There Will Be Blood (USA)
« další názvy »
USA USA
152 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Adaptace knižní, Epický, Oscarový, Retro, Spirituální

Obsah

:
Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), více »« méně

Režie

:
Paul Thomas Anderson

Scénář

:
Paul Thomas Anderson Upton Sinclair

Herci

:
Daniel Day-Lewis Martin Stringer Matthew Braden Stringer Jacob Stringer Joseph Mussey ...
Premiéra: 27. 3. 2008
Distributor: Falcon
DVD: 27. 8. 2008
Jste na stránce filmu Až na krev. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Až na krev myslíte! K 6. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28031 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Až na krev


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2018
  Pete69 (20345 bodů)

  Velmi dobrý snímek, který kdyby byl o trošku kratší a tím i svižnější zíkal by si mě úplně. Doba, kdy byl ropný průmysl v pelnách mi není příliš známá, takže jsem rád, že mi ji film mohl trošku přiblížit. Skvělý herecký výkon hlavní postavy, příběh trošku pobožný, trošku drsný, trošku dobrodružný, rozhodně ale velmi zajímavý.

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16016 bodů)

  Film se nestal komerčním hitem, ale přesto se více než slušně zaplatil a časem si jistě vydobude přídomek kultovní i přes svou absolutní nediváckost. Na databázi imdb.com se řadí mezi uživatelsky nejlépe hodnocené snímky nejen poslední doby. V Oskarovém klání byl žhavým favoritem a získal hlavní nominace včetně té za nejlepší film, ale uspěl nakonec ,,pouze“ za povinného Oskara pro pana Day Lewise a vynikajícího kameramana Roberta Elswita. Mimochodem Anderson se nechal slyšet, že si každý večer před spaním pouštěl Poklad na Sierra Madre a jisté scény mají nádech tzv. pocty, přesto je Andersonův snímek svébytným filmovým dílem. Majstrštyk!

 • 100%
  0
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14848 bodů)

  S obtížemi lze plnohodnotně definovat charakter filmové výpravy tohoto až na dřeň osobitého kinematografického skvostu. Anderson nám nezprostředkovává pouhý příběh coby soustavu zvratů, jejich příčin a důsledků, on se zvládá nenápadně infiltrovat až hluboko do mozkových závitů diváka, kterého zásluhou drtivé psychologické formy a nejosobnějšího představitelného přístupu k hlavnímu hrdinovi přiměje dění pouze nesledovat, ale prožívat ho a aktivně se na něm coby tvor s vlastním názorem a emocemi podílet. Hutná a skličující atmosféra, navozená již od úvodních vteřin nepříjemně znějícím minimalistickým soundtrackem, dlouhými statickými záběry a šokujícím vizuálním naturalismem, patří k těm vůbec nejsilnějším ve filmových dějinách, stejně jako neuvěřitelný chameleonský výkon Daniela Day Lewise, jehož charakterní proměna je sama o sobě fenomenální... Úžasné vizionářské dílo, dech beroucím propojením všech základních filmařských postupů a jejich důmyslnou aplikací do obsáhlého emocionálního spektra takřka na úrovni toho nejlepšího od Stanleyho Kubricka.

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7185 bodů)

  Filmový majstrštik ani nevím co více napsat. Snad jen, jak geniálně je zde vyjádřená "neviditelná ruka trhu" - tak určitě to bude ruka pravá a jelikož ruka má jen část levé půli hlavy a postrádá srdce, tak si sami domyslete, kam to spěje.

 • 65%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Daniel Day-Lewis to zahrál brilantně, ale 152 minut je opravdu dlouhá doma, abych se nezačal nudit.

 • 60%
  1
  0
  20. 8. 2019
  Petrson (4104 bodů)

  ...o pomatení duše, člověka a touhy po zisku, koncentrace zla ve všech možných formách, samotě a opuštění. Pokud to vezmu z tohoto hlediska, může mít samotná herecká exhibice Daniel Day-Lewise vyšší hodnocení, ale celkově mě film nezaujal tak, abych řekl, že je to ono, že hledaní smyslu existence ztroskotanců mě zaujalo natolik, abych dal více procent. Možná levicový Upton Sinclair příliš černobíle popisuje věřící a penězoměnce. Celý děj v podobenstvích byl vystavěn na osobní prohře jednoho člověka, který je průhledný jak sklenice vody. Bohužel navíc vždy jedná nepodloženě přes čáru. Roli církve a protikladů jsem ne úplně pobral, pokud to nemělo vyznít tak jednoduše.

  • atmosféra, tempo
  • 85%
   0
   0
   16. 5. 2013
   lukas (1365 bodů)

   Skvělá kamera, skvělí herci, výprava i hudební doprovod.

  • 85%
   0
   0
   22. 7. 2015
   Lukreczia (782 bodů)

   Ze začátku mě film příšerně nudil. Až jsem si říkala, že to snad nevydržím sledovat. Jak se však blížil k polovině, vtáhl mě do děje a začala jsem si jej opravdu užívat. Nebýt té vleklosti děje a hudby, možná bych dala i pět 90. S jídlem roste chuť, jak se říká aneb příběh o lidské chamtivosti, bezohlednosti, touze po penězích a moci. Skvělý herecký výkon předvedli Kevin J. O'Connor, Daniel Day-Lewis a Paul Dano.

  Hodnocení a recenze Až na krev

  78 ? ?
  jak hlasovat?
  • Kubys Fencl 80%
  • Lovecour69 80%
  • slevin 100%
  • kozo.roh 90%
  • antonin_nadvornik 75%
  • loudaxxx 80%
  • virgoii 75%
  • InJo 90%
  • antonin-nadvornik 75%
  • Petrson 60%
  všechna hodnocení (79)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 10 v žebříčku uživatele kingoš
  3. místo z 39 v žebříčku uživatele ZARaz
  18. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps