The Revenant (USA)
USA USA
156 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Etnicky orientovaný, Oscarový
Motto: Musel zemřít, aby mohl žít

Obsah

:
Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se více »« méně

Režie

:
Alejandro González Iñárritu

Scénář

:
Mark L. Smith Alejandro González Iñárritu

Herci

:
Leonardo DiCaprio Tom Hardy Domhnall Gleeson Will Poulter Paul Anderson (II) ...
Premiéra: 14. 1. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu REVENANT Zmrtvýchvstání. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu REVENANT Zmrtvýchvstání myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze REVENANT Zmrtvýchvstání


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tak nám pan Alejandro naservíroval nejmužnější film roku,který je tak surový,že i ženám z toho vyrašil knírek. Leo hraje jenž mu sílí stačí s vidinou oscara před očima. No nechejme se překvapit,protože takový Hardy ho podle mě zastínil na plné čáře a tak trošku si film i ukradl pro sebe. Nemám co bych mohl vytknout,protože to bylo dokonalé. Krvavé,napínavé a hlavně realistické. Oscar za kameru je jasná věc,protože ta hra se světlem byla okouzlující.

 • 95%
  1
  0
  12. 12. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Jedne z nejlepších filmů Lea DiCapria a troufám si říci i joho nejlepší výkon. Leův boj o holý život mu věřím do poslední kapky krve a s každým výdechem. Nic úžasnějšího jsem neviděl. Když už je celkem ready, ztrácí film trošku na kvalitě, ale i tak mi nevyšlo méně, než 95%. Skvělé.

 • 100%
  3
  1
  10. 2. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Zmrtvýchvstání je v distribučních plánech velkých studií nečekaný úkaz. Iňáritu povýšil filmový voyerismus na novou úroveň a jestliže P.T. Anderson šikanoval Day Lewise v Až na krev při fyzických scénách natolik, že jste v kině prožívali každý náraz krumpáče o skálu a čekali, kdy se zhroutí vyčerpáním, pak Iňáritu dokonce nechává aktéry dýchat do zmrzlého objektivu kamery. Iluze minulosti divoké Ameriky je v tomto filmu dokonalá, tady není žádný čas na sentiment, tohle je holý boj o přežití a každý kdo se tomu postaví nějakou slabostí bude takovými Fitzgeraldy bez milosti zlikvidován.

  Leonardo Di Caprio hraje v tomto filmu úplně jinak, než jsme zvyklý. Při těch málo dialogách které má, navíc hovoří i jinak posazeným hlasem. Není to ale poprvé. Di Caprio se perfektně naučil přízvuk africké angličtiny v thrilleru Krvavý diamant a i v jiných filmech měl akcent. Nikdy se ale plně neoddal fyzickému herectví jako zde. Způsob jakým zahrál souboj s medvědicí je virtuózní a ve všech scénách je naprosto přirozený a uvěřitelný.

 • 85%
  1
  1
  4. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Dokud má film pod palcem virtuóz Lubezki, jedná se o podívanou redefinující dokonalost a emocionální hloubku vizuální výpravy. Kontaktní a vrcholně naturalistická kamera, na níž dopadají kapky vody a krve či výpary z tlamy funícího medvěda, a strhující několikaminutové expozice, které se úrovní prožitku suverénně vyrovnají úvodní půlhodince v Ryanovi, vytvářejí společně s minimalistickým hudebním doprovodem a atmosférickým prostředím přímo božský dějový opening - první hodina REVENANTU je pro mě nejúchvatnějším audiovizuálním výjevem nikoli tohoto roku, nýbrž možná celého století. Když ale ve chvíli, kdy se naštvaný a zhrzený Leo vyhrabe z hrobu vstříc pomstě, zcela převezme iniciativu tradičně přehnaně ambiciózní režisér Iňárritu, začíná dosavadní syrová a přímočará story ustupovat jeho nepochopitelnému uměleckému blbnutí se srdceryvnými flashbacky a neustále omílanými existenciálními frázemi, které celý děj nejen zásadně zpomalují ve stádiu, kdy by měl naopak emocionálně kulminovat a navázat na drtivě osobitý charakter úvodních minut, ale hlavně se svým poetismem a moudrým moralizováním absolutně nehodí do podobného filmového dobrodružství, kde jsou motivy i životní smysl hrdinů natolik primitivní a v podstatě základní...... Proč jsem tedy i po opakovaných projekcích vážně přemýšlel o nejvyšším hodnocení? Stejně jako jsem si bezmezně zamiloval filmy Stanleyho Kubricka, protože jsou jiné, nesvázané konvencí a ostře osobité (což nemusí sedět každému a případnou kritiku chápu), tak jsem si postupně zamiloval i REVENANTA, jeho odlišný, fyzický přístup vyprávění a respekt k životu, svázaného s divokou a nádhernou přírodou stejně jako s Lubezkiho nadsmyslovou 5D kamerou a Iňárritovo přístupným filozofičnem, které možná život přespříliš natahuje, ale na atmosféře pomsty, naděje, vůle a neustálé fyzické hrozby mu nijak neubírá....A konečně, i nejdražší ozdoby celé atrakce, dva hvězdní ústřední herci, září a zápasí spolu impozantně i mimo rámec příběhu - zatímco ale přehnaně velebený DiCaprio přeci jen nemá tolik co hrát a výjimečnost jeho kreace spočívá pouze v zápolení s bezpočtem fyzických bariér, Hardy herecky kraluje a zvládá svého hajzla s takovou charakterní dominancí a přirozeností, až má jeden nutkání mu fandit. Já jsem mu, přiznám se, v koutku duše fandil, a možná i proto mi nejvíce vadí ta čitelná předvídatelnost a nevyhnutelnost děje, která bohužel nikterak nesouzní s osudovostí - to, že film dopadne jak dopadne, řečeno v dvojsmyslu, psali už ve výročním manifestu selské logiky před sto padesáti lety, i když těžko mohli tehdy věřit, že jeden člověk přežije útok medvěda, podchlazení, dva indiánské útoky, pád ze skály a souboj muže proti muži s o padesát kilo statnějším chalanem....

  • Výkon Toma Hardyho, kterým zastínil všechny ostatní
  • Obrazová syrovost a těžký naturalismus
  • Geniální kamera
  • Scény na bázi záběr - sekvence, minimum střihu
  • Nudné filozofično
  • Nesmrtelnost DiCapriovy postavy
  • Předvídatelnost vývoje
 • 75%
  4
  1
  14. 1. 2016
  sabule (14225 bodů)

  Film není špatný,ale jen pro úzkou část publika.Určité pasáže jsou nudné a mohl by být tak o půl hodiny kratší,ale u filmů,které mají ambice na různá ocenění už to tak bývá.Jinak ale krásná krajina a úchvatný výkon Lea,který snad už konečně za něj dostane oscara.Zaslouží si ho!

 • 70%
  2
  0
  14. 1. 2016
  bayern (13715 bodů)

  Slušný film,trochu drsný a hlavně pasáž s koňským spacákem není asi dobrá pro méně otrlé po dobrém jídle.Dějově v určitých chvílích jsem se bál zvrtnutí k Tanci s vlky,ale naštěstí se tak nestalo i když neustálé vzpomínky na rodinu byli dost nudné a zdlouhavé.Leo je v roli vynikající a horký typ na oscara.

 • 80%
  1
  0
  7. 4. 2016
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Řeknu to hned na začátku - film je super. Rejpalové budou mít aspoň o čem mluvit. Výborné jsou všechny herecké výkony, vybrané lokace nádherné, děj drsný a počítačové triky (méďa béďa) opravdu na úrovni! A Oskár zasloužený.

 • 100%
  0
  0
  17. 1. 2016
  Riverdon (6741 bodů)

  Jedinečná ruční kamera, skvělá jak v detailech, tak i v širokých záběrech, ale hlavně dlouhé celky. Syrový a autentický příběh, dobrý výběr herců a nádherné záběry přírody.

 • 100%
  1
  0
  9. 3. 2017
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Viděli jsme se synem, každý máme jiný vkus, ale oba jsme se shodli na tom, že film je mimořádný a výkon Leonarda DiCapria nevšední. Kamera úchvatná. Hudba atmosférická. Prostě famózní velkofilm. Zmrtvýchvstání Hugha Glasse divák přímo fyzicky sdílí s ním. Přečetla jsem si v Lidovkách, že když padouch John Fitzgerald předloží Hughovi ďábelský nápad :"Jestli si přeješ zemřít, mrkni", pak bolí oči nejen jeho, ale celé kino! To je přesné! Ten film opravdu dokáže strhnout!

 • 80%
  6
  0
  13. 1. 2016
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Pro vegetariány a milovníky koní něco jako noční můra. Pro ty, kdo si užili například Štvance od Williama Friedkina, pošušňáníčko. Formálně už to být dotaženější nemůže. Kamera, světlo, hudba, výprava, vše dotažené do nejmenšího detaily. Dějově, tady nám to trochu drhne. Odklon od původních skutečností je to nejmenší. Ale moc se tam toho upřímně nestane a co mi asi vydilo nejvíc, to je figurka Toma Hardyho. Má nevděčnou roli idiota "na první" dobrou, co se od začátku chová jako svině a nic dalšího tam bohužel není. Jen účelově jedná, aby měl hrdina motivaci. ALE výsledek mě jednoznačně bavil. Takhle špinavě a věrně by mělo vypadat víc historických filmů.

  • kamera
  • soundtrack
  • celkové nasazení štábu i herců
  • práce se světlem
  • jednodušší scénář
  • postava Toma Hardyho
 • 75%
  1
  1
  13. 1. 2016
  limeta (4857 bodů)

  Naturalistický, skvěle zpracovaný film.
  Jen odteď bude těžko uvěřitelné, až se Leo zase utopí v Titanicu

  • úžasný Leonardo
  • nádherné reálie
  • dlouhé záběry přetavují drama v mystiku a mystiku zpátky v drama
  • snad přece jen až moc krve, i když ta k syrovosti tohoto filmu patří
 • 65%
  1
  0
  7. 4. 2016
  Schneefee (4257 bodů)

  Urcite krasne zabery na krajinu a nechutne zabery na Lea, rozhodne to chce videt to na velkem platne jinak si to clovek moc neuzije.

 • 85%
  1
  1
  14. 1. 2016
  evismaior (4252 bodů)

  Díky za pozvání do kina, Kinoboxe, tenhle film totiž opravdu bude bez velkého plátna a slušného zvuku jen obtížně stravitelný. Tvůrci sebrali snad všechny historky lovců kožešin z divokého západu a poskládali je do pěkně syrové honby za pomstou. Zapomeňte na plavovlasé, hladce oholené hrdiny uzavírající věčné bratrství s Indiány na pozadí prosluněných jugoslávských hor a neváhají obětovat život za lásku i kamaráda a vítejte v mrazivém světě sněhu a ledových bouří, kde vás nepřátelský šíp skolí stejně rychle jako naštvaný grizzly. A občas tady, daleko za nejzazší hranicí civilizace, najdete obyčejnou lidskou slušnost tam, kde byste ji ani nehledali. Výkon DiCapria je vskutku heroický a nejen pohled na jeho lékárničku tvořenou křesadlem a střelným prachem přiměl ze sálu odejít několik lidí. Rovněž pevně doufám, že při natáčení tohoto snímku skutečně nebylo ublíženo žádnému zvířátku. Film, který stojí za to vidět, byť zřejmě pouze jednou, neboť hlavní hrdina možná mohl přežít smrt na nejrůznější způsoby, ale divák odchází z kina notně vyvržen a sežvýkán.

 • 75%
  1
  0
  14. 1. 2016
  Petrson (4100 bodů)

  Možná vám to přijde lehce zvláštní, ale když sečtu filmy Štvanci (zoufalství, hon), prvního Ramba (vzpoura a osamocenost), Star Wars (jak přežít zimu) a možná katastrofický film Přežít (sníme všechno), tak mi z toho vyjde Revenant Zmrtvýchvstání. Hlavní co si odnáším z filmu je bolest. Apokalypsa společnosti v dlouhých 158 minutách promítnutá v několika týdnech (?) mrazivé zimy ( jak se hodí, chvílemi to vypadá na jaro, pak zase na zimu). Surový film, kde příběh se scvrknul na pomstu plochých postav (např.hl. záporák John - Tom Hardy), což by nevadilo, kdyby to bylo více "Eastwoodovské", ale tady se hrálo na jinou notu. Za mne škoda, že se více nerozvinuly linky mystična, či existencialismu, které jsou skvěle nahozené, ale jen nahozené.

  • kamera, výprava, reálie
  • masky a vzhledem k deatilům v HD, klobouk dolů
  • neviditelné triky a souboj s medvědem
  • příběh, resp.scénář
  • plochost postav a rozkreslení jejich příběhů
 • 60%
  1
  1
  5. 2. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Oscaro-honičstvo-plazičství je snad u konce a Leo si toho plešouna odnese, aby podobné projekty už neměl zapotřebí, protože tahle režisérská a herecká onanie je zbytečná. Určitě se dá vyzdvihnout skvělých a strhujících 40 minut, ale zbytek filmu působí spíše jako kamerové cvičení z divočiny, které je sice naprosto dokonalé a úchvatné, ale čeho je moc, toho je příliš.

 • 90%
  1
  0
  15. 1. 2016
  VasaFlasa (2800 bodů)

  REVENANT určitě patří mezi lepší snímky, které nabízí divákům mnohem více než laciné záběry a jednoduchý děj. Příběh Hugh Glasse zaujme a rozhodně si zaslouží oněch 156 minut vyprávění a pravděpodobně i více. Film rovnou skočil do období, kdy pan Glasse měl za sebou již historii piráta a adopci do kmene Pauwnee. Pan DiCaprio si vybírá náročné role a film je díky jeho výkonu (pan Hardy ale rozhodně nezůstává v jeho stínu) jedna velká show, které opravdu stojí za shlédnutí na velkém plátně v kině. Teď už jen držet filmu pěsti, aby si z udílení oskarů odnesl co nejvíce zlatých sošek, protože si je opravdu zaslouží.

 • 50%
  4
  1
  14. 1. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Nalijme si čistého vína. DiKapr už nikoho neohromí. Před lety měly role kluka z Titaniku svoje kouzlo. Dnešní diváci berou Lea jako toho bez Oscara. To neznamená, že jsme to vzdali. Naše DNA laboratoř se snažila stvořit nového adepta na plešouna – většího, chlupatějšího a s méně zuby. Dobrou zprávou je, že naše pokroky ve spojování genů nám otevřely nové obzory. Ursus Actor Dicaprios. Náš první geneticky modifikovaný herec.

  Co si budeme, já bych mu tu sošku přál. A to dokonce za to plazení, ale ve Vlkovi. Ne v Revenantovi, kde přehrává, že scény s ním jsou to druhé nejhorší na filmu (a že je tam skoro furt). Hugh Glass je ve filmu prostě stopař, o kterém za celý film nic nezjistíme. A všechny snahy ponořit se do jeho charakteru se okamžitě pohřbí. Lepší než koukat na film o jeho boji, je přečíst si nějaký článek – je to kratší a mnohem zajímavější (fakt – byl to pirát, přežil asi milion střetů s indiány + 1 s medvědicí). Mnohem lepšími charaktery jsou Hardyho Fitzgerald i Poulterův Bridger (mimochodem taky oblíbená postava americké historie, jako Glass – čekal bych spin-off). Vlastně i Domnhall Gleeson je za tu chvíli na plátně zajímavější, než hlavní hrdina za mnohem delší dobu. A jo, je to ten generál ze sedmičky Star Wars.

  Víc než výkon DiCapria už mi vadily jen snové sekvence symbolizující jeho vůli žít. Protože jsem po hodině koukal na hodinky, tak jsem doufal, že to zabalí, my půjdeme domů dřív a ušetříme 90 minut svého času. Při odchodu z kina mě po konci dokonce zastavil pár, co šel ze sauny, s tím, jak film skončil, že odešli už po té první hodině.

  Nakonec jsem vydržel jen díky kameře, kvůli které jsem to na internetu vypnul s tím, že si na ni počkám do kina. Lubezski bude bojovat o třetího Oscara v řadě (Gravitace, Birdman). A první střet lidí a orků, ehm lovců kožešin a indiánů, je fakt lahůdka. Ale s přibývající nudou mi začalo docházet, jak mě ta krajina nezajímá. Nevím, jestli za to může využívání přírodního světla, ale ve filmu mi chyběl ten distributorem popisovaný pocit čarokrásna. Divoký západ nebyl žádný med, ale upřímně jsem se ve filmu těšil, že uvidím nějaký záběr, kdy si řeknu „páni, to chci vidět naživo“. Místo toho člověk dostává pořád drsnou, chladnou a hlavně tak nějak šedou krajinu. Naturalistické pojetí film celkově není pro nikoho se slabším žaludkem.

  Máme radost? Nemáme. Je jasné, že si film najde svoje fanoušky. Ale člověk, který půjde do kina hlavně kvůli lidem před a za kamerou může být ve výsledku zklamán. Takže nabízím pár variant na co kouknout místo toho. Chcete vidět krásnou krajinu? Určitě najdete hezký dokumentární pořad. Nebo boj o přežití? Poslouží Bear Grylls. Je libo trochu pomsty? Kill Bill, John Wick nebo Tenkrát na západě. Hrdina, který trefí každý terč a sám je nezasažitelný? James Bond. Teda před Craigem. Anebo byste rádi Terminátora? No tak to je asi jasný.

 • 85%
  1
  0
  26. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Leo se plazí sněhem, plave v ledové vodě, žere hlínu, spí ve chcíplém koni... Už mu prosím vás toho Oscara letos dejte, ten chlapec se jinak příště fakt zahubí. Revenant je syrový film. V jistém smyslu možná nejdrsnější film, co jsem kdy viděl. Především pokud se týká realističnosti zobrazených výjevů a drsné divočiny - scéna s medvědem patří k těm, u kterých mi vyloženě spadla čelist, ačkoliv jsem věděl, že tam ten medvěd ve skutečnosti není. Ono to drsné a atypické natáčení je na snímku vážně vidět, ten pocit reality a opuštěnosti uprostřed hluboké a drsné divočiny je dokonalý. Ačkoliv naopak - ve snímku je tolik postav a setkání, že to v pralesní divočině někdy vypadá jak na jarmarku a není kam zalézt, aby někdo nebyl poblíž a nechtěl vám hned zas dát přes držku. Z dalšího vytýkání snad jen občasná filmová hloupost a neumětelství hlavního hrdiny a pár logických trhlin, ale vzal to čert, snímek je jinak prostě skvělý a s nudou jsem se ani na chvíli nepotkal. Jen nečekat žádný polopatický blockbuster, tady jsme tak trochu poblíž stylu Markéty Lazarové nebo z jiné stránky Valhalla Rising.

 • 90%
  1
  0
  6. 6. 2016
  leafroller (2684 bodů)

  Dobrý. Nepřetáčel jsem, i když mi ruka cukala. Neuvěřitelné štěstí při souboji s medvědem. Který byl vážně kulervoucí. Další ukázka toho, jak jsme za těch pár desítek let vyměkli. Vždycky si vzpomenu, jak mi jeden maník ve Vaňkovce tvrdil, že pěšky se na Svoboďák prostě nedá dojít. Úchvatná příroda a zamáčknutá slza při pohledu na bizoní stádo. Naprosto nepochopitelné, aspoň pro mě, nadstandardní snové pasáže, které kritika možná potěší, ale z mého pohledu akorát prodlouží již tak nesnesitelnou stopáž filmu. Oscar spíše za utrpení a mráz. Pochybuju, že si to pustím podruhé, ale i tak to stálo za to.

 • 70%
  2
  0
  14. 1. 2016
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Úchvatná podívaná s pokulhávajícím obsahem. Přehlídka vizuálních skvostů, za kterou zaostává zjednodušený scénář. Přesah, o který se pokouší kamera, nekoresponduje s dějem na plátně. Oproti tomu jsou opravdu vydařená realistická místa ukazující nekompromisní tvář divočiny. Nijak objevné nejsou některé kvazi dobrodružné scény, které jsme viděli ve svižnějším provedení v některém z klasických westernů. Revenant je příjemný tam, kde je realistický. Jakmile však se pokusí o jakýkoliv přesah, zazní klišé, a v nepříliš povedeném závěru se už pohybuje mezi parodií a nechtěným černým humorem.

 • 90%
  1
  1
  16. 4. 2016
  harry456 (2436 bodů)

  Snímek REVENANT Zmrtvýchvstání je mrazivou podívanou, která nejvíce překvapuje autentickou výpravou. Režisér Alejandro G. Iñárritu odvedl dobrou práci a spolu s Markem L. Smithem připravil kvalitní scénář. Dále mohu vyzdvihnout střih, příjemně plynulou kameru, zajímavé kostýmy a mrazivé herecké výkony Toma Hardyho a Leonarda DiCapria.

 • 85%
  2
  1
  1. 2. 2016
  stantheman (2396 bodů)

  Alejandro je borec....a je pravdou že určitě má svou laťku a jeho film vždy stojí za to... pro mne o chloupek slabší než Birdman, ale kamera úžasná....stejně tak výprava a hudba. Trochu mám problém s medvědem, který pro mne nebyl až tak úžasně tanimován , ale to je jen slabůstka...každopádně biják jaksepatří

 • 70%
  0
  0
  17. 2. 2021
  kknk2 (2167 bodů)

  V prvé řadě patří Revenant do skupiny typických současných westernů – maximum mrtvol, dlouhé, kruté, nechutné – které mnohdy vyžadují předstihující herecké výkony, což tady platí dvojnásob. Z mého pozorování se však děj vyvíjí málo uvěřitelně, ve finále se ukáže, že nejde o nic jiného než o honbu za pomstou.

 • 100%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  AACH! Filmovej orgasmus! Bože... To je tak super, když někdo umí natočit film, ve kterým je všechno dobře! Připomínalo mi to dost tvorbu Terrence Malicka smíchanou s filmem Valhala Rising. Celý film se nese v dost subtilním ponurém tónu, kterak hlavní hrdina přežívá v krásném a krutém světě nemilosrdné zimy a cool indiánů. Ińárritu si často ve svých filmech libuje v dlouhých dramatických záběrech bez střihu, je třeba říct, že tady jich je požehnaně. A působí to skvěle... DiCaprio vyrostl v hereckého boha, teď už o tom nepochybuju. SILNĚ, opravdu silně na to doporučuju jít do kina, to musí být zážitek... Jo a mimochodem, je to pro mě nejlepší film za posledních několik let. A to jako fakt.

 • 90%
  0
  0
  30. 4. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

  Skvělý film podle skutečných událostí, i když ne úplně přesně podle dobových zaznamu(viděl jsem o tomto příběhu dokument) Leo hraje co mu sílí stačí, ale Hardy tu exceluje.. Kvalitní surová podívaná o životě, smrti, přežití a pomste,oceňují především kameru,bylo točeno jen za pomoci přírodního svetla

 • 95%
  2
  0
  14. 1. 2016
  fido68 (1412 bodů)

  Super odpočinkový film s komediálními prvky ve kterém Caprio konečně herecky dospěl..Glass byl asi americkou obdobou Meresjeva..Stojí za to zhlédnout vícekrát

  • kamera
  • zvuk
  • délka filmu
  • je to opět jenom film
 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Výborné herecké obsazení a skvělé dramatické scény.

 • 70%
  1
  0
  22. 1. 2016
  lukas (1361 bodů)

  Perfektní filmařina - kamera, práce se světlem, výběr lokací, kostýmy, zvuk a hudba. Film utekl rychle jak stádo splašenejch bizonů, ale hloubš a výraznějc mě nechyt. Bavil mě naturalismus a syrovost. Občas rozesmála digitální dokreslovačka (kůň padající ze svahu do vzrostlého stromu) nebo hra osudu s lovcem Glassem (jasně, medvěd ho musí po nekonečnym martyriu zavalit, vyhrabe se z nejdrsnějších peřejí apod...). Zajímavé byly některé snové/halucinační scény. Motto "všichni jsme divoši" sedí. Z herců mi přišli nejzajímavější Will Poulter a Domhnall Gleeson, kteří v rolích jako kdyby přerostli sami sebe a stali se z nich opravdoví chlapi.

 • 70%
  4
  0
  13. 1. 2016
  Pajmen (1196 bodů)

  Dobrej a hodne drsnej film. Milovnici koni by na nej chodit nemeli. Po zhlednuti filmu v kine jsem mel pocit, jako bych byl v kuzi Lea Dicapria. Ono kdyz koukate 2.5 hodiny na cloveka, ktery je sotva schopny se plazit, necha to na vas nasledky. Kdyz jsem se ohledal a nenasel zadny krvacejici rany, hodne se mi ulevilo. Byl to zazitek, ale celkem se vlekl. Nekdy pripominal dokumet z National Geographic. Nicmene herecke vykony Hardyho a Dicapria jsou na urovni. Leo uz podle me predvedl lepsi kousky, ale kdyz toho Oscara dostane, zlobit se nebudu.

 • 35%
  0
  3
  19. 1. 2016
  virgoii (1190 bodů)

   • Hodně slabý a nudný film.
  1 2 3 4 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze REVENANT Zmrtvýchvstání

  81 76 ?
  jak hlasovat?
  • lotoyad 80%
  • Mrykodaj 90%
  • juha_efx 80%
  • Kubys Fencl 90%
  • naineko 35%
  • Crreed 60%
  • kknk2 70%
  • Miňonka 75%
  • InJo 80%
  • Meky 85%
  všechna hodnocení (353)

  V TV

  • 27. 5.
  • 20:00 Paramount Network
   Paramount Network
  • 29. 5.
  • 01:30 Paramount Network
   Paramount Network

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 4 v žebříčku uživatele Ssandri
  1. místo z 3 v žebříčku uživatele Hardnoize
  4. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  5. místo z 6 v žebříčku uživatele Zuzica
  7. místo z 8 v žebříčku uživatele peta225
  8. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
  8. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
  17. místo z 20 v žebříčku uživatele Kubys Fencl
  19. místo z 22 v žebříčku uživatele starskyxaj