Arrival (USA)
« další názvy »
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, Oscarový
Motto: Proč jsou tady?

Obsah

:
Snímek Příchozí je provokativním vědeckofantastickým thrillerem od slavného režiséra Denise Villeneuvea (Sicario: Nájemný vrah, Zmizení). Když po celém více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Eric Heisserer Ted Chiang

Herci

:
Amy Adams Jeremy Renner Forest Whitaker Michael Stuhlbarg Mark O'Brien ...
Premiéra: 10. 11. 2016
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Příchozí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Příchozí myslíte! K 26. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Příchozí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Hutná atmosféra mě hned při úvodní pětiminutovce zarazila do křesla a propustila mne ze své moci až při závěrečných titulcích. Denis je skvělý režisér což dokázal již při svých předchozích filmech. Příchozí nejsou typickým filmem o emzácích,kteří přiletěli zhuntovat zemi,ale jsou spíš filmem se skrytým poselstvím a hlubší myšlenkou. Při prvním setkání s mimozemšťany vše jen sledujete se zatajeným dechem a očekáváním co se stane každou vteřinou. Rozhodně jeden z nejlepších filmů nominovaných na Oscara.

 • 70%
  0
  0
  27. 8. 2017
  Pete69 (21186 bodů)

  Skvělá atmosféra, nešťastné vyvrcholení a závěr. Atmosféra před prvním setkáním z mimozemštany byla jedinečná. Poté se děj víceméně opakoval a vyvrcholil tím, že lingvistka, která měla za úkol navázat komunikaci s MZ vlastně viděla do budoucnosti proto, že už rozluštila jejich řeč ( dar, který jí dali sami mimozemštané ) No trošku na hlavu. Ale už jen pro tu atmosféru - 70%.

 • 100%
  6
  1
  11. 11. 2016
  Sheldon (16026 bodů)

  Dennis Vileneuve už nějaký ten pátek točí a jestliže jsem měl pocit, že film Nepřítel (Enemy) byl úlet, po zhlédnutí tohoto filmu to beru zpět. Naopak nyní mi Enemy přijde jako součást jeho vypravěčského stylu a Příchozí výborně fungují ve své intenzitě jako jeho dva veleúspěšné snímky Sicario a Zmizení. Také bych rád odstranil slovo JAKO z jeho hodnocení, Villeneuve už není jako Fincher nebo jako Cronenberg, ale nyní se slovy Quentina Tarantina stalo jeho příjmení adjektivem.

 • 80%
  6
  0
  11. 11. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Předem upozorňuji, že jít na Příchozí do kina bylo důsledkem naprosto spontánního rozhodnutí mých drahých kamarádů někdy kolem sedmé hodiny večerní, v době, kdy jsem vlivem velmi specifických okolností měl v těle už čtyři chutné Plzničky a jeden mylně objednaný Gambrinus. To se k mé velké lítosti negativně projevilo v rozostřené pozornosti v úvodních minutách snímku, který ale postupně, systematickou a neskutečně precizní prací s vlastní audiovizuální výstavbou a unikátním časovým pořádkem, dokázal takřka nemožné a přinutil mne zcela se jeho hmatatelné atmosféře a chytře rozplétaným dějovým smyčkám poddat, přestože si příjemně polstrovaná sedačka a hladinka návykových látek v mé krvi hlasitě říkaly o hluboký spánek. Dlouho jsem byl sice částečně zklamán monotónním vývojem děje a neustálými variacemi stejných záběrů i scén, ale Villeneuve opět ukázal svou extratřídu a ve spolupráci s nástrojem na hutnou atmosféru značky Jóhansson láme zavedená měřítka žánrové estetiky a pomáhá vejít už tak skvělému rozuzlení příběhu nenávratně do filmových dějin... Nolan má sakra velkou konkurenci, a těch zbylých pět Plzní po projekci mi šmakovalo jako málokdy. ;)

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Film by byl zajímavější nebýt těch mimozemšťanů. Samotný děj o schopnosti vidět do budoucna by byl mnohem zajímavější.

 • 90%
  3
  0
  3. 10. 2017
  JosefTomas (8689 bodů)

  Po Sicariu jsem hledal další přírustek režiséra Villeneuve a další adept byl příchozí. Docela mě zajímalo, zda je ta chvála zasloužilá. Teď mohu klidně říct, že ano. Příchozí je film, který je po příběhové stránce neotřelý, vizuálně úchvatný, herecky výtečný a hudebně podmanivý. Je mi líto, že tento film neproměnil více Oscarů, právoplatně si je zasloužil.

 • 100%
  1
  0
  5. 3. 2017
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Dotažený Interstellar. Od Solarisu jsem neviděl tak skvělé a silné dilema ve sci-fi díle (na téma "jak moc jsme ochotni žít v iluzi před bolestivým probuzením"). Oscaři neoscaři, pro mě jsou Příchozí jednoznačně nejlepším filmem roku 2016.

 • 80%
  2
  0
  6. 12. 2016
  evismaior (4252 bodů)

  Námět je skvělý a zřejmě i hluboce pravdivý. Protože fakt asi nelze očekávat, že se všichni ve vesmíru (nebo alespoň ve Spojené federaci planet:-)) dorozumívají plynulou angličtinou, popřípadě mají k dispozici univerzální překladače, které pochytí nový jazyk na základě několika pronesených vět. A Amy Adams se mi jako lingvistka pokoušející se přijít na kloub zcela neznámému způsobu dorozumívání dozazivších mimozemšťanů moc líbila, stejně jako například minimalistická hudba (v titulcích se dokonce objevil název Pražská filharmonie), byť občas už nebylo rozpoznatelné, co je ještě hudba a co už je ta podivná cizí řeč. Je to velmi záživně udělaný film, byť já bych naopak klidně snesla trochu víc podrobností (jak přešli od překladů "Louise" a "člověk" k celému tomu místy dost podrobnému slovníku, to je mi tedy záhadou). Donutil mě hodně přemýšlet o tom, jak se vlastně lidé (a ostatní organismy) mezi sebou dorozumívají a jak těžké je někomu třebas i jenom vysvětlit to, že teď mu sama nic nesděluji a že se naopak na totéž ptám. Přesto jsem poněkud rozpačitá z rozuzlení, byť jsem ho tak trochu očekávala. Protože pokud by to takto naznačeným způsobem opravdu mělo ve vesmíru fungovat, pak mi není jasné, komu by vůbec stálo za to v něm žít.

 • 80%
  2
  0
  13. 11. 2016
  Petrson (4126 bodů)

  Šel jsem na to s velkým očekáváním, což byla asi chyba, protože jsem čekal podle ohlasů ještě větší zážitek. Kdyby někdo natočil Interstellar, či Počátek, Kontakt, jako nezávislý film, byl fanouškem Šestého smyslu, měl rád Moon, pak by jistě napsal takovýto film. Musím přiznat, že prostřední část filmu mě unavovala, nebavilo mě sledovat kaligrafickou exhibici, luštění písma, opakující se obrazy, ale poslední třetina filmu vše zachránila, neboť přes všechnu vzdálenou podobnost s jinými filmy byla originální, osvěžující. Možná ne všichni pochopí hned autorovy představy po skončení filmu a budou diskutovat o detailech, ale o to lépe. Primární téma o způsobu vnímání vesmíru, prostoru a času je skvělé. Víc prozradit o filmu nelze, aby zážitek zůstal zážitkem,

  • námět, začátek a závěr filmu
  • sci-fi sloužila i k rozvinutí jiných žánrů
  • až příliš pozvolná, opakující se, prostřední část filmu
  • vedlejší postavy, které rozehrávají i nerozehrávají děj
 • 80%
  1
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3159 bodů)

  Divácky náročný a nepříliš vstřícný (jak už je u režiséra zvykem), v principu značně komorní (a tudíž zcela neakční!), myšlenkově i pocitově velice hutný a filmařsky absolutně precizní mash-up Kontaktu, Interstellaru, Blízkých setkání třetího druhu a Propasti (a který je hrdou antitezí okázalých, povrchních popkornovek typu Dne nezávislosti nebo Světové invaze). Oprávněný hype - je to jeden z filmů roku a Villeneuveův druhý Blade Runner se pro mě po tomhle stává (spolu s dvojkou Trainspottingu) nejočekávanějším filmem příštího roku.

 • 90%
  4
  0
  12. 11. 2016
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Zkuste se domluvit s někým, kdo vnímá čas a prostor v jiných dimenzích. A vyberete si svoji budoucnost, i když už ji znáte? Je to dar nebo prokletí znát vlastní budoucnost? Villeneuve klade základní existenciální otázky a k nim jen tak mimochodem přihazuje ty globální, zda je lepší preventivně vymydlit neznámé objekty, i když nevíme, proč tady vůbec přistáli. Mohou nám přinést něco zajímavého anebo nás chtějí zničit. Nebylo by lepší se jich nejdříve zeptat? Potíž je v tom, že komunikují v jiných strukturách, než funguje lidstvo. Což může být inspirující pro další rozvoj lidstva. Velmi zajímavé a originální sci-fi.

 • 70%
  0
  0
  4. 8. 2019
  kknk2 (2329 bodů)

  Rozhodně velmi zajímavý film se svým způsobem geniálním dějem. Herecké výkony byly také kvalitní a jazyk emzáků byl úchvatný. Trochu nechápu, proč film vyhrál Oskara za střih zvuku a střih, když je samotná pointa tak originální a hlubokomyslná. Pravda, že pro některé může být film nudný.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Arrival je určitě nejlepším filmem o "komunikaci s mimozemšťany" od dob Spielbergovo Blízkých setkání třetího druhu. Precizní práce s kamerou a bizarní atmosféra se už stávají takovým Villeneuovo podpisem. A furt se mu to daří. Scény se skvělou Adamsovou a vždy sympatickým Rennerem, kdy komunikují se samotnými mimozemšťany (kteří trochu vypadají jako Reapeři z Mass Effectu, brrr!), byly vyloženou slastí. Tak chytře napsané sekvence jsem už dlouho neviděl. A hudba tu už jinak skvělou atmošku podtrhává opravdu perfektně. Nebýt té poněkud ne příliš působivé hlavní pointy, která mě osobně vlastně celkem zklamala, bylo by to na 5* Takhle ale bohužel musím trochu strhnout. I tak je ale Arrival velice působivým snímkem, kterým mi Villeneuve dokázal, že je na toho novýho Blade Runnera opravdu připravený.

 • 85%
  2
  0
  16. 11. 2016
  Hare77 (2013 bodů)

  Velmi zajímavé dílko. Možná trochu rozpočtově laciná sci-fi, ale stálo to za to, i když je tam pár logických chyb, o kterých se dá diskutovat. Dennis Vileneuve mě v podstatě překvapil a rád bych věděl z čeho Eric Heisserer (scenárista) čerpal. Jdu hledat předlohu, nebo si o tom něco zjistit, protože je to hezké silné téma.

 • 70%
  1
  0
  18. 1. 2017
  Arnarmo (1720 bodů)

  Čekal jsem něco víc. Je to kvalitní sci-fi, které dokáže udržet pozornost. Příběh mě udržoval v napětí a vyčkával jsem finále, které se dostavilo, ale ne takové, které by mě posadilo na zadek. Výtečně natočené scifi, ale rozhodně to není nejlepší titul loňského roku.

 • 80%
  2
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (1411 bodů)

  Denis Villeneuve je v současnoti král americké filmové zábavy. Ten chlap si vezme jakej koli provařenej žánr, námět a natočí ho uplně jinak, dá příběhu uplně jiný vyznění a udělá to naprosto dokonalým filmařským rukopisem. Nemám co bych vyčetl, užíval jsem si každou minutu, hrozně moc mě bavila ta příběhová intezita zabelná ve zdánlivým nic nedění.

 • 75%
  0
  0
  24. 2. 2017
  lukas (1387 bodů)

  Villeneuve dokáže na minimálním časoprostoru a za využití minimalistických prostředků vyčarovat sakra působivou atmosféru beze slov. Trošku mě nudila ta část s kaligrafií. Konec byl ovšem velmi působivý, trochu tíživý. Líbí se mi, že Villeneuve zase obsadil do ústřední role ženu-hrdinku, která se s tím vším musí poprat. V pozitivním slova smyslu emancipovaný film. Hudba a kamera nezapomenutelná. Vědecko-fantastický snímek se dá natočit i bez drahých efektů a triků. Stále si ale myslím, že vrcholné dílo Villeneuve ještě nenatočil.

 • 90%
  5
  0
  14. 12. 2016
  Tomas_313 (1173 bodů)

  Nové drama s příznačným názvem Příchozí dodává fanouškům sci-fi naději, že i dnes je možné vytvořit počin natolik kvalitní, aby hravě konkuroval legendám jako Blízká setkání třetího druhu či 2001: Vesmírná Odyssea. Nejnovější výtvor režiséra Denise Villeneuveho si se všední tématikou mezidruhového setkání pohrává v nevšedním stylu. Oproti nejnovějším žánrovým konkurentům typu Den nezávislosti: Nový útok nabízí Příchozí místo dvouhodinové porce bezduché CGI akce komorní zážitek vyústěný do překvapivého závěru. Všechny indicie jsou divákovy předány, hlavní myšlenka řečená už na samém začátku, ale i přesto je rozuzlení nepředvídatelné. Pojem vnímání časoprostoru je jednou z primárních otázek a s mimozemskou rasou přichází i nový, mýty bořící pohled, který nemálo připomíná Interstellar, v tomto případě je ale představen uvěřitelnějším a lépe zapadajícím způsobem. Příchod mimozemšťanů trefně poukazuje na nemožnost připravení se na podobnou situaci. I přes nečinnost návštěvníků a neznalost jejich pravého záměru se civilizovaná společnost hroutí navzdory připravenému protokolu USA, který se bortí stejně rychle jako vzájemná důvěra států celého světa. Děj se pozvolna dere kupředu, nikam se nepospíchá, každá scéna má svou neodmyslitelnou důležitost a zapadá do celkového vyznění. I přes absenci akce je udržováno neustálé napětí, které pozvedává výrazná hudba Jóhanna Jóhannssona a Amy Adams, která za celých 116 minut téměř nezmizí ze scény a svým přirozeným výkonem obohaceným o naturalistický vzhled se interpretuje jako jeden z vážných adeptů na Oskara. Miniaturní skvrnou na téměř bezchybném zpracování novely Teda Schianga je již tradiční zaškatulkování Ruska a Číny jako problematických států, jenž se svým radikálním přístupem odlišují od zbytku populace. Atypická forma poklidné výstavby děje s gradujícím napětím, nezapomenutelné vyústění a fantastický výkon Amy Adams, to vše dělá z filmu Příchozí nejlepší sci-fi roku, které si zakládá na minimalistické preciznosti a po dlouhé době nabízí opravdu inteligentní příběh. 90%

 • 90%
  0
  0
  7. 5. 2017
  davsuch (1028 bodů)

  Velmi silný sci-fi příběh se velmi intelektuální zápletkou. I přesto ale je podán lidský. Měl bych trochu výhrady k srozumitelnosti pointy, ale jinak skvělý počin a jeden z nejzajímavějších sci-fi za poslední dobu.

  • je to silné zážitek pro diváka
  • dobrý herecký výkon hlavní postavy
  • složité porozumnění pointě
 • 70%
  1
  0
  31. 1. 2017
  Yancl (1020 bodů)

  Nemám rád filmy, které lákají obrovskými trailery a poté minutu po minutě vypraví něco, co je jaksi záhadné, co připravuje diváka na něco epického, ale ... on žádný boom nepřijde. Naopak ocením filmy, které dokáží připoutat k židli a chytrým způsobem přednáší cosi zajímavého, poutavého a to přitažlivým způsobem. "Příchozí" se řadí do obou kolonek, osobně se lehce přikláním k té pozitivní frakci, ale při návštěvě kina jsem čekal opravdu něco úplně jiného. Zvláštní film, který vybočuje ze zarytých šlépějí a vypráví si příběh o Alienech po svém.

 • 100%
  2
  0
  27. 10. 2021
  aquiver (860 bodů)

  Denis Villeneuve je génius a jeden z nejlepších filmařů všech dob. Nesmírně sugestivní, citlivý a chytře filosoficky přemýšlivý film bez násilí a akčních scén, pro mě osobně nejdůležitější sci-fi vůbec. Právě prvek sci-fi tu slouží jako výtečný odrazový můstek pro budování velmi osobního příběhu či události, ta je však jen dalším odrazovým můstkem pro budování filosofického pohledu na svět. Audiovizuální složka je úchvatná, velké plátno a kvalitní zvuk přidá hodně na působivosti, ale i při domácím zhlédnutí se u mě pro výše zmíněné dostavují slzy. Celý příběh je o nás... našem bytí v nekonečném, neznámém světě zvaném vesmír... netušíme, s čím se můžeme setkat, časoprostor je pro nás neprobádaný a máme strach z neznáma... obrovská oslava života a jeho vzniku... mateřská láska... důraz je kladen na komunikaci, kritizují se média, či neshody velmocí a lidí. Velmi originální mi přišla též forma a struktura vyprávění, kde se střídal art, sci-fi, melodrama, postmoderní, či dokumentární film. A konečně, především ta osobní linie, tragická událost v životě hlavní postavy mi maximálně sedla, ty dokonalé prostřihy do rozhovorů s dcerou byly fantastické a silně emocionální, vyústění již jen v katarzi tleskám… český dabing se k filmu vůbec nehodí, v originálním znění naprostý filmový masterpiece...

 • 80%
  1
  0
  21. 2. 2017
  KajkaFajka (722 bodů)

  POdle mě dost dobrý film. Je to o chytrosti několika vzdělaných lidí, kteří se učí rozpoznat jazyk kterým se dorozumívají mimozemšťané a co tu chtějí a o demenci dalších kteří jako prioritu mají zabít vše co neznají. Tak jako to je v životě. Moc sem se bavil

 • 60%
  1
  0
  18. 8. 2021
  naineko (651 bodů)

  Fakt nevím. Zařazení některých míst jsem nepochopil, resp. nejsem schopný (či ochotný) strávit zvolený způsob části vyprávění - pochvalnou rychlosmyčku na Louise. Mysteriózni i sci-fi i drama to bylo. Ovšem víc to bylo klopýtající a patetické. Svým způsobem (pro čtenáře sf) i klišovité (a tím pádem i kašovité). Nic provokativního jsem nezaznamenal. A to, co mě zajímalo nejvíc (proč zní portugalština jinak než ostatní románské jazyky), jsem se nakonec nedozvěděl.
  Zlatý Kontakt.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Judinka (627 bodů)

  Velmi zajímavý a originální námět. Žánr sci-fi je v drtivé většině případů vždy prvním v pořadí a další příběhy se odehrávají na jeho pozadí. Zde je to přesně naopak. Sci-fi příběh vytváří pouze kulisu pro drama, které se odehrává zcela na jiné úrovni. Film, který ve Vás doznívá ještě dlouho po opuštění kinosálu.

 • 95%
  1
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Smekám. Konečně chytré sci-fi, které za ty prachy stojí. Skvěle napsané, režie promyšlená do detailu. Film nedává divákovi prostor se ptát po technických věcech a nenápadně podsouvá zvláštní myšlenky o životě, smrti, nicotě. Atmosféra budovaná precizně, dobrá hudba, super herecký výkon Amy Adams. Nemám co vytknout, tohle se musí prožít.

 • 90%
  3
  0
  12. 11. 2016
  Vildolf (567 bodů)

  Velmi zajímavý film. Jeden z mála bijáků, ve kterém mimozemštani nenapadnou primárně Zem, ale vyčkává se, jak to bude, co mají udělat, co si myslí lidíé. Nejsou agresivní.

 • 55%
  1
  1
  1. 12. 2016
  majhan (453 bodů)

  K porovnání mi hodně uvízl v hlavě film "Jupiter přichází" a pak taky byť zcela jinak fantasy a nízkonákladově natočený "Pozemšťan", ale to byly filmy na které se nedá zapomenout a střípky jehjich prizmat to člověku hodně změní i nahlížení reálného života - tím typickým připomínáním "co kdyby?". Jestli tohle bude mít úrověň uvedených dvou předešlých se teprve uvidí...

 • 70%
  2
  0
  1. 12. 2016
  mil78 (384 bodů)

  Velmi dobré sci-fi, které staví na zajímavém nápadu a ještě zajímavější režii.
  Výkon Amy Adams je výborný a skvěle ji doplňuje Jeremy Renner. Dalším plusem je atmosféra, která je vlastně minimalistická a tvoří protiklad k velkorozpočtovým spektáklům typu Dne nezávislosti.

 • 95%
  1
  0
  25. 12. 2017
  Drixis (366 bodů)

  Film po dlouhé době, kde se po mimozemšťanech hned nestřílí. Dějově velmi povedené, od prvních kroků zjištění komunikace až po konečné rozuzlení.

 • 50%
  3
  1
  4. 12. 2016
  Prcek008 (328 bodů)

  Roztahaná sentimentální blbost. Vlastně bezprostředně po výstupu z kina jsem měl pocit, že se mi film líbil. Ale čím déle mi leží v hlavě, tím slabší se mi zdá. Ani scifi, ani slaďák. Místo toho aby si vzal z obojího to lepší, bere si to horší. Ani herci ze sebe nevymáčkli to nejlepší. Celkově nechápu ten hype, jenž kolem toho vznikl, ale třeba mi něco uniklo. PS: Když jsem zahlédl spektrální analýzu v MATLABu musel jsem se od srdce zasmát, protože přesně to děláme ve škole. Smutné je, že to byl nejzábavnější moment filmu.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Příchozí

79 82 ?
jak hlasovat?
 • josef-stol 100%
 • Kubys Fencl 80%
 • IDWWW 90%
 • miroslav-jirak 100%
 • Crreed 20%
 • Mrykodaj 80%
 • aquiver 100%
 • Davidus87 80%
 • josef-gregor 80%
 • naineko 60%
všechna hodnocení (216)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 4 v žebříčku uživatele aero64
21. místo z 29 v žebříčku uživatele Pacman
149. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal