Červený kapitán (Slovenská republika)
Česká republika Česká republika
Polsko Polsko
Slovenská republika Slovenská republika
115 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller

Obsah

:
Drsná detektivka jako ze Skandinávie se může odehrávat i u nás. Příběh na motivy skutečných událostí podle bestselleru Dominika Dána, reálného policisty více »« méně

Režie

:
Michal Kollár

Scénář

:
Dominik Dán Michal Kollár Miro Šifra

Herci

:
Jan Vlasák (I) Maciej Stuhr Ondřej Malý (I) Oldřich Kaiser Zuzana Kronerová ...
Premiéra: 10. 3. 2016
Distributor: A-Company Czech.

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  1
  1
  17. 3. 2016
  sabule (13024 bodů)

  Film neni spatny je to trochu akcni groteska po česku

 • 60%
  0
  0
  2. 2. 2017
  martin-mickey-stusak (11817 bodů)

  Československo, léto 1992. Podivná porevoluční doba, kde si po změně režimu jisté osobnosti nejistě hledají své místo a kdy neustále kolem poletuje strašák doby komunistické i se svými nepravosti a hrůzami. Temný detektivní thriller je svým ražením a atmosférou pro českou kinematografii přeci jen neobvyklý. Nelze se ani nedomnívat, že se jedná o novodobý štvavý film proti praktikám a vůbec činnostem komunistické StB. V 50.letech takovéto snímky vznikali také a víme proti komu byli zaměřené. Inu, to je tak, když se změní vládnoucí režim. Příběh je dosti těžkopádný a složitý na pochopení, o co tu vlastně jde. Na vypravě si tvůrci dali záležet a to i na dramatických akčních scénách, kde si v žádném případě nehráli na Hollywood. Ta rvačka v obýváku ale mohla být přeci jen více věrohodnější. Pomalé tempo, temná atmosféra, těžký scénář a pro českého diváka mnohé neznámé tváře vytváří podívanou složitější na přemýšlení o vyrovnání se s minulosti, což není jen tak.

 • 60%
  0
  0
  4. 4. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Velmi odvážný počin o čistou žánrovku z doby i prostředí, které nabízejí zajímavý prostor pro drsnou kriminálku. Jenže pod skvělou výpravou, nápaditou kamerou, dobrými herci i pevnou režií nestojí dostatečně kvalitní příběh, velká škoda

 • 60%
  0
  0
  11. 3. 2016
  marie-kolarova (1207 bodů)

  Začátek je rozjetý velmi zajímavě, ale pak se namísto postupného rozplétání motivů spíš zamotává sám do sebe. Hodně otázek a žádná odpověď. Prostě někdo je v pozadí, a co na tom záleží, kdo to je. Rudý kapitán může připadat jako dobrý především těm, kdo si ho nespojují s konkrétním místem a časem. Bohužel však hned v úvodu je uvedeno přesné datum a nepohybujeme se jinde než na území bývalého Československa. Policisté jsou otráveni, protože režim, kdy se jim vedlo dobře, skončil, a nový je pro ně horší. Richard, jediný poctivý mezi nimi, je lidsky dost protivný a ani rodina to s ním nemá jednoduché, což je jinak poněkud profláklé klišé. Nálada filmu je o oproti tehdejší realitě až příliš ponurá a ne všichni kluci z kriminálky zase byli tak zamilovaní do komunistů, jak se nám snaží Kollár vnutit. Závěr filmu je už přece jen utržený ze řetězu a scéna v kolejích působí nejvíc ze všeho jako groteska.

 • 5%
  0
  0
  12. 3. 2016
  Fxxx (1005 bodů)

  Zvláštní film, který se tou svou zvláštností snaží být zajímavý. To se mu bohužel ale vůbec nedaří. Nevyhne se spoustě nelogičností, chování postav je nesmyslné a v momentě, kdy dojde na akční scény, je to prostě hrůza. Popravdě, moc jsem od toho nečekala, ale bylo to ještě horší než jsem myslela. Málokdy dávám tak nízké hodnocení, ale u tohoto filmu nemůžu jinak.

 • 55%
  1
  0
  7. 4. 2016
  voleman (855 bodů)

  Rudý kapitán je na naše poměry řemeslně zručně natočený snímek, který potěší kamerou, výpravou i špinavou dobovou atmosférou, která z filmu přímo čiší. To je ovšem tak všechno co se mi na rudém kapitánovi líbilo. Příběh byl pro mě celkem zmatečný a ve výsledku na téměř dvouhodinový film i zbytečně roztahovaný a nezajímavý. Herci sice hráli dobře, ale předabování Polských a Slovenských herců do češtiny se vyloženě nepovedlo a působí jako pěst na oko. Kaiser, který je na všech plakátech prezentován jako jedna z hlavních postav, se ve filmu mihne zhruba na deset minut, nicméně role mu sedla. Rudý kapitán se mi tedy zdá jako po technické stránce zručně udělaný film, jehož příběh by se ale podle mě lépe hodil jen do nějakého kratšího TV filmu. 55%

 • 75%
  0
  0
  15. 3. 2016
  martin-kubista (730 bodů)

  Na česko/slovensko/polské poměry si myslím dobře odvedená práce. Filmařsky si myslím dobře povedená. Rudého kapitána jsem nečetl, ale četl jsem jiné dvě detektivky D. Dána a postavy vyšetřovatelů celkem odpovídají mé představě (i když krase jsem si představoval ještě o něco mladšího, ani nevím proč). Není to uplně klasická detektivka jako Moucha a Mucholapka,ale spíš takové špionážní akční drama. O. Kaiser svoji roli zahrál myslím více než dobře, postava M. Suchánka byla taková "zvláštní" a její motivi nebyly uplně zřejmé. Ale i přes drobné zmatky ve scénáři jsem bavil a snímek bych doporučil fanouškům žánru i ostatním.

  • filmařské zpracování
  • věrnost postav vyšetřovatelů předloze
  • Rudý kapitán
  • komplikovaný děj
  • nejasná motivace některých postav
 • 65%
  0
  0
  9. 3. 2016
  Kick077 (555 bodů)

  Rudý kapitán je opravdu zvláštní film, který se dá vnímat různě. Několik poměrně nechutných scén z něj dělá film spíš pro silnější povahy. Práce kamery a zvuk dohromady dost dobře doplňovali příběh a téma celého filmu. Film trochu postrádal nějakou větší systematičnost v příběhu, spoustu postav, rychlý střih, není nic lehkého se v tom všem vyznat. Minimálně na poprvé. Na konci vlastně ani nebylo zřejmé, jestli Krauz došel k nějakému přesnějšímu závěru, než že kolem smrti muže s hřebíkem v hlavě byly různé podivné okolnosti. Nevím, jestli to byl záměr, aby film vyjádřil bezmocnost nebo nezjistitelnost některých starších událostí porevolučními vyšetřovateli, nebo jestli to bylo prostě nedotažené. Jisté je, že něco tomu prostě chybělo. Také mě trochu překvapilo, jak malý prostor dostal O. Kaiser, který měl mít hlavní roli, ale ve výsledku se ve filmu objevil na pár minut až v konečné fázi. Celkově nemůžu říct, že by mi film přišel nějak špatný, ovšem ani se nedá říct, že by mě nějak výrazně uchvátil. Nesporné ale je, že minimálně kvůli rozšíření obzorů pro ty, co třeba nezažili dobu zachycenou i popisovanou ve filmu, je dobré se na film podívat.

 • 60%
  0
  0
  9. 3. 2016
  Socna (471 bodů)

  Včera viděno v předpremiéře v premiere cinemas, ze začátku zmatky kdy jsme nebyli vpuštěni do sálu z důvodu absence guest listu od kinoboxu. Nakonec nás vpustili všechny i bez něj. Přesto kinoboxu děkuji za možnost film vidět.
  Není to uplně špatné, ale bohužel ve chvílích kdy dojde na akčnější schéma je vidět, že tohle ne uplně v našich končinách zvládáme. Držet se tvůrci čistě detektivní linie s rozplétáním spletitého bludiště konspirace a špionáže bylo by asi lépe. Tradiční problém trefit se hercům do úst s jiným hlasem, děj se odehrává v Bratislavě přesto všichni mluví česky až na jednu postavu. Neviděl bych problém v namíchání jazyků už jenom z toho důvodu v jaké době se film odehrává. Palec nahoru za úvodní titulky a palec dolů děvčeti v řadě za mnou, které místo aby sledovalo film se neustále svého chlapce ptalo kdo je kdo a co dělá.

 • 75%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Pája DJ (460 bodů)

  Velmi zajímavý filmový pokus s velmi těžkým tématem zatíženým svoji specifickou dobou. Skvělé herecké výkony, skvělá kamera. Je vidět, že si dal celý tým s filmem práci, aby ho vhodně dobově zasadil. Někdy je těžké ve filmu se zorientovat a pro dámy je někdy též lepší odvrátit oči od velkého plátna :o)

 • 60%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Liki12 (425 bodů)

  Výborné

 • 70%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Judinka (420 bodů)

  Přestože je film skvěle natočen a je na něm velmi jasné, že si s ním dal celý štáb velkou práci, samotné téma mě nijak více nezaujalo a špatně jsem se v něm orientovala. V každém případě skvělá filmová práce.

 • 50%
  0
  0
  16. 3. 2016
  sisisi (420 bodů)

  Zajímavý děj, ale film mi přišel bez zakončení.

 • 70%
  0
  0
  8. 4. 2016
  Ghost Dog (265 bodů)

  Škoda překombinovaného scénáře a pro diváka těžko identifikovatelných motivací chování jednotlivých postav. Jinak řemeslně velice kvalitní krimi/detektivka.

  • vizuál a výprava
  • v "české" verzi český dabing slovenských postav
 • 75%
  0
  0
  5. 4. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Zjevení v českém filmu. Nejlepší tuzemská kriminálka za posledních 10 let. Líbilo se mi to více než žánrově příbuzná Pouta a Ve stínu. Už úvodní titulky naznačí, že se odehraje něco výjimečného. Kdybych měl vypíchnout jeden bod, je to atmosféra. Tenhle špinavý a reálný rok 1992 doslova pohltí a nepustí. Spousta odkazů a detailů, které celý svět oživují a člověk se může jen tak kochat. Další silnou stránkou jsou herci. Dokonce i Suchoš v sobě vykřesal dobrého herce a Kaiserova bitka v bytě vás taky určitě nenechá chladným. Světe div se, i těch několik akčních scén nevypadá vůbec trapně, všechna čest. Jedinou drobnou výtku bych měl tradičně ke scénáři. Některé motivace a činy mi přišli ne úplně reálné a dobře zdůvodněné (dálnice, konspirační schůze, kolejiště). Lepší vykreslení kolegů v kanceláři by taky neuškodilo. Každopádně za mě silný nadprůměr a film dokazující, že i v našich podmínkách se dají natočit technicky perfektní věci.

 • 65%
  0
  0
  13. 4. 2016
  cirkusačka (232 bodů)

  Od filmu jsem jistě vzhledem k jeho propagaci očekávala více, Oldřich Kaiser si střihl jen malou roli, volba hlavního hereckého představitele mi vůbec nesedla... a takzvaný konec nekonec také nepřispěl výrazně pozitivnímu ohodnocení tohoto filmu z mé strany

 • 5%
  0
  0
  17. 3. 2016
  supermozek (192 bodů)

  To se nepovedlo

 • 55%
  1
  0
  14. 4. 2016
  zoouška (182 bodů)

  Na film Rudý kapitán jsem se vlivem reklam v dopravních prostředcích apod. velmi těšila, měl to být thriller a něco nového na poli českých filmů, ale bohužel se mi film nijak zvlášť nelíbil. Nelíbil se mi styl jakým byl natočen, ani herecké obsazení, zmatená zápletka ani nejasný konec

 • 55%
  1
  0
  17. 3. 2016
  Lady Adel (117 bodů)

  akční přestřelky jak v komandu, opravdu to nepůsobí uvěřitelně. škoda, potenciál tam byl a přála bych rudému kapitánovi i úspěch v kinech. Nepřekonaným milníkem na téma stb jsou a asi zůstanou pouta.

 • 75%
  0
  0
  16. 3. 2016
  katrin.ka (49 bodů)

  na jednu stranu skvělý film. výborná kamera, skvělá výprava, kostýmy, masky, zvuk, hudba, zrovnat tak režie a herecké výkony. po řemeslné stránce na české poměry nadprůměr. bohužel, přiběh nefunguje. netuším, jestli nefungoval od začátku, ale nezdá se mi to, spíš myslím, že je to výsledek střihu, respektive spíš několika verzí střihu. občas jsem se v ději ztratila, občas jsem nechápala souvislosti nebo důvody konání postav. škoda. s hlavní postavou jsem měla stejný problém jako s hlavní postavou filmu Ve stínu - byl mi jedno.

56 66 ?
 • Psisko59 50%
 • dav.bal 70%
 • ballrog 10%
 • virgoii 40%
 • jarv 75%
 • ladik-lexik-dortik 75%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • tomas-mach 45%
 • gift2 50%
 • Mikik4444 55%
všechna hodnocení (55)
jak hlasovat?

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: