Česká republika Česká republika
118 minut

Žánry

:
Komedie

Obsah

:
V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou více »« méně

Režie

:
Patrik Hartl

Scénář

:
Patrik Hartl

Herci

:
Jana Kolesárová Hynek Čermák Martin Hofmann Daniela Kolářová Antonín Mašek ...
Premiéra: 29. 7. 2021
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel myslíte! K 28. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28167 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Prvok, Šampón, Tečka a Karel


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2021
  Pete69 (21221 bodů)

  Tak trochu podobný film, jako Bábovky, s tím rozdílem, že se sešla partička sourodých herců a funguje to lépe. Koukat na zoufalé chlapy je lepší, než na zoufalé ženy ( alespoň u mě to tak je ). Další vztahová komedie, ale tady se to čtveřici týpků povedlo a několikrát jsem se opravdu zasmál, čemuž nejvíce dopomohl Prvok - Martin Pechlát, který byl opravdu nejzoufalejší a nejvtipnější. Scény s pórkem jsou tak ponižující a trapné, až jsou směšné. Na naše poměry opravdu dobrá komedie.

 • 50%
  0
  0
  11. 9. 2021
  JosefTomas (8695 bodů)

  Patrik Hartl si natočil film, ve kterém se rozhodl prozkoumat život a pocity čtyř ztracených existencí, přičemž jim do hlavy vsugeroval myšlenky totálních idiotů, kteří hrají nesmyslné hry, co v nich sice probouzí upřímné já, ale způsobem, který je divný. Nechápu, jaký to trend začal nejen v naší zemi propagovat a oslavovat trapno, neboť sice ano, trapno je součástí našich životů, ale propagovat ho jako dobrou věc, když nám dělá jen potíže, to je na mě moc. A je škoda, že tak skvělá herecká sešlost a snad ještě lepší cameo role odvádí fantastický výkon ve filmu, jehož žánr se míjí s vystupováním samotných aktérů. Hartl navíc na konci otočí vlastně na opačnou kolej, ale tak nelogicky a nečekaně, že tím defacto změnil výslednou myšlenku filmu, kterou pracně celou stopáž budoval. Přičemž ta myšlenka je absolutně zcestná a evidentně jsem jí pochopil jen já, což je taky škoda, neboť si jí pan Hartl možná ani neuvědomil.

 • 65%
  0
  0
  10. 12. 2021
  Martrix (2568 bodů)

  Ano, nejde o žádnou sofistikovanou komedii prošpikovanou hláškami. Jestli jste ale v nějakém rozhovoru slyšeli vyprávět Patrika Hartla o čem ten film podle něj je, resp. co se tam snažil dostat, nebudete mít problém přečkat rozpačitý úvod i šablonovitý konec. Patřím k těm, které Hartl baví jak svým smíchem, tak občas buranským a přesto bezelstným humorem. Jeho touha říkat pravdu způsobem, který co nejméně ublíží, je mi blízká (taky si občas nevidím do huby) Navíc...být občas "punk" by nezaškodilo i mladším ročníkům. Takže po obsahové stránce je to vcelku v pořádku. Možná svou roli v té shovívavosti hraje i fakt, že jsem skorocílovka a bylo pro mě snazší najít si tam "to svoje". Také bylo fajn vidět tolik skvělých herců i v malých rolích. Velmi příjemně mě překvapila hudební složka filmu, hlavně předělávky starých písniček ve svižnějším podání. Ženám ovšem Hartl moc nerozumí. V jeho podání jsou to figurky, které definuje jen jejich vztah k mužům. Buď jsou obětmi jejich chtíče či rozmaru, nebo předmětem touhy, těch méně schopných. Prvok, Šampón, Tečka a Karel tedy žádný zázrak není a vlastně nijak nevybočuje z trendu současné české pakomedie, ale protože mám plné zuby různých historických dramat, jsem rád i za jednoduchou a předvídatelnou komedii, která si na nic víc, ani nehraje.

 • 60%
  0
  0
  2. 8. 2021
  lukas (1387 bodů)

  Film stojí a padá spolu s výkonem herců, a nejen těch hlavních. Sebemenší cameo příjemně překvapí, dalo by se tak říct, že autoři k filmu přistupovali jako k produktu, k němuž mají velké zahraniční produkce "manuál-kuchařku". Těšit se tak můžete na cholerický výstup Jiřího Langmajera v roli marketingového šéfa firmy na výrobu instantních polévek, duo Jiří Mádl-Kryštof Hádek, které se sejde v gay baru na hudební produkci, nebo na Taťjánu Medveckou vystupující v potupně "dementním" rodinném sitcomu.

 • 85%
  0
  0
  4. 8. 2021
  gumoch (286 bodů)

  Kniha se mi četla skvěle a moc mě bavila - jen tak na úvod.
  Oceňuji, že Patrik Hartl některé momenty pozměnil, vypustil, přidal, aby film, jak sám řekl, překvapil i ty, kteří knihu znají.
  Občas filmu možná chyběl spád (především v druhé třetině), ale vyrovnal to velmi zdařilý závěr. Potěšilo mě, že to není jen pitomá řachanda a opravdu trošku nutí k nějakému zamyšlení. Ale i bez toho jsem se příjemně pobavil a nakonec i dojal. Doporučuji.

Hodnocení a recenze Prvok, Šampón, Tečka a Karel

62 60 ?
jak hlasovat?
 • zdenek-halfar 60%
 • fido68 55%
 • Ladaxxx 70%
 • homedo 70%
 • Livca 1 80%
 • Mikik4444 75%
 • mondak 10%
 • regazzoni 65%
 • Nosnica 60%
 • Meky 65%
všechna hodnocení (33)