Rocketman (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
121 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Životopisný
Motto: Podle neskutečného životního příběhu

Obsah

:
Rocketman je hudební fantazie, která vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti. Elton John vždycky zpíval jako bůh, oblékal více »« méně

Režie

:
Dexter Fletcher

Scénář

:
Lee Hall

Herci

:
Bryce Dallas Howard Taron Egerton Richard Madden Jamie Bell (I) Steven MacKintosh ...
Premiéra: 30. 5. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  3. 7. 2019
  Sheldon (13271 bodů)

  Rocketman má zajímavou scenáristickou stavbu. Vypráví Eltonův život od jeho dětství, ale není to klasický velký životopisný film. Retro scény z dětství jsou variacemi, fantaziemi, které oživuje jejich zpívaná podoba. Zpívá téměř celý herecký ansámbl a je to velké překvapení, protože ve vedlejších rolích se objevují herci, jež jsme dosud nikdy v žádném filmu zpívat neviděli.
  Scény z dospělosti jsou bez časových určení. Divák neznalý života Eltona Johna se toho o něm příliš nedozví, Rocketman totiž není faktografický, ale emocionální film. Příběh Eltona Johna vypráví přes sdělování pocitů – vztah k rodičům, ryzí přátelství, láska, nenávist, odpuštění.

  Rocketman je slušný životopisný film, který je dobře natočený a pokud máte jeho hudbu rádi, tak neváhejte. Pokud nevíte, kdo je Elton John, tak si tenhle film stejně asi necháte ujít. Pokud mám srovnat s Bohemian Rhapsody, tak Rocketman prohrává na body.

 • 80%
  1
  0
  29. 9. 2019
  Pete69 (10063 bodů)

  Velmi dobře ztvárněný příběh skvělého muzikanta. Eltona neposlouchám, ale jeho hudba je jako stvořená pro film. Do filmu se navíc podařilo našroubovat jeho songy přesně do míst, kde měly být. Občas se ve snímku objeví nesmysly, čí představy, ale jinak jako celek je to skvěle poskládané. Nečekal jsem příliš ... a dočkal jsem se moc hezkého filmu.

 • 80%
  0
  0
  27. 8. 2019
  JosefTomas (6128 bodů)

  Přestylizované a přitom vůbec nerušivé. Fletcher jasně dokazuje, že vizuál má zmáknutý, stejně jako jednotlivé prolínání scén. Díky tomu lze sledovat "životopis" ve velmi zajímavých stylizacích a doprovázené hudbou Eltona Johna. Tento muzikálový styl má něco do sebe, ale nemusí sednout úplně každému. Mně se film tedy hodně líbil a rád se ho dám někdy znovu. PS: Výborné české titulky Petra Putny, který písně i krásně přebásnil a zrýmoval, takže je to i hezké počteníčko. :D

 • 80%
  2
  0
  2. 6. 2019
  limeta (4211 bodů)

  Hudební nářez a výpravný žánrový mix, který má ztížený start uvedením do českých kin půl roku po Bohemian Rhapsody. Těžko se ubránit srovnávání obou filmů o tak výrazných hudebních legendách. Na můj vkus je to namixované až příliš, úplně mi nesedne třeba přechod vzpomínek při terapii v muzikálovou revue. Výkon Howarda Tarona je famózní. Tím že film komplet nazpíval mu obrovsky přidává na hodnotě. Po zhlédnutí mám k Eltonovi o kousek blíž než dřív, ale stejně tak zůstává dojem, že nechal jen úplně maličko nahlédnout do tajů své 13. komnaty a vše zůstává dál ukryto.

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  stantheman (2356 bodů)

  Elton John ---multi hvězda popu , hvězda která dosud nezhasla . Elton to byla studnice hitů a musím říct , že tento snímek byl pro mne mnohem zajímavější než Bojhemian Rapsody , který byl sice perfektně řemeslně natočen , ale bylla to přehlídka filmových klišé . Film o Eltonovi má nápad a spád , a přibližuje i jeho nelehký osud , především v dětství. Taktéž je skvěle ztvárněn hlavnímu představiteli a zazpíváný .

 • 75%
  0
  0
  1. 9. 2019
  marie-kolarova (1847 bodů)

  Stylové prolínání snu, fantazie a reality. Elton strádal osamělostí. Utěšoval se chlastem, drogami, nakupováním, v podstatě vším, na čem lze získat závislost. Jeho rodiče mu přílišnou vřelost neprojevovali, resp. cítil se u nich víc jako rušivý nežádoucí element. Elton se našel u piana a hrál a hrál. Měl kliku na setkání s pár lidmi, kteří mu pomohli dostat se před publikum a pak už začala velká jízda. Osobně se mně víc líbilo Bohemian Rhapsody, je takové soudržnější a o Mercurym vypovídá víc než Rocketman o Eltonovi. A to Rocketman ukazuje Eltona i při léčbě závislosti, ale právě ne úplně zdařilé propojování snového a realistického rozmělňuje psychologickou stránku a taky trochu nudí.

 • 85%
  0
  0
  26. 6. 2019
  tedoun (826 bodů)

  No dávám vysoký číslo, protože poslouchám Eltona od malička díky tomu, že můj otec mu fandil. Film byl docela fajn a právě i připomínal mé mladí. Všimnul sem, že spousta diváků byly mladší 30 let a se mi zdálo, že se v kině doslova nudili kromě mně a přátelé, kdy v době Eltona žili mimo ČR jako imigrantů a vzpomínali jsme jaka to byla doba a podle písniček pamatovali co v té době se dělo ve světě. Pěkný film.

 • 40%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (691 bodů)

  Já tyhle filmy, které jsou plné protivných a vypočítavých bytostí, nemám prostě v lásce. Rocketman má maximálně dvě kladné postavy, které se nechovají jako absolutní hovada a ty si želbohu na velkém plátně vyslouží minimální prostor. Já chápu, že příběh i postavy jsou inspirované skutečností, která nebyla zdaleka ani krapet růžová a nepochybuji o přesnosti její realizace, ale nic to nemění na tom, že mě tenhle existenciální odpad (Eltonovi rodiče, John Reid) nebavilo sledovat. Pro mě je tohle bohužel bariéra, kterou nedokážu překlenout a brání mi si užít sebelepší filmařinu... Taron Egerton je výborný, řemeslo poctivé a obvykle obdivuji snahu natočit něco krapet jiného, ale tady mi to přišlo tak blbé, nudné a totálně mimo mísu… muzikálové pojetí mě nebetyčně iritovalo, fantasmagoriální vsuvky mi přišly úplně dementní a nechápal jsem, jak se něco takového může ve filmu tohoto typu objevit. Jediné emoce, které ve mně tento film vyvolal, byly nechápavost nad naivitou a arogancí ústřední postavy a nechuť vůči všem ostatním. Ach jo.. rozumím tomu, že to je based on true story, ale já zde nehodnotím historickou přesnost a podobné nešvary, já hodnotím film jako takový, jak mě bavil a především, jak na mě působil a v tomhle ohledu to je pro mě jeden z nejhorších filmů roku. Jen taková poznámka na závěr… žijeme v jednadvacátém století a ve snímku, který se odehrává v rámci několika desetiletí, určité postavy vůbec nestárnou?! 4/10

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  dancemusic2012 (465 bodů)

  Další z poslední řady hudebních a autobiografickych filmů, tentokrat skvělého Eltona Johna.
  Když srovnám film Bohemia Rhapsody s tímto, Rocketman vyhrává a i proto, jak byl Elton nadaný a šikovný. A svým způsobem měl podobný život jako Freddie Mercury, ale tak nějak mi byl sympatictejsi. Jinak krásné písničky, a dobře zahrané hlavním hercem Taron Egertonem.

 • 95%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Kamila88 (179 bodů)

  Elton nikdy nepatřil mezi mé oblíbence a jeho písně ani moc neznám. Tedy až na pár vyjimek. Po tomto filmu jsem na něj však zcela změnila názor a na jeho tvorbu se více zaměřila. Skvělý filmy se skvělými songy. Taron předvedl výborný výkon,který však zůstal bohužel zastíněn filmem BR.

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  lukas-gajdos (106 bodů)

  Rocketman je tím nejpříjemnějším hudebním filmem, který jsem za tenhle rok viděl, je asi již teď naivní srovnávat ho s Bohemian Rhapsody, ale já to přesto udělám. Film má drive, je vtipný, herecký fýkon Taron naprosto fantastický, dějová linie nenudí od utlého dětství až do konce, film je prokládán hitovkama, nejkrásnější moment je při skladbě "Your song", a ačkoliv nevím, co je a není pravda na Eltonově životě, jistě byl a pořád je velice zajímavý a film svým zprácováním by klidně mohl předběhnout Bohemian Rhapsody, avšak, je tu jeden zásadní problém,zatímco Elton svůj boj nad démony vyhrál, Freddie nikoliv a diváky prostě smrt táhne více, než někdo, kdo pořád žije. Jaká to doba :)

 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2019
  orkadimenza (62 bodů)

  Na začátku se to rozjíždí velmi solidně. Sledovat, jak malý/mladý Elton raketově stoupá vzhůru ze specifických rodinných poměrů, je radost sama. První dojem na konzervatoři, první vystoupení, první vyprodaný koncert a už to jede jako po másle. Bohužel stejně jako se zasekne Eltonova kariéra v problémech s drogami i osobních starostech, se zasekne jak dějová, tak hudební linka. Zejména po té hudební stránce už jsem od poloviny snímku nerozlišoval jednotlivé písně a přišly mi "na jedno brdo", nemluvě o fantasmagorických kostýmech a výstupech během zpívané části. Další průběh byl už z mého pohledu doslova jen odkoukán, ke gradaci závěru nedošlo a momentálně, pár měsíců po zhlédnutí, mám v hlavě z Rocketmana (scénáře i soundtracku) mnohem méně, než například z o tři roky staršího Největšího showmana (o La La Landu či Bohemian Rhapsody nemluvě). Zkrátka navázání na úspěšnou šňůru hudebních filmů v posledních třech letech nevyšlo úplně podle představ, ale myslím, že pro fanoušky Eltona se rozhodně nejedná o zbytečné dílo.

76 76 ?
jak hlasovat?
 • elišákkulišák 100%
 • orkadimenza 60%
 • Kamila88 95%
 • stantheman 80%
 • lukas-gajdos 90%
 • Pete69 80%
 • frantisek-navorka 80%
 • Reacherjack2016 80%
 • leafroller 60%
 • dancemusic2012 90%
všechna hodnocení (42)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: