In The Heart Of The Sea (USA)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Thriller, Biografický, Adaptace knižní
Motto: Podle neuvěřitelného příběhu inspirovaným Moby Dickem.

Obsah

:
V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Marshall Herskovitz Charles Leavitt Rick Jaffa Amanda Silver

Herci

:
Chris Hemsworth Tom Holland Ben Whishaw Cillian Murphy Charlotte Riley ...
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: Freeman Entertainment CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu V srdci moře. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V srdci moře myslíte! K 1. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28226 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V srdci moře


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (46206 bodů)

  Ron Howard prostě umí a po Rivalech se opět trefil do černého. Sice to není taková pecka jako jsem čekal,ale furt je to hodně povedený film se skvělými herci,efekty a čert vem,že se to skoro všechno točilo před zeleným pozadím - jak jinak by se ty scény daly také lépe natočit,no ne?

 • 90%
  0
  0
  1. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (26525 bodů)

  Herman Melville a jeho román ´Bílá velryba´. Kdo by neznal autorovo nejznámější dílo honosící se několika filmových zpracování, které je eposem námořního života napsané dle vlastních bohatých zkušeností námořníka na velrybářské lodi. Tento snímek pod strohým názvem ´V srdci moře´ je dalším filmovým počinem mající ve svém jádru své kouzlo a vizuální impozantnost. Velký film ve své popkornové přímočarosti s efektním dějovým dojmem a diváckým zážitkem. Celkově vypadá jako živý obraz s nádhernými sceneriemi na moře za pomoci unikátními detailními snímky jakoby poměrně připomínající záběry kamer typu Go-Pro, které byly umístěny na pohybujících se objektech. Ve 3D ohromující divácký dojem. Herecké výkony špičkové, akce podmanivá, velice působivý děj. Snímek, který nelze minout.

 • 80%
  0
  0
  17. 2. 2018
  Pete69 (22003 bodů)

  Moc pěkný film. Dobrodružné filmy, které mají hlavu a patu prostě můžu. Přehnaná digitalizace trošku kazí dojem. Nejde o digi jako takovu, bez toho by takový film natočit nešlo, ale zde je to až do očí bijící. Jinak ale moc povedený film se skvělou atmosférou.

 • 90%
  0
  0
  11. 5. 2016
  Sheldon (16035 bodů)

  Takové filmy mám rád, výpravné dobrodružné historické drama na moři, které má všechno jak má být, napínavý příběh, sympatické a netuctové hrdiny a řadu zapamatovatelných a naprosto skvělých scén. Nakonec je největší potíží toho filmu ta pitomá digitální velryba, o kterou vlastně vůbec nejde. Chris Hemsworth pro mě stvrdil, že umí hrát.

 • 65%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14912 bodů)

  Kouká se na to krásně. Ani přepálená digitalizace, ani neodbytné vědomí, že se jedná o umělohmotný interiérový velkofilm nejčistokrevnějšího rázu, mi nikterak nezabránili nechat se unést dynamickou vizuální výpravou, kterou Howard zkrátka zvládá dlouhodobě na výbornou. Retrospektiva spojená s častými prostřihy na vypravěče mi také nevadila, naopak dodávala vyprávění vítanou dávku lidskosti a uvěřitelnosti. Co mi ale vadilo, byl jednoznačně scénář, respektive jeho většina - místo aby se zaměřil na jedno silné téma, které by následně ověsil okrajovými vedlejšími motivy, zuřivě přeskakuje mezi zcela rozdílnými perspektivami a příběh tím tříští na několik dost necitlivě propojených myšlenkových epizod. Najednou by chtěl být výpovědí o zkorumpovaném velrybářském byznysu 19. století, psychologickým soubojem mezi dvěma dominantními členy posádky, mýtickým dobrodružstvím vstříc hrozivému nepříteli i fyzicky bolestivým survival dramatem, ale ve výsledku si zkratkovitě ukousává odevšud a není ničím víc než rutinní hollywoodskou recitací ambiciózního mnohovrstevného příběhu, která se na velkém plátně krásně vyjímá, ale na festivalech pro byť i jen trošičku náročného diváka by se neuchytila ani náhodou..

 • 70%
  0
  0
  7. 12. 2015
  Riverdon (7000 bodů)

  Ze začátku nedotažené digitální triky (delfíni zrychlení, jak po zásahu elektrickým proudem, dokreslovačky pozadí jak od Zemana,...), ale dále v ději má film spád, uvěřitelnost a dobré triky.

 • 75%
  0
  0
  23. 12. 2015
  evismaior (4253 bodů)

  Kdysi jsem Bílou velrybu četla, takže pro mě příběh, který inspiroval Hermana Melvilla k jejímu napsání, měl zvláštní kouzlo. Příběh mužů, kteří si na moři plují tvrdě za svým, zobrazení drsného života velrybářů, parádní scéna s plachetnicí zmítající se v bouři, pustá neútěšnost vodní hladiny daleko od břehů, jídla, vody a od domova, beznaděj, která dovede hrdiny příběhu až k těm nejzavrženíhodnějším činům, z nichž se ještě ve stáří nevzpamatovali. Má to sílu, byť určitě není tenhle film pro každého. Koneckonců Bílá velryba je ikonickou knihou spíš pro USA než pro nás. A Kinoboxu moc díky za lístky.

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Takže, jak už jsem slyšel dopředu a potvrdilo se mi to, tak film má někde vysloveně odfláknuté triky, zejména pokud jde o pozadí a greenscreen z toho fakt někdy smrdí už z dálky a zbytečně nevyužitý je Cillian Murphy a je to celé takové předvídatelné a jsme svědky klasických konfliktů na palubě lodi tolikrát již viděných ve filmech jako........ a víte co, mě je to úplně u prdele, protože se mi to líbilo a fakt hodně mě to bavilo. Ron Howard natočil plnokrevné námořní dobrodružství, kterých se moc nevidí ani dřív ani dnes a z dějin tohoto žánru si moc nevybavuju, kdy to dopadlo nějak diametrálně lépe, abych tady nad tímhle kafral. Jestli jste ze stejného těsta jako já, máte v sobě stále ty klukovské sny o dobrodružství v modrých dálavách a těšíte se na škuner, houpající se na vlnách, upocené námořníky a charismatické velitele jako hlavní postavy příběhu, tak je naprosto putna, jestli tam někde zasmrdí nějaký podělaný greenscreen nebo jestli film nepřišel s kdoví jakou originalitou či co. Na pět hvězd nejdu jen proto, abych objektivně uznal, že to nějaké mouchy má a není to revoluce k kinematografii, ale v zásadě jako by tam ta plná palba byla.

 • 70%
  0
  0
  26. 3. 2016
  stantheman (2398 bodů)

  příliš mnoho narrace, prnlém s animací...bohužel některé momenty působí rušivě...ale jinak docela příjemný dobrodružný snímek

 • 85%
  0
  0
  12. 9. 2016
  Cechulda (1353 bodů)

  Tento film mě příjemně překvapil. Dá se říci, že jsem se něj podíval jen kvůli Chrisi Hemsworthovi, který je kvalitním hercem a i z podřadného filmu dokáže vymáčknout maximum. Příběh zná asi každý, ale tady je moc pěkné podaný a herecké výkony jsou opravdu bezvadné. Filmu je vytýkána digitální velryba, ale i tak si myslím, že to nekazí celkový dojem filmu. Akční scény jsou ve filmu poměrně hodně dobře zpracované a vyústění celého děje je ve stylu běžných amerických filmů.

  • oživení příběhu o bílé velrybě
  • herecké výkony
  • dějová linie
  • závěr
  • digitální velryba
 • 75%
  0
  0
  17. 3. 2016
  brcolka (1044 bodů)

  Vůbec jsem netušil o čem film bude dokud jsem ho nezačal sledovat. Má oblíbená kniha o bílé velrybě a tom jak tento příběh vznikl pro pero Hermana Melvila mě hned připoutala do křesla. Krásné zpracování filmu. Navíc mě hlavní hrdinové docela přesvědčili. Na druhou stranu o těžké práci lidí na moři se bavit nechci, ale o tom jak jsme ve velkém schopni zabíjet život na planetě a tím pádem i sebe už bych se bavit chtěl. Jsme "nadřazený druh" a můžeme si s naší planetou dělat co chceme protože až se všechno posere tak my už tady nebudeme. To je šílenost

 • 75%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Socna (471 bodů)

  dobře vystavěné drama, postavy se mají kam ubírat a hlavně je to uvěřitelné. zamrzí v tuto chvíli trošku slabší triky, které na autentičnosti lovu dost ubírají. ale thor, eh pardon první důstojník je skvěle zahraná figura a pohádka o bílé velrybě a napraveném frackovi je dokonána. ztroskotání na moři bych zažít nechtěl, už jenom kvůli nedostatku restaurací poblíž :)

 • 70%
  0
  0
  5. 4. 2016
  machetetete (464 bodů)

  Solidně natočené, ale co do příběhu a charakterů postav dost nezajímavé. Ron Howard umí. O tom žádná. Ale v poslední dekádě ne tak, jak bych si alespoň já představoval. Mnohem raději se vracím k jeho starším kouskům. Na druhou stranu obdivuju jeho chameleonství, kolik žánrů už vystřídal. Tentokrát přispěchal s poctivým chlapským dramatem, který šlape jako dobře promazaný stroj. Ale to je asi tak všechno. Je to takové uhlazené, ale já bych občas nějakou kaňku, nějakou ostřejší scénu, nějakou dravost přivítal. Podíváme se na palubu rybářské lodi, která má naplnit sudy velrybím tukem a vrátit se na pevninu, kde někteří námořníci očekávají přírůstek do rodiny. Jsou to pánové odvážní, ale pořád filmoví, tedy necítíme to skutečné ohrožení, boj o život. Prostě jsem nevěřil. Řemeslně je to fajn. Mořské nemoci se ale bát nemusíme, zase takový efektní veletoč to není. Když už efekty přijdou, jsou místy odfláknuté. Což k té většině povedených překvapí. Zajímavých charakterů je na palubě zoufale málo, herci nestrhnout, navíc velmi slušný Cillian Murphy dostává pramálo prostoru.

 • 80%
  0
  0
  7. 2. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Tyto filmy s touto tématikou mě vždycky bavily. Už z toho důvodu, že je to odkaz na naši přírodu, na naši sobeckost, naši neskutečnou zlobu vůči všemu živému, ano, je spravedlivé, že se pak vše otočí jako bumerang vůči nám, kdo nemá lisdkost v sobě a soucit s živými tvory, tam je nastolena neskuečná tvrdost vůči lidem a tak to má být.

 • 75%
  0
  0
  6. 5. 2022
  Kubys Fencl (311 bodů)

  Nikdy bych neřekl, jak tento příběh dokáže zaujmout a zanechat v člověku spoustu pocitů. Historický snímek inspirovaný skutečnou události poukaze, že příroda vždy zvítězí. Ron Howard předvádí, že kinematografie je opravdu jeho talent. Film má výborný spád ale zároveň dává místy člověku prostor na zamyšlení.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2016
  Anni (240 bodů)

  Klasická dějová linka a příjemný film na nedělní odpoledne :) Nicméně, čekala jsem větší epičnost - střídání přítomnosti a minulosti a celé vyprávění nikoli hlavní postavy mi přišlo trochu navíc, a konec příběhu posádky nepřekvapivý. Příště přidat více námořnické (whalerské) reality, včetně samotných soubojů s kořistí, a méně politiky a deprese.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2016
  pejtanek (155 bodů)

  Tak tak, ale protože takových filmů už teď moc nevzniká, zaplaťpámbůh za něj.

Hodnocení a recenze V srdci moře

74 70 ?
jak hlasovat?
 • Kubys Fencl 75%
 • adelleholland 85%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 80%
 • nathanaelsulov 75%
 • cerfik 40%
 • hlavněvklidu 80%
 • antonin_nadvornik 75%
 • PRINC180 75%
 • jaroslav-nemec 100%
všechna hodnocení (104)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 6 v žebříčku uživatele Zuzica