The Post (USA)
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Životopisný

Obsah

:
Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Elizabeth Hannah Josh Singer

Herci

:
Meryl Streep Tom Hanks Sarah Paulson Bob Odenkirk Tracy Letts ...
Přehrát online O2
Premiéra: 22. 2. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  17. 2. 2018
  Brenan88 (39397 bodů)

  Zde toho není ani moc co psát. The Post je výborný film a jen dokazuje,že má Spielberg stále co říct a že nepatří do starého železa. Po řemeslné stránce naprosto dokonalé,aby tak nebylo,když se Steven obklopuje jen těmi nejlepšími v branži. Nádherná kamera,dobová atmosféra,přesný střih,precizní režie,ale hlavně výborné herecké výkony v čele s Hanksem a Streep. Navíc přesně takové typy filmu (historické dramata) Spielbergovi nejvíce sedí a na výsledku je to znát. K celému filmu mám snad jedinou výtku,která je však mým osobním problémem. Dané téma mi není příliš blízké a tudíž mne moc neoslovilo. Navíc je nám hned od začátku představeno obrovské množství postav ve kterých jsem se musel nějakou chvíli orientovat. Místy se tak stalo,že na mne snímek působil nepřehledně,nudně a mdle. Závěrečná půlhodinka v sobě skrývá vše co jsem očekával od celého filmu a nedostal jsem. Jenže tohle je v první řadě jenom můj osobní problém a věřím,že člověk znalý těchto událostí bude rozhodně spokojený. Nechci nijak ukazovat prstem,ale z celého filmu mám také pocit snahy o získání Oscara,který nakonec možná i padne. Když to celé shrnu,tak jsem spokojený,ale The Post u mne patří k těm méně výrazným snímkům, kterým Spielberg vdechl život.

 • 75%
  0
  0
  10. 3. 2018
  Sheldon (12948 bodů)

  Akta Pentagon: Skrytá válka bohužel nesnesou srovnání s klasikou Všichni prezidentovi muži. Přesto jsou solidním atmosférickým filmem, který se v žádném případě nedá označit jako thriller. Je to drama, nečekejte žádné honičky, žádné pronásledování temnými uličkami, žádné velké napětí. Škoda. Je to ale solidní konverzačka s chytrými dialogy, které by to přeci jen mnohem lépe slušelo v televizi, než na velkém plátně. Je ale dobré trochu vědět o událostech, které máte ve filmu sledovat. Ne všechno je ale ve filmu uspokojivě vysvětleno. Pokud si tedy po zhlédnutí filmu pustíte nějaký dokument na toto téma, myslím, že byla mise splněna.

 • 90%
  0
  0
  25. 2. 2018
  lamps (12865 bodů)

  V době, kdy si říkám, že s ničím originálně řešeným už v klasickém filmovém vyprávění snad ani nejde přijít, The Post je jedním z děl, které mě přesvědčují o opaku. Je to film objemný, ale za všech okolností zábavný (viz závěrečný záběr, který je prvním záběrem Všech prezidentových mužů) a špičkově uspořádaný. A přestože tempo chvilkami lehounce stagnuje a to stylistické znázornění Nixona jako děsivého záporáka působí trochu úsměvně, zase jednou jsem si v kině zapředl blahem.

 • 30%
  1
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3063 bodů)

  Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2019
  Petr Kocfelda (2820 bodů)

  Akta Pentagon je výborný film.Dávám mu 70 procent.Rozhodně je lepší než Obr Dobr-další Spielbergův filmový počin.Tento snímek se mi tedy líbí.Hlavně díky dobrému hereckému obsazení.Hraje zde třeba Tom Hanks a Meryl Streep.Snad by mohl být trochu kratší...Jinak je to výborný film-životopisné drama s množstvím napětí.

 • 75%
  0
  0
  11. 7. 2018
  leafroller (2392 bodů)

  Stigma války ve Vietnamu zůstane hluboko zaryté pod kůží každého Američana. Byl to ohavný vražedný čin, který - až do války v Iráku - nemá obdoby. Bezprecedentní útok na suverenitu jiné země s čistě zištnými úmysly. Prostě klasická odporná válka, jak se sluší a patří. Věděli jste třeba, že USA svrhly na Vietnam 3 krát více bomb než za celou druhou světovou válku dohromady? Věděli jste, že v severním Vietnamu USA zničily 90% zástavby? Věděli jste, že pan Kissinger, který je v tomto filmu zmíněn, dostal Nobelovu cenu míru za ukončení právě této války, kterou ovšem sám pomáhal rozpoutat a eskalovat? Je toho spousta, co nevíme a nějak nás ani nezajímá. Soustředíme se tu na lynčování Ruska a co se děje na druhé straně, jako bychom vidět nechtěli. A proto je dobré, že vznikají podobné filmy, kteří nám tuto mlhu pomáhají rozjasňovat. A vůbec nevadí, že to nebyl film o Vietnamské válce, ale o svobodě slova.

 • 70%
  0
  0
  4. 8. 2018
  Blackhand47XD (1349 bodů)

  Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%

 • 60%
  1
  0
  27. 2. 2018
  Georgino (66 bodů)

  Spielberg patří mezi mé nejoblíbenější režiséry. Na jeho filmech jsem vyrostl a na každý jeho nový počin se nesmírně těším. U The Post jsem však v trochu schizofrenní situaci. Na jedné straně oceňuji řemeslné kvality snímku včetně hereckých výkonů a uvědomuji si, jak důležitý film to pro Ameriku je. Na straně druhé je však pro mě, jakožto Evropana, toto téma přeci jenom vzdálené a těch 120 minut jsem se i docela nudil. Jde i vidět, že film vznikl v rekordně rychlé době a že pro Spielberga to byla taková jednohubka. Od filmů S. S. přeci jen očekávám víc a tohle patří spíš k jeho průměrným věcem. Nedávný Most špionů byl přeci jenom o dvě třídy výš.

70 75 ?
jak hlasovat?
 • Petr Kocfelda 70%
 • Yancl 40%
 • fido68 75%
 • ferry-farka 60%
 • zdenek-halfar 55%
 • bafik 70%
 • Elizabett 50%
 • Krupe 80%
 • Riverdon 60%
 • misec 50%
všechna hodnocení (40)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: