Kapitán Exner

55%
Kapitán Exner
Kapitán Exner
Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)
p.a.douch
p.a.douch
8 419 bodů
8.5
Takže ač měl Michal Dlouhý velkou konkurenci, tak jako kapitán Michal Exner obstál se ctí. Jednotlivé případy byly perfektně zasazené do současnosti. Casting výborný. Zejména okolí pana kapitána bylo zahráno skvěle. Bravo pánům Vondráčkovi a Novotnému. Jednotlivé případy obsazeny exkluzivně a herecké výkony velmi pěkné i od některých ne-herců (alespoň pro mě)- Tofi, Erbová. pan Karas režii také zvládl. Jediné co bych tomu seriálu asi vytkl, bylo dělení případů na dvě části. Jinak za mě spokojenost.
Pas
Pas
6 225 bodů
0.5
Kapitán Exner 1-2. Po tomto dvojdíle s touto produkcí končím a tak se vyjádřím jen k tomu co jsem u tv přetrpěl.Scénaristická bída se promítla v režisérský zmar kdy nám byla nabídnuta nechutná patlanina žánrů od pokusů o retro přes parodii až po tragikomedii.Dialogy a jednání postav jsou jak z bulvárního článku a o nějaké gradaci příběhu nemůže být ani řeč. Zato jsme byli svědky infantilního jednání a chování policajtů kteří něco rádoby řeší v garáži u pinpongového stolu, kdy i třináctiletí kluci mají více charizmatu.Pseudohumorně filozofující patolog je pak jen třešinkou na dortu naprosto amatérsky napsaných postav což by ani na střední škole neprošlo jako slohová práce.Dramatičnosti mají zřejmě dodat kožené rukavice ve kterých si to ve svém kabrioletu drandí Michal Dlouhý...Nuda k uzoufání bez špetky akčnosti nebo nějakého mrazivého mystéria která by diváky starší patnácti let alespoň trochu zaujala. Takto si detektivku nebo krimi vůbec nepředstavuji ,tvůrci chtěli na předlohu navlíknout co se dá a to se jim vůbec nepovedlo .U mně mají útrum i kdyby kabriolet přeparkovali do kavárny.

Dodatečné informace

Původní název:
Kapitán Exner (více)
  • Česká republika Kapitán Exner
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Předplatná

Powered byJustWatch