Contact (USA)
« další názvy »
USA USA
150 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní
Motto: Poselství z hlubin kosmu. Kdo půjde první? Cesta do srdce vesmíru.

Obsah

:
Ellie Arrowayová zasvětila celý svůj život hledání života na jiných planetách. Stala se z ní vědecká kapacita na kosmické ticho , kterému naslouchá prostřednictvím více »« méně

Režie

:
Robert Zemeckis

Scénář

:
Carl Sagan Ann Druyan James V. Hart Michael Goldenberg

Herci

:
Jena Malone David Morse Jodie Foster Geoffrey Blake William Fichtner ...
Premiéra: 13. 11. 1997
DVD: 8. 10. 1998
Jste na stránce filmu Kontakt. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kontakt myslíte! K 5. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28029 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kontakt


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  4. 1. 2019
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Obsáhlou knihu převést do scénáře a natočit podle toho uspokojující film není žádná legrace. Kupodivu, tady se to povedlo. Příběh Dr. Ellie Arroway už od dětských let zapálenou do rádiových signálů, což ji ani v dospělém věku nijak neopustilo, přináší rozvahu, neochvějnost a držení se svých zásad na cestě za svým snem a dosažení cílů. Tvrdě a zásadově prosazuje zachytávání rádiových signálů z vesmíru ve smyslu důkazu o existenci mimozemské civilizace. Velice realistický pohled očima vědce přicházející po dlouhých dnech neúspěchu s nepochopením nadřízených a neochoty dál průzkum dotovat. A když se jako zázrakem nějaký signál objeví, politická rozvaha zúčastněných ve snaze se na tom zviditelnit je takřka nekonečná. Tajemný signál sebou přinese plány na výstavbu tajemného stroje a to, co se následně začne dít, předčí filmové románové očekávání. Jedná se o jeden z mála filmových sci-fi příběhů, ve kterém se nelétá kosmickými koráby vesmírem a neválčí se. Tady je celý děj na pomezí skutečné vědy ve spojení s různými teoriemi o stavu věcí. Má to své příznivce i odpůrce, dokonce i z řad vyslovených fanatiků schopných jít až k teroristickému činu. Věda je hodně konfrontována s bohem, což má do činění hlavně fakt, jestli si člověk na boha po vědecké stránce vůbec může hrát. V pozadí je morálnost a přesvědčení v logice věci. Příběh doprovázejí velké myšlenky vedoucí k diskuzi. K diskuzi o vědě a náboženství, které nijak nemůžeme dokázat. Co je blíže k pravdě? Existence boha a nebo mimozemské civilizace? A lze to vůbec dokázat? To je fakt, o který tu jde především. Snímek je dějově ohromným počinem s impozantním obsazením a stejně působivými vizuálními efekty, které mají za úkol pouze ozvláštnit děj k vyvolání určitého vzrušení. To samé se týká i hereckých es. Každý má po herecké stránce své pevné místo, což vede k uvěřitelnosti svých postav. Např. Rob Lowe jako konzervativní politik, James Woods mající obavy ze strachu z neznámého viděním dané situace jako možný útok, Tom Skerritt jako někdo, kdo se snaží jen využít situace k zviditelnění když je příležitost, jinak spíše hází klacky pod nohy, atd. Film má tedy dvě roviny. V jedné působí jako velkolepý zábavný sci-fi snímek, v druhé přináší myšlenku a stav zcela reálné věci k zamyšlení. A záleží jen na divákovi, jakým způsobem snímek pojme. Nejlepší je oboje. Potom už nezbývá nic jiného, než doporučit knihu od autora Carla Sagana, která vyšla i v češtině. Stojí za to.

 • 65%
  0
  0
  15. 11. 2020
  Pete69 (20335 bodů)

  Pěkné devadesátkové sci-fi. Na mě trošku zdlouhavé. Příběh velmi dobrý, navíc s jistým poselstvím, že někde něco po smrti je. Zpracování na svou dobu průměrné a jako celkem je to dobrý film, na který ale nejsem ochoten dívat se moc často. Vlastně jsem ho viděl teď podruhé.

 • 80%
  2
  0
  18. 2. 2017
  Sheldon (16016 bodů)

  SETI je zkratka pro výzkum mimozemské inteligence a je to právě to místo, kde Eleanor už jako malá chtěla pracovat. Jenže když její výzkum nepřináší ovoce chtějí ji její práci zastavit. A tak Ellie sežene peníze ze soukromých zdrojů a vybuduje sérii satelitů v Novém Mexiku. A za čtyři roky dojde k překvapivému objevu. Nejsme tu sami.
  Režisér Robert Zemeckis přišel s filmovým přepisem knihy Carla Sagana a předlouhé natáčení se neobešlo bez problémů. Nakonec se film dočkal premiéry a jen ve Spojených státech vydělal tolik peněz, aby se mohl nazývat hitem. Kontakt táhne svou přítomností právě Jodie Foster, která ztvárňuje svou postavu jako neúnavnou bojovnici za svůj cíl.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  lamps (14847 bodů)

  Sci-fi, které se dá věřit. Zemeckisova urputná orientace na hlavní ženskou hrdinku, s níž se opakovaně vracíme do jejího dětství, může být zpočátku úmorná a zdlouhavá, ale nakonec je to právě psychologický portrét odstrkované ženy plnící si své životní sny, který vyprávění dominuje a připravuje solidní emocionální základy pro závěrečnou intradimenzionální nadstavbu. Těžko sice soudit, ale politicko-společenská hysterie ohledně navázání kontaktu s okolním vesmírem je znázorněna velice autenticky a inteligentně, a přestože tempo by chvílemi prohrálo v rychlosti i s profesorem Xavierem, závěr je natolik povedený, oslovující a vizuálně půvabný, že úspěšně zacvakává všechny průběžné nedostatky do přesvědčivého a smysluplného systému - a takových sci-fi není opravdu moc.

 • 100%
  1
  0
  13. 6. 2014
  cerfik (7185 bodů)

  Opravdu inteligentní sci-fi, které nepotřebuje hromadu efektů a jež drží výborný scénář a famózní Jodie Foster v hlavní roli. Film o tom jak sdělit nesdělitelné a jak se vypořádat s tím, kdy chceme otevřít oči druhým s tím , že v nich vidíme sebe sama neochotného naslouchat a opírajícího se o premisy, jež nám brání se hnout z místa ze zaběhaných myšlenkových stereotypů.

 • 85%
  0
  0
  24. 10. 2017
  evismaior (4252 bodů)

  Jodie Foster zcela přesvědčivá jako vědkyně ateistka s duší té malé holčičky, která se dívala s tatínkem do hlubin vesmíru dřív, než i o tohoto druhého rodiče přišla. A její protipól McConaughey jakožto věřící týpek, který jí málem zatrhne cestu do jiných dimenzí. Film o nezlomné vůli, víře ať už v Boha nebo v existenci života daleko ve hvězdách, odvaze a touze objevovat a vyjevit pravdu za každou cenu. Samotná cesta a následné výslechy už jsou sice trochu nemastné neslané, ale čas od času se k tomuto snímku ráda vracím. Carl Sagan byl každopádně velmi inspirativní člověk.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Neubráním se smíšených pocitů a dojmů díla Zemeckise s výborným zvukem a scénářem.Sci-fi na,které lze počkat do závěrečných minut,kde to stojí opravdu za to.Chut' zbalit dalekohled (zaostřit) a sledovat krásu nočního nebe v podání dlouhodobé Zemeckisové sci-fi dekády.

 • 80%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3279 bodů)

  První polovina filmu je super a jak to tak bývá druhá horší.

 • 80%
  0
  0
  27. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Film, který stojí a padá se svělým výkonem Jodie Foster.

 • 70%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1630 bodů)

  Jako fanoušek scifi, sem nemohl propast toto dílo. Podle knižní předlohy C. Sagana. Kontakt je skvělý film,co je týče námětu. Kdo čeká,paprskomety atd, bude smutný, kdo hledá film u kterého chce přemýšlet,má vyhráno kontakt se zaměřuje hlavně na otázku.. Lidstvo není ve vesmíru samo, co s tím? Máme se bát, nebo radovat? Film ukazuje různé reakce různých skupin lidi.. Samozřejmě že panbickari, se zachovali tak jako vždy v historii..

 • 95%
  0
  0
  10. 12. 2014
  voleman (925 bodů)

  Kontakt je pro mě jedním z nejnapínavějších snímků své kategorie. Od začátku do konce vás nenechá ani vydechnout a na scéně se pořád něco, většinou dosti neočekávaného děje. Navíc scénář s perfektní režií zcela vtáhnou do děje a vše působí velmi realisticky a sugestivně. Příběh má spád, je poměrně originální a plný nečekaných zvratů. Hudba jen podtrhuje napínavou atmosféru filmu a navíc všichni herci hrají své postavy zcela přesvědčivě, samozřejmě v čele s Jodie Foster. V žánru mysteriozní sci-fi (ale nejen tam), jde podle mě o jeden z po všech stránkách nejkvalitněji natočených snímků. 95%

 • 90%
  0
  0
  23. 2. 2020
  sugi (742 bodů)

  … napínavé sci-fi , ve kterém není zapotřebí přehršle vizuálních triků a akčních scén a přesto dokáže diváka udržet 150 minut v pozornosti

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2010
  jidášek (56 bodů)

  Pro mě jeden z nejlepších sci-fi snímků vůbec. Obešel se bez vyparáděných efektů (červí díry a jiné galaxie jsou samozřejmě slast pro oko), stamiliónových rozpočtů a já nevím čeho všeho. Něčekejte šedé šišaté hlavy, zelené mužíky, ani jiná monstra, Kontakt je jakási filozoficko-teologicko-vědecko-romantická směska, vše do sebe ale zapadá perfektně. První část filmu je sice možná zbytečně zdlouhavá, ale to mu dokážu odpustit. Scéna zachycení signálu je dokonalá a vždy mi naskakuje husí kůže. Od té chvíle se děj nezastavuje. Kdo má rád Zemeckise(režie: Návrat do budoucnosti 1,2,3, Forrest Gump, Trosečník, Smrt jí sluší,..; scénář:Návraty do budoucnosti, 1941,..), nemůže nevidět Kontakt

 • 100%
  0
  0
  4. 8. 2019
  Matyna (47 bodů)

  Když nevíte co s večerem, tento film je to pravé. Po sérii Vetřelců je to konečně další film, který nestárne a neurazí. Námět, že cestování vesmírem nemusí být nutně daný vesmírnou raketou a dlouhou cestou, je víc než zajímavý. Nejsou k tomu ani nutně zapotřebí super odborníci. Když se zkoumala naše planeta, byla to hlavně věc vědců a dobrodruhů. Hlavní hrdinka je vlastně obojí. Jodie Foster si umí vybrat filmy a je to sázka na jistotu, že film stojí za to. Nebylo potřeba ani nijak složitých efektů a triků a přesto je to skvělé pokoukání.

  • výborné herecké obsazení
  • skvělý námět a scénář
  • výborné zpracování
  • tady není

Hodnocení a recenze Kontakt

77 70 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 95%
 • Psychotronix 50%
 • Mrykodaj 70%
 • InJo 80%
 • Crreed 80%
 • Pete69 65%
 • anderiv 60%
 • Temný Pán ze Sithu 70%
 • Pyrkh86 60%
 • mims 85%
všechna hodnocení (122)

V žebříčcích uživatelů

22. místo z 34 v žebříčku uživatele Gruman
27. místo z 29 v žebříčku uživatele Pacman
32. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra
76. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
85. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
90. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
162. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo