Chernobyl (USA)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
60 minut

Žánry

:
Drama, Podle skutečných událostí, Retro

Obsah

:
Mini-série věnující se havárií jaderné elektrárny v Černobylu, která se odehrála v roce 1986.

Režie

:
Johan Renck

Scénář

:
Craig Mazin

Herci

:
Ross Armstrong Philip Barantini Jessie Buckley James Cosmo Karl Davies ...
Jste na stránce miniseriálu Černobyl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou miniseriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily miniseriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o miniseriálu Černobyl myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Černobyl


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  5
  0
  14. 5. 2019
  Brenan88 (45817 bodů)

  Seriálová lahůdka z dílny HBO, kterou by si neměl nechat ujít žádný nadšenec do historie spojené s Černobylem. První díl výborně navnadil a při jeho sledování mi občas tuhla krev v žilách. Historicky naprosto přesně převedené a řemeslně dokonalé. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2021
  JosefTomas (8689 bodů)

  Jeden z nejsilnějších seriálových zážitků poslední doby. Famózní herecké výkony, skvělý scénář a atmosféra, ze které mrazí. Už se těším, až se k němu vrátím, až budu starší, protože potom ho docením víc, než doposud a věřím, že se to odrazí i na hodnocení.

 • 95%
  0
  0
  25. 2. 2021
  Jana Květoňová (6499 bodů)

  Tento film jsem nedávno viděla podruhé a zas "mě dostal". Marija Pojezžajeva je krásná dívka, hudba Maxima Koševarova výborně s celým filmem souzní, režii Pavla (Páši! :-)) Kulakova lze jedině pochválit. Nevím, jsem starší generace, víc mě berou ty filmy slovanské než americké. Bylo to dojemné, ale člověk si uvědomil, že zde žili lidi úplně podobně jako kdekoliv jinde, že měli své záliby, lásky, ... A najednou přijde taková katastrofa, kterou nikdo neočekával. Dalo mi to zapomenout na covid, což je rovněž katastrofa, kterou nikdo neočekával. Připomnělo mi to dobu, kdy synovi byly dva roky, spal ve sportovním kočárku pod naší hrušní na naší malé zahrádce v Olomouci na Letné a já si to pak vyčítala a dlouho jsem měla strach. Ale přece jenom jsme byli od té Ukrajiny dost vzdálení. To dcerka mé kolegyně dostala jako malé dítě leukemii a oni byli v Kijevě právě v tu dobu a ta malá ještě nebyla tehdy na světě. Tam je ta souvislost asi dosti zřejmá!

 • 100%
  0
  0
  16. 6. 2019
  limeta (4981 bodů)

  Hodnotit můžu jen v superlativech. Všichni víme, že se havarie v Černobylu stala, ale až teď si člověk uvědomí, do kolika lidských osudů a jak moc tragicky zasáhla. Skvěle natočeno, ponurá atmosféra se zažírá pod kůži, chvílemi se člověk už ani nemůže dívat na bolest z následků ozáření a zároveň se nejde odtrhnout a musí se dívat dál a dál. Realistické, děsivé a výborně zahrané. Jedna z věcí, která se nedá vyhnat z hlavy.

 • 85%
  0
  0
  16. 8. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Černobyl je dobrý seriál, ale je neskutečně přehypovaný. Celé dílo má skvělé obsazení i atmosféru a ukazuje nám samotnou katastrofu, její následky i snahu všechno ututlat. Nedivím se, že Rusové seriál zakázali, ale na druhou stranu nemohou stále tvrdit, že to bylo úplně jinak a katastrofa má na svědomí jen pár desítek oběti... Nevím, jednoho dne možná zkouknu i onu ruskou "pravdivou" verzi, ale takhle kvalitně určitě zpracovaná nebude. Co mě ale nejvíce kolem celého seriálu zděsilo, bylo, jak lidi nejvíce fňukali u umírajících zvířátek. Dnešní společnost to dotáhla opravdu daleko... 85%

 • 100%
  1
  0
  26. 6. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Ano. Ten seriál je neuvěřitelný. Ale jedna věc mi přijde možná ještě více neuvěřitelná - jeho tvůrce a scénárista Craig Mazin. Když se totiž podíváte na zbytek jeho filmografie, zjistíte, že většina jeho děl se skládá z trapných a podprůměrných komedií a parodií, plus slabých sequelů lepších filmů, přičemž žádný z nich nemá na čsfd nad 70%. A najednou se vytasí s Černobylem. Dílem, které na IMDB během několika týdnů sesadilo ze seriálového trůnu takové titány jako Breaking Bad, Hra o trůny a Bratrstvo neohrožených. A snad i právoplatně. Takovou neuvěřitelnou a mistrovskou atmosféru jsem neviděl od dob první série True Detective. Ta hudba, kamera,... Už hned z první epizody běhá mráz po zádech, plus ono vyobrazení havárie opravdu působí, jako kdyby oni nešťastníci omylem otevřeli bránu do samotného pekla, ze které se rázem vyrojily miliony démonů. Neviditelných démonů, kteří pošpinili duši a tvář matky Země snad napořád. Seriál však není jen o havárii jako takové, ale úžasně demonstruje fakt, že pýcha předchází pád. Není to jen příběh o lidském hrdinství, oběti a mizérii, ale i o neuvěřitelné aroganci a přemíře lhaní, která opravdu může mít fatální následky. Mazin evidentně umí psát. Když teda nedělá šašky.

 • 95%
  0
  0
  19. 7. 2019
  Siddharta (1764 bodů)

  Tohle bychom si měli připomínat pořád. Myslím, že není co dodat. Věrohodnost a porovnání se skutečností jasně nadzvedlo mandle i dnešním sovětům, kteří si možná do dodnes myslí, že neudělali chybu. Chyba se ale stala, že tyhle elektrárny vůbec po světě stojí. Autenticita, dokumentární styl, vše skvělý. Jen ta epizoda se psy možná nevyzněla tak ostře, jak bylo plánováno. Doufám, že tenhle seriál povede k vypínaní všech atomových elektráren po světě. HBO palec nahoru.

 • 95%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Květka (711 bodů)

  Konečně jsem si pustila tuto pětidílnou sérii a už po prvním díle jsem pochopila, proč se Černobyl stal tak slavným a všemi vychvalovaným. Všechny díly mají něco do sebe a každý má co říct. První díl ve mně zanechal snad největší dojem, cítila jsem úplnou beznaděj po zhlédnutí. Rozhodně doporučuji.

 • 90%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Judinka (627 bodů)

  Další z filmových počinů HBO, autentický, syrový. Nejhorší havárie v historii v pěti dílech mapujících krok po kroku události, ke které nemuselo dojít. Fabulace a lži vystavené na tisících a tisících nevinných obětí. Opravdu skvělá minisérie se skvělými hereckými výkony, která Vás zcela pohltí a nepustí. Naprostá povinnost pro všechny milovníky skvělých seriálů, ale též ty, kteří chtějí poodhalit pozadí události, kterou již nikdy nikdo nevymaže z naší novodobé historie.

 • 85%
  1
  0
  17. 6. 2019
  ob_ver (551 bodů)

  Na seriál jsem se docela dlouho těšil, téma se mě dotýká docela osobně. Už z trailerů bylo znát, že největší devizou díla bude a je sugestivní atmosféra, mrazí až do morků kostí a nenechá vás chladnými. Příběh katastrofy je podán tak, že ponechává diváka v mírné nejistotě a bezprostřední příčiny jsou prokresleny až v posledním díle. Právě mystérium hrozby zde i s pomocí umného dávkování informací dostává patřičný neuchopitelný rozměr. Těch několik málo výtek mám k drhnoucím, místy nevhodně afektovaným, jinak prvoplánovým, hereckým výkonům. Formálně např. postava Uljany Chomjukové je jinak scénáristicky, míním, navržena dokonale. Musím souhlasit s výtkou jisté kritičky, že epizoda s vybíjením zvířat zavání citovým vydíráním a působí do značné míry jako hluchá výplň, ale copak bychom vůbec strávili další osud, jakým je ten vykreslený v postavě Ludmily Ignatěnkové? Její příběh, a především scény těsně navazující smrti jejího muže, stěží vykreslíte sugestivněji a syrověji. Jistě je zde prostor pro naturalističtější obrazy následků hávárie, ale s povděkem právě přijímám, že se tvůrci vyhnuli takové samoúčelnosti.

 • 100%
  0
  0
  5. 4. 2021
  Honza 13 (489 bodů)

  Skvěle natočený seriál z prostředí katastrofy v Černobylu. Člověka občas až mrazí, co si lidé museli prožít. Bohužel následky pociťujeme dodnes.

 • 100%
  1
  0
  8. 6. 2019
  sexipsik (436 bodů)

  Nemá smysl cokoliv vyzdvihovat, cokoliv speciálně velebit. Vše vystihuje hodnocení. Nevím, co už by šlo v seriálu udělat lépe.

 • 95%
  4
  0
  14. 5. 2019
  bLaCk0uT (327 bodů)

  Faktickou přesnost hodnotit není třeba, neboť se toho stejně z prvního dílu moc nedozvíte. Každopádně celkové zpracování hodnotím jak skvělé drama, vystihující mlžení na všech úrovních, ignoranci zodpovědných osob atd. ve skvělé atmosféře. Od Černobylské havárie uplynula spousta let a tak byl první díl spíše smutný a deprimující, než pobuřující, jak by se dal pojmout vzhledem k tomu, že to není fikce, a jak vážná věc to byla.

 • 95%
  2
  0
  14. 5. 2019
  Pepazdepa (269 bodů)

  „A just world is a sane world. There was nothing sane about Chernobyl.“ Nevědomost není to samé jako nevinnost. Ale koho lze za Černobyl obvinit? A lze vůbec obvinit někoho přímo zodpovědného? Černobylský reaktor nemůže vybuchnout, to byl fakt, kterému slepě věřili všichni, kdo za něj byli zodpovědní. Faktem ale je i to, že Černobyl byl ten největší průser ještě před tím, než byl vůbec postaven. Nedostatky v konstrukci, špatné zabezpečení a hlavně bezmezná víra v absolutní (ne)dokonalost a (ne)schopnost sovětského režimu. Černobyl byl a je také politickou katastrofou. Zatajování, lži, polopravdy, nečinnost a ignorace; politbyro Sovětského svazu mělo v konečném důsledku na svědomí mnohem víc životů, než radiace. Raději odvrátili zrak a předstírali, že je vše v pořádku, i když bylo naprosto zřejmé, že situace je mnohem horší, než si kdo dovedl představit. Marné odmítání reality a snaha vypořádat se s tím, co se právě stalo, s tím, co během vteřiny změnilo tolik životů a nakonec ovlivnilo budoucnost nejen SSSR, ale i celého světa. Na Černobylu nebylo nic příčetného. Bylo to šílenství. A tak začíná tahle série – v momentě výbuchu a už od začátku se nesnaží absolutně nic idealizovat. Očekával jsem hodně, ale byl jsem naprosto překvapen, jak dokonale se povedlo vytvořit nervy drásající a mrazivou atmosféru. Radiace doslova sálá z obrazovky. I když víte, co se stane a jak to nakonec vše dopadne, budete naprosto pohlceni a bude vám fyzicky a psychicky špatně, hlavně proto, že všechno je to pravda. Ty nejděsivější příběhy jsou ty pravdivé a o událostech největší jaderné katastrofy v dějinách to platí dvojnásob.

 • 90%
  1
  0
  23. 7. 2019
  stalkicz (56 bodů)

  Co na to rict?, Skvele. Zvlast prvni tri, tri a pul dilu jsou famozni. Horovo atmosfera funguje na jednicku a v tento moment film rozjizdi i brzdi fakt ze vite jak to dopadne. Predzvesti a mozne scenare jsou naprosto apokalypticke, nadruhou stranu ta real story za tim tomu dodava teprove tu stavu. Do kolen vas pak dostanou pribehy 'obycejnych lidi" a obeti na nich. Bravo.

 • 100%
  0
  0
  26. 6. 2019
  kozanek (18 bodů)

  Jeden z lepších seriálu, trefa od hbo, když pominul historickou skutečnost, k jejímu detailům se ne každý dopracoval, tak zpracování této historické skutečnosti je perfektní. Těžko se dá říct, tě bude na několik dílů kiukatelny výbuch elektrárny.....

Hodnocení a recenze Černobyl

94 95 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 100%
 • aquiver 100%
 • maravy 95%
 • what is in the box 95%
 • Honza 13 100%
 • Jana Květoňová 95%
 • nikol-jankovicova 100%
 • Svany 90%
 • Teweska112 100%
 • ballrog 60%
všechna hodnocení (71)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 2 v žebříčku uživatele Manekenthe
1. místo z 16 v žebříčku uživatele Mikik4444
8. místo z 8 v žebříčku uživatele xjane
11. místo z 64 v žebříčku uživatele Angelus