Apollo 13

81%
Apollo 13

"Nejúspěšnější neúspěšná" akce v dějinách americké astronautiky se odehrála ve dnech 11. až 17. dubna 1970. Tehdy po pečlivých přípravách, zcela bez povšimnutí veřejnosti, která už podobné lety brala jako samozřejmost, vystartovala k měsíci posádka ve složení Jim Lovell, Fred Haise a Jack Swiger, který na poslední chvíli nahradil kvůli zdravotním potížím původního člena posádky, Kena Mattingliho. První dny letu proběhly hladce, ale pak, 13. dubna se z reproduktorů v řídícím středisku ozvalo legendární "Houstone, máme problém." Utrhla se jedna z nádrží s kyslíkem a poškodila přitom druhou. Začal klesat tlak, objevily se potíže se spojením. Posádka pochopila, že jejich sen, stanout na povrchu měsíce, je ztracen a změnil se v zoufalou bitvu o život. Aby ušetřili vzduch, přesunou se astronauti do přistávacího modulu a pokouší se udržet loď ve směru. V Houstonu je rozhodnuto využít pro návrat gravitační sílu Měsíce a tak astronauty čeká nesmírně obtížný, ne-li nemožný úkol. Obletět s těžce poškozenou lodí Měsíc, vrátit se k Zemi a bezpečně přistát. Celý svět se zatajeným dechem sleduje drama odehrávající se daleko za hranicemi zemské atmosféry.
Film byl nominovaný na Oskara v 9 kategoriích, nakonec se mu podařilo získat dva.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Vždy když se Ron Howard drží scénáře,který vychází ze skutečné události,tak to dopadne na výbornou (Rivalové,Čistá duše,nebo Těžká váha). I tentokrát natočil autentický příběh o problémech posádky Apolla 13. Snímek je po technické stránce dokonalý a herci jsou skvělí. Tak kvalitní,že by se mohlo Apollo 13 vydávat i za dokument.
Pete69
Pete69
30 779 bodů
6
Apollo 13 nemusím. I když vím, že snímek zachycuje nejzajímavějších misí v dějinách NASA, která skončila Happyendem, připadá mi to trošku přitažené za vlasy a přikrášlené. Je to můj názor. 60% je ale nadprůměr, rozhodně nechci film hanit. Je to dobrý film.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 342 bodů
8
Ron Howard točit umí - jen se nesmí běhat po Louvru nebo Vaikánu. Apollo funguje i díky hercům a Jamesi Hornerovi.

Dodatečné informace

Původní název:
Apollo 13 (více)
  • USA Apollo 13
  • USA Apollo-13
  • USA Apollo 13 - Do Desastre ao Triunfo
  • USA Apollo 13: The IMAX Experience
  • USA Apollon 13
  • USA Apolo 13
  • USA юОНККН 13
Premiéra v ČR:
16. 11. 1995
Země původu:
USA
Rozpočet:
52 mil. USD
Tržby:
355,24 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Apollo 13 je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch