sakra frajer, ale Sam Neill ho tady dokonale strčil do kapsy a jeho záporák podpořený i vynikajícím dabingem Pavla Soukupa byl opravdu nezapomenutelný a děsivý. Kdyby se takhle kvalitních béček točilo více, rozhodně bych se neurazil.

 • 80%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11104 bodů)

  V rámci žánru jde o perfektní dílko. Tomuto filmu nelze nic vytknout až na jeden detail co mě trochu překvapil. Ke konci filmu je rozbito okno a lidé uvnitř lodi v klidu dýchají, na rozdíl od mladého co uvízl v komoře a jakmile se dostal ven, ihned zvracel krev. Divné. Dobře se na tento film koukalo.

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6545 bodů)

  Horizont události je filmem, který Vám rozhodně utkví v paměti a jentak nezapadne. Atmosféra je jedinečná a strach z neznámého a něčeho co nás převyšuje a nerozumíme tomu je tu brilantně rozvinut, připočtu-li výborný herecký výkon Sama Neilla, jedná se opravdu o netradiční filmový zážitek. Onen strach pramění také z toho, že cosi je s námi schopno manipulovat, přes naše potlačené strachy a emoce, přičemž nám to narušuje naši pracně vykonstruovanou fiktivní identitu. A aby byl zřejmý kontrast a změny ve vnímání při prvním a druhém shlédnutí nechávám zde i svůj původní komentář. Je zajímavé jak se vnímání stejného filmu postupem času proměňuje a nikdy není stejné, pokud se tedy nejedná o vyloženou tupárnu, která v nás nic nejitří a je okoukaná již při prvním shlédnutí, tam si toho rozdílu nemusíme ani všimnout, ale kde film jitří něco v nás je to více než patrné.

  (Jeden z nejmagorštějších filmů, které jsem kdy viděl a vůbec nevím jak to hodnotit. Ten převrácený strach z něčeho neznámého je čirý nesmysl, vždyť bez lidí je ta loď v klidu a míru, tak o jakém absolutním zlu je řeč. Co by kdo natočil asi za zlo na prázdné lodi bez lidí, jen klid a mír :-). Film vlastně evokuje strach z něčeho, co je naší záchranou jako lidského jedince a to objevení jádra, černé díry sami v sobě a to že to vyvolává strach je přirozená reakce, jíž jsme ale tvůrci mi sami.)

 • 85%
  0
  0
  5. 4. 2011
  Tom Hardy (4530 bodů)

  Ukázková atmosféra, skvělé efekty, sugestivní hudební doprovod, velmi solidní herecké výkony a výtečné kulisy. Avšak také béčkově laděný scénář. Škoda, že se nakonec rozhodlo o zkrácení filmu. Už v této podobě je totiž Horizont události zatraceně působivý kus filmařiny (od klasického Vetřelce možná nejlepší na dané téma)...

 • 70%
  0
  0
  29. 11. 2012
  bidlobox (3793 bodů)

  Napoprvé jsem tento film hodnotil hodně slabě, protože mi přišel jako děsná hovadina. No jo, ale děsně mě taky vylekal a párkrát snad i vzbudil ze sna. Ta tísnivá atmosféra všudypřítomného zla se přenesla z obrazovky ven a nepomohlo ani, že jsem DVD s dětinskou úzkostí a odporem skartoval a vyhodil. Jen proto, že na film nemohu zapomenout a zřejmě tak splnil svůj residentně evilí účel, zvyšuji hodnocení na dvojnásobek... Ale už o tom ani slovo!

 • 35%
  0
  0
  4. 9. 2019
  baranovakova6 (434 bodů)

  Zajímavý námět, který ukazuje cestu bránou do pekla. Za mě se tento námět mohl více rozvinout. Kdo má rád krváky, tak tento film nejspíš ocení. Na můj vkus to bylo zbytečně krvavé.

  • herecké výkony
  • napínavé akční scény, které potrápí nervy
  • krvavé scény
 • 60%
  0
  0
  24. 12. 2017
  Bretislav (242 bodů)

  je dobry scifi a špatny scifi,tenhle film je dobry scifi,polovina je napinava kdežto druha polovina není dobrá,místy nezaživne,dramatičnost se zvolnila,nevíte co čekat,nektere scény jsou misty nepřehledne,mezi lepší scifi,na ktere se podívám,raději interstelar,kteremu nemuze konkurovat,

 • 40%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Suny (39 bodů)

  Nechápu, že snímek může mít tak vysoká hodnocení. Ano, atmosféra byla dobrá na začátku, ano, na tu dobu to je dobře udělané, ano drsné scény byly vážně drsné, až vypalující zrak, ale celek? Blbost. Nelogické. Blbost.
  Ve stejném roce vznikl i sci-fi masterpiece Pátý element a v porovnání s ním, je tohle prostě nepovedená snaha o něco dobrého. Sice snaha, ale nepovedená. Myslím, že kdyby zmizela ta nelogičnost, mohlo to být, sakra, dobré. Bohužel.

70 74 ?
jak hlasovat?
 • baranovakova6 35%
 • Suny 40%
 • panbubo 55%
 • jiri-cisar 80%
 • Rabadi 75%
 • netherlord 80%
 • headhunter 85%
 • Kim6 70%
 • Kisak76 100%
 • jarv 65%
všechna hodnocení (89)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 15 v žebříčku uživatele Tomas_313
Sdílet tuto stránku:

Partneři: