Cinderella Man (USA)
« další názvy »
USA USA
144 minut

Žánry

:
Drama, Sportovní, Životopisný
Motto: Na základě pravdivého příběhu

Obsah

:
Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, jemuž se díky pevnému více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Cliff Hollingsworth Akiva Goldsman

Herci

:
Russell Crowe Renée Zellweger Paul Giamatti Craig Bierko Paddy Considine ...
Premiéra: 29. 9. 2005
DVD: 25. 1. 2006

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Brenan88 (39364 bodů)

  Miluju box a filmy o něm. Těžká váha,tak byla jasná volba pro shlédnutí. Navíc,když se režie ujal Ron Howard - režisér,který má životopisné snímky vypiplané do sebemenšího detailu. Záběry z ringu byly natočeny velmi precizně a přehledně. Nic vám proto z ringu neuteče. Občas to bylo příliš tlačené přes emoce. Jinak je film vážně výborný. Braddockův život rozhodně stál za shlédnutí.

 • 80%
  0
  0
  2. 1. 2018
  lamps (12731 bodů)

  Tak tu máme další silný příběh o jedné nezlomné boxerské duši, a současně další významný zářez do filmové oblasti s podtitulem sportovní drama. Howard je více než zručný a zajímavý režisér, který nikdy vyloženě nezklame, a Crowe je momentálně jedním z nejlepších hollywoodských herců, kterému divák za každých okolností ochotně drží všechny palce. No a jejich spolupráce dopadla stejně jako v Čisté duši více než uspokojivě - příběh plný osvědčených, avšak povinných klišé (hádejte, jakpak to asi skončí), nesmírně sympatický hrdina, výborně natočené scény z ringu a pravé boxerské srdce, které diváka téměř donutí koupit si rukavice a zasvětit se do tajů právě tohoto ryze amerického sportu. Ano, vše je na svém místě možná až příliš a tvůrci, jakkoli precizně a obratně, předkládají divákovi jen a pouze to, co předem vidět chce. Neříkám, že je to špatně, to slovo je samo o sobě vzhledem k předchozím superlativům neadekvátní, ale pionýrem boxerských dramat se Těžká váha zkrátka nikdy nestane, snaží se o to až moc....

 • 85%
  0
  0
  15. 12. 2012
  bidlobox (3791 bodů)

  Těžká váha je o boxerovi jménem James J. Braddock (hraje Russell Crowe), kterému se přezdívalo Cinderella a který se stal americkým idolem a zároveň symbolem naděje Velkou hospodářskou krizí zdeptaných Američanů, podobně jako žokej Red Pollard a jeho kůň Seabiscuit. Je to jeden z filmů, kde podává Russell Crow svůj typicky sympatický a uvěřitelný herecký výkon (narozdíl od např. Robina Hooda, kterého mu nedokážu zbaštit). A jeden z nejlepších filmů z prostředí boxerského ringu, kterých v poslední době vzniká docela dost.

 • 75%
  0
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (3063 bodů)

  Prozatím nejlepší film, který jsem viděl s Russellem Crowem.Tak krásný a dojemný filmový zážitekk se nevidí každý den.A přesto se jednalo o box.Vlastně řada filmů, které mě přivedly k slzám byly právě ty boxerské a nebo obecně sportovní filmy.například Warrior, šestý díl Rockyho a taky toto.Pro ty kteří tento film neviděli to můžu silně doporučit.Samozřejmě film má i řadu plusek za skvělé výkony (nemusím i zdůrazňovat výborný výkon Russella Crowa) a docela i za pěkně odvedenou práci za kamerou.Zkrátka perfektně odvedená práce.

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Na tento film budu ještě dlouho rád vzpomínat. Před tímto filmem jsem viděl Zuřícího býka a řeknu vám, že v porovnání s Těžkou váhou jsem se jednomyslně rozhodl, že tento film je lepší. Podle mě to tak je. Howard nám dal již Čistou duši a ta je stejné příběhově světlá a zároveň hraná jako toto - i když jsou to dva rozdílné filmy. Howard mi ukázal svůj další dobrý film s Russellem Crowem a já jsem rád za jeho vyhledání, stáhnutí, shlédnutí, ale to mazání už bylo tvrdé.

75 ? ?
jak hlasovat?
 • Kim6 65%
 • ZARaz 90%
 • Mondyes 100%
 • Brenan88 75%
 • Arnarmo 80%
 • lamps 80%
 • batal 55%
 • Gruman 80%
 • Rapaport 70%
 • ballrog 65%
všechna hodnocení (62)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: