Silo

85%
Silo
Ve zničené a toxické budoucnosti přebývá v obrovském podzemním silu společenství, které se zabírá stovky podzemních podlaží. Muži a ženy tam žijí ve společnosti plné nařízení, o nichž věří, že je mají za úkol je chránit. (Apple TV+)
Recenze: Silo

Kinobox.cz
85%

Adaptace oceňované dystopické knihy vypráví atraktivní a dynamický příběh, který nepostrádá silnou psychologickou motivaci postav. Prvotřídní obsazení, přesvědčivé kulisy a neotřelá zápletka budují jeden z nejnadějnějších seriálů roku, na který se při současné scenáristické stávce možná jen tak nenaváže.


Marchikt
Marchikt
1 585 bodů
8
Výborné dílo. Hned od první epizody se rozehrává zajímavý detektivní sci-fi/postapokalyptický příběh, který je po scénáristické stránce opravdu dobře promyšlený, ale 10 epizod s hodinovou stopáží je příliš. Pár prostředních epizod působí prázdněji a natahovaně, což zamrzí především, když je člověk srovná s úvodními či závěrečnými díly. Rebecca Ferguson v hlavní roli to utáhla a dokazuje svou hereckou zručnost. Vizuální stránka věci je téměř bez chyby, atmosféra je slušná a hudba výborná. V dramatických momentech nelze odtrhnout oči, v pomalejších epizodách člověk doufá, že se postavy pohnou z místa. Nevím, jak moc je první sezóna "Sila" věrnou adaptací, knihu neznám, ale jako samostatný počin to funguje. Umí to pracovat s překvapením, gradací a především vizuálním vyprávěním. Tam, kde se divák na začátku ztrácí, tomu na konci rozumí. Nejlepší je však konec, který perfektně ukončuje první sérii, ale zároveň vyvolává otázky ohledně pokračování.
Meky
Meky
1 419 bodů
8
Po první sérii nakonec spokojenost. Místy hutná až svírající atmosféra uzavřené komunity sila, depresivní hudba. Výborná Rebecca Ferguson . Prostřední díly sice slabší, ale vyvažuje to začátek a především konec, který nechává dveře otevřené do neznáma a divák se tak má nač těšit a k čemu vracet...
DavidHajek
439 bodů
9
AppleTVplus je takovy opak Netflixu. Netflix ma snad stonasobne sirsi obsah. Obsah plevele a hnoje. Ale Apple, to je kvalitka vedle kvalitky.


Dodatečné informace

Původní název:
Silo (více)
  • USA Silo
  • USA サイロ
  • USA A siló
  • USA Mechanical
  • USA Silos
  • USA Таємниця бункера
  • USA साइलो
  • USA 末日地堡
Premiéra v ČR:
5. 5. 2023
Distributor:
Apple TV+
Země původu:
USA
Čeština:
Silo je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch