Everest (Velká Británie)
USA USA
Velká Británie Velká Británie
121 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Thriller
Motto: Nejnebezpečnější místo na zemi

Obsah

:
Cesta nahoru byla jen začátek. Skutečná zkouška začne díky sněhové bouři až cestou zpátky. Natočeno podle skutečných událostí.

Režie

:
Baltasar Kormákur

Scénář

:
Simon Beaufoy Lem Dobbs Justin Isbell Mark Medoff William Nicholson

Herci

:
Keira Knightley Jake Gyllenhaal Robin Wright Josh Brolin Sam Worthington ...
Přehrát online O2
Premiéra: 24. 9. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Everest. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Everest myslíte! K 29. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27109 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  9. 12. 2018
  Brenan88 (40757 bodů)

  To se to Kormákurovi točí,když má k ruce tolik hvězdných jmen. No opravdu kdo může říct,že na place řídí Brolina,Knightley,Gyllenhaala,Worthingtona,Clarke,Watson,nebo Hawkese. Snímek vychází ze skutečných událostí a tak zde platí jedna podmínka. Nikomu nedržte palce,zaděláváte si tak na psychickou ujmu,protože při této expedici je každý ve smrtelném ohrožení. Vizuální stránka je naprosto dokonala a použití CGI efektů takřka nepoznatelné. Everest je snímkem o lidech co milují hory až za hrob pro lidi co milují hory až za hrob.

 • 90%
  1
  0
  5. 11. 2015
  martin-mickey-stusak (21537 bodů)

  Snímek o výstupu v Himalájích není tentokrát lecjakým filmovým počinem jak by zřejmě mnohý mohl očekávat. Byť by se zdálo, že na takovéto téma už bylo řečeno vše, zde se ukazuje, že tomu zase až tak docela není. Tvůrci se tentokrát vykašlali na prezentaci dechberoucích speciálních efektů a nucených dramatizací a s respektem k horolezcům vsadili na naprostou realičnost takového výstupu. Sen je jedna věc a horské nebezpečí a nástrahy druhá. Jak ukazuje tento příběh, stačí opravdu málo, aby se bezproblémový výstup změnil v tragédii. Snímek svým vyzněním téměř připomíná hraný dokument, neboť se tu nehláškuje, nepronáší silné řeči a nekomplikuje se děj. Lidské možnosti a síla ducha jsou zde předností a tak tu máme možnost shlédnout příběh takový, jaký se v horách skutečně odehrává. A díky využití 3D je to nádherná podívaná.

 • 75%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Nejsem horolezec a nikterak mě to ani netankuje, ale z hlediska filmové podívané je to přesně to dobrodružné drama, které jsem očekával. Film není v žádném případě realizačně ošizený, horské scenérie berou dech a herecké výkony jsou bezchybné. Na druhou stranu není to podívaná pro každého, ale předpokládám, že diváci jsou natolik svéprávní, aby věděli, zda je zajímá horolezecké drama o tragédii na nejvyšší hoře světa a dali za něj peníze.

 • 60%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Trestuhodně promrhaný potenciál. Nemastné i neslané dobrodružné drama jak příběhově, kdy sledujeme takřka 90 minut příliš mnoho postav, abychom je nakonec během očekávané "všechno se pos*alo" sekvence ve tmě a pod záplavou identických kníračů ani nerozpoznali, tak i herecky, jelikož jediní Jason Clarke a Josh Brolin disponují v očích scénáristů takovou důležitostí, aby si zasloužili více prostoru nejen v dialogovém úvodu, ale i později v nelichotivé pozici ležmo čelem do sněhu. Vizuál je pravda velice působivý a přesvědčivý a scény, kde se hlavní úlohy ujímá běsnící počasí, představují takřka bolestivý fyzický zážitek, ale bohužel zabírají příliš málo stopáže a filmu zoufale schází nějaký výrazný dramatický oblouk nebo alespoň jakýkoli vzrušující okamžik nad rámec povrchně recitovaného velkoformátového spektáklu. Plusem zůstává, že Kormákur točí vrcholné scény syrově, bez emocionálních výlevů a bez amerických hrdinských vložek, ale tentokráte to bohužel nestačí...

 • 90%
  1
  0
  19. 12. 2017
  Pete69 (12144 bodů)

  Mě tento fil naprosto pohltil. Nevím proč mě tak fascinuje nebezpečí hor, či umrznutí.. možná že mám rád teplo a pohodu. Skvělé výkony herců, příběh založený na skutečné události, skvělá kamera i realisticky působící prostředí, dává dohromady 90%. Perfektnní film.

 • 80%
  1
  0
  14. 1. 2019
  JosefTomas (6702 bodů)

  Aneb, když cítíte tu výšku, prázdnotu i zimu. Kormákur se tady vyšvihl a zachycuje jednu z největších tragédií na Everestu tak přesvědčivě, že by mě tam nikdo nikdy nedostal. Úplně cítíte tu beznaděj hlavní hrdinů, kteří se pokouší zdolat vrcholu té nejdrsnější hory vůbec. Každý pád, každá bolest i omrzlina na vás skrze obrazovku srší a Kormákur vám a ani hrdinům nedopřeje oddechu. Vše zachyceno se smyslem pro realističnost a surovost, takže za mě překvapení roku 2015.

 • 75%
  1
  0
  19. 10. 2015
  Petrson (3997 bodů)

  Pokud přijmete ten fakt, že je to podle skutečných událostí, tak si to užijete emočně docela dobře, protože to má svým způsobem popisný způsob vyprávění. Nic nevyčnívá, ale ani nic nevadí. Je to takové střízlivé, ne příliš filmařsky dramatické. Vynikající triky, prostředí ( bouře, záběry na masivy). Doporučuji velké plátno, dobrý zvuk a ani 3D nevadilo.

  • dá se všemu uvěřit, že to tak bylo, včetně neviditelných "triků"
  • dokumentární rovina, paradoxně podobně jako u filmu Marťan:), ale tady to tak bylo skutečně
  • první část filmu, pomalé tempo, expozice mohla být jasnější, přehlednější
  • někdy jsem nevěděl, v těch kombinézách a brýlích, kdo je kdo, ale to byl těžký úkol, jak na to
 • 55%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3152 bodů)

  Tak jsme zdolali Everest, ale zabrat nám to opravdu nedalo. Celý film je totiž kompletně točen ve studiu a krajina okolo je pouze na laciném zeleném plátně, které se snad nikdo ani nesnažil zamaskovat. Polystyrénové kameny a skály na důvěryhodnosti taky moc nepřidají a už vůbec ne sníh, který vypadal jako by byl nastříhám z bílých čtvrtek dětmi z hollywoodské mateřské školky. Herci se sice moc snaží a tváří se, že je všechno skutečné, ale věřit se jim to opravdu nedá. Neříkám, že je nutný natáčet přímo na Everestu, ale kdyby aspoň základní tábor postavili třeba na Sněžce, vypadalo by to líp! Úplně největší problém ale je absence hlavní postavy. Není tam nikdo, komu by se dalo fandit a když náhodou s někým konečně sympatizujete, tak dostane plicní edém a z polystyrénu sklouzne dolu. Prostě jsme po dlouhé době z kina odcházeli opravdu zklamáni

 • 80%
  1
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2755 bodů)

  Na snímku nejvíc oceňuji skvěle vykreslený pocit souboje s majestátní horou, který mě donutil změnit mou představu, že když tam vylezl i Pavel Bém, tak to je asi nějaký velký kopec, na který vyleze každý s hamburgerem v ruce. Po tomto snímku mám pocit, že vím, jak vypadá Everest a co to znamená na něj lézt. Tenhle pocit jsem neměl ani u K2, kterou jinak považuji za velmi zdařilý příklad horolezeckého drama. Naopak bych vytkl fakt, že při množství postav ve snímku (a slavných hereckých jmen) není možné si v tak krátkém čase k některé z nich vytvořit vztah a trnout, jestli zrovna ona přežije. Snímek tak působí spíše dokumentárně, jak názorná ukázka toho, co se tam tehdy stalo, bez hlubších a propracovanějších emocí (snad jen Jason Clarke vs. Keira Knightley). Což ale ve výsledku nijak zvlášť nevadí, protože během sledování tohoto snímku je stejně nejpodstatnější ten nepříjemný pocit, že vám umrzají prsty na rukou...

 • 85%
  2
  0
  31. 1. 2016
  leafroller (2591 bodů)

  Je to drsný, velmi realistický, pravdivý a uvěřitelný příběh dvou profíků, kteří zanevřeli na pravidla a způsobili tak smrt několika lidem včetně sebe samých. Začátek byl sqělý, hodně jsem to baštil a užíval si. Bohužel jen do chvíle, kdy pan vrchní poruší všechna základní pravidla a tím spustí soukolí katastrofy. A i když tempo filmu a jeho působivost nepolevuje, já už jen čekal, jak moc mě to ještě dokáže naštvat. A po pravdě řečeno vůbec nevím, jaká je pointa filmu, ale doufám, že zní: Citečky do mrtvé zóny nepatří.

 • 75%
  1
  0
  25. 10. 2015
  stantheman (2386 bodů)

  Proč ne...odpočinkové drama ...podle skutečných událostí...ale filmařsky průměrné,,,hercké výkony těžko posuzobat...je to snímek o emocích...to je vše. Vracet se k tomu nemusím...

 • 70%
  1
  0
  12. 4. 2017
  marie-kolarova (2112 bodů)

  Sice to nebylo tak myšleno, ale jedná se především o slušně natočený hraný dokument. Věrně se drží reality, byť jsou některé podrobnosti vynechány. Klasické schéma, kdy turista si zaplatí výlet a očekává slibované zážitky. Teoreticky je seznámen s nároky vysokohorské přírody, ale bytostně je přesvědčen, že jeho se možné problémy netýkají. Ostatně má k tomu důvod, do 10.5.1996 byly turistické expedice vcelku v pohodě. S výjimkou Daga Hansena žádná jiná postava neútočí na city. Divák se poučí o problémech a jeho emocionální stránka zůstane v klidu.

 • 80%
  0
  0
  3. 1. 2020
  kknk2 (1280 bodů)

  Už když slyším jméno tohoto filmu, tak se mě zmocňuje napětí a jakési očekávané utrpení, které je nevyhnutelné a číhá úplně všude. Realistické atmosféře přispívá neuvěřitelně dobré obsazení, krásná grafika a pasáže, při kterých mrznou i diváci. Nevídaně tragický film.

 • 75%
  2
  0
  12. 11. 2015
  brcolka (1038 bodů)

  Ač nejsem velký odborník na lezectví a úplně mi není jasné proč se někdo musí nechat pomalu zabíjet při výstupu na vrchol everestu, tak mě film baví. Mám velmi rád příběhy podle skutečné události. Je vždycky super sledovat jak si hlavní hrdinové poradí s nenadálou situací. I když je film o velké tragédii tak nám realisticky ukazuje jak takový vysokohorská turistika funguje

 • 75%
  1
  0
  6. 1. 2016
  voleman (923 bodů)

  Everest určitě není špatným filmem, je jen občas až moc utahaný a také zmatečný. Film na můj vkus až příliš rozvlekle prezentuje přípravy na samotné lezení, které jsou sice také vcelku zajímavé, ale zbytečně krade čas samotnému zdolávání hory. Právě stoupání na horu je ve filmu v porovnání s přípravami a rozvleklým ufňukaným závěrem velmi krátké a určitě by se z něj dalo vytěžit o hodně víc. Dalším problémem jsou postavy ke kterým jsem si nestihl ani vytvořit nějaký vztah, což nejspíš bylo způsobeno také tím, že se jich v příběhu vyskytuje až příliš mnoho a o žádné se toho nedozvíme tolik, aby to stačilo na vytvoření nějakých sympatií alespoň k nějaké z nich. Problémem také je, že ve velké části snímku jsou všichni důkladně zabaleni pod několik vrstev oblečení, což způsobí to, že od sebe jednotlivé postavy rozlišit jednoduše téměř nelze a všechna jejich jména, kterými se ve vánici oslovují, si asi také těžko zapamatujete. Hodnota filmu tedy tkví hlavně v jeho realističnosti a těží také z toho, že se něco takového nejspíš opravdu stalo. Rozhodně nečekejte nějaký akční velkofilm postavený hlavně na efektech. Jde spíš o rekonstrukci reálných událostí, na pro nás exotickém a určitě i vzrušujícím místě, kam se asi většina z nás podívá jen skrze takovýto snímek. 75%

 • 70%
  0
  0
  11. 2. 2016
  majk123 (884 bodů)

  no čekal jsem víc ale docela se jim to povedlo

 • 90%
  1
  0
  24. 9. 2015
  tedoun (878 bodů)

  Everest je připomínkou toho, že někdy realita je lepší než fikce. Zkrátka není to Vertical Limit. Hlavně to, že před cestou do biografu doporučuji si negooglovat, co se vlastně v tom květnu 1996 stalo....

 • 80%
  1
  0
  12. 11. 2015
  KajkaFajka (719 bodů)

  Najlepší a hlavne najrealistickejší film z prostredia horolezcou. Je až neuveritelné kam se lezectví dostalo. Už je to v podstate turistika která se ale může velmi rýchlo zvrtnút vo velké nestastie. Což je i pripad tohoto film podle skutočné události. Je smutné jak skvelý mužovia skonči pokorený svou vašňou

 • 75%
  2
  0
  17. 10. 2015
  Kick077 (594 bodů)

  Film Everest těží především ze silného příběhu, který se stal předlohou. Díky tomu si u mě vysloužil 4 hvězdičky. Bylo by jich 5, kdybych na zpracování nenašel pár drobných chyb/nedostatků. Přišlo mi, že příběh byl takový nevyvážený a občas zmatený. Občasné zdlouhavé pasáže střídaly zase extrémně rychlé pasáže. Přišlo mi, že příliš času se věnovalo přípravám. Pak se během pár minut dostali do 5000 metrů nad mořem. Celkově z průběhu lezení tam toho bylo poměrně málo. Pak mi přišlo, že ke konci, kdy se začali věci postupně kazit se věnovalo moc času záběrům na ubrečené obličeje a málo postavám v terénu, které by byli mnohem zajímavější a potřebné, aby se dalo v poměrně velkém množství různých postav vyznat. Protože v průběhu filmu mi dělalo poměrně velké potíže se vyznat kdo je kdo. Je pravda, že bylo pár hlavních postav, které se postupně ke konci staly jasnými, ale třeba takový reportér se nějak vytratil. Nebo třeba zůstalo nevysvětleno, proč skupina horolezců pozorovala odněkud zdola ty, co lezli nahoru. Takových nejasných věcí, které by bylo určitě zajimavé se dozvědět, by se dalo vyjmenovat i víc.

 • 85%
  1
  0
  3. 3. 2016
  CrypzzXD (572 bodů)

  • audiovizuál
  • stopáž
  • emoce
 • 80%
  1
  0
  4. 1. 2016
  Kamil3 (524 bodů)

  Everest je překvapivě diváckým dramatem,které úspěšně servíruje uvěřitelné osudy v sakra depresivním balení..Takže se nechte pohltit obrovskými sny a ještě větším mrazem ..Stojí to za to

 • 80%
  0
  0
  17. 10. 2015
  patrick-sarin (438 bodů)

  Parádní drama s nádhernými záběry a skvělímy herci.

 • 0
  0
  17. 10. 2015
  pery34 (298 bodů)

  Skvělý film

 • 80%
  0
  0
  17. 10. 2015
  daisyna (279 bodů)

  drama, které stálo za to jít na to do kina na 3D, ty rozhledy člověk se cítí jako by tam byl.

 • 60%
  0
  0
  17. 10. 2015
  taliz (257 bodů)

  pěkně natočené, napínavé, smutné

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2015
  Mr.T (246 bodů)

  Film, prostřednictvím kterého se dostanete přímo na Everest, jako byste tam sami byli. Přesně vybraní herci vás provedou s pomocí nádherných záběrů na vrchol a zpět. Dojemné scény v přiměřeném množství nenarušily velmi příjemný pocit z filmu o lidech, kteří se snažili překnat své limity a ne každému se to povedlo.

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Petka88 (223 bodů)

  atmosféra luxusně natočená, jako bych tam byla s nima..

 • 80%
  0
  0
  6. 1. 2016
  leriel (212 bodů)

  Everest je skvělým filmem, který i díky inspiraci ze skutečné události je neskutečně srdcedrásající.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  xverca (205 bodů)

  Tenhle snímek mě chytil za srdce, do kina jsem šla s tím, že jsem neznala dopodrobna, co se stalo. Ke konci mě proto šokoval a nemohla jsem tomu sama věřit. Herecké výkony velmi dobré, včetně obsazení. Velmi kvalitní zpracování, které určitě všem doporučuji.

 • 90%
  0
  0
  17. 3. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Výborný zážitek

1 2 dalsi posledni
78 70 ?
jak hlasovat?
 • homedo 75%
 • michal-marsalek 75%
 • jiri-cisar 40%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Manekenthe 80%
 • mims 85%
 • Sandrastekla 100%
 • kknk2 80%
 • Futureman 70%
 • roman-hamrik 80%
všechna hodnocení (161)

V žebříčcích uživatelů

15. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
169. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe