Česká republika Česká republika
90 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Rodinný

Obsah

:
Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně více »« méně

Režie

:
Jiří Mádl

Scénář

:
Jiří Mádl

Herci

:
Petr Šimčák Jan Maršál Ondřej Vetchý Lucie Trmíková Anastásia Chocholatá ...

Podívej se na Pojedeme k moři online!

Přehrát online O2
Premiéra: 10. 4. 2014
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Pojedeme k moři. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pojedeme k moři myslíte! K 18. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27865 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pojedeme k moři


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  24. 12. 2017
  Brenan88 (44954 bodů)

  Jako Mádlo režisérská prvotina je Pojedeme k moři velmi dobrým snímkem,který má hlavu a patu. Mádl moc dobře ví co chce divákům sdělit a na celkovém vyznění filmu to jde znát. Navíc zde dobře zachytil ten dětský pohled na danou situaci. Na české poměry výborný počin.

 • 100%
  2
  0
  25. 2. 2015
  martin-mickey-stusak (24566 bodů)

  Na filmy ve formě domácího videa nebo z dostupného či nalezeného filmového materiálu nějaké expedice jsme zvyklý převážně ve formě hororu. Jirka Mádl tento způsob využil trochu jinak. Vytvořil postavu obyčejného kluka, dal mu do ruky kvalitní foťák s jejímž použitím začal natáčet svůj domácí film o své rodině a právě z těchto záběrů byl jakoby poskládán tento dětský rodinný snímek dokonce i s detektivní zápletkou. A jako správná detektivka obsahuje i napínavé a akční scény. Sledování svého otce, výslech během oběda i pronásledování taxíkem. Co nejednomu zatrne je scéna domácího násilí doma u svého kamaráda. Šikovné snímání ze tmy pokojíku, kdy je vidět jen něco málo mezi škvírami futer, nebo jen rozmazané obrysy při zavřených dveřích přes sklo, k tomu neskutečný řev týrajícího otce a rány jak tříská s jeho matkou, vytváří atmosféru, že to nutí až odvrátit oči. A jako v každé správné detektivce i zde nakonec přijde odhalení, kdy vyjde na světlo vskutku nečekaná věc. Co k tomu dodat. Originální nápad byl využit jak se jen dalo. Že byl dokonce celý snímek opravdu natočen foťákem je nepopiratelným faktem. A herecké výkony? Jirka Mádl všechny ukočíroval tak, že opravdu všichni podali strhující výkony. Jak dětští představitelé, tak i ti dospělý. Hodnotím nejvyšším stupněm jak originalitu, tak i fantazii, ztvárnění, zmíněné herecké výkony a hlavně scénu odhalení a zjištění všech podstatných skutečností. Taková to citová životní stránka už nemohla být lepší. Klobouk dolů.

 • 80%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14805 bodů)

  Skvělý debut. Celou dobu jsem očekával, jak se příběh vyvrbí, a finální rozuzlení mě svou silou a neočekávaností zarazilo hluboko do sedadla. Malý nenápadný příběh, jehož jednotlivé střípky jsou však nejen v dokonalém souznění s realitou běžného dětského života, ale také jsou natolik působivě natočené, že ruku v ruce se stoprocentně zvládnutou kompozicí scén posouvají celý film takřka na světovou úroveň. Nádherná pocta filmu, rodině, přátelství a Českým Budějovicím, jejichž krásy využil Mádl i paní kameramanka znamenitě... Film v podstatě nedocenitelného charakteru.. :))

 • 70%
  0
  0
  16. 3. 2015
  sabule (14225 bodů)

  Nové české filmy moc nemusím.Mádl ho ale zvládl slušně i když to není žádná bomba na český lvi a podruhý už se na něj těžko podívám.Možná by se měl spíš držet herectví než režírovat.

 • 80%
  3
  0
  3. 9. 2017
  JosefTomas (7972 bodů)

  Mádl mě upřímně překvapil. Vypracoval se z poměrně slušného herce na skvělého režiséra/scénáristu. Herci hrají na Česko dobře a popravdě jde o nejlepší český film roku 2014. Mádl mě popravdě vyvedl z omylu. Už jsem začal myslet, že české filmy/seriály budou kvalitou jen upadat do zapomnění. Naštěstí jsem se mýlil a těším se na další Mádlův film.

 • 50%
  0
  1
  14. 8. 2018
  Jana Květoňová (6141 bodů)

  Prostě a jednoduše se mi to nelíbilo. Trapné rozhovory, je to roztahané, nudné, u mě propadák! Celé je to takové kostrbaté a pouze "jakoby" vtipné ("Babi, ty sis prdla!", "Neprdla!", ...). Možná by to měli dávat dítkám na "déčku". Jako film pro celou rodinu to nevidím. Jiří Mádl se snažil natočit komedii, rodinný film a film, upozorňující na celou řadu problémů dnešního světa jako násilí v rodině, úmrtí v rodině, život s postiženým, adopci, ale jak se říká -"mnoho psů, zajícova smrt"!

 • 75%
  0
  0
  18. 12. 2014
  limeta (4807 bodů)

  Spokojenost. Milý příběh, originální zpracování. Skvělá Mádlova prvotina.

 • 75%
  0
  0
  1. 8. 2014
  Petrson (4085 bodů)

  Pokud by to bylo kratší, asi bych dal více procent, protože chvilkami to už malinko stálo, věci se opakovaly, ale na debut velmi nadstandardní. Kluci hráli skvěle, základní linka fungovala, ale bylo to na hodinovku do televize, co se týká scénáře. Jinak originální, jemně vtipné. Kdyby se posílila linka druhé rodiny, zápletka s " tajemstvím" se rozdělila na dvě fáze, nebo naopak více akcentovala, mohlo to nabrat silnějších obrátek, ale to je jen úhel pohledu.

  • námět, herecké výkony
  • délka, "nenápadně skryté kamery", nedořešená druhá rodina ( např. sklad kamer )
 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2015
  evismaior (3902 bodů)

  Viděno pouhou náhodou, ale překvapilo, hodně. Příběh a hlavně jeho rozuzlení není nikterak převratné, ale vyprávění z pohledu kamer dvou hlavních hrdinů - obyčejných malých kluků - působí velmi přesvědčivě. Oba kluci jsou nesmírně sympatičtí (a to mě dětské postavy ve filmech většinou dost štvou:-)) a člověk s nimi ten jejich amatérský film úplně prožívá. Moc mě potěšilo, že se něco takového objevilo v pro mě nudném českém filmovém rybníce.

 • 100%
  1
  0
  12. 4. 2014
  hp24 (2830 bodů)

  Nebojím se napsat, že první film Jirky Mádla je stejné zjevení, jakým byl před 20 lety první film Saši Gedeona "Indiánské léto". V obou případech naprosto nový způsob vyprávění, nový druh snímání. Nápady v titulkách připomenou stejně nápadité titulky Amálky z Montárny (=Amelie z Monmartru), nechybí humor, jakož i věrohodné scény dramatické, ale i emotivně silné situace, při kterých se mým sousedkám v kině objevily slzy na tvářích... Tím, že už 20 let amatérsky nahrávám a v posledních 12 stříhám (od Pinnaclu az po Edius), jsou mi blizke "amaterske" napady hlavniho hrdiny. Ocenuji profesionalni herce (napr. O.Vetcheho, M.Táborského), jak dokázali upravit své obvyklé herectví do polohy obyčejného člověka nachytaného kamerou, že se tedy může a dokonce "musí" dívat do kamery, ač je z normální praxe zvyklý na opak.

  Troufám si tvrdit, že hned z kraje roku 2014 se zrodil velký favorit na několik Českých lvů a dokonce jsem přesvědčen, že právě ono vypravěčsko-technologické inovátorství by mělo tento film nominovat do patřičné kategorie na Oskara. Určitě má mezi filmy v neanglickém jazyku velkou šanci na úspěch.

  Viděno 10.4.2014 (děkuji Kinoboxu za pozvánku na projekci); 99,9%

 • 80%
  0
  0
  11. 4. 2014
  VasaFlasa (2795 bodů)

  Film, který v české kinematografii dlouho chybět. Nadějných mladých režisérů není v ČR dostatek, tak snad se konečně zadařilo a pan Mádl tímto snímkem na režisérské křeslo nezanevře. Originální počin, kterému by mohlo pokračování hodně ublížit. Pan Miroslav Táborský dokazuje, že není malých rolí.

 • 95%
  0
  0
  27. 3. 2018
  nikol125 (2768 bodů)

  Skvělá komedie.

 • 100%
  0
  0
  20. 4. 2017
  leafroller (2622 bodů)

  Velmi originální a tím pádem i unikátní projekt vycházející hvězdy českého filmu pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím. Pan Mádl začíná být - podobně jako třeba pan Roden - zárukou kvality a kdykoli vidím jeho jméno, tak se začínám těšit. Ale k filmu samotnému: originální forma vyprávění, škola kamery i střihu a vynikající hlavní hrdinové, kteří nám mj. připomínají, že jedenáctileté dítě už dost normálně uvažuje a je třeba s ním podle toho jednat. Jako třešničku na dortu vyzdvihuji krátkou scénu s domácím násilím, které téma je v naší kinematografii zatím dost tabu, i když ve skutečném životě představuje nepředstavitelný problém. Za mě 100% a kdyby šlo víc, dám víc.

 • 60%
  0
  0
  16. 5. 2014
  harry456 (2436 bodů)

  Ačkoliv nejsem velký fanda do českých filmů, byl jsem Mádlem překvapen.

 • 75%
  0
  0
  23. 2. 2015
  stantheman (2396 bodů)

  Příjemný snímek . Vtipný , neotřelý, i když ničím nevyniká ale v současné nudné záplavě nicneříkajících českých filmů docela osvěžující.

 • 40%
  0
  1
  16. 2. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  "Domáce video" jednej priemernej rodiny. Kamera síce pomohla chlapcovi odhaliť pravdu, ale to je tak jediné..
  Chýbala dynamika, veľa nudných pasáží (dime sa točit jak kadíme), žiaden humor (a to má byt komédia..) a síce zaujímavý koniec, ale lahko predvídatelný.

 • 95%
  0
  0
  11. 4. 2014
  beseda (1918 bodů)

  Smekám před Jirkou Mádlem. Zanechalo to ve mě natolik silné emoce, že jsem již v první třetině filmu o plném počtu hodnocení vůbec neváhal. Půl roční hledání dvou hlavních hrdinů se vyplatilo. Bylo to přirozené, vtipné a byl jsem (po dlouhé době u českého filmu) i na závěr správně dojatý. Doufám, že tohle nebyl poslední Mádlův režijní počin! -- Viděno: 10.04.2014 -- Mé hodnocení: 94%.

 • 90%
  0
  0
  25. 1. 2015
  virgoii (1187 bodů)

  Musím uznat že jsem byl mile překvapen.

  • Herecké výkony obou kluků.
  • Příběh
  • 90%
   0
   0
   10. 4. 2014
   Jakub.Selesi (1166 bodů)

   Po shlédnutí filmu, jsem absolutně ohromen, na to že to byl první film režírovaný panem Mádlem, tak musím uznat že mě velmi překvapil...
   Ve snímku bylo několik naprosto nečekaných zvratů a i když přesně neřekly co se stalo, z filmu to přímo zářilo, tohle mi u mnoha filmů chybí a proto uděluju 90%...

   • plno nečekaných zvratů
   • příběh
   • pohled, kterým je film natáčen
   • některá místa kamery, která jsou vážně "nenápadná"
  • 75%
   0
   0
   16. 5. 2014
   michaela159 (1043 bodů)

   Film mne v mnohém dosti překvapil. Mádl se vytáhl.

  • 45%
   0
   0
   13. 4. 2014
   Ciiiri (943 bodů)

   Film mě velice překvapil, čekala jsem trochu "něco jiného". Je zajímavě a originálně točený a myšlený.

   • překvapení filmu - člověk čeká něco jiného
   • nečekané zvraty
   • zajímavý pohled na "věc"
   • překvapení filmu - člověk čeká něco jiného
  • 80%
   0
   0
   14. 4. 2014
   voleman (924 bodů)

   Jirka Mádl opravdu překvapil. Jako herec mě nikdy nijak moc neoslovoval, ale ani mi nijak nevadil, ovšem jako režisér svým debutem rozvířil stojaté vody České kinematografie a natočil velice originální až experimentální, ale chytrý snímek. Opravdu je až s podivem jak propracované to po scénáristické a režisérské stránce bylo, na to, že to je úplně první dílo mladého herce. Jediný problém bych viděl v trochu roztahané prostřední části filmu, kde se toho opravdu moc nedělo. Taky jsem si myslel že to bude mnohem větší sranda, ale tu tady vynahrazuje velice originální zpracování snímku. Také dětští herci si zaslouží velikou pochvalu, protože hráli velmi přirozeně, což u takovýhle malých dětí není vůbec samozřejmé. Malý český film, který je ovšem dokonalou ukázkou toho, že i za málo peněz, ale s dobrou myšlenkou a šikovnými tvůrci je hodně muziky. 80%

  • 60%
   0
   0
   24. 4. 2014
   myllyn (885 bodů)

   pěkné, hezké, zajímavý nápad ale celkově to ve mě moc silný dojem nezanechalo.

  • 0
   0
   15. 5. 2014
   tedoun (879 bodů)

   Konečně můj oblíbený herec udělal kvalitní film, je to budoucí kvalitní režisér a už se těším na další filmy

  • 0
   0
   15. 4. 2014
   Pája DJ (643 bodů)

   Zajímavý fotograficko-filmový počin Jirky Mádla, který si jistě najde i již našel své díváky. Z mého pohledu jsem však čekal něco poněkud jiného a po vysokých procentech v hodnocení a shlédnutí filmu i mírně zklamán. Skvělé herecké výkony dětských hrdinů vysoce převyšují své dospělé protějšky. Stále si k filmu nemohu najít cestu a přestože se režisér snažil určitě o ojedinělý přístup i zajímavý příběh, celkový dojem z filmu tomu bohužel neodpovídá.

  • 45%
   0
   1
   14. 4. 2014
   Judinka (596 bodů)

   • herecké výkony obou hošanů
   • výkony ostatních herců
   • na filmu je znát, že jej dělal "nerežisér", ale oceňuju snahu
   • násilně ždímané a překombinované drámo
   • nešikovně zapracované a do očí bijící reklamy na sponzory
  • 80%
   0
   0
   15. 4. 2014
   Kick077 (595 bodů)

   Opravdu originální film, který nejspíš nemá moc obdoby. Chvilku trvalo, než sem si zvyknul na způsob natočení a že je to vlastně vidět jenom z pohledu hl. hrdiny. Během pár minut se na to ale dá zvyknout a dokáže to upoutat, protože ten pohled je poměrně reálnej a ukáže dětskou zvídavost i prostředí, ve kterém se děti vyskytují. Na komedii by to mohla občas bejt větší sranda, ale je fakt, že takovejch momentů ve filmu pár bylo a svojí přednost má spíš v celkovym originálnim pojetí. Kdyby to nepostrádalo trochu svižnost zhruba kolem prostředku, bylo by to ještě lepší.

  • 85%
   0
   0
   8. 5. 2014
   minimoj (587 bodů)

   líbilo se moooc

  • 90%
   0
   0
   2. 4. 2014
   hofmi (531 bodů)

   čekám, jestli dostanu pozvánku na projekci ...
   takže zatím 50/50 ..... 50% :)
   na projekci bylo bezva, bavili jsme se s kamarádem úžasně

  • 80%
   0
   0
   11. 4. 2014
   dancemusic2012 (465 bodů)

   Jsem rád, že jsem na film zašel. Trošku jsem se obával toho, že to nebude nic moc, ale překvápko se konalo.
   Snímek je vtipný a zároveň dojemný, veselý i smutný.
   Prvotina Jirky Mádla se prostě povedla a myslím si, že hlavní hrdina Petr Šimčák má před sebou slušnou budoucnost, pokud dostane další šanci. Kromě toho má příjemný hlas, tak bych ho rozhodně využil v dabingu.
   Snímek, který měl dle Jirky rozpočet 12 miliónů korun stojí určitě za shlédnutí a je vidět, že dobrý film nepotřebuje nutně desítky miliónů a zvučná jména herců, aby nalákal diváky.

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Pojedeme k moři

  67 77 ?
  jak hlasovat?
  • Evianka 100%
  • Jimi Joker 70%
  • MLFN 30%
  • misa-bila 100%
  • jarv 60%
  • miza 65%
  • Mikik4444 50%
  • Pyrkh86 65%
  • Nosnica 70%
  • red13 65%
  všechna hodnocení (180)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 16 v žebříčku uživatele milous-jakes
  40. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
  279. místo z 401 v žebříčku uživatele elza1