Moonraker (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Raketoplán Moonraker unesou při letecké přepravě přímo ze vzduchu. James Bond (Roger Moore) se při pátrání dostává do Draxova průmyslového závodu. Tady více »« méně

Režie

:
Lewis Gilbert Lewis Gilbert

Scénář

:
Christopher Wood Ian Fleming (I)

Herci

:
Roger Moore Lois Chiles Michael Lonsdale Richard Kiel Corinne Clery ...
Jste na stránce filmu Moonraker. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Moonraker myslíte! K 21. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27071 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2020
  martin-mickey-stusak (21447 bodů)

  11. bondovka vzdává špionáži hold. Minimum rvaček a přestřelek budiž důkazem. Opět se tu objevuje ´ocelozubák´, zvaný Čelisti. Takřka nezničitelný padouch, který dokáže překousnout i lano od lanovky Příběh žánrově oplývá bezchybností a filmovou záživností. Bond tradičně procestuje kdejakou oblast a nejen to. Dokonce se podívá i do vesmíru. Tady však už tvůrci krapet přestřelili. Udělat bondovku, která se nezadá s Hvězdnými válkami je skutečně na pováženou. Už chybí, aby se navíc ukázal nějaký ten mimozemšťan. I když ve scéně u kódového zámku náhle zazní tóny ze snímku 'Blízká setkání třetího druhu´ (1977), o smyslu sebeparodie, za použití popularity sci-fi snímků své doby, nemůže být pochyb. Opět se tímto potvrdilo, že filmařská představivost skutečně nezná mezí. Jinak je snímek co do kvality s pozvolnou dramatickou atmosférou přívětivý, který s patřičnou odvázaností daných představ a určitou jednoduchostí nijak nezaškodí.

 • 70%
  0
  0
  26. 9. 2020
  Pete69 (12069 bodů)

  Moonraker patří ještě do bondovek staré školy, spousta scén točená před plátnem, technicky i technologicky naivní a dnes úsměvný, přesto to není vůbec zlé. Scénář je sice trošku kostrbatý a k hlavní myšlence se krkolomně proplétá téměř hodinu a půl, ale jako celek to ujde. Akce spíše méně v rámci bondovek, hlavní záporák není až takový záporák a s hodně velkou porcí nadsázky je to takový Elon Musk :D

 • 70%
  2
  0
  25. 12. 2017
  SNCIS (6515 bodů)

  "Něco zlomeného?" - "Jen srdce mého krejčího." V pořadí 11 bondovka a čvrtá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. "Kde je Drax?" - "Musel letět." Záporák znovu nemastný a neslaný, ale naštěstí je tu ocelový zoubek, který se zamiluje do copaté blondýnky. "Myslím, že je na čase, abychom se spojili... Co říkáte? - "Mohlo by to být příjemné." Bondgirl Goodheadová - Lois Chiles celkem pěkná a hrála obstojně. Scéna saniťák v bilbordu nebo lanovka super, scéna vesmírná přestřelka děs. Ne, že by bylo špatně natočené, ale podle mého názoru to k 007 nepatří. "Vezmi mě ještě jednou kolem světa." - "Proč ne?" - 70%.

 • 75%
  0
  0
  18. 10. 2017
  kawa (3382 bodů)

  Díl bondovské série s Rogerem Moorem a monstrem zvaným Zuby, který se dokonce na cestě k zabití 007 zamiluje a na orbitu přistoupí na dobrovolnou smrt v náručí své brýlaté a copaté milenky.
  Místy dobré efekty, místy hodně slabé. Opět super hudba. Jinak příběh se odehrává po celém světě + ve vesmíru, a místy ztrácí nit.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Zatím jeden z nejoblíbenějších a nejakčnějších filmů 70.let.Výborný záporák,nesmrtelný Roger Moore,ale poněkud zaostalá režie:Gilberta.

68 60 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 70%
 • Vojtas87 70%
 • InJo 65%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Arne1 100%
 • dav.bal 80%
 • SNCIS 70%
 • kawa 75%
 • jarv 80%
 • Sáček 70%
všechna hodnocení (48)

V žebříčcích uživatelů