Intimate Enemy (USA)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
108 minut

Žánry

:
Mysteriozní, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. více »« méně

Režie

:
Karel Janák

Scénář

:
Marek Epstein L'ubomír Slivka

Herci

:
Gabriela Marcinková Hynek Čermák Ondřej Malý (I) Roman Luknár Vojtěch Dyk ...
Premiéra: 30. 8. 2018
Distributor: Bohemia MP
Jste na stránce filmu Důvěrný nepřítel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Důvěrný nepřítel myslíte! K 3. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26650 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  8. 9. 2019
  Pete69 (11619 bodů)

  Velmi odvážný pokus o České hororové Sci-fi. Nápad dobrý, naivita a zpracování už mírně pokulhává. Pokus o osvěžení klasické České filmové tvorby posledních let ale kvituji. Zejména proto, že je na nás chrlena jedna stupidní komedie za druhou.... 65%

 • 30%
  6
  2
  3. 9. 2018
  Tom Hardy (4787 bodů)

  Je hrozně jednoduché dělat si legraci z lability scénáře, ale nemyslím, že by to byl ten úhlavní nepřítel filmu. Je totiž v zásadě jedno, jaké ptákoviny nám předkládá, pokud jsme ochotni jim věřit. Ostatně, stačí vzpomenout na (trošku odbočím, pravda, ale má to svůj důvod) Nepřítele státu, který působil v době uvedení téměř jako sci-fi a nějaký expert (buď CIA nebo NSA) později pobaveně prohlásil, že film měl technologie v pořádku, jen už ukazoval ty hodně zastaralé. Takže čert vem schopnosti Alberta. Může být. Film ale totálně selhává ve vykreslení vlastního světa a divák tím pádem tápe, jak co funguje a nemůže přijmout pravidla hry. Stejně tak nefunguje dramatická vložka (Karel Janák se v thrilleru opravdu nenašel) a příliš nepomáhá ani to, že většina postav působí vrcholně nesympaticky. Bez přehánění můžu říct, že kamarádka hlavní hrdinky působí jako hrozná kráva a kdykoli se vrátila na scénu, prožil jsem menší mrtvici (současně je na té postavě bolestivě patrné, že byl film původně napsán jako komedie). Ze slabého výsledku nemám žádnou radost už proto, že vítám každý český kousek, který se nebojí vstoupit do jiných žánrových vod a Důvěrný nepřítel má náznaky toho, že někdo jiný by s tímhle týmem a rozpočtem mohl zvládnout natočit i dobrou věc. Finální akce je svým neumětelstvím až roztomilá a v tu chvíli už se z filmu stává čirá parodie ("závod" tramvají je jednoznačně top). Menší palec nahoru za pointu, která rozhodně má něco do sebe a za epickou hudbu Ondřeje Brzobohatého. Je sice jak z úplně jiného filmu, ale je fakt dobrá!

 • 80%
  3
  2
  30. 8. 2018
  limeta (4569 bodů)

  Český sci-fi triller o umělé inteligenci ve mě budil očekávání se spoustou otazníků. Karel Janák zvolil v českých filmových poměrech neotřelý námět a tvůrci tenhle filmový kousek zvládli se ctí. Děj je příjemně napínavý, obsazení Vojty Dyka filmu prospívá a Gabriela Marcinková k němu jako partnerka přirozeně ladí. Určitě to není kus pro ajťáky a profesionálně deformavané technoidy, ale pokud je někdo schopen děj přijmout bez toho, že by činnost chytrého domu podrobil hluboké analýze jeho procesů, je to solidní filmové setkání s nekontrolovatelnou umělou inteligencí.

 • 50%
  0
  0
  26. 12. 2018
  Petrson (3957 bodů)

  Dovolím si dát 50% za pokus a námět o jeden prodloužený díl Black Mirror/ Černé zrcadlo. Pokud by autoři nakoukali pár dílů, nemíchali asi nechtěně tolik komedii s dramatem, pak by z toho mohl být do 60 minut celkem povedený kousek do tohoto seriálu. Bohužel logika a uvěřitelnost bourá celý film. Po pár minutách tomu přestanete věřit (samotvořící se hrníčky), že je to vše někde na Slovensku (nebo kdekoliv) možné, třeba že dvě tramvaje vychytají jízdu městem, připraví se na mostě a pak "zaútočí".

  • kamera, jednotlivé pasáže
  • celek a některé postavy
 • 60%
  0
  0
  31. 10. 2019
  Petr Kocfelda (2868 bodů)

  Film je to dobrý,scénář je vcelku dobrý.Nápad s chytrým domem pěkný a ústřední dvojice herců je sympatická.Tento film Karla Janáka Vás pobaví...

 • 30%
  2
  2
  4. 9. 2018
  lukas (1164 bodů)

  Potenciál by tam byl, ale ten výsledek. Vojtěch Dyk jako velezkušený ajťák jezdí každý den taxíkem ze Slovenska do Prahy, vztahová složka mezi ním a Gabrielou Marcinkovou dost slabá. Herecky je Marcinková spolu s Ondrou Malým asi nejlepší. Všechno se to odehrává v takovém těžko uvěřitelném prostředí, většina postav vás absolutně nebude zajímat. Janák se rozhodl natočit thriller, což dopadlo tragikomicky; nejlepší je scéna, kdy Marcinkovou se zoufale-hysterickou kamarádkou načapá O. Malý ve svém domě. Tam to chvilku dokonce vypadalo na vyvražďovací horor. Ale chyba lávky. Nechápu, že toto producentsko-dramaturgicky prošlo. Kamera dobrá, hudba přepálená, ale na "světové" úrovni. Jinak vážně nic, co by stálo za kladné body. Obdobné a lépe se točilo před 20 roky v USA.

 • 30%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Messiአ(544 bodů)

  Luxusní (jako celý objekt domu) guilty pleasure s hned několika bezmála kultovními scénami a hláškami (scéna ve vaně; hlas domu, jenž pouze plní přání své majitelky k její naprosté spokojenosti). Nemohu říct, že jsem byl nespokojen, i když divácký nápor to místy vskutku téměř smrtící.

 • 100%
  1
  3
  20. 9. 2018
  hnidopich (320 bodů)

  Po dlouhé době vynikající česká komedie, u níž se smějete prakticky od začátku do konce, jeden gag střídá druhý, nestačíte se ani vydýchat a utírat si slzy!

 • 15%
  0
  0
  8. 9. 2019
  ZaS (133 bodů)

  Velmi zajímavé téma zpracované bohužel nanejvýš amatérsky - od špatného scénáře až po velmi chabé výkony herců.

52 42 ?
jak hlasovat?
 • Pyrkh86 60%
 • MLFN 40%
 • dav.bal 60%
 • Petr Kocfelda 60%
 • Messiአ30%
 • Nosnica 45%
 • Ladaxxx 80%
 • Riverdon 55%
 • Pete69 65%
 • ZaS 15%
všechna hodnocení (42)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 26 v žebříčku uživatele Psisko59