Gladiator (USA, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
149 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Blockbuster, Epický, Oscarový
Motto: Muž, který se postavil impériu

Obsah

:
Římský generál Maximus (Russell Crowe) opět dovedl své legie k vítězství na bitevním poli. Válka je vyhrána a Maximus sní o domově. Nepřeje si nic jiného, více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
David Franzoni John Logan William Nicholson

Herci

:
Russell Crowe Joaquin Phoenix Connie Nielsen Oliver Reed Richard Harris ...
Premiéra: 18. 5. 2000
Jste na stránce filmu Gladiátor. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gladiátor myslíte! K 1. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Gladiátor


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  16. 8. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v příštím životě. Jen pro tento monolog se vyplatí film vidět. Neuvěřitelně silná scéna,která mne doslova rozebrala na cucky. Gladiátor je intenzivní filmový požitek,který si je potřeba užít naplno.

 • 75%
  1
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (22548 bodů)

  Určitě nejlepší výkon Russela Crowe a myslím si, že i lepší než v čisté duši. Nevím, kdo by na tuto roli pasoval více. Hodnotit film, který viděl asi každý filmový fanoušek je zbytečné. Tento film nepatří k mým nejoblíbenějším, ale svou kvalitu má bez pochyb.

 • 100%
  0
  1
  20. 12. 2015
  olga-pu (20055 bodů)

  Russell Crowe ve své životní roli.Krasnÿ film.

 • 90%
  0
  0
  11. 11. 2014
  muzz (18025 bodů)

  Ridley Scott je záruka kvality. Pozná se už podle kamery, ale i výběrem lokací, herců, hudby, je to prostě borec. Film je velice povedený, vlastně se mu nedá nic vytknout. Dokonce, a to mě dost překvapilo, se to zakládá zhruba na pravdivých základech. Nejde tedy o americké historické výmysly, jak to často bývá.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Sheldon (16046 bodů)

  Film se vydařil po všech stránkách. Výborná výprava i strhující režie a skvělé herecké výkony z něj dělají jeden z nejlepších historických filmů ze starého Říma, potažmo jeden z nejlepších hollywoodských historických filmů. Ještě během natáčení se na place objevil Dino de Laurentiis, který Scottovi nabídl režii Hannibala. Scott měl pronést, že nestojí o žádný další historický velkofilm, protože si myslel, že má točit film o překračování Alp na slonech legendárním vojevůdcem. Když zjistil, že se jedná o Hannibala Lectera bez váhání podepsal smlouvu. Měl k tomu ostatně dvacet milionů dobrých důvodů!

  Gladiátor nakonec předčil očekávání. Film nejenom, že vydělal jen v kinech v USA 181 mil. dolarů, ale celosvětově utržil ještě vyšší částku. Nakonec zvítězil i v oskarovém klání. Scott se však musel sklonit před Stevenem Soderberghem při vyhlašování nejlepší režie.

 • 75%
  1
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Příběhově i emocionálně umělohmotný výpravný spektákl, který chytře přizpůsobuje klasické potřeby historického filmu nenasytnému hollywoodskému mainstreamu, a jeho největší devíza, nadupaný a drahý audiovizuál, je natolik fenomenální, že takřka zastiňuje jeho velkou slabinu, konkrétně scénář. Historical accuracy je mi u zadku, s dalšími zhlédnutími mě štve hlavně povrchní polopatické sdělení, servírované na neúměrně roztahané dějové ploše. Mám ten film rád a scény z kolosea jsou kultovní, avšak Scott se tady projevil spíše jako řemeslný machr přes jednotlivosti než jako budovatel strhujících hrdinských osudů, což přitom bylo akutně zapotřebí..

 • 60%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Celkově povedený film s drsnými detaily boje. Atmosféra je zde cítit ze všech stran.

 • 75%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (8861 bodů)

  Dechberoucí výprava a každý utracený peníz vtisknut do nádherného vizuálu, kde se nejvíce vryje do paměti samotné Koloseum. Zbytek kolem ale poměrně prázdný a nerad to dělám, ale už po druhé měním tomuto filmu hodnocení. A to velmi razantně. Jistě, má to své momenty, některé scény jsou památnější dnes víc, než dříve, ale celé to působí jaksi roztržitě a nedotaženě. Dřív jsem si toho nevšímal, ale nyní už ten scénář, psaný za pochodu, vidím zřetelněji a obdiv střihači, že to jakžtakž drží pohromadě. Hlavním kámen úrazu je ale zběsilé tempo, neboť se moc nedokáže člověk vžít do postavy a finální scéna tak působí polovičně. A nemít film vynikajícího Phoenixe (který si měl toho Oscara odnést spíš, než ten Crowe), vyzněla by postava Maxima skoro do prázdna. PS: Skvělá hudba Hanse Zimmera. Jen po chvíli už člověku vyskočí na mysl jediné. "Taky jsi mohl pro ty Piráty z Karibiku vymyslet něco nového, Hansi." :D.

 • 60%
  3
  0
  30. 10. 2017
  SNCIS (6520 bodů)

  "Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia. Zavraždil jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v příštím životě." - 60%.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Scottovo vrcholné dílo.

 • 100%
  0
  1
  15. 7. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Maximus Decimus Meridius,velitel severní armády a generál legie Felix, byl skutečnou historickou postavou která zaujala režiséra Ridleyho Scotta natolik, že velice volně zpracoval jeho osudy do dnes již legendárního velkofilmu Gladiátor.A skutečně film začíná velkolepě. Střetnutí Římanů s Germány je zcela jistě jednou z nejlépe zfilmovaných bitev které se kdy dostaly na filmové plátno v rámci bojů legií. Samotný rozhodující úder jizdy je pak filmovým majstrštykem .Po této skvělé sekvenci tempo filmu mírně opadá a do popředí se dostávají intriky a politika. Maximus je zrazen, zraněn ale není mrtev.Další fáze snímku je trochu antický zeměpis v kostce aneb putování s gladiátory ke kterým se Maximus dostal po římském impériu . Všechny cesty však vedou do Říma jak říká okřídlené rčení a v tomto případě do Colosea kde nový císař, pořádá honosné oslavy věren heslu , že lidu je potřeba dodat chléb a hry.To však stojí značné peníze což mimo jiné způsobí v senátu odpor některých a posléze i snahu svrhnout uzurpátora a vraha z trůnu.I Max v aréně má s císařem nevyřízené účty ale jeho pravá identita se provalí dříve než plánoval a potřeboval.Působivý snímek který má i svůj příběh a nestojí pouze na bitevních scénách , mimochodem ta z Colosea která vypráví příběh z dob Cartága je určitě pro většinu z těch kteří film viděli tou pověstnou třešničkou na dortu.Herecké obsazení i výkony hvězdné, hudba silně podmanivá .Pro fajnšmekry žánru povinnost ke shlédnutí ale zřejmě si tam každý najde trochu toho svého.

 • 90%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Vrcholné dílo Ridleyho Scotta. Generál, který se stal otrokem, otrok, který se stal gladiátorem, gladiátor, který se postavil Římskému impériu. Krvavé epické bitvy, skvělé kostýmy a úžasná hudba, která doprovází Russella Crowea v jeho tažení za pomstou, až do samého konce.

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2016
  limeta (5092 bodů)

  Russell Crowe se pro tuhle roli narodil. Vynikající film Ridleyho Scotta je úžasná podívaná od začátku do konce a baví pokaždé.

 • 75%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4485 bodů)

  Opravdu parádní film, který mě naprosto dostal.

 • 80%
  0
  0
  16. 10. 2010
  Petrson (4135 bodů)

  Podařený snímek Ridley Scotta.

 • 100%
  1
  0
  27. 2. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Nejlepší velkofilm posledních 20let.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Opravdu nádherný historický velkofilm.Russell Crowe ve výborné formě,Joaquin Phoenix a jeho zlý oči.Nezapomenutelný zážitek v kině,kde jsem na GLADIÁTORA byl nejvíckrát (3x po premiéře).

 • 95%
  1
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Gladiátor je film, který můžu vidět klidně desetkrát v krátkém časovém sledu a pořád ho budu milovat. Skvělé je něm vlastně úplně všechno. Herci, srdcervoucí příběh, skvělý Russel Crowe, úžasná Hansova hudba či epické bitevní scény. Ridley Scoot s největší pravděpodobností nikdy nedosáhne výš. Tohle je totiž jeho absolutní vrchol! Komentář k hudbě: Hans Zimmer měl na přelomu nového tisíciletí neskutečně plodné období. Gladiátor je ostatně dodnes jeho obrovským vrcholem. Především má naprosto skvělý ústřední motiv, který uslyšíte během filmu hned několikrát. Vždy ale má naprosto odlišné vyznění. Může být laděn romanticky, ale i válečně nebo smutně. Pamětihodných melodií a motivů je tady vůbec požehnaně. Inspiraci Hans hledal u skladatele Gustava Holzta, od kterého si dokonce některé úryvky přímo vypůjčil (konkrétně ze skladby "Mars") a nebál se je použít. A proč ne! Ke Gladiátorovi se hodí perfektně. Dále je třeba zmínit úžasnou Lisu Gerrad. Její hlas je jednoduše dokonalý a Zimmer to moc dobře ví. Bez hudby bych si zkrátka Gladiátora už asi nepředstavil. Tohle je mistrovské dílo!

 • 100%
  0
  0
  27. 12. 2021
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Několik scén, které se opakovaně pouštím na povzbuzení. První v lese, kdy Maximus otočí výsledek vlastní popravy, otočení bitevní scény, kdy ty určené k porážce, dovede Maximus k vítězství, a pak asi nejsilnější – kdy odmítne poslechnout císaře. Maximus nereaguje na palec dolů, ale daruje poraženému gladiátorovi život. Celé Koloseum bleskurychle pochopí, kdo je silnější – ta práce s davem má neuvěřitelnou sílu. A samozřejmě také, jedna z vrcholných – když prozradí Commodovi své jméno. Historicky nejde o úplnou fantasmagorii – Commodus byl extra magor a přirozenou smrtí nezemřel.

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Skvělé veledílo, parádní Russell Crowe.
  Dějová linie famozní, Ridley Scott si na tom dal záležet.
  Palec nahoru.
  Stojí za podívanou.

 • 80%
  0
  0
  31. 10. 2014
  stantheman (2399 bodů)

  Řemeslně 100% odvedené hollywoodské dílo , jeden z vyčnívajících filmů R.Scotta.

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1942 bodů)

  Pro mě nový filmový zážitek s perfektním nápadem. Všechno tu klapalo, jak herci, tak režie a hlavně ta atmosféra. V aréně to jiskřilo a bylo ve mě veliké napětí. Gladiátora bych označil jako jeden z novějších kultovních snímků. Druhá polovina, kde už jsou vidět gladiátoři v plné palbě předčila tu první. Jsem hrozně nadšený jak tady vše funguje, epické souboje, zakomponování tygrů byl taky skvělý nápad, který vypadal stylově.

 • 90%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1671 bodů)

  Římský generál ve službách Marca Aurelia se po jeho smrti stává nevolníkem a je odsouzek ne smrti, té sice unikne ale jeho rodina ne. Stává se z něj otrok, z otroka pak gladiátor a z gladiátora muž, který dokáže to co nikdo před ním ... A ještě splní přání jednomu starému muži.

 • 95%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Ridley Scott překvapil... Ze začátku, když Římané bojovali proti Germánům a Russell Crowe v čele legíí jako generál Maximus rozdával rozkazy centurionům, vojskům a vojákům, připadalo mi to jako průměrný historický film, který měl šanci na tak maximálně tři až slabé čtyři hvězdičky. To se však změnilo s příchodem Commoduse (Joaquin Phoenix). S ním přišly intriky, žárlivost, opovržení a touha po trůnu. Joaquin Phoenix pro svou roli císařského spratka narodil. Od útěku Maxima a jeho zajetí už jsem si však připadal, jako v sedmém nebi a zařadil si Gladiátora mezi nejlepší historické filmy. Scény mimo arénu byly dobře napsané, a já musím říct, že mně osobně se Russell Crowe hodil více na gladiátora, než na generála legií. Pak je tady samostatná kapitola v prostředí arény. Ridley nešetřil s brutalitou, a pojal boje v aréně tak efektně, že jsme si ani nemohli přát více. Závěr nám precizně ukázal, jak je Commodus zvrácený. V závěrečném souboji se nádherně ukázalo jak ho lid, poddaní, a dokonce i pretoriáni "šíleně milují". Tady Scott udělal zásadní krok k pěti hvězdám. Neudělal z konce Happy End, ale zakončil ho tak, jak by každý historický film mohl končit. Já jsem byl s Gladiátorem nadmíru spokojen, a proto uděluji filmu zasloužených pět hvězdiček.

 • 95%
  0
  0
  2. 12. 2016
  Sáček (1446 bodů)

  "Jsem gladiátor" tomu se vyrovná snad jen: I am Batman. Emoce po celý film stříkají stejně prudce jako krev na bojišti. Atmosféru dokreslují buď testosteron nebo Hans Zimmer. Kdo na konci nebrečí, může jet rovnou hrát poker do Las Vegas. Každopádně snímek, který musíte vidět (jinak se vám přijde Russel pomstít).

 • 80%
  0
  0
  7. 6. 2012
  hroufie (1416 bodů)

  Opus magnum Ridleyho Scotta.

 • 100%
  0
  0
  23. 3. 2014
  kendzi (1095 bodů)

  Tvorba neskutečného charakteru Russell Crowe zde předvedl to co předvádí ve všech svých filmech. Po všech stránkách výborný film který nemá žádnou chybu jak bojové scény tak scény které se odehrávají průběžně s návazností na děj.

 • 95%
  0
  0
  19. 1. 2020
  sugi (743 bodů)

  … Velkofilm s velkým V … musíte ho vidět , aby jste pochopily ...

 • 70%
  1
  0
  20. 11. 2019
  Kuroni (613 bodů)

  Rozhodně nejlepší snímek s Russelem Crowem v hlavní roli.

 • 90%
  0
  0
  9. 6. 2016
  TomSti (583 bodů)

  Jeden z posledních opravdu velkolepých snímků, které mají potenciál zapsat se do filmové historie. Russell Crowe ve své nejlepší formě a možná také jedné ze svých zásadních rolí ztělesňuje muže jdoucího na smrt, který však musí vyrovnat jeden dluh s vládcem své země. Velmi silné, hudebně a technicky (ach ta kamera) nádherné. Proč tedy nepřichází plný počet? Možná až moc jednoduchý příběh, možná až moc dlouhé, možná to chce jen víc shlédnutí. Přesto si Maximus Decimus Meridius zaslouží pozornost diváků napříč publikem, takových filmů jako Gladiátor moc nevzniká. Bohužel.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Gladiátor

86 92 ?
jak hlasovat?
 • Lucas90 100%
 • Martina291086 85%
 • Milhouse 90%
 • HanO 60%
 • Martin Pleštil 80%
 • dobytek 85%
 • marv. 95%
 • Vítek1 95%
 • frantisek-navorka 80%
 • vlad-nabodavac 55%
všechna hodnocení (508)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 2 v žebříčku uživatele Dany Jones
2. místo z 28 v žebříčku uživatele Medúska
3. místo z 15 v žebříčku uživatele pavel-tvrdik
3. místo z 9 v žebříčku uživatele radek74
3. místo z 7 v žebříčku uživatele atabajevo
3. místo z 11 v žebříčku uživatele stejskal.franti
4. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
4. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
5. místo z 9 v žebříčku uživatele krejcik.elinka
3. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk