Armageddon (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
144 minut

Žánry

:
Akční, Romantický, Sci-fi, Thriller, Katastrofický, Blockbuster
Motto: Je to blíž, než si myslíte.

Obsah

:
Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko více »« méně

Režie

:
Michael Bay

Scénář

:
Shane Salerno Tony Gilroy J.J. Abrams Jonathan Hensleigh Jeffrey Abrams

Herci

:
Bruce Willis Billy Bob Thornton Ben Affleck Liv Tyler Will Patton ...
Premiéra: 13. 8. 1998
DVD: 11. 3. 2002
Jste na stránce filmu Armageddon. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Armageddon myslíte! K 11. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28096 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Armageddon


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Uf jak ten čas neúprosně letí. Příští rok už to bude 20let! od natočení toho kousku. Katastrofické filmy moc nevyhledávám,ale u Armagedonu vždy rád udělám vyjímku. Ten film je prostě skvělý a napomohlo tomu i to hvězdné obsazení,které se pro film podařilo sehnat. Příběh sice není dvakrát složitý,ale svůj úkol splní a závěr vyloudí slzu v oku každého diváka.

 • 80%
  0
  0
  1. 6. 2018
  martin-mickey-stusak (25904 bodů)

  Spousta vědeckých vymýšleností a naivity, až se v NASA chytají za hlavu, ale je to blockbuster se vším všudy, tak proč ne. Michael Bay celý příběh pojal po vizuální stránce tak, jak to umí jen on. Stal se z toho absolutní trhák, který pokořil i konkurenční snímek uvedený ve stejném roce ´Drtivý dopad´. Do děje se pochopitelně nezapomněl naroubovat americký patriotismus a světovou nadřazenost. Takže jako obvykle vzniká otázka, co by lidstvo v takovéto situaci dělalo, nebýt Američanů. Je to akční, je to adrenalinové, je to místy citové, je to zkrátka katastrofické sci-fi se vším všudy, u kterého se dá zapomenout na strasti všedních dnů. A pak hurá zpátky do reality.  

 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  Armageddon stál nejméně 140 milionů dolarů a byl od počátku koncipován jako jednoznačný hit. Nejprve producenti angažovali Bruce Willise, který se díky tomuto filmu stal nejúspěšnějším hercem roku, což se mu dokonce příští rok podaří zopakovat s Šestým smyslem. A pak už přišli na řadu nadějné vycházející hvězdy v podobě Liv Tyler, Bena Afflecka, Michaela Clarka Duncana nebo Owena Wilsona, které do tohoto filmu znalo jen pár vyvolených. Diváci se navíc dočkali i osvědčeného nezávislého herce Steva Buscemiho, jež si díky tomuto filmu vydělal na dům.

  A. J. Frost (Ben Affleck) si užívá v kajutě s Grace (Liv Tyler). Harry (Bruce Willis) odstřeluje na ropné plošině golfovými míčky loď plnou ekologických aktivistů a pořádně jim nadává. Najednou však potřebuje mluvit s A.J. a svojí půvabnou dcerou, jenže jí nalezne nahou v kajutě svého naftaře, takže jako správný tatík ho prožene brokovnicí po palubě. Jenže po zběsilé honičce přijíždí zástupci NASA a začíná problém. K zemi se blíží asteroid velikosti Texasu a bude potřeba vymyslet plán na záchranu světa. Inženýři vymyslí, že jediná možnost je asteroid navrtat a umístit do něj trhavinu, která ho v bezpečné vzdálenosti od země rozmetá na kusy. Bitva o přežití lidstva může začít.

  Film byl předveden ve zkrácené verzi na festivalu v Cannes, kde byli uměnomilovní diváci upřímně v šoku a když se dostavila přes dvě hodiny dlouhá verze byli v šoku ještě více. Film však vydělal přes půl miliardy dolarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Tentokrát však kritika snímek bez milosti sestřelila.

 • 65%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14886 bodů)

  Nejameričtější film. To je na jednu stranu dobře, protože divák se takřka nonstop baví a neuvěřitelný příliv "last minute" záchran, enormně výbušných hrdinských okamžiků a zběsilého střihu mu napoprvé nedává absolutně žádný prostor k pořádnému zamyšlení. Ale výstavba toho PŘÍBĚHU je ve skutečnosti hrozně směšná a otravná. Nejen tím všudypřítomným patetismem, ale hlavně naprosto dementním přístupem k samotnému hrdinství. V tom filmu se od začátku všechno sere - na Zemi dopadají menší asteroidy a blíží se k ní osudový meteor; na výcvik vrtařů je hrozně málo času; těsně před odletem se několik zachránců nechá zatknout; při doplňování paliva na ruské stanici vše exploduje atd., atd. Scénář tím chce soustavně posilovat dramatičnost a napětí, ale od začátku tím spíše posiluje komediální stránku a destruktivně rozebírá osudovost, kterou se film snaží proklamovat prostřihy na bezmocné modlící se obyvatele nebo i tím slavným melodramatickým závěrem. Těch deadlinů už je ve finále tolik, že diváka vlastně přestanou zajímat, a ten si tak může jen užívat smršť šílených hlášek a to celkové velikášské pojetí, které onu komediální stránku také občas záměrně, ale většinou nechtěně vyzdvihuje. A samozřejmě musím zmínit asi největší devízu, kterou představují výborní herci - neboť komu jinému bychom sežrali ikonického, bezchybného taťulu a tvrďáka více než charismatickému Willisovi, kdo jiný by nás hláškováním a poskakováním na jaderné hlavici pobavil účinněji než Steve Buscemi, kdo jiný by dokázal udělat plnohodnotný charakter z rutinní role ředitele NASA než Billy Bob Thornton a který člověk by zvládl tak vyniknout ve vedlejší, tuplem odlehčovací ruské úloze, než tradičně lahůdkový Peter Stormare? Armageddon je hrozná blbost, ale, jakkoli to nezní přesvědčivě, blbost poctivá a filmařsky záživná. Záchrana světa je přece bžunda.

 • 40%
  0
  0
  31. 7. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Takový TV film. Stejně nudný a přitom lehce koukatelný.

 • 95%
  0
  0
  1. 1. 2015
  limeta (4963 bodů)

  Jeden z mých nej filmů. Katastrofické filmy a kosmické téma vůbec nemiluju, ale tenhle film mě prostě bere. Vtipný, dobře obsazený, děj pěkně odsejpá, dobré efekty, fajn hlášky a nakonec srdcervoucí scéna s loučícím se Brucem, která mě v kině poprvé rozbrečela a pak ještě několikrát. I když mám pořád trochu pocit, že bych se k topování tohohle filmu neměla hlásit - musím říct: MILUJU HO!

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4481 bodů)

  Impozantní film, na který mohou koukat nejenom ženy, ale i kupodivu muži. Krásná romantika a úžasní Bruce Willis a Ben Afleck, která vtáhne každou ženu, a zároveň katastrofický typ filmu, který vtáhne většinu mužů. Skvělé propracování, režie i scénář.

 • 70%
  0
  0
  7. 12. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Na matičku Zemi zase jednou letí asteroid, do něhož je nutné vyvrtat díru a odpálit ho podzemním jaderným výbuchem. Toť v kostce celý děj a je neuvěřitelné, kolik dojemných scén táta (Bruce Willis)-dcera (Liv Tyler)-zeť (Ben Affleck), siláckých gest včetně sebeobětování, vlasteneckých proslovů, sporů zelených mozků a třeskutě vtipných hrdinů a výjevů "máš na to už jen 2 vteřiny a pak to vybuchne" se na tuhle dějovou kostru dokázalo nabalit. Jen doufám, že pro Liv Tyler nehráli písně jejího tatíka už ve chvíli, kdy natáčela ty milostné scény, jež jsou pak hudbou Aerosmith podbarvené. To by asi byla trochu schíza:-) Efekty to ale má pěkné. Přistání na asteroidu a obzvlášť východ Země nad jeho rozeklaným povrchem, to beru.

 • 75%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3292 bodů)

  Americký slaďáček,ale koukatelný.

 • 0
  0
  15. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Dobrý akční-scifi snímek,kde několik vyvolených zachranuje svět.

 • 90%
  0
  0
  20. 8. 2016
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Snad nejpovedenější snímek pana Michaela Baye. Film je narvanej hvězdným obsazením a výsledkem byla pekelná jízda. Snad již pan Bay zanechá Transformerů a začne točit zase podobný koukatelný velkofilmy. Jeden z katastrofických filmů, na které se rád podívám znova.

 • 40%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Den nezávislosti jsem v pohodně snesl, ale tohle byl tuším první film, který mě skutečně nasral tím, jak byl stupidně "americký". Řekl bych, že by mohl být brán jako exemplární případ americké kraviny. Od jednoho německého rejži...

 • 30%
  0
  0
  9. 6. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1767 bodů)

  Dej šlape pěkně, bohužel mě to vůbec nezaujalo, dej šlape, ale vlastně o ničem zápletka průhledná jak cedník.Hvezdne obsazené ano, ale strašně nudné, možná až na blázna, který to trochu oživuje, a postava Rusa taky jajn. Bay se tady nezapře,a Bay je pro někoho fajn režisér, pro mě je to přesný opak. Vyzdvyhovani Američanů je tak vlezle a nechutné až mě z toho bylo nevolno.. Jak říkám Bay se nezapře

 • 85%
  0
  0
  7. 12. 2012
  psico (1669 bodů)

  Filmy s katastrofickým scénářem zrovna v oblivě nemám. Ale co se povedlo Michaelu Bayovi vyloženě katastrofický film není :) Parta vrtařů dostane v celku každodenní úkol. vyvrtat díru na asteroidu který se řítí na Zemi a pak ho ještě odpálit. Normálka no ne ? :)

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1572 bodů)

  Fenomén.

 • 60%
  0
  0
  31. 7. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Průměrná katastrofická show s pár vtipnými hláškami.

 • 100%
  0
  0
  5. 8. 2020
  lukasopicasso (889 bodů)

  Z mého pohledu nemá Armageddon mezi katastrofickými bijáky obdoby. Pro mě se již jedná o kultovní mix heroismu, humoru, romance a Bay/Bruckheimer akce, která těžko hledala v devadesátkovém Hollywoodu soupeře. Nic víc v tomto případě ke štěstí nepotřebuji... Kašlu na ten šílený patriotismus, prostoduchost, nelogiku, přihlouplé dialogy a přehnaný patos, já si užívám každou projekci! :-) Film, který mě spolu se Skálou a Zelenou mílí doprovázel celé dětství. Nebýt těchto filmů, nejsem na Kinoboxu. PS: Vřelé díky za původní dabing, který je fantastický. O dabingu televizní stanice Nova je škoda se vyjadřovat... 10/10

 • 90%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  AMERICKÉ KOMPONENTY, RUSKÉ KOMPONENTY- AJ TAK VŠETKO JE S TAIWANU. Svätá pravda. Mna ani tak nebavili hlavné postavy, napr.B.Willis, ktorí sa mi v niektorých fázach zdal prispatí, tak ako vedľajšie. Hlavne P.Stormare ako Ruský kozmonaut ma bavil najviac a dobrý bol aj S.Buscemi. Ale je tam par hluchých miest. Hlavne keď ich išla FBI hľadať tu partiu okolo Harryho a keby im zavolal tak by bolo ušetrených 15min. A tých miest je tam viac.Aj ten koniec keď Harry hovorí zo svojou dcérou, dobrý doják ale v tomto filme mi to nesedelo. Dobre herecké obsadenie, po vizuálnej stránke veľkolepé a režisér M.Bay, ktorý vie čo robí.

 • 25%
  0
  0
  23. 3. 2019
  sugi (742 bodů)

  ... klasický americký film o tom , jak amerika zachraňuje svět ...

 • 100%
  0
  0
  29. 8. 2013
  Fanin (590 bodů)

  Tenhle film je neuvěřitelně megalomanský. Tak jako všechny ostatní filmy Michaela Baye. Vedle hodně slušného hereckého obsazení a na svou dobu extrémně povedených efektů, zde je neuvěřitelně silné patriotství. A dokonalé hudby od Trevora Rabina.

 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2014
  CrypzzXD (574 bodů)

  Myslím si, že toto je velice podceňovaný snímek. Michael Bay se stále drží svého režijního stylu, má pod kontrolou velice slušné tempo a z konce vyždímal vše co mohl. Nic víc ke štěstí nepotřebuju. Kašlu na ten šílený patriotismus a nelogiku, já si užívám každou projekci! :-) Film, který mě spolu se Skálou a Zelenou mílí doprovázel celé dětství. Nebýt těchto filmů, nejsem na ČSFD. PS: Původní dabing je fantastický a dabing televizní stanice Nova je neposlouchatelná břečka.. 10/10

 • 70%
  0
  0
  29. 5. 2016
  hofmi (532 bodů)

  Proč neobsadili Bruce Willise do Titaniku? Protože by jednoduše všechny zachránil :)
  A takto probíhá i děj tohoto filmu, ale jinak pěkně zpracovaný příběh možné apokalypsy, bohužel opět s americkým lidovým hrdinou, který spasí celý svět. Už trochu omleté klišé, které ubírá jinak velice dobrému filmu na lesku. Herci dobří, vtipní, líbilo se.

 • 60%
  0
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Slzopudný holywoodský drama...skoro se chce říct, že to nemůže dopadnout dobře. Pravda je spíš taková, že to nemůže dopadnout špatně. Teda když se do toho nalije tolik peněz a obsadí se to takovejma hercema. Z oč v oč bych to nikdy nepřiznal, ale mně se to líbilo. Prostě zábavnej blockbuster.

 • 100%
  0
  0
  13. 3. 2015
  Stoupa34 (265 bodů)

  Žádný oko nezůstane suchý - ani to moje :-) Mám rád tenhle film. Je velice dobře natočený, děj zaujme... v mém soukromém žebříčku film v první desítce.

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2015
  MiPro21 (221 bodů)

  Snad jediný film u které jsem byl dojatý k slzám... Prostě klasika mezi katastrofickými filmy. :)

  • herecké výkony
  • 30%
   0
   0
   13. 8. 2015
   Krcma (113 bodů)

   Nesnáším několik věcí. Za prvé: přehnaný patriotismus. Za druhé: Nadlidské Američany, kteří letí vyvrtat díru do asteroidu. Za třetí: vrtaře v pohodě zvládající obsluhu kosmické lodi. Za čtvrté: Michaela Baye. Sakra proč já na ten film vůbec lez!

  • 40%
   0
   0
   3. 3. 2015
   pisatel (113 bodů)

   Michael Bay se mně prostě líbí.Ano,jistě už slyším slovíčka typu patos, ale co už,kurňa. Je to film a srovnejte tento film s podobně zaměřenýmy filmy. Mně v tomto srovnání vrtáci s "patosem" vyšli nejlépe. A když už nic jiného tak jsem se dověděl, co chtít po vládě, kdyby se na mě obrátila s nějakou prosbou.

  • 60%
   0
   0
   6. 1. 2016
   bubu (112 bodů)

   příliš dlouhé a únavné, plno klišé

  • 85%
   0
   0
   14. 11. 2017
   medulka7 (78 bodů)

   Apokaliptické filmy nemám moc ráda, ale tento mě nadchnul. Senzační příběh o konci světa, doplněný černým humerem a romantickou vsuvkou. O hrdinství, cti, lásce a pravých hodnotách. O tažení za jeden provaz, když lidstvu nezbyde nic jiného. Film je vlastně životním příběhem jednoho skvělého muže, který se obětoval pro dobro všech, pro dobro své dcery.

  • 100%
   0
   0
   26. 6. 2016
   Maza2222 (56 bodů)

   Asteroid velikosti Texasu?! WTF? Ne, chápu to. Když je to sci-fi film, tak je všechno možné. Bylo to dech beroucí sci-fi s akčními momenty. I když mě katastrofické filmy a seriály(snad nějaké jsou) neberou, tento mě ale vzal

  Hodnocení a recenze Armageddon

  74 60 ?
  jak hlasovat?
  • Vítek1 80%
  • Evianka 100%
  • Reacherjack2016 80%
  • Psychotronix 20%
  • Mrykodaj 70%
  • Crreed 65%
  • homedo 90%
  • Tedy 85%
  • Honza 13 100%
  • InJo 80%
  všechna hodnocení (255)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 143 v žebříčku uživatele homedo
  2. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
  3. místo z 12 v žebříčku uživatele lukasopicasso
  4. místo z 9 v žebříčku uživatele CrypzzXD
  4. místo z 5 v žebříčku uživatele Peter12
  5. místo z 413 v žebříčku uživatele homedo
  5. místo z 413 v žebříčku uživatele homedo
  5. místo z 413 v žebříčku uživatele homedo
  7. místo z 10 v žebříčku uživatele Filmokolik
  4. místo z 7 v žebříčku uživatele Thorin_Paveza