Česká republika Česká republika
154 minut

Žánry

:
Drama, Historický

Obsah

:
Ja su haviř, kdo je vic! Příběh (z) doby, kdy se socialisticky žilo, kapitalisticky pracovalo a kdy poslední z posledních byli prvními. Dvoudílný televizní více »« méně

Režie

:
David Ondříček

Scénář

:
Jakub Režný Matěj Podzimek

Herci

:
Martha Issová Václav Neužil (II) Martin Myšička Marek Taclík Robert Mikluš ...

Podívej se na Dukla 61 online!

Jste na stránce TV filmu Dukla 61. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou TV filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily TV filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o TV filmu Dukla 61 myslíte! K 29. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27812 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  1. 7. 2018
  Pete69 (17072 bodů)

  Bohudík, že to s naší kinematografií ještě není tak zlé, jak to někdy vypadá. Takovýto kousek se ale podaří natočit v čím dál tím větších odstupech. Tohle je naprostá paráda. Takhle realisticky už na mě dlouho žádný snímek nezapůsobil. Klobouk dolů před Marthou Issouvou, která zahrála ze všech nejlépe, ale i další herci byli dobří.

 • 85%
  1
  0
  18. 6. 2018
  Sheldon (15983 bodů)

  Ukázka toho, co všechno je na komunismu špatně, jak lidi rudochy nezajímají a normy, frčky a navoněný prd mají větší váhu, než lidský život. K havířům chovám odpor, jejich arogance podpořená zparchantělým minulým režimem mi velmi vadí, tak se Ondříčkovi podařilo zachytit zajímavé charaktery a vnést do nich trochu citu, který ve scénáři trošku chyběl. Závěrečné obrazy mě pak po sledování celého filmu silně rozladily. Po většinu filmového času ovšem tahle dvoudílná adaptace slušně funguje a ČT dala na chvíli zapomenout na nedělní průšvih s Blaníkem.

 • 90%
  2
  2
  12. 6. 2018
  sabule (14214 bodů)

  Po dlouhé době hodně povedený a surový pohled do neblahých českých dějin o kterých mnozí součastníci nemají ani páru.Povedlo se opravdu všechno a i výběr herců byl zdařilí a zcela zapadl do atmosféry té doby.Jen málokdo si dovede představit co se asi za komunistů v tak těžké dřině honilo lidem hlavou.

 • 90%
  2
  2
  12. 6. 2018
  bayern (13714 bodů)

  Drsný příběh z období,kdy nám neochvějně vládly komunističtí pohlaváři se řadí mezi to nejlepší co bylo v současnosti natočeno.Zdařilý výběr hereckého obsazení a hlavně přímí pohled na události,které se stali a spojovali tu těžkou a nepředstavitelnou dřinu,která stála mnohé to nejcennější - život!

 • 100%
  4
  0
  3. 6. 2018
  limeta (4786 bodů)

  Bravo! Příběh důlní katastrofy se skvělým obsazením a vynikajícími hereckými výkony. Martha Issová mě úplně posadila, jak je bravurní v roli haviřske roby. Ztvárňuje hrdost, noblesu, zkušenost, mateřskou lásku a pouhým pohledem dokáže vyjádřit úplně všechno. Je přirozená a uvěřitelná v roli matky 4 dětí a zralé ženy. Scénář je vystavěn poutavě navzdory tomu, že dějovou linku vzhledem ke skutečným událostem předem známe. Za dokonalou atmosféru bych dala i víc než 100%, člověk úplně cítí, že komunistický režim dělal z havířů šlechtu mezi dělnickou třídou. Je to smutné, autentické a vkusné.

 • 80%
  2
  0
  6. 6. 2018
  stantheman (2390 bodů)

  Ondříček jako režisér nezklamal . skvěle obsazené až asi na A.Formanovou jako Janu/lehce mimo/...jinak pecka ...Taclík , Issová trefa do černého...výborný scénář , skvělé dialogy . Česká televize se snaží a díky za to. Konečně se chopil někdo tohoto tématu a že je z čeho čerpat . Pracoval jsem v 70tých letech na tomto dole a moc se o tom nemluvilo. život horníků nebyl žádné pozlátko i když si vydělali na tu dobu celkem dost a byli protěžováni jen do chvíle kdy jim zdraví stačilo. Takže nebylo co závidět Pokud jde o místní nářečí , to jsem ve filmu prakticky nezaznamenal , ale tohle ječ možno odpustit tvůrcům . V té době pracovalo na šachtách spousta lidí kteří nebyli zdejší. Byli z celého Slezka , Moravy , Slovenska a Čech. Díky za tenhle počin.

 • 75%
  1
  0
  18. 6. 2018
  Rabadi (2257 bodů)

  Zvláštně na mě působí výkon Marty Issové, v této roli se mi nelíbí. Jinak film dobrý, prostředí zvolené vhodně a je zajímavé nechat se vtáhnout do stylu života v době začínajícího komunismu, kdy se budoval socialismus. Dřina, kterou tato práce představuje, dnes téměř neznámá.

 • 90%
  1
  0
  31. 8. 2021
  Martrix (2085 bodů)

  Líbí se mi, že Dukla 61 není jen o katastrofě, ale je především o lidech. A také že nejde o další z hromady filmů o temném komunismu, ale spíš o historickou sondu. Navíc z prostředí, které je i dnes poměrně neprofláknuté a tím i atraktivní. A to platí jak o práci horníků, tak o lidech, kteří v hornických městech žili. Díky skvělým hereckým výkonům se Ondříčkovi povedlo natočit věrohodný příběh, který nespoléhá jen na tragédii, která se odehrála. Rovným dílem je to i slušně zvládnuté rodinné drama. Co ale oceňuji nejvíc je, že se nepouští do kázání a ukazování prstem, kdo za to může (ani postava ředitele honinormy nebyla černobílá...taková prostě byla doba). Dokonce se mu podařilo vyhnout i patetickým výlevům a tlačení na pilu ve snaze diváky dojmout. Je to napsané i natočené s citem. Až se mi chce napsat, že je to poctivý film, který na skutečných událostech neparazituje a nepřekrucuje je (třeba jako Šarlatán), ale naopak je využívá s pokorou a úctou. Po dlouhé době můžu dát novodobému českému filmu vyšší hodnocení a mám z toho vysloveně radost. PS: zahraniční diváci jsou tady rozhodně ve výhodě. Rozuměl jsem všemu, bo sem byl na vojně ze synkama z Ostravy, ale občas to bylo fakt na titulky :-)

 • 85%
  2
  0
  6. 6. 2018
  Judinka (596 bodů)

  Skvělý počin České televize, skvělé výkony a ještě skvělý hantec. Opravdu klobouk dolů - režisér i herci a jejich přenos daných postav i atmosféry je někdy až mrazivý. Celý snímek je tak úctyhodnou poctou všem tragicky zahynulým horníkům. Každá tragédie má své viníky - zde však zůstane vše ukryto hluboko pod povrchem.

 • 100%
  2
  0
  6. 6. 2018
  kozo.roh (246 bodů)

  Výborný film se skvělými hereckými výkony, založený na tragické události z období totality. David Ondříček splatil filmem alespoň jeden dluh obětem nešťastných událostí druhé poloviny minulého stole, na které nebyl komunistický režim hrdý a chtěl na ně co nejrychleji zapomenout. Na své tvůrce stále čeká třeba i zpracování největšího vlakového neštěstí v českých dějinách - "Stéblová 60".

  • Výborné herecké výkony
  • Martha Issová, Martin Myšička a Jiří Langmajer
  • David Ondříček
  • 80%
   4
   0
   4. 6. 2018
   Foggy (160 bodů)

   154 minut? Proč to nešlo přes kina jako jeden film? Český film je tam, kde je, mohlo se jim i něco vrátit. David Ondříček je šikovnej režisér, ale jako producent to mohl prosadit. Minimálně ostravský multiplexy mohly rupat ve švech.

  • 85%
   3
   0
   4. 6. 2018
   graham2 (154 bodů)

   Ve stojatých vodách vodách je snadné udělat vlnu, která rozčeří téměř nic. Už Hořící keř HBO jasně ukázal, že stojí za to dělat velké a dobré věci. Jenže čím vyplnit ten zbytek? Raději ničím. Proto televize jako taková ztrácí na významu. Pustím si jen to, co mě zajímá a je nadstandardní.

  • 100%
   1
   0
   6. 6. 2018
   VladkaDina (33 bodů)

   Tak to mě vážně dostalo! Výborní herci, skvělý dialekt, zajímavě zpracovaný příběh, vrátila jsem se zpátky do mého dětství úžasně zpracované kostýmy, masky....jednoznačně to nejlepší, co jsem z české produkce za poslední dobu viděla. Ondříček za jedna!

  • 95%
   0
   0
   1. 10. 2019
   martina-plesnik (6 bodů)

   Dobře udělaný film i dobře obsazené role, tak to bohužel opravdu bylo, přímý pohled na tehdejší dobu, drsné prostředí a těžká dřina havířů,kteří to odnesli za nezodpovědnost a mamon komunistických pohlavárů. Je vidět, že už tenkrát nejen dnes za všechna neštěstí může mamon a prachy :-( Po dlouhé době film, který ani chvilku nenudil.Jednoduchý a přímý pohled na tehdejší dobu.

  • 90%
   0
   0
   13. 7. 2019

   Suprově natočeno, musím jednoznačně říct fakt se to povedlo.

  82 88 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 90%
  • Martrix 90%
  • MLFN 60%
  • Evianka 100%
  • Mikik4444 90%
  • mims 100%
  • David Hřebačka 0%
  • Ribeiro 90%
  • martina-plesnik 95%
  • Sleeper 90%
  všechna hodnocení (89)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele joska