Česká republika Česká republika
135 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Retro

Obsah

:
Historické drama režiséra Bohdana Slámy, držitele několika Českých lvů. Krajina ve stínu je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami více »« méně

Režie

:
Bohdan Sláma

Scénář

:
Ivan Arsenjev

Herci

:
Magdaléna Borová Stanislav Majer Barbora Poláková Csongor Kassai Petra Špalková ...
Přehrát online O2
Premiéra: 10. 9. 2020
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Krajina ve stínu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Krajina ve stínu myslíte! K 21. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27612 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2021
  Pete69 (14016 bodů)

  Dobrá práce. Nicméně film je rozdělen na dvě části, jedna předválečná a válečná, kde se toho tolik neděje a hrůzy 2. světové války jsou mírně ošizené. Druhá polovina filmu odehrávající se na konci války až po nástup komunistů je zato vzata do detailu a ukazuje naplno hrůzy spojené s odsunem Němců a pomsty českého obyvatelstva. O politické korektnosti ať si udělá každý divák svůj názor. Co se týče příběhu, chybí mi tam jeden hlavní stěžení příběh, i když film svou sílu má, zabývá se okrajově životy mnoha lidí v pohraniční vesnici. Atmosféra realistická, pěkná klidná kamera, silné momenty.. pěkná podívaná - 70%.

 • 100%
  0
  0
  14. 2. 2021
  limeta (4721 bodů)

  Kronika pohraniční vesnice působí dokonale autentickým dojmem. Pohledy na poklidnou náves, kde čas pomalu plyne, kostýmy a rekvizity, plejáda vesnických figurek, to všechno skládá mozaiku dokonale zapadajících kamínků, která je pevně usazena díky dobře obsazeným a uvěřitelným postavám a skvěle padnoucímu černobílému provedení. Základní schéma příběhu známe, tušíme, že se to tak opravdu mohlo stát, přesto po 135 minutách stopáže na člověka padne deka a myšlenky se stále vracejí k tomu, jak dějiny zasáhnou do osudů lidí malé vísky.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2020
  marie-kolarova (2200 bodů)

  Příliš rozmáchlé dějově i množstvím postav, což oslabuje sílu výpovědi. Není žádným objevem zjištění, že největšími mstiteli po válce byli ti, kdo měli sami máslo na hlavě. Naopak k mírnost vyzývali ti, kteří za Němců riskovali třeba i vlastní život. Také to, že oběti pomsty často nebyli ty největší svině, ale docela slušní lidé, kteří se „provinili“ jen tím, že měli německy znějící jméno, anebo ani to ne, není zase nijak dramatickým překvapením. Přesto se i na tom dá vystavět silný příběh. K tomu by bylo ale zapotřebí ubrat z počtu postav a děj vystavět jinak, než do kapitol oddělených letopočty. Přesto je to zajímavý počin. Samotný příběh vyznívá realisticky, a skutečně se drží historických událostí. Jen v divákovi nerezonuje síla toho svinstva, což je škoda. Zůstává u informativního sdělení. Herecké výkony a kamera na úrovni, jen některé záporné postavy jsou na hraně karikatury.

62 60 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 70%
 • Pete69 70%
 • limeta 100%
 • janee213 90%
 • Vojtas87 60%
 • InJo 70%
 • Meky 70%
 • dyson9 90%
 • martin-kovanda 55%
 • ASPHALT 75%
všechna hodnocení (17)