Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
124 minut

Žánry

:
Drama, Retro

Obsah

:
Jan Palach. Student, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa. Nekompromisní mladík, který přinesl krajní oběť v více »« méně

Režie

:
Robert Sedláček

Scénář

:
Eva Kantůrková

Herci

:
Michal Balcar Denisa Barešová Zuzana Bydžovská Jacob Erftemeijer Karel Jirák ...
Premiéra: 21. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Jan Palach. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jan Palach myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28098 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Jan Palach


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  17. 2. 2019
  Pete69 (20657 bodů)

  Od filmu jsem očekával o něco víc, přesto považuji toto dílko za celkem podařené. Hořící keř, který se zabýval tímto obdobím obšírněji je daleko lepší počin. Detail na osobu Jana Palacha mohl být trošku výživnější, i když chápu, že o jeho životě se toho příliš nedochovalo. Právě proto je film zaměřen hlavně na poslední měsíce jeho života. Toto období mě vždy zajímalo a film jsem si užil. 70%.

 • 70%
  1
  1
  18. 9. 2018
  sabule (14226 bodů)

  Filmů o národních hrdinech určité doby není nikdy dost a i když nedávno běžela i v televizi minisérie se stejným žánrem,toto je něco trochu jiného.Film se soustřeďuje hlavně na život Jana Palacha a rozebírá příčiny jeho rozhodnutí jak bojovat proti invazi.

 • 65%
  2
  0
  12. 1. 2019
  Jana Květoňová (6491 bodů)

  Slušný film, ale nesrovnatelné s Hořícím keřem. Je to moc plošné, takové řekla bych plakátové, sošné, některé záběry jsou až nadmíru zdlouhavé, jiné jsou bezkrevné, až bych řekla plytké. Zuzana Bydžovská mi na matku Palacha nepasuje. Jaroslava Pokorná se mi na tuto roli víc líbila. Mimochodem upálit se a nehledět na svou mámu, jak jí tím ublížím, to nepovažuji zrovna za normální. Je to hodně psychopatický projev. Hrdina je pro mě člověk, který někomu zachrání život. Ne že se polije benzínem a škrtne sirkou! (A prej topil štěňata! :-))

 • 60%
  1
  0
  13. 1. 2019
  limeta (4963 bodů)

  Hodnotit je obtížné. Jan Palach je symbol, pojem, zosobnění určité etapy dějin, hrdina, memento. Z filmu mi nejvíce rezonují dvě scény. První z nich je Jan Palach topící štěně. I když tato epizoda v ději má vycházet z archivních podkladů a je to pouhý fragment ve scénáři, je pro mě překvapivá, protože vrhá jakýsi nečekaný špatný stín na národního hrdinu, je zdánlivě nepatřičná a rozbíjí předpokládanou jednolitost kladného hrdiny. Druhá je ta závěrečná, dlouhý pohled na popáleného ležícího Jana. Tak trýznivě dlouhý, že člověk cítí tu strašnou bolest na těle.
  Reálie působí hodnověrně, herecké výkony jsou solidní. Film přibližuje dobu, prostředí ve kterém Jan Palach žil, ale pochopit jeho samotného, jeho odhodlání k takové oběti nepomáhá.

 • 75%
  5
  0
  23. 8. 2018
  marie-kolarova (2509 bodů)

  Neurazí ani nerve za srdce. Kultivovaně natočené s vypiplaným vizuálem. Takto nějak si představujeme Jana Palacha a takhle nějak se to stalo. Palach musel být mimořádnější osobnost, a mně tam chybí scéna, kterou by Sedláček pustil diváka víc do jeho duše. Z materiálů historiků vyplývá, že byl pravdomluvný, upřímný, se schopností pomáhat. Situace po okupaci ho zřejmě musela vnitřně neskutečně užírat. Místo toho detailně sledujeme nákup benzínu. Každopádně ale sledování filmu není ztracený čas.

Hodnocení a recenze Jan Palach

66 75 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 55%
 • Honza 13 85%
 • Jimi Joker 75%
 • InJo 80%
 • MLFN 25%
 • antonin_nadvornik 75%
 • Pyrkh86 70%
 • Sáček 75%
 • mims 70%
 • ondrej-sladky 50%
všechna hodnocení (50)