Life (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller
Motto: Dejte si pozor, po čem pátráte.

Obsah

:
Snímek Život vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských více »« méně

Režie

:
Daniel Espinosa

Scénář

:
Rhett Reese Paul Wernick

Herci

:
Rebecca Ferguson Jake Gyllenhaal Ryan Reynolds Hiroyuki Sanada Olga Dihovichnaya ...
Premiéra: 23. 3. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  3
  0
  16. 4. 2017
  Brenan88 (24828 bodů)

  Solidní scifi thriller s parádním hereckým obsazení. Hned,když jsem viděl ukázky v kině tak jsem si říkal,že tu máme další verzi vetřelce a vlastně jsem měl i pravdu, i když se spíš jedná o takový mix Gravitace/Alien. Příběh je velice jednoduchý a účelný bez špetky překvapení. Se samotným Calvinem si mohli tvůrci více pohrát a darovat mu přece jen děsivější vzhled. Life ve výsledku beru jako takový překrm před hlavním chodem,kterým bude Alien:Covenant.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2017
  Sheldon (9854 bodů)

  Danielu Espinosovi se povedlo velmi solidně ukočírovat herecký ansámbl, dokonce i Ryan Reynolds tak strašně nepřehrává, jak má poslední dobou zvykem a potěší i absence romantické linky, ke které to docela svádělo. Díky scénáři nemají všichni herci stejný prostor, takže pokud chcete jít na film se svou oblíbenou hvězdou, budete nejspíš zklamáni. Herci totiž slouží příběhu a to je oproti comicsově jednoduchým příběhům a hereckým superegům hodně vítaná změna.  Suma sumárum je Život solidní žánrová jednohubka, která si na nic nehraje a divák skutečně dostane za co si zaplatil, sci-fi horror z vesmíru s řadou výborných vizuálních nápadů a slušným castingem.

 • 60%
  1
  0
  26. 3. 2017
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Těšil jsem se na pořádný béčkovo-hororový výplach (s občasným pomrknutím, když to spíchli kluci od Deadpoola), výsledek je ale poměrně standardní žánrovka bez osobitějšího podpisu. Co dělá, to dělá víceméně dobře, jenže vždycky opisuje, takže úvodní nepřerušovaná jízda dech nevyrazí, protože jsme jí měli (a epičtější) už v Gravitaci a totéž platí pro naháněčky s Calvinem. Sunshine se mohl opřít o vypiplaný audiovizuál, Horizont události měl charismatické kulisy a odvahu jít v nechutnostech za "příjemnou mez", první Vetřelec se chytře držel ve stínu. Život nezakrývá, že všechny jmenované filmy zná, ale nepřinese nic vlastního (snad vyjma správně cynického konce, který jakoby vypadl z nějaké epizody Krajních mezí). Nemluvě o nevyužitém potenciálu, pokud jde o Calvina. Z poloprůhledné mořské hvězdice vážně moc respektu nesálá. Škoda, že se to celé bere tak vážně. Kdyby se tvůrci nebáli větších absurdit a hnusáren, mohla by vzniknout novodobá klasika. Takhle je to jen fajn žánrovka, která svou existenci obhájí hlavně tím, že podobných filmů vzniká zoufale málo.

 • 75%
  0
  0
  11. 4. 2017
  evismaior (3148 bodů)

  Parádně napínavé sci-fi, až jsem nemohla odlepit oči z plátna, a to i při těch nejnechutnějších scénkách. Přestože jde jen o další filmový střet člověka s pekelně vychytralou a vražednou mimozemskou entitou, líbilo se mi tady to realistické podání - vzorek z Marsu přiletí na ISS, tam se podaří zprovoznit jednu buňku a pak to začne. Není to nějaký Star trek nebo Vetřelec, co se odehává za stovky let, tohle by klidně za pět-deset let mohla být krutá realita. Přesto ten film jako celek není zas taková pecka, abych hodnotila výš, ale vzhledem k tomu (celkem předvídatelnému) zakončení napjatě čekám, jestli bude nějaké pokračování.

 • 85%
  0
  0
  26. 7. 2017
  leafroller (1711 bodů)

  Navzdory spoustě poněkud legračních mechanismů a myšlenek, kterými film přímo oplývá, to slušně frčelo a i když jsem se několikrát praštil do čela, na ovladač jsem nepomyslel ani jednou. Dobré obsazení, pár slušných nápadů a hlavně velmi sexy monstrum, to je koktejl, který si nejspíš dopřeji ještě minimálně jednou. A ty dveře do druhého dílu byly vskutku nepřehlédnutelné. Vetřelec vstoupil do nového tisíciletí!

 • 60%
  1
  0
  25. 3. 2017
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Nejlepší na tom celém počinu je Gyllenhaal, který ovšem hrál v mnoha zajímavějších filmech. Po infantilním začátku, kdy se všichni rozněžňují nad probouzejícím se životem, ačkoliv je jasné, co z toho vzejde, se dočkáme klasických akcí, kdy posádku ohrožuje nezničitelná agresívní potvora. Což je jako oddechovka přijatelné, ale kdyby se aspoň občas pokusili udělat si ze sebe srandu. Nejlepší nás čeká nakonec, ale zase to není nic objevného, co by muselo mít pokračování.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pajmen (940 bodů)

  Originalita: 1%. Zábava: 50% (pokud jste cynik, jinak 0%). Jedna z největších vykrádaček, ke kterým jsem se za poslední léta dostal. Fakt hustý. Tento film se velice silně hlásí, aby byl parodován (a to práci skutečně nedá). Sledujeme tu totiž nejstupidnější vědeckou výpravu všech dob (je mezi nimi i týpek, co zapomněl přepnout z módu Deadpool a hrubě se mu vymstí, když zjistí, že se jeho organismus nedokáže sám uzdravovat) čelící nejdokonalejšímu organismu historie filmu (na tohle je i Vetřelec s kyselinou místo krve krátký). Co je ale horší, vyvražďovačka trvá velice dlouho a to dost nudí. Konečná scéna je tak vysvobozením a zároveň k zamyšlení. Happy end totiž vidíme v 99% amerických filmů, dalších 0,999% končí neutrálně. A když už tento kus konečně nemá happy end, tak je ten film stejně blbej až to bolí. Škoda.

 • 55%
  0
  0
  7. 4. 2017
  dadoool (341 bodů)

  Bylo to ze začítku zajímavé, pak už jen děsívé :D. Některé scény mi ve filmu moc nedávaly smysl a to byla trochu škoda, protože to připomínalo takové ty klasické nesmyslné horory. Jinak pěkné záběry, zahrané velmi dobře, ale už bych se na to znova nekoukla, na mě až moc děsivé :D

 • 30%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Llucinka (289 bodů)

  Trailer napovídal, že v Životě bude objevování Marsu (snímek Marťan), výskyt elastického, velice odolného a zákeřného organismu (snímek Sliz), přežívání na orbitální vesmírné stanici (snímek Gravitace) a boj bez zbraní s tímto neznámým organismem (Alien). Jediné, co ještě trailer přímo neprozradil, je závěr.

 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2017
  dana-hrozkova (237 bodů)

  Zajímavý psychologický hororo-thriller, který má skvělé obsazení, výborné kulisy, ale bohužel ho trochu víc sráží scénář. Prvotní myšlenka i začátek jsou v pořádku,a le i když má film spád, napětí, tak na konci jsem byla zklamaná z těch několika nelogičností, co se ve filmu vyskytují. A to je škoda, protože film je celkem dobře koukatelný, navíc vesmírné prostředí je vždycky cool ;-).

  • digitální stránka super
  • vesmírná stanice
  • herci
  • scénář
 • 75%
  0
  0
  14. 8. 2017
  sephastto (169 bodů)

  Takový nový vetřelec. Zajímavé efekty, řešení a trochu nedomyšlený scénář, který to všem a všemu kazí. Kdy už ti scénáristi, přestanou vymýšlet hňupiny a trochu se nad tím zamyslí, aby to aspoň dávalo smysl. Film jinak neshazuji, líbil se mi..ale mohlo to být lepší a stačilo málo :)

 • 50%
  0
  0
  12. 8. 2017
  mxdan (6 bodů)

  Děj je celkem přímočarý, od začátku v podstatě zbývají jen dvě otázky: 1) zabije vetřelec všechny členy posádky, nebo přežije nějaká Rippleyová? 2) přežije vetřelec anebo "zahyne" (aby se v Životě 2 stejně ukázalo, že ho někde přeci jen kousek zůstal)?
  To mi ale nevadilo, hrozně jsem se těšil na skutečné SCI-fi a ne obvyklé akční fantasy, za které se dnes většinou vydává. Zpočátku to vypadá, že se dílo podaří, a hodně tomu pomáhá skvělé technické provedení filmu, dokonce s minimem faux pas vyplývajících z toho, že americké děti asi neučí fyziku (Gravitace je toho smutnou ukázkou). Bohužel poměrně brzy se začínají ukazovat zásadní díry ve scénáři - ačkoli nalezení mimozemského života je událostí, na kterou celé lidstvo čekalo doslova tisíciletí a pár kilometrů pod vesmírnou stanicí čeká online armáda vědců se všemi svými znalostmi, vypadá to, že nalezený život tu dostal jako domácího mazlíčka jeden nevýznamný člen posádky, shodou okolností černý vozíčkář (zmínku o jeho sexuální orientaci jsem nezachytil), a všichni jen čekají, co vymyslí. A jsou to samozřejmě pitomosti ("pohrávám si s myšlenkou stimulovat ho elektrickým proudem..."), což spolu s dalšími zajímavými detaily (organismus od laboratože odděluje jedna gumová rukavice, po šichtě všichni nechají život životem a jdou prostě spát atd.) umožní ději posun únikem dravého organismu... a dál to znáte. To, že se Calvin (mazlíčka přece musíte pojmenovat) z laboratoře dostane tryskami hasícího systému a z vesmírného prostoru do lodi tryskami raketových motorů, (což je něco jako vloupat se do auta ventilkem pneumatiky), už vás v druhé polovině filmu bohužel nepřekvapí, možná protože ji jako já znuděně strávíte střídavým surfováním po internetu za občasného výkřiku dalšího umírajícího člena posádky.
  Překvapil mě nepokrytě otevřený konec - uvidíme, jak se ve dvojce lidstvo s chapadláčem popasuje.

67 64 ?
 • ferry-farka 80%
 • virgoii 50%
 • enrico-bonsch 75%
 • Llucinka 30%
 • Pajmen 25%
 • sephastto 75%
 • petr-lehky 60%
 • mxdan 50%
 • kudo 65%
 • wodmint 70%
všechna hodnocení (48)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: