The Nagano Tapes (USA)
USA USA
Česká republika Česká republika
Kanada Kanada
73 minut

Žánry

:
Dokumentární, Sportovní

Obsah

:
Inspirativní příběh hokejového turnaje v Naganu v roce 1998, kde Česká republika vyhrála historické zlato, vznikl v produkci Five Rings Films stanice Olympic více »« méně

Režie

:
Ondřej Hudeček

Scénář

:
Ondřej Hudeček
Jste na stránce filmu Pásky z Nagana. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pásky z Nagana myslíte! K 10. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27633 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  3
  0
  19. 3. 2018
  Brenan88 (43018 bodů)

  Přesně jak píše limeta, všechna objektivita musí stranou, protože tady je řeč o turnaji století - Naganu. Ondřej Hudeček z daného tématu dokázal vyždímat maximum a mne tak opět připomněl ty nádherné chvíle, které jsem v roce 1998 zažíval u televizní obrazovky. Hudeček zvolil optimální formu vyprávění. Divákům v rychlosti představil historii naší zemičky,okupaci, komunismus, důvod rivality v hokeji,emigraci a revoluci. To vše bylo velmi vkusně proložené dobovými záběry a muzikou. Během dokumentu jsou nám představeny největší hvězdy naši repre v čele s Jágrem, Haškem a Svobodou. Nechybí samozřejmě různé rozhovory velkých osobností, kteří v hokejovém světě něco dokázali. Přesto všechno jsem si nejvíce zažíval záběry přímo ze zápasu s komentářem Roberta Záruby. Opět jsem měl po celém těle husinu. Hodnotím samozřejmě plným počtem a při vzpomínce na Ivana Hlinku ukápla i slza. Vynikající!

 • 100%
  3
  0
  29. 3. 2018
  Psisko59 (32748 bodů)

  Skvělá a pečlivě vypracovaná vzpomínka na největší turnaj historie ledního hokeje a zároveň na úžasný úspěch české hokejové reprezentace, který s nezmírněnou silou dodnes rezonuje v českém nejen sportovním prostředí. Historické dokumentární záznamy přímo ze zápasů včetně emotivních komentářů Roberta Záruby, osobní výpovědi hráčů před i po utkání (a pak s odstupem dvaceti let) ... Nádhera. Včetně nosných osobních příběhů jednotlivých hráčů - Dominika Haška, který si turnaj "ukradl" pro sebe, reemigranta obránce Petra Svobody, který symbolicky rozhodl finále (Svoboda-Freedom). Též slza ukápla. Chvilku mi bylo líto Waynea Gretzkyho, ale jenom chvilku.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2021
  Pete69 (14212 bodů)

  Pro oko českého hokejového fanouška, je to pastva na duši, pro toho, kdo sledoval hokejový turnaj z Nagana je to dvojnásobný zážitek - do obou skupin se řadím i já. Dokument mi oživil vzpomínky, je poskládaný z naší historie, doplněn názory našich i zahraničních hráčů, kteří se tehdy turnaje účastnili. Zamíchána troška politiky a reálné záběry ze zápasů. Celkově to funguje opravdu velmi dobře.

 • 100%
  1
  0
  15. 5. 2018
  JosefTomas (7101 bodů)

  Už od první minuty vás trkne, že tohle dělal někdo, kdo rozumí filmovému řemeslu. Navíc ty záběry z IMAX kamer, to je prostě pastva pro oči. Za mě jednoznačně plus a těším se na Hudečkovu další tvorbu.

 • 100%
  1
  0
  11. 3. 2018
  limeta (4734 bodů)

  Samozřejmě, nejde hodnotit objektivně, když jde o Nagano. Prostě Nagano! Krásná připomínka skvělých nejen hokejových okamžiků, skoro nedávné doby a přece už uplynul čas jedné celé generace. Je krásné vzpomínat na hokejový turnaj století kousek po kousku, připomenout si Ivana Hlinsku, vidět Jardovu kštici a slyšet Roberta Zárubu, jak otevírá zlatou bránu. Díky. I na kapesníky došlo...

 • 90%
  0
  0
  8. 6. 2018
  VasaFlasa (2746 bodů)

  K dvacetiletému výročí od získání zlaté medaile v hokeji v Naganu. Povedený dokument, díky kterému si našinec zase rád zavzpomíná na ty krásné okamžiky a zároveň film dává naději, že se český hokej zase zvedne a lidi zase budou po finále mávat českými vlajkami. Když to naši hokejsti zvládli na OH v roce 1998, tak by snad zase mohli i na dalších OH nebo alespoň na MS.

 • 90%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Bori02 (355 bodů)

  Krásně zpracovaný dokument, který skoro každý Čech musí milovat. Takhle kvalitně provedený dokumenty se moc často nevidí. Je vidět, že lidi kteří na něm pracovali ho dělali s nadšením. K výpovědi se v dokumentu povedlo dostat všechny důležité hráče. Rozhovory z dob Nagana se skvěle zkombinovali s současnými rozhovory. Celý dokument je čirá radost

93 92 ?
jak hlasovat?
 • Vítek1 50%
 • Pete69 85%
 • InJo 85%
 • anet-zelazkova 100%
 • martin-marek 100%
 • Dany Jones 100%
 • Kuba Drenko 100%
 • cerfik 100%
 • Cipinho 100%
 • VasaFlasa 90%
všechna hodnocení (19)