Pajmen
Komentáře

1 2 3 4 5 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  14. 5. 2019
  John Wick (2014)

  Jeden z temnějších filmů ze světa superhrdinů, v hlavní roli je ale antihrdina. Venom je ztělesněním závislostí na věcech, které nám pomáhají utéct z reality do "lepšího" světa a ukazuje se, jak je těžké se takových závislostí zbavit. Tom Hardy předvedl jako vždy nadstandardní výkon.

 • Jeden z temnějších filmů ze světa superhrdinů, v hlavní roli je ale antihrdina. Venom je ztělesněním závislostí na věcech, které nám pomáhají utéct z reality do "lepšího" světa a ukazuje se, jak je těžké se takových závislostí zbavit. Tom Hardy předvedl jako vždy nadstandardní výkon.

 • 60%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Venom (2018)

  Jeden z temnějších filmů ze světa superhrdinů, v hlavní roli je ale antihrdina. Venom je ztělesněním závislostí na věcech, které nám pomáhají utéct z reality do "lepšího" světa a ukazuje se, jak je těžké se takových závislostí zbavit. Tom Hardy předvedl jako vždy nadstandardní výkon.

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2017

  Čekal jsem nudnou střílečku s Metem Dejmonem, ale výsledek mi vyrazil dech. Od první scény jsem byl přilepenej k obrazovce a hltal každou větu a každý souboj. Vedle Jamese Bonda a Jacka Bauera je Jason Bourne dalším JB agentem. Je inteligentní, skvěle ovládá sebeobranu a málokdy jeho kulky minou. Když se ovšem takové zvíře odtrhne od vlastní agentury, následují trable...

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2017

  Nemíval jsem rád "těkavou" kameru, ale zde to naprosto perfektně zapadá do kontextu, Jde přeci o špionáž. Byl jsem nadšen, že kvalita se drží od jedničky až po trojku na vysoké úrovni a za to ode mne mají velký respekt. Kruh se uzavírá. Jason Bourne se nachází v cílové rovince a stojí před nepříjemnou pravdou - jak to celé dobrodružství vlastně začalo.

 • 55%
  0
  0
  1. 12. 2017
  Looper (2012)

  Bruce Willis a Jeff Daniels film táhnou. Jsou nekompromisní a nesympatický - prostě skvělí záporáci. Pak jsou ale části filmu, kde kvalita prudce klesá a najednou jsem se díval na béčkové sci-fi. Ani se nedivím, že kolega sedící v kině vedle mě usnul.

 • 55%
  4
  0
  1. 12. 2017
  7 životů (2017)

  Předně chci poděkovat Kinoboxu za možnost vidět tento film. Zážitek to byl docela zábavný. Stále se něco dělo a obzvlášť jsem byl zvědavý na Noomi Rapace v sedmiroli, která se jí také celkem zdařila. Nejvíce mě asi bavila její oprsklá blondýna. Hlavní linka je z mého pohledu originální a držela mě po celý film v očekávání, ale postupem času film ztrácel na kvalitě. Mohou za to odkazy (kopie) známých sci-fi z dřívějška, především Matrixu, Minority Report a Vyměřeného času. Takže ke konci jsem už byl zvědavý jen na to poselství, které nám chtěli říct, jelikož poslední půl hodinu už jsem viděl tisíckrát v jiných filmech. A konec byl celkem absurdní jako celá zápletka. Totiž, nebýt uprchlíků, Evropa by "vymírala". Takže mi politika jednoho dítěte umístěna do evropského prostředí přijde jako kolosální cyničnost. Ano, je to sci-fi. Ale tohle fakt může napadnout jen "amíky".

 • 75%
  1
  0
  28. 11. 2017

  Není tu žádná hlavní dějová linka, zkrátka sledujeme několik příběhů, které se tu a tam protínají nebo lehce míjí. Tento styl vyprávění dokáže být více zábavný než film s jednou dějovou linkou. Téma Knoflíkářů je skutečně na dlouhé zamyšlení a těžko bych ho tu popsal pár větami, každopádně je nadčasové a netýká se pouze devadesátých let.

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017

  Jako bych viděl kombinaci filmů Slepičí úlet a Žabákova dobrodružství. Nicméně tento snímek pochází z dílny americké a byl jsem velice překvapený. Scény jsou samozřejmě akční dost, ale pořád převažuje ta umělecká stránka, což mi více připomíná právě evropskou tvorbu. To navíc podtrhuje i všudypřítomný suchý humor.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Lijavec (1997)

  Mocnářství rakousko-uherské je na pokraji sil, konstituce schytává rány zvenčí i zevnitř. Aby také neschytávala, když v zemi české stále žije jeden z největších vlastenců - Jára Cimrman. Byť i on fyzické síly pomalu ztrácí, jeho zápal pro samostatnou republiku neutuchá a bojuje za ni i z frymburského starobince.

 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Mladá dívka se zamilovala a byla schopna obětovat vše pro svou lásku. I byla svatba. Harmonický vztah ale jednoho slunečného dne zkazí návštěva policie. Od té doby se mladičké Em hroutí život jako domeček z karet. Bez financí, manžela, domova, zato se společenským opovržením musí začít od nuly a trpělivě čekat na návrat chotě z vězení. Dokáže se naše hrdinka opět postavit na vlastní nohy?

  Příběh plný podezřívání, intrik a šplhání po společenském žebříčku ukazuje krutost nahodilých situací a především lidského chování, které je zde značně ovlivňováno chamtivostí a závistí. Aneb když přijde krize, teprve pak se ukáže náš charakter.

  Zajímavost: Ve filmu plném psychických chorob hraje Catherine Zeta-Jones psychoterapeutku, přičemž sama herečka trpí bipolární poruchou.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017

  V jednom z trailerů je zachycena posádka v plné sestavě na palubě lodi, kde se dozvíme účel jejich cesty a složení samotné posádky. Ve filmu nicméně tato scéna není a mě by zajímalo proč? Je to jedna z nejlepších scén, kde se všichni chovají přirozeně a člověka to vtáhne do děje.

  Samotný film je pak akce za akcí, uprostřed filosofická a trochu uspávající pasáž, kde android učí androida hrát na flétnu a mimo jiné ignorovat tři zákony robotiky. (A filosofují tu vlastně jen roboti, což je zajímavé. Má to být nějaké poselství, že se lidstvo až moc spoléhá na informační technologie a tím sami degenerujeme? Rozhodně to tak vyznívá, neboť androidi ze sebe ve snímku vydali víc emocí a myšlenek, než samotní členové posádky.) Poté opět akce za akcí. Já jsem si ale ty akce neužíval, jelikož byly zbytečně vyhrocené a dokonce cvičené opice by měly vyšší šanci na přežití, než naše posádka. U takových akcí je vážně jedno, jak to celé skončí, s hrdiny je zkrátka těžké nějak soucítit a nebo se dokonce ztotožnit. Příkladem může být Katherine Waterstone, která se zrovna vrátí na loď poté, co viděla rozervaná těla svých kolegů a sama jen tak tak přežila. Ona se ale chová, jako by se vrátila z fitka. Hodí sprchu, dělá palačinky, div si u toho nezpívá a nemá problém se usmívat od ucha k uchu. To mi fakt přišlo mimo. Vždyť to má být seriózní horor! Vůbec ten scénář byl divnej a to přitom režisér a scénáristi jsou z původního (a vynikajícího) Vetřelce!

  Stěžejní postavou je tu stejně jako v Prometheovi android. Filmy by se tedy měly přejmenovat na David (Prometheus) a Walter (Alien: Covenent) a pak bych tomu rozuměl. Tohle zkrátka není vetřelec. Podle všeho by měl přijít ještě třetí díl, aby se kruh uzavřel. Z mého pohledu se ale není nač těšit. Dosavadní trilogie je tak špatně vedená, jak to jen jde. A je mi z toho smutno, protože Vetřelec táhne a jen díky Vetřelci 1-3 měl Prometheus takové tržby. Covenent je už zrcadlem Prometheovi a z tržeb je znát, jak to pánové pěkně pohnojili.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Mumie (2017)

  Tahle verze Mumie je natočena především pro mladistvé. Ale nebál bych se ještě snížit věkovou hranici. Snímek totiž není vůbec děsivý, ani moc brutální a je tu hodný strýček Tom, který všechno, ale opravdu všechno přežije. Řekl bych, že i do thrilleru to má daleko. Pro staršího 12 let tu pak zbývá jediné lákadlo a to jsou pěkné ženy. Krom badatelky - blondýna s modrýma očima - tu je asi nejvíc sexy mumie ze všech filmů tohoto žánru. Samozřejmě až potom, co vysaje život z pár lidí a není to jen kost, kůže a omotané proužky plátna. Pak už vůbec nevypadá děsivě. Naopak. Strýček Tom se sám musel držet zpátky, aby ji nepozval na drink... Nakonec ale odolá, protože by rád šel na drink s již zmíněnou blondýnou-badatelkou. O ničem jiném v nadsázce ten film není. Cruise se rozhodne pro blondýnu, ale jestli s ní nakonec skončí, to napoví až další díl.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Život (2017)

  Originalita: 1%. Zábava: 50% (pokud jste cynik, jinak 0%). Jedna z největších vykrádaček, ke kterým jsem se za poslední léta dostal. Fakt hustý. Tento film se velice silně hlásí, aby byl parodován (a to práci skutečně nedá). Sledujeme tu totiž nejstupidnější vědeckou výpravu všech dob (je mezi nimi i týpek, co zapomněl přepnout z módu Deadpool a hrubě se mu vymstí, když zjistí, že se jeho organismus nedokáže sám uzdravovat) čelící nejdokonalejšímu organismu historie filmu (na tohle je i Vetřelec s kyselinou místo krve krátký). Co je ale horší, vyvražďovačka trvá velice dlouho a to dost nudí. Konečná scéna je tak vysvobozením a zároveň k zamyšlení. Happy end totiž vidíme v 99% amerických filmů, dalších 0,999% končí neutrálně. A když už tento kus konečně nemá happy end, tak je ten film stejně blbej až to bolí. Škoda.

 • 40%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Tak pro začátek je lepší vyzdvihnout pozitiva. Nápad s příběhem Quillova otce byl jistě zajímavý a dneska to jistě dost lidí osloví (nejedna rodina byla rozložena kvůli otci). Co se týče postav, tak se vlastně nic moc nezměnilo, jen Peter trochu zvážněl, jinak třešničkou na dortu je opět Groot. Ten pobaví snad v každé scéně. Další palec nahoru za zapojení Stalloneho, který v dalších dílech určitě dostane víc prostoru (v horším případě dopadne jako Sběratel Del Toro). Vizuální triky bych taky podtrhnul, byly famózní. Co se mi ale nelíbilo... Druhý díl je slušnou vykrádačkou úspěšných sci-fi (Star Trek, Star Wars) a jeho vlastní identita je pak taková nijaká. Žánr se snaží být sice stejný, ale v některých chvílích tak moc tlačí na pilu, až je to trapné (většina fórů s Draxem). Awesome Mix Vol. 2 je tlačen také na každém kroku a bohužel oproti jedničce se z přednosti stal kámen úrazu. Vůbec to nebylo funky a občas se ta hudba fakt nehodila. V poslední řadě mi nevyhovovala vyváženost akčních scén s těmi "srdceryvnými". Dominantní byly ty druhé a celý film pak vyznívá utahaně a nakonec z toho ani nevyplyne nějaké ponaučení/prozření. Snad jen, pokud se na vás otec vykašle, pak mu to nezapomeňte dát sežrat.

 • 75%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Tento a další dva díly (12 úkolů pro Asterixe a Asterix: Překvapení pro Caesara) patří dle mého názoru ke klasice. Nejlépe navazují na komiksové předlohy a skvěle jsou doplněny extra minipříběhy, přičemž forma celého díla zůstává nenarušena. Je to sice původně tvorba pro děti, ale skvělý inteligentní humor přiláká i dospělé.

 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Nesmírně depresivní a cynický kousek, který mezi komiksovými filmy nemá obdoby. Wolverine působí dojmem, že je mu už totálně všechno jedno a potácí se ve vlastním limbu, přičemž nenachází cestu ven. Nečekejte žádné pozitivní události ani zvraty k lepšímu, tady následuje jeden průser za druhým doplněný spoustou krve a uřezaných končetin.

 • 75%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Překvapivě dobrý horor. Seznamování s našimi hrdiny na úplném začátku by mohlo být lepší, jelikož mi to dost připomínalo trapné a laciné teenagerovské komedie, ale zachraňovala to druhá dějová linie. Ta se odehrává v jakémsi uzavřeném komplexu a vůbec to nevypadá, že by to mělo mít něco společného s první dějovou linií. Postupem času se ale navzájem přibližují a v grandiózním finále se protnou.

 • 60%
  0
  0
  7. 5. 2017

  Přesouváme se do Japonska, země hornaté a pokryté dýmem spálených pneumatik. Nápad s příběhem opět není vůbec špatný. Hlavní roli zase hraje závislost na rychlých autech, ale co se týče herců, tak je to bída. Obsazení bylo až na výjimky strašné. Lucasi Blackovi jsem nevěřil teenagera ani omylem. Pokud měl mít nějaký svůj moment, neuměl toho využít a navíc jsem měl pocit, že ani on sám nechtěl. Příjemným překvapením byla postava Hana, jakéhosi mentora a odkazem na starou bandu.

 • 70%
  0
  0
  7. 5. 2017

  Ještě než se z toho stala nekonečná série, velice jsem si tohoto filmu vážil. Je to hrubý náhled mezi lidi bez budoucnosti a navíc s depresivní minulostí. Svoji vášeň si vybíjejí v pouličních závodech na čtyřech kolech, kde je vše dovoleno. Myšlenka skvělá a mít větší rozpočet, asi by to šlo s hodnocením o třídu výš. Zklamal mě závěr filmu, který byl nešetrně ohýbán, jen aby to nějak dopadlo.

 • 55%
  0
  0
  7. 5. 2017

  Akcí hravě předčí první díl. Námět sice není nic extra, ale oživená sestava v čele se sympaťákem Walkerem celkem šlape. Aut je tu celý zástup a je se na co dívat, nicméně tu chybí takový ten pocit uspokojení při pohledu pod kapotu, kdy si člověk řekne: "Jóó, to je mašina..." Naopak vyprchal i ten malý kus serióznosti z jedničky. Je to tedy bláznivější jízda, ale očekával bych víc.

 • 75%
  0
  0
  20. 3. 2017

  Tento film je hodne o vire, hledani vlastniho postaveni ve spolecnosti a - da se nadnesene rict - smyslu zivota. Dejova linka postupne preskakuje mezi sesti pribehy, ktere maji spolecnou jednu vec - stoji bojovat za to, co nam je skutecne drahe. Vetsinou to byva pravda, laska a svoboda. Tento film je dle meho nazoru vice filosoficky nez nabozensky, coz by se z prvniho pohledu nemuselo zdat. Urcite je to dilo zajimave, slozite a obsahuje jisty presah.

 • 70%
  0
  0
  20. 3. 2017

  Od prvniho dilu jsem se tesil na tu chvili, kdy se vetrelec dostane do rukou spolecnosti Weyland. Brutalitou a nekonecnym obdivem k vetrelci se naplnilo me ocekavani, jak se spolecnost v danou chvili zachova. Potud super. Ostatni experimenty genetickeho inzenyrstvi mi prisly uz trochu mimo a uplnej ulet je zaverecny "pristani" na Zemi.

 • 75%
  0
  0
  20. 3. 2017

  Strih je v prvni polovine podobne divoky jako v Mementu, ke konci se uz ale skace jen mezi dvema udalostmi, coz neni tak narocne na premysleni, i tak je rozuzleni zapletky velmi zajimave a necekane. To vse je podporeno velmi kvalitnimi hereckymi vykony a skvelym scenarem. Tresnickou na dortu je kamera, coz dokazuje zaverecna scena. Naprosto genialni.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Kmotr II (1974)

  Rika se, ze pokracovani byvaji horsi a horsi. U Kmotra je to ale svetla vyjimka. Prolinaji se tu dve dejove linie z pohledu Michaelova otce a Michaela samotneho, neboli obdobi samotneho pocatku a obdobi upevnovani a rozsirovani moci mafie rodiny Corleone.

 • 45%
  0
  0
  1. 3. 2017

  Zajimavy napad, jak narovnat zlomeneho chlapa. Na muj vkus je ale kolem dokola az moc emoci, kterymi jsou nabite minipribehy vedlejsich postav. Pouceni z tohoto filmu je takove, ze smrt je nevyhnutelna a vsudypritomna a nikdo z nas by se nemel bat o tom mluvit, kdyz na to prijde.

 • 85%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Futurama (1999)

  Tento serial si hraje s myslenkou jak by to vypadalo v budoucnu, kdyby se vyplnila vetsina divokych snu. Nekdy se zda byt pointa ujeta, ale co my vime, jak by to v budoucnu mohlo byt. Serial se neboji niceho, nenavideneho Nixona posadi opet do prezidentskeho kresla a do televize Fox se navazi jak jen to jde. Nejen pro to byl serial nekolikrat pozastaven.

 • 100%
  0
  0
  20. 2. 2017
  Sám doma (1990)

  Vanocni klasika. Je to neco na zpusob neuveritelneho pribehu maleho chlapce, ktery se ocitne sam ve velkem dome a jeste vetsim meste. Ovsem ani zlodeji pres Vanoce nemaji klid a zdanlive prazdny dum se pro ne zda byt velmi lakavy. A maly chlapec preci nemuze byt prekazkou...

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  Drž hubu! (2003)

  Role prostacku Gerardovi jdou, at uz to bylo v Asterixovi a Obelixovi nebo RRRrrrr!!! Ja se bavil od zacatku do konce, ma to pribeh a zaroven pasaze, ve kterych se deji naprosto nepredvidatelne veci. Forky jsou nezapomenutelne a daly by se tesat do kamene.

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  Grinch (2000)

  Vanocni klasika pro male i velke. Hlavne tedy male, aby si uvedomili prave kouzlo Vanoc. Bylo pro mne velke prekvapeni, jak dobre se hlavni role zhostil Jim Carrey. Jeho potresteny styl vystupovani se na roli Grinche hodi a pomohl take cesky dabing, ktery byl kouzelny.

1 2 3 4 5 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: