The Post (USA)
« další názvy »
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Biografický, Podle skutečných událostí, Retro

Obsah

:
Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Elizabeth Hannah Josh Singer

Herci

:
Meryl Streep Tom Hanks Sarah Paulson Bob Odenkirk Tracy Letts ...
Premiéra: 22. 2. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Akta Pentagon: Skrytá válka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Akta Pentagon: Skrytá válka myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  17. 2. 2018
  Brenan88 (41117 bodů)

  Zde toho není ani moc co psát. The Post je výborný film a jen dokazuje,že má Spielberg stále co říct a že nepatří do starého železa. Po řemeslné stránce naprosto dokonalé,aby tak nebylo,když se Steven obklopuje jen těmi nejlepšími v branži. Nádherná kamera,dobová atmosféra,přesný střih,precizní režie,ale hlavně výborné herecké výkony v čele s Hanksem a Streep. Navíc přesně takové typy filmu (historické dramata) Spielbergovi nejvíce sedí a na výsledku je to znát. K celému filmu mám snad jedinou výtku,která je však mým osobním problémem. Dané téma mi není příliš blízké a tudíž mne moc neoslovilo. Navíc je nám hned od začátku představeno obrovské množství postav ve kterých jsem se musel nějakou chvíli orientovat. Místy se tak stalo,že na mne snímek působil nepřehledně,nudně a mdle. Závěrečná půlhodinka v sobě skrývá vše co jsem očekával od celého filmu a nedostal jsem. Jenže tohle je v první řadě jenom můj osobní problém a věřím,že člověk znalý těchto událostí bude rozhodně spokojený. Nechci nijak ukazovat prstem,ale z celého filmu mám také pocit snahy o získání Oscara,který nakonec možná i padne. Když to celé shrnu,tak jsem spokojený,ale The Post u mne patří k těm méně výrazným snímkům, kterým Spielberg vdechl život.

 • 75%
  0
  0
  10. 3. 2018
  Sheldon (15949 bodů)

  Akta Pentagon: Skrytá válka bohužel nesnesou srovnání s klasikou Všichni prezidentovi muži. Přesto jsou solidním atmosférickým filmem, který se v žádném případě nedá označit jako thriller. Je to drama, nečekejte žádné honičky, žádné pronásledování temnými uličkami, žádné velké napětí. Škoda. Je to ale solidní konverzačka s chytrými dialogy, které by to přeci jen mnohem lépe slušelo v televizi, než na velkém plátně. Je ale dobré trochu vědět o událostech, které máte ve filmu sledovat. Ne všechno je ale ve filmu uspokojivě vysvětleno. Pokud si tedy po zhlédnutí filmu pustíte nějaký dokument na toto téma, myslím, že byla mise splněna.

 • 90%
  0
  0
  25. 2. 2018
  lamps (14266 bodů)

  V době, kdy si říkám, že s ničím originálně řešeným už v klasickém filmovém vyprávění snad ani nejde přijít, The Post je jedním z děl, které mě přesvědčují o opaku. Je to film objemný, ale za všech okolností zábavný (viz závěrečný záběr, který je prvním záběrem Všech prezidentových mužů) a špičkově uspořádaný. A přestože tempo chvilkami lehounce stagnuje a to stylistické znázornění Nixona jako děsivého záporáka působí trochu úsměvně, zase jednou jsem si v kině zapředl blahem.

 • 30%
  1
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3153 bodů)

  Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2019
  Petr Kocfelda (2878 bodů)

  Akta Pentagon je výborný film.Dávám mu 70 procent.Rozhodně je lepší než Obr Dobr-další Spielbergův filmový počin.Tento snímek se mi tedy líbí.Hlavně díky dobrému hereckému obsazení.Hraje zde třeba Tom Hanks a Meryl Streep.Snad by mohl být trochu kratší...Jinak je to výborný film-životopisné drama s množstvím napětí.

 • 70%
  0
  0
  11. 7. 2018
  leafroller (2605 bodů)

  Film se jmenuje The Post a je celý o novinách The Post. Ale děkuji Magic boxu za pobavení s názvem.

 • 70%
  0
  0
  4. 8. 2018
  Blackhand47XD (2005 bodů)

  Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%

 • 75%
  0
  0
  4. 8. 2020
  salisbury (1097 bodů)

  Steven Spielberg rozevřel složku s označením Top secret a Pentagonská akta spatřila, díky pevně rozprostřenému filmovému plátnu, divákovo oko. Dialogová smršť provázející celý film rozkmitala verbální ústrojí hereckého ensemble v čele s Tomem Hanksem a Meryl Streep. Z počátku jsem lapal po stále ještě nezažehnuté svíci v myslitelně, neb mi chvíli trvalo sesoustředit mozek na patřičnou úroveň. Film je pln slov, třepotajících se neustále ve větru, jak čerstvě otištěný novinový papír a já po nějaké chvilce byl zahlcen akty obnažující zcela válečný konflikt ve Vietnamu. Spielberg určitě má lepší filmy než tento, ale vzhledem k zajímavosti probíraného tématu nemohu říct, že bych byl zneradostněn stráveným časem v kinosálovém lóži. Ba naopak mohu s poklidem v duši poděkovat za danou možnost zapojení mozkového aparátu.

 • 60%
  1
  0
  27. 2. 2018
  Georgino (109 bodů)

  Spielberg patří mezi mé nejoblíbenější režiséry. Na jeho filmech jsem vyrostl a na každý jeho nový počin se nesmírně těším. U The Post jsem však v trochu schizofrenní situaci. Na jedné straně oceňuji řemeslné kvality snímku včetně hereckých výkonů a uvědomuji si, jak důležitý film to pro Ameriku je. Na straně druhé je však pro mě, jakožto Evropana, toto téma přeci jenom vzdálené a těch 120 minut jsem se i docela nudil. Jde i vidět, že film vznikl v rekordně rychlé době a že pro Spielberga to byla taková jednohubka. Od filmů S. S. přeci jen očekávám víc a tohle patří spíš k jeho průměrným věcem. Nedávný Most špionů byl přeci jenom o dvě třídy výš.

71 75 ?
jak hlasovat?
 • salisbury 75%
 • Jarusu 65%
 • loudaxxx 70%
 • leafroller 70%
 • lukasopicasso 70%
 • Martin Suk 100%
 • Petr Kocfelda 70%
 • Yancl 40%
 • fido68 75%
 • ferry-farka 60%
všechna hodnocení (45)