Captain Phillips (USA)
« další názvy »
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Krimi, Thriller, Biografický

Obsah

:
Novinka Toma Hankse je příběhem Richarda Phillipse. Kdo to je? Americký kapitán, který před lety velel nákladní lodi Maersk Alabama. Tu unesli somálští více »« méně

Režie

:
Paul Greengrass

Scénář

:
Billy Ray Richard Phillips Stephan Tatty

Herci

:
Tom Hanks Barkhad Abdi Faysal Ahmed Mahat M. Ali Michael Chernus ...
Premiéra: 21. 11. 2013
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Kapitán Phillips. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kapitán Phillips myslíte! K 26. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28302 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kapitán Phillips


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  4
  0
  23. 11. 2018
  Brenan88 (46269 bodů)

  Ono je to zcela prosté,jakmile máte ve filmu Toma Hanksa,tak máte z půli vyhráno. Kapitán Phillips si za svůj hrdinský čin zaslouží veškerá ocenění a tento snímek mu vzdává hold nejvyšší. Jedná se totiž o snímek velmi kvalitní,kterému nechybí napětí a dramatické situace. Ono je to možná trochu přikreslené,ale to vůbec nevadí,protože to ve výsledku prostě funguje.

 • 90%
  0
  0
  15. 8. 2018
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  O somálských pirátech jsme se z médií jeden čas dozvídali velice často a jak je v Hollywoodu zvykem, o něčem takovém prostě musel vzniknout film. A tento je první a to s příběhem založeném, také jinak, na skutečné události. S příběhem o kapitánovi Richardu Phillipsovi a únosu nákladní americké lodě. Snímek je natočen s respektem k oběma stranám. Vůbec nikomu se nenadržuje, což znamená, že dán patřičný prostor jak americké straně, tak i té somálské. Takže na jedné straně máme Somálce snažící cokoliv získat na své živobytí a na straně druhé americkou námořní posádku na obchodní lodi. A tyto dva světy se střetnou. Vidíme, že se tomu vedení lodě snaží předejít, ale marná snaha, somálský útok se povede. A od této chvíle nastupuje napětí a sounáležitosti obou stran trvající až do samotného konce vyprávění. V centru všeho dění je hlavně kapitán Phillips, který vynakládá veškeré úsilí k ochraně své posádky, dokud nedorazí pomoc. A buď jak buď, je to situace nelichotivá a nervy drásající. Není divu, že po psychologické stránce Phillips dopadl tak, jak dopadl. Tom Hanks si s veškerým respektem tuto postavu zahrál a dal do ní nejen přirozenou námořní a kapitánskou profesionalitu, ale i lidskost a pro chlapa nelichotivý duševní zlom. Námět snímku je dobře zpracovaný. Nechybí očekávané napětí, intenzivnost vývoje všeho dění a hlavně emotivní skutečnost. Pirátských dobrodružných snímků odehrávající se v hloubi historie bylo natočeno více než dost. Nyní tu máme současnost a jak je vidět i tato doba má v námořním dobrodružném žánru co říct. Obzvlášť když se tak skutečně dělo. 8. dubna 2009 obsadili čtyři somálští piráti americkou loď jihovýchodně od somálského města Eyl. Tato loď převážela 17 000 tun nákladu, z čehož zhruba 5000 tun byly humanitární dávky určená pro Somálsko, Keňu a Ugandu. O čtyři dny později zabili odstřelovači amerického námořnictva tři piráty, kteří drželi kapitána Richarda Phillipse na palubě záchranného člunu americké lodi. Americké námořnictvo uvedlo, že jeho život byl v bezprostředním ohrožení. Poslední ze čtyř pirátů se vzdal a později byl odsouzen. A o tom všem je tento film.

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2017
  Pete69 (22499 bodů)

  Kapitán Phillips mě příliš neoslovil. FIlm je natočený prakticky v jedné místnosti a i přes nadprůůměrný výkon Toma Hankse jsem prostě z filmu neměl bůh ví jaký zážitek. Mě film nnesedl a znovu ho vidět nemusím, ale má tu průměr 80%, takže se většině líbí hodně.. to beru.

 • 100%
  2
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Od okamžiku, kdy jsem viděl trailer jsem se na ten film těšil a nakonec mě nezklamal. Neskutečně napínavý film, u kterého mi vůbec nevadila Greengrassova manýra pikosekundových střihů a hyperdynamické kamery. Závěrečné finále pak patří k tomu nejlepšímu, co jsem poslední roky v kině viděl. Skvělé!

 • 90%
  1
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14923 bodů)

  Opravdu jsem nečekal, že mi to bude až takhle šmakovat. Prozatím vrcholný Greengrassův počin, nejen precizně vystavěný a dokonale gradující, ale především až hmatatelně autentický a surový. Každou ránu, která dopadne na obličej zajatého Phillipse, cítíme i na vlastním těle, nemluvě o dusivé atmosféře, jejíž zásluhou se strach o kapitánův život stále stupňuje, přestože všichni víme, jak to celé dopadne. Ojedinělá a přepoctivá lahůdka v rámci hrdinských "armádních" eposů, která se mi vetřela pod kůži ještě silněji než letošní Rivalové nebo Zmizení, a na druhou projekci se už těším jako malý harant, co má strach z vousatých pirátů s páskou přes oko. A Hanks je pro mě jasný oscarový vítěz.

 • 100%
  0
  0
  19. 8. 2018
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Mám ráda herecký projev Toma Hankse (až na ty mysteriózní "šifry Mistra Leonarda"), protože v něm nevidím žádnou americkou nabubřelost, připadá mi jak "domorodý" český herec! Je to chodící příklad amerického civilního herectví! To, co hraje, mu vždycky věřím (Trosečník aj.), i tady byl skvělý. Závěr byl zcela neamerický, kdy se kapitán Phillips zhroutí, tečou mu slzy, ptá se neustále na svou rodinu. Navíc je příběh podle skutečné události! A tím, že Somálci mluví svým jazykem, to má punc autentičnosti teprve, měla jsem pocit, že jsem sama celé této akce účastna!!! Nenalézám žádné slabiny filmu! Tom Hanks se snad pro tuto roli narodil!!! Divák až cítí tu žízeň, smrad, vedro, které na malém záchranném člunu panují. Chvilku pak trvalo, než jsem se dostala zase do své reality. Už jsem si naštěstí přestala otrhávat kůži na šlapkách, ale u tohoto filmu jsem se u toho několikrát opět přistihla!

 • 75%
  0
  0
  2. 2. 2014
  Standa. (6170 bodů)

  Paul Greengrass je prostě borec. Filmy podle skutečné události jsou pro něj to pravý. Obsadit neherce se mu vyplatilo už v minulosti, a tady to zafungovalo taky moc dobře. Na konci jsem myslel, že si ze mě Henry Jackman dělá prdel, protože takhle nehorázně vykrást skladbu "Time" z Počátku, to jsem ještě neviděl, respektive neslyšel.

 • 85%
  0
  0
  22. 8. 2018
  limeta (5067 bodů)

  Překvapivě poutavý film, a to i přes minimalistické prostředí a předvídatelný děj. Je tam velké napětí, příběh je autentický a hlavní postava je skvostně zahraná. Zejména závěr filmu, který přibližuje rozpoložení velitele-kapitána v situaci po akci je opravdový herecký koncert

 • 85%
  0
  0
  24. 10. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Už je to trochu stereotyp - jakmile jde o to obsadit někoho do role inteligentního, statečného a čestného chlápka ve filmu natočeném podle skutečného příběhu, který zachrání letadlo, raketu nebo v tomto případě loď, musí Hollywood sáhnout po Tomu Hanksovi. A on je samozřejmě skvělý tím svým přirozeným způsobem. Dílko je to vážně nesmírně napínavé od začátku až do konce, točené tak trochu dokumentárním stylem a o to je přesvědčivější. O somálských pirátech člověk vždy jenom slyšel ze zpráv, tak bylo fajn na tohle téma shlédnout takhle kvalitně udělaný film.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2014
  bidlobox (3802 bodů)

  Tak to se povedlo na výbornou. Podobně jako v Letu č. 93 nebo v Zelené zóně Greengrass přenesl nedávné události z reálu na stříbrné plátno a to tak, že nepůsobí jako nudný dokument, ale jako akční thriller. Je to prostě pecka a velmi dobře dopadlo obsazení herců (Hanks opět válí od začátku do konce) i neherců. Tleskám.

 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Absolutně brilantní, absolutně strhující a pro mne film roku 2013. Po shlédnutí mi bylo fyzicky špatně a to tam nejsou žádné ultra brutální scény, žádné vyhypované akční vložky, nic co bychom nečekali. Jsou tam Somálci se svou motivací, několik námořníků a neuvěřitelně obětavý kapitán lodi v podání absolutně přirozeného Toma Hankse! ÚŽASNÉ!

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Výtečný a akcí nabytý film s Tomem Hanksem v hlavní roli.

 • 95%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Tohle bylo kurva vynikající! Greengrass dokázal, že nepotřebuje Jasona Bourna, aby natočil parádní a extrémně napínavý film. V takovémhle ztuhlém napjatém transu po celé 2 hodiny jsem nebyl už sakra dlouho.

 • 95%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1108 bodů)

  Poctivý akční film - jak se sluší a patří !!

 • 95%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Kapitán Phillips se může s poklidem zařadit do mého žebříčku nejlepších filmů za rok 2013. Nominaci na Oscara má jistou.
  Musím uznat, že s castingem na role jsem nadmíru spokojen.
  Vyvrcholení celého příběhu je velice dojemné a poslední výstup Toma Hankse mne dojal až k slzám. Při posledních vteřinách se mi skoro zastavilo srdce. S poklidem mohu říci, že jsem si film doopravdy užívala a vůbec jsem se u něho nenudila.
  Tento film mne dokázal i přes svou jednoduchost ohromit stejně jako Rivalové (i když je každý z jiného soudku).
  Scénář jde na vše polehoučku, a i když je film snadno předvídatelný, konec vás naprosto překvapí a po odchodu z kina
  si určitě řeknete, že film musíte vidět znovu.

 • 90%
  0
  0
  2. 5. 2014
  Yancl (1020 bodů)

  Neskutečně skutečný film určený pro širokou veřejnost .. díky svému živému a především ukrutně reálnému pojetí. Tomuhle nervy-drásajícímu dramatu nelze moc co vytknout, režie je umělecky detailní a chybek by člověk napočítal opravdu jen pár. Až na kapánek pomalejší rozjezd, který má svůj důvod, dokáže P. Greengrass držet vysokou laťku zhuštěné a napjaté atmosféry po celou dobu, i přes poměrně dlouhou stopáž. Tyhle fakty dělají z filmů výbornou podívanou, kdy člověk s napětím očekává, jak to celé dopadne. Nelze opomenout excelentního Toma Hankse, který se svým hereckým podáním blížil k legendárnímu Forrestovi. Dokázal to zahrát naprosto přesvědčivě, s emocemi, místy chladně a reálně .. není co vytknout. Za pochvalu stojí i parta "pirátů", kteří se jevili až dokonale opravdově. Celý film je tedy nabušen výbornými scénami, které trvají desítky minut a nenechají vydechnout do ukončení zápletky. Je opravdu potěšením něco takového sledovat. Kapitán Phillips se bude bezesporu řadit mezi nejlepší filmy poslední doby. .....

 • 95%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (927 bodů)

  Pro mě letos jeden z Top tří filmů. Opravdu vynikající režie spojená s výborným hereckým výkonem Toma Hankse zasazená do příběhu podle skutečnosti se možná ani nemohla povést lépe. Nic napínavějšího jsem již dlouho neviděl. Navíc tempo filmu nedovolí divákovy ani na chvilku vydechnout, protože se na plátně prakticky stále něco děje. Konec filmu je pak emocionálně silný a celkově působivý. Opravdu mistrovský kousek Paula Greengrase, kterému nelze prakticky nic vytknout. Snad jen poměrně rozvláčnější konec s vojenským zásahem, který ovšem výsledný zážitek rozhodně nijak nezhoršuje. Velmi realistický film podle skutečnosti s hutnou dávkou napětí na který se rozhodně vyplatí podívat, a nejlépe v kině. 95%

 • 100%
  1
  0
  18. 3. 2018
  mikewin (569 bodů)

  Výborně zrežírovaný i zahraný film ukazující (samozřejmě s nadsázkou) realitu současného světa, kde se zločinci z chudoby stávají téměř nepostižitelnými a nejeví se ani zájem ochránit mnohamilonové hodnoty a vše je ponecháno na majitelích lodí a posádkách. Mezinárodní právo není řádně vymáháno a na druhé straně ničíme možnosti chudým v Africe se uživit, např. rybolovem, když jim průmyslově vylovíme moře a tak zničíme možnost obživy.

 • 70%
  0
  0
  31. 7. 2016
  hofmi (532 bodů)

  Velmi napínavý film. Skvělé herecké obsazení. Hlavní hrdina svou roli hrál tak skvěle že jsme mu každou vteřinu jeho strach veřil a každá rána mne bolela s ním. Trochu jsme nečekal tak depresivní konec a přál jsem si vidět hlavního hrdinu po nějakém čase jak se z traumatu dostal. Opravdu mne film bavil

 • 85%
  0
  0
  5. 4. 2014
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Výborný a až do konce napínavý snímek s Tomem Hanksem v hlavní roli.

 • 0
  0
  4. 8. 2019
  nunupajik (378 bodů)

  Skvělé drama, kterému navíc přidává na atraktivnosti skutečnost, že je podle skutečnosti. Šlo by o ještě lepší film, kdyby se v něm nevyskytovaly rádoby dojímavé momenty, jako psaní vzkazu manželce nebo ten strašný šok kapitána na konci, kterému se pořád zdráhám uvěřit, protože do té doby se mi unesený Tom zdál dost nad věcí... jako pravý zkušený kapitán tušící co čekat;) Tyhle momenty jsou o to smutnější, protože se prý ve skutečnosti ani nestaly a byly do filmu přidány pro diváka. Já bych byl pro nový sestřih:)

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2013
  kocka-kockova (338 bodů)

  Nebyl to špatný film, ale po tom obecném vychvalování pro mě znamenal spíš zklamání. Čekala jsem víc.
  Po technické stránce dokonalý film, ale příběh mě nějak nestrhl, celou dobu jsem jakoby plavala po povrchu. Chyběla mi tam rozvinutá motivace druhé strany (Somálců). Nechápala jsem, jak je možné, že když US má tolik peněz na to, aby předvedla takové manévry kvůli jednomu kapitánovi, tak lodní společnost posílá lodi do této oblasti bez ochranky jako tele na porážku, notabene když podle info z filmu je pirátská skupina co 600 mil.
  Prostě mi to přišlo takové jednoduché, ačkoli šel scénář napsat jistě s daleko větším přesahem než je oslava americké armády, která svoje občany nikdy nenechá ve štychu.
  Ovšem scéna na ošetřovně, ta byla skvělá. Na to aby byl film výjimečný, je ale jedna scéna málo.

 • 85%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Film mě neskutečně vtáhnul do děje a konec s Tomem Hanksem? WOW, tak tomu říkám herecký výkon, který mě rozložil.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  lukas-korunak (284 bodů)

  Film se mi opravdu líbil. Byl akční, věrohodný a krásně popisoval realitu. Tom Hanks ztvárnil kapitána lodi dle mého názoru na jedničku. Prostě opravdu povedený film. Jediné, co mě zklamalo, byl menší počet akčních scén na obchodní lodi. Tato pasáž mi připadala docela krátká a právě to bylo, proč jsem se vůbec na tento film původně chtěl podívat. Každopádně i přes tento nedostatek jsem si film velmi užil.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Stanulda007 (244 bodů)

  Zajímavé téma a nálepka BOTS(based on true story) dala vzniknout situaci, že jsme vyrazili na rodinný výlet do bijáku. Dali jsme přednost Kapitánovi před Thorem a dobře jsme udělali. Film nabídl pěkně svižný příběh nákladní lodi, které velí charismatický Hanks. Počínající stáří dělá z Hankse zajímavý a nadále slibný obličej Hollywoodu. Oproti stojí obyčejný-neobyčejný rybář. Rybář, který díky západním nenažrancům nemá kde lovit ryby a tak se dává na dráhu zločinu. Ale jako by ani to nestačilo tak kdesi musíme tušit ošklivého bosse, který nebohého rybáře ždíme až na dřeň. Asi to tak, bohužel, bylo... Za sebe chci vyzvednout hlavně výkon T.Hankse v závěru filmu a to scénu z ošetřovny. Zahraný šok byl naprosto dechberoucí. Díky své profesi už jsem tyto situace zažil a Hanks to zahrál na pět hvězd. celkový dojem 90%.

 • 95%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Petka88 (223 bodů)

  Tak tyhle somálce byste vážně potkat nechtěli :D Parádní film!

 • 80%
  0
  0
  10. 11. 2016
  zdena-tomanova (132 bodů)

  Tom Hanks exceluje v titulní roli tohoto filmu. Atmosféra je vypjatá, drsná a ukazuje značně realisticky nebezpečí, které hrozí našemu světu z Afriky a dalších částí světa, kde se boj o přežití přelévá do kriminality podporované místními mocenskými kruhy.

 • 90%
  0
  0
  31. 1. 2015
  genduna (83 bodů)

  Je to ryzí drama, plné napětí a skvělých hereckých výkonů. Obavy z přehnaného amerického patriotismu se naštěstí nenaplnily. Nejlepší na tom bylo to, ze jsem se ani vteřinu nenudila a film nemá snad ani jedno hluché místečko. Zdařilý kousek !

 • 95%
  0
  0
  6. 8. 2014
  Kiti (18 bodů)

  Tom Hanks opět nezklamal :-)

Hodnocení a recenze Kapitán Phillips

81 81 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 80%
 • Kubys Fencl 80%
 • Mikik4444 100%
 • Vall.I 70%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 80%
 • Reacherjack2016 90%
 • Evianka 95%
 • Crreed 85%
 • Viva 100%
všechna hodnocení (209)

V TV

V žebříčcích uživatelů

31. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
31. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
35. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
56. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
166. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
465. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444