The Handmaid's Tale (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Drama, Sci-fi

Obsah

:
Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších více »« méně

Režie

:
Reed Morano Mike Barker Kate Dennis Floria Sigismondi Kari Skogland

Scénář

:
Margaret Atwood Bruce Miller Ilene Chaiken

Herci

:
Elisabeth Moss Joseph Fiennes Yvonne Strahovski Alexis Bledel O-T Fagbenle ...
Jste na stránce seriálu Příběh služebnice. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Příběh služebnice myslíte! K 20. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27068 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  21. 9. 2020
  limeta (4595 bodů)

  Je to neuvěřitelně chytlavý, každý díl hltám. Super atmosféra, vychytané detaily, výborné obsazení a vyrovnaná kvalita dílů i sérií dělá z tohoto seriálu opravdovou lahůdku. Příběh chytne, zaryje se pod kůži a vede k dalšímu přemýšlení co by bylo...kdyby...

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  stantheman (2385 bodů)

  Nezaměnitelná atmosféra , temný příběh z blízké budoucnosti , který nese současné znaky. Drásající , tajemné a znepokojivé . Výborné obsazení , režie i hudba. Není tato vize nereálná , když se díváme kolem sebe....???
  Skvělé jsou flashbacky , které dramatičnost nezatěžují a skvěle posouvají vpřed celý děj seriálu. Je nutno také zmínit výbornou hudbu , kostýmy a vů§bec celou výpravu.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1861 bodů)

  ,,Blessed be the fruit." ,,May the Lord open." Jeden z nejlepších poeticky úchylných pozdravů ever. Příběh služebnice je v podstatě takovým mixem Orwella a Potomků lidí. Mrazivá a znepokojující vidina dysutopické společnosti, ve které gileadské služebnice vykonávají úlohu, která je noční můrou snad každé ženy. Zatím se mi to moc líbí. Hlavní hrdinka je extrémně sympatická, scénář dost kvalitní, plus seriál se skvěle vyhýbá onomu klišé, kdy ze všech představitelů totalitního Gileadu dělá zlomyslná monstra. Ano, spousta jeho příznivců jsou krutí a nesoucitní lidé, kteří zcela zahodili základní morální hodnoty, ale zároveň nám je seriál zdatně ukazuje i z té druhé stránky, kdy pro ně, alespoň tedy v určitých chvílích, máme jisté pochopení. Díky tomu je Příběh služebnice jedním z nejlepších dnešních seriálových dramat. A byť je to docela psycho O__O je to hrozně zábavné psycho.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2018
  KallEll (1156 bodů)

  Příběh služebnice ukrývá obrovský potenciál, drsný depresivní svět, který se vám zaryje pod kůží. Postavy jsou super napsaný, srozumitelný, mají silný charakter. Herecké výkony jsou perfektní, Pohled na Elisabeth Moss nemusí být někomu příliš příjemný, ale právě to se mě na ni libý nejvíc. Je přirozená žádná zmalovaná sexbomba.

 • 100%
  1
  0
  7. 10. 2018
  Hazel (220 bodů)

  Za mě možná nejlepší dystopie všech dob.

  Do tohoto seriálu jsem se zcela zamilovala. Neuvěřitelně charakterní Elisabeth Moss mi brala dech při každém jejím výstupu. June, kterou ztvárnila, je hrdinka nesmírně odvážná a vy se přistihnete, jak jí držíte palce, které si zarýváte do masa, že třeštíte oči, nedýcháte a po tvářích vám kanou slzy.
  Seriál má takovou moc především proto, že je až příliš snadno uvěřitelný. Tato nechutná budoucnost plná zvěrstev je dokonalým okénkem toho, co se s naší civilizací dřív nebo později stane.
  Holokaustu byste také nevěřily a odehrál se. Tohle je snad ještě reálnější.

  Děsivý seriál se zabývá otázkami mateřství - a pro nás velmi aktuálním tématem, které by už opravdu nemělo být tabu - náhradním mateřstvím.

  Seriál je natočen půvabně a bolí o to více, že nám ukazuje, jaký byl život postav před Gileádem.

  Celé to filmové prostředí je velmi příjemné, působivé a zapamatovatelné. Hlavně jeho atmosféra.
  Kostýmům nelze vytknout nic.

  A herecké obsazení v čele s ženami Moss a Strahovski diriguje všem ostatním.


  Pro mě nesmírně aktuální a nejlepší americký seriál za poslední dobu.
  Dejte mu všechna možná ocenění, neboť mu náleží právem.
  A z toho čekání na třetí sérii už dostávám tiky.

 • 90%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Memento (174 bodů)

  Nadčasově děsivý seriál, který muži moc nemají v oblibě, to je Příběh služebnice. :) První a třetí série naprosto neskutečná do posledních minut, druhá série byla směšná. Možná první seriál, kdy ve mně každá postava zanechala nějaké emoce. Vyzdvihuji výkony Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Josepha Fiennese, Alexis Bledel a Madeline Brewer.

 • 0%
  0
  1
  5. 8. 2019
  Farin (56 bodů)

  Chtěl jsem tomu dát šanci, ale po prvním dílu jsem zjistil, že tohle jde zcela mimo mne. Asi stejně jako tře ba Sex ve městě. Ne že bych to srovnával, spíš pocit byl podobný. Něco jako proboha proč... :-) Možná kvůli moc jasnému dělení na ty zlé a hodné? Nebo jen nemusím vidět všechno.

81 ? ?
jak hlasovat?
 • InJo 80%
 • Riverdon 80%
 • Memento 90%
 • Farin 0%
 • Redy z Jedas 95%
 • jan-fero-fabera 20%
 • lucieannas 100%
 • stantheman 80%
 • Vurhor 90%
 • martie 95%
všechna hodnocení (21)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 14 v žebříčku uživatele Hazel