limeta
Komentáře

1 2 3 4 5 6 dalsi posledni
 • 45%
  0
  0
  20. 5. 2022
  Ultimátum (2022)

  Méně je někdy více. Ultimátum je výukový program pro filmaře o tom, jak z látky na dvě epizody jich nafouknout osm. Koleníkovi to sice sluší, ale od 3. dílu se to pro nepřehlednost děje prakticky nedá vydržet.

 • 100%
  0
  0
  11. 6. 2021
  13 minut (2021)

  Silný, působivý dokument a velký námět k zamyšlení. Všichni tušíme, že takoví řidiči usedají za volant a všichni doufáme, že se s nimi nikdy nepotkáme. Pět viníků dopravní nehody odkrývá situaci kolem kolize a svoje (ne)vyrovnání se s tíhou viny.

 • 90%
  1
  0
  7. 3. 2021

  Nabarvené ptáče je film s obrazy života, kde lidská krutost je nedílnou součástí dennodenní bitvy o přežití v prostředí bídy a válečného konfliktu. Je to velkolepá filmová práce s dokonalou kamerou, ve skvěle padnoucím černobílém provedení, kvalitně herecky obsazená. Anabázi židovského kluka zahrál Petr Kotlár bravurně.

 • 100%
  0
  0
  14. 2. 2021

  Kronika pohraniční vesnice působí dokonale autentickým dojmem. Pohledy na poklidnou náves, kde čas pomalu plyne, kostýmy a rekvizity, plejáda vesnických figurek, to všechno skládá mozaiku dokonale zapadajících kamínků, která je pevně usazena díky dobře obsazeným a uvěřitelným postavám a skvěle padnoucímu černobílému provedení. Základní schéma příběhu známe, tušíme, že se to tak opravdu mohlo stát, přesto po 135 minutách stopáže na člověka padne deka a myšlenky se stále vracejí k tomu, jak dějiny zasáhnou do osudů lidí malé vísky.

 • 90%
  1
  0
  21. 9. 2020

  Je to neuvěřitelně chytlavý, každý díl hltám. Super atmosféra, vychytané detaily, výborné obsazení a vyrovnaná kvalita dílů i sérií dělá z tohoto seriálu opravdovou lahůdku. Příběh upoutá, zaryje se pod kůži a vede k dalšímu přemýšlení co by bylo...kdyby...

 • 55%
  0
  0
  21. 9. 2020

  Jedna z mnoha českých komedií z posledních let, kterou zapomeneš, že jsi viděl, než dojdeš z kina domů. Slušné obsazení, ale plytký, předvídatelný děj a humoru sakra pomálu. Je toho v českém filmu pohříchu málo, čemu by se mohl člověk v kině zasmát

 • 90%
  1
  0
  21. 9. 2020
  Šarlatán (2020)

  Překrásný film a neotřelý námět, super zpracované ryze české téma Agnieszkou Holland a výborný herecký výkon otce a syna Trojanových určitě zařadí Šarlatána do zlatého fondu české kinematografie. Je to film smutný, ba tíživý a přesto obohacující. Asi úplně nejlepší přirozený přechod z mládí do pozdějšího věku filmové postavy, který si vybavuji, který díky obsazení otce a syna zcela plynule splývá v jedinou postavu.

 • 95%
  1
  0
  9. 5. 2020

  Výtečný počin se skvělou atmosférou, výborným obsazením a titulní postavou, která zatím nebyla nijak často objektem filmařského zájmu. Překvapivě poutavě zpracovaný televizní film drží spolehlivě drive i při stopáži dvou vyrovnaných dílů o délce celovečerního filmu. Emanuel Moravec je záporná, zatracená postava českých dějin a tady je jeho přerod zobrazen během několika let, kdy do filmu jsou citlivě zapracovány i fragmenty dobových dokumentů.

 • 90%
  0
  0
  20. 1. 2020

  Zas jednou fajn česká detektivka.
  První díl mě nadchl, poutavý, dobré obsazení, gradující děj s uvěřitelným a neohraným příběhem. Druhý díl má pozvolný start, děj se nejprve vleče, ale postupně se vrací do tempa první části minisérie, která celkově působí svěže a atraktivně. Za zmínku stojí určitě výkon představitelky oběti Elizavety Maximové, ač úsporný, je přesvědčivý.

 • 60%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Množství dějových rovin a zápletek spousty postav dává příslib dobře rozehraného českého drama ze současnosti, ale výsledek zanechává rozpačitý dojem. Je tu položena spousta otázek, film se tváří, že si pohraje s odpověďmi, má spoustu potenciálu, ale odpovědi nedává a stejně tak se chová ke svému žánrovému vyhranění. Jakoby celou dobu hledal, jakým žánrem chce vlastně být.

 • 0%
  3
  0
  10. 10. 2019
  Premiér (2019)

  Zátěžový test co divák vydrží, aneb diagnóza Jaromíra Soukupa.
  Bože, do čeho jsi to duši dal...

 • 80%
  1
  0
  7. 10. 2019

  Pokud komedie, tak trošku nahořklá a hodně k zamyšlení. Jo konzum je mor, ale bez něj je nám fakt ouzko

 • 85%
  1
  0
  29. 9. 2019

  Excelentní Ivan Trojan v roli psychopatického stallkera je naprosto autentický a uvěřitelný, až z toho mrazí

 • 100%
  0
  0
  16. 6. 2019
  Černobyl (2019)

  Hodnotit můžu jen v superlativech. Všichni víme, že se havarie v Černobylu stala, ale až teď si člověk uvědomí, do kolika lidských osudů a jak moc tragicky zasáhla. Skvěle natočeno, ponurá atmosféra se zažírá pod kůži, chvílemi se člověk už ani nemůže dívat na bolest z následků ozáření a zároveň se nejde odtrhnout a musí se dívat dál a dál. Realistické, děsivé a výborně zahrané. Jedna z věcí, která se nedá vyhnat z hlavy.

 • 80%
  2
  0
  2. 6. 2019
  Rocketman (2019)

  Hudební nářez a výpravný žánrový mix, který má ztížený start uvedením do českých kin půl roku po Bohemian Rhapsody. Těžko se ubránit srovnávání obou filmů o tak výrazných hudebních legendách. Na můj vkus je to namixované až příliš, úplně mi nesedne třeba přechod vzpomínek při terapii v muzikálovou revue. Výkon Howarda Tarona je famózní. Tím že film komplet nazpíval mu obrovsky přidává na hodnotě. Po zhlédnutí mám k Eltonovi o kousek blíž než dřív, ale stejně tak zůstává dojem, že nechal jen úplně maličko nahlédnout do tajů své 13. komnaty a vše zůstává dál ukryto.

 • 70%
  1
  0
  25. 3. 2019

  Ústřední dojem je, že to ti kluci, jejichž výkon je pilířem filmu, zahráli sakra dobře. Není to biják, který hlava vypne s běžícími titulky, je to kousek k zamyšlení, má spoustu poloh a jinotajů, trochu hravý i vtipný, drobet syrový a taky poetický. Příběh o klučičím světě na cestě za svobodou a skutcích, které dělají z kluků chlapy, a přesto jim na té cestě svazují nohy.

 • 90%
  5
  0
  16. 2. 2019

  Konečně svěží česká komedie. Slušné obsazení, příjemné reálie a stravitelný příběh, který je dobrým základem pro spoustu vtipných dialogů. Děj je veskrze předvídatelný, ale film bezezbytku naplňuje komediální žánr. V současné bídě českých komedií je to po hodně dlouhé době milá oddechovka.

 • 60%
  1
  0
  13. 1. 2019
  Jan Palach (2018)

  Hodnotit je obtížné. Jan Palach je symbol, pojem, zosobnění určité etapy dějin, hrdina, memento. Z filmu mi nejvíce rezonují dvě scény. První z nich je Jan Palach topící štěně. I když tato epizoda v ději má vycházet z archivních podkladů a je to pouhý fragment ve scénáři, je pro mě překvapivá, protože vrhá jakýsi nečekaný špatný stín na národního hrdinu, je zdánlivě nepatřičná a rozbíjí předpokládanou jednolitost kladného hrdiny. Druhá je ta závěrečná, dlouhý pohled na popáleného ležícího Jana. Tak trýznivě dlouhý, že člověk cítí tu strašnou bolest na těle.
  Reálie působí hodnověrně, herecké výkony jsou solidní. Film přibližuje dobu, prostředí ve kterém Jan Palach žil, ale pochopit jeho samotného, jeho odhodlání k takové oběti nepomáhá.

 • 55%
  0
  0
  3. 12. 2018

  Škoda škoda škoda. Další zmařený pokus o českou komedii, kde se všechno podstatné vešlo do traileru a na zbylou omáčku se člověk dokouká už jen kvůli naději, že se ještě objeví něco k zasmání. Nepřišlo to, a slibný potenciál v dobrém hereckém obsazení vyšel naprázdno. Film z kategorie "jednou stačilo"

 • 100%
  5
  2
  2. 11. 2018

  3/4 stopáže husí kůže, poslední čtvrtina slzy
  Zjevení, bomba, nádhera a aspirant na můj "nej" film. Z očekávané hudební pecky je plnotučný film se vším všudy. Nadčasovým skladbám je filmový obraz Bohemian Rhapsody vyrovnaným partnerem, příběh Freddieho Mercuryho je poutavý, smutný a skvěle ztvárněný dokonale věrně vypadajícími hlavními protagonisty. U Ramiho Maleka jsem měla trochu rezervu na úplném začátku filmu, ale postupně mě zcela vtáhnul do děje a přesvědčil o své autentičnosti, až mi s Freddiem zcela splynul. Jeho pohyby, ten grif se stojanem mikrofonu...Je to oslava Freddieho jak má být, skvělý hudební zážitek, ale ne jen čistě hudební, ne popisně životopisný, je to velkolepé kompaktní dílo s vtipem i dobře a vkusně dávkovaným vhledem do pohnutého života hudebního génia. Krásná filmová práce

 • 80%
  2
  0
  5. 9. 2018

  Hezký, český, barevný...příjemný film, který se dotýká posledních věcí člověka se sympatickým nadhledem. Road movie nás vede pohlednou krajinou a titulní hrdinka, nablýskaná volha se veze v pohlednicových záběrech jak z katalogu. Film má několik vtipných momentů, děj slušně ubíhá a herecké obsazení i výkony jsou solidní.

 • 80%
  3
  2
  30. 8. 2018

  Český sci-fi triller o umělé inteligenci ve mě budil očekávání se spoustou otazníků. Karel Janák zvolil v českých filmových poměrech neotřelý námět a tvůrci tenhle filmový kousek zvládli se ctí. Děj je příjemně napínavý, obsazení Vojty Dyka filmu prospívá a Gabriela Marcinková k němu jako partnerka přirozeně ladí. Určitě to není kus pro ajťáky a profesionálně deformavané technoidy, ale pokud je někdo schopen děj přijmout bez toho, že by činnost chytrého domu podrobil hluboké analýze jeho procesů, je to solidní filmové setkání s nekontrolovatelnou umělou inteligencí.

 • 80%
  1
  0
  22. 8. 2018

  Je to milé, české a hlavně originální. Výtvarné zpracování a příběh jsou fajn, koneckonců záhada lichých ponožek doma sužuje asi každého z nás, ale celkově děj působí příliš dlouze a k tomu, aby splnil stopáž celovečerního filmu je trochu násilně natažený

 • 85%
  0
  0
  22. 8. 2018

  Překvapivě poutavý film, a to i přes minimalistické prostředí a předvídatelný děj. Je tam velké napětí, příběh je autentický a hlavní postava je skvostně zahraná. Zejména závěr filmu, který přibližuje rozpoložení velitele-kapitána v situaci po akci je opravdový herecký koncert

 • 85%
  2
  0
  22. 8. 2018

  Slušný film, dobře obsazený a s uvěřitelným příběhem. Přes humorné momenty bych Chatu na prodej určitě žánrově neřadila mezi komedie, je to takový vzorník českých povah a typů, aspoň kousek z každého dobře známe. Stopáž je přiměřená, přesvědčivě působí zejména David Vávra.

 • 75%
  0
  0
  7. 8. 2018

  Holčičí film a holčičí téma. Nečekala jsem žádné hlubokomyslné dílo, a ze sálu zaplněného babincem jsem odcházela spokojená. Vtipné, současné, svižné... a holky, přiznejme si: každá si tam kousek sebe najde. Správná letní komedie, a odpočinkový film pro vyčištění hlavy

 • 75%
  2
  0
  7. 6. 2018

  Oddechovka, která se dá vydržet až do konce. Nicméně Gary Ross dost vařil z vody a jedno ochutnání bohatě stačí. Zkrátka Dannyho parťáků je to hodně slabý odvar. Náměty na fintičky lupiček lupičů asi pomalu docházejí, a tak mám pocit, že plnokrevný vychytaný nápady z Podrazů, Parťáků apod. zázraky moderních technologií a zaklínací formule, že všechno se dá nějak hacknout, plnohodnotně nenahradí.

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Metanol (2018)

  Mrazivý příběh o skutečných událostech z doby pár let zpět, při kterém mě přešla chuť na panáka na delší dobu. Popisuje práci vyšetřovacích policejních týmů, státních zástupců i osudy obětí matanolové kauzy. Při sledování z toho úplně mrazí, jak blízko to bylo kolen nás...

 • 95%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Hřebejkův a Jarchovského film, který vyšel na světlo světa celkem nenápadně bez větší pozornosti, se skvělým hereckým obsazením spousty postav a fajnovou zápletkou. Je to takový "Podraz po Česku", ale povedené svěží dílko a dá se s chutí shlédnout i opakovaně.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Skvělý film, který řadím do zlatého fondu nejfilmů, na které se můžu kdykoli podívat znovu. Skvěle namícháno - krásný příběh, skvělé herecké výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana a k tomu takové to "NĚCO", co dělá z filmového díla nezapomenutelnou klasiku

1 2 3 4 5 6 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita