The Adjustment Bureau (USA, originální název)
USA USA
106 minut

Žánry

:
Romantický, Sci-fi, Thriller
Motto: Ukradli mu budoucnost, teď si ji bere zpátky

Obsah

:
Romance mezi politikem a balerínou je ovlivněna tajemnými silami, které milence chtějí rozdělit.

Režie

:
George Nolfi

Scénář

:
George Nolfi

Herci

:
Matt Damon Emily Blunt Michael Kelly Terence Stamp Brian Haley ...
Přehrát online O2
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 3. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 8. 8. 2011
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Sheldon (12495 bodů)

  Příjemný film, který mi styl P. K. Dicka sice moc nepřipomínal, ale na druhou stranu, předlohu jsem nečetl. Herecké výkony jsou fajn, scénář má dobré dialogy a mezi postavami je ta pomyslná chemie, Blunt a Damon jsou ovšem hodně sladěný pár!

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2018
  lamps (12392 bodů)

  V rámci žánru nic moc, ale ten snímek je tak originální, až je nadprůměrně dobrý. Skvělé sladění romantické zápletky se sci-fi námětem, výborný casting a rytmický Newmanův soundtrack. Hlavní hrdina mě svým chováním sthnul, šel proti svému osudu za vytouženou láskou, a já mu to strašně moc přál. Závěrečný happyend sice působí trochu křečovitě, ale jak jsem řekl, já jsem se na něj tentokrát hodně těšil..

 • 80%
  0
  0
  10. 11. 2015
  limeta (3830 bodů)

  Námět fajn, čekala jsem, že bude víc akční a méně romantiky. Ale celkově příjemný oddechový film, který udrží pozornost od začátku do konce

 • 85%
  0
  0
  23. 12. 2012
  bidlobox (3791 bodů)

  Další snímek převádějící na filmové plátno písmenka od Philipa K. Dicka, se docela (dost) povedl, až na ten závěr, ale to jsou prostě Američani, s tím nic nenaděláme. Film odsejpá v akčním tempu, žádné zbytečné otálení, dveře "osudu" jsou lítačky... Matt Damon a Emily Blunt jsou ta správná dvojka, ač se o tom celou stopáž pochybuje, jiskří to mezi nimi jak mezi tramvají a její trafosběrnicí.

 • 70%
  0
  0
  20. 12. 2016
  evismaior (3713 bodů)

  Mattu Damonovi a Emily Bluntové to spolu zatraceně sluší a na zápletce je sympatické, s jakou cílevědomístí se snaží být spolu, stále se nacházejí a stále se k sobě vrací, přestože správci osudu mají jiné plány. Oni to s lidmi přece myslí dobře. Jenže lidi to sami se sebou zpravidla moc dobře nemyslí - a to je ten problém.

 • 75%
  0
  0
  26. 3. 2011
  Petrson (3606 bodů)

  Počátek, ani Matrix to není, ale je to podobný styl a navíc má film nádech Kavky (Zámek), alespoň mně to tak přišlo...a důležité je, že jsem byl na filmu duchem přítomen ( žádné hodinky, žádné přemýšlení, či spánek), což je pro mne vždy pozitivní.

 • 80%
  0
  0
  9. 10. 2015
  leafroller (2312 bodů)

  Matt kandiduje na senátora. Bohužel to, co by normální člověk považoval téměř za výhodu, dokáže novinář obrátit v jed (stejně jako cokoli jiného). Matt nevyhraje. A pak náhodou potká dívku svých snů. Jenže co když někdo nechce, aby byli spolu? Co když někdo velmi mocný udělá cokoliv, aby spolu nebyli? Překoná Matt protivenství? Jasně, že jo - je to přeci milostný příběh. Rytířský příběh zahalený do křesťanské mystiky. A tak Matt bojuje proti dvacetihlavému drakovi, by si vydobyl princeznu. Tenhle drak ale nechrlí oheň, je to kouzelník. Zná budoucnost a dokáže ji pozměňovat. Jen drobné detaily. Náhody. Věci, které považujeme za běžné, nám obracejí životy naruby. Je to zkouška vytrvalosti a vůle. Ale odměna je sladká.
  Líbilo se mi to. Všechno klapalo, žádné prodlevy a ani s tou mystikou to není přehnané. Vše se pěkně zamotává a já hltám každou další náhodu. Až na to měnění názorů, které celý "systém" dost shazuje, bylo vše bez připomínek. Jenže pak přišel trik s klobouky. Ten sice dává filmu pěknou novou pointu, ale je tak dětský, že i novinář by vymyslel lepší způsob, jak zajistit závěrečnou akční scénu. Ale co, navzdory této krkolomnosti je drak poražen a princezna zachráněna. Stejně si myslím, že takové věci vadí jen mně a konzumní většina nehne ani brvou:-)
  Závěrem dlužno říci, že se po dlouhé době opět zjevilo vysvětlení, proč "bůh dopustil temný středověk". Tentokrát rozhodně propracovanější a - jak jen to jde - uvěřitelnější. Na rozdíl od Božského Bruce, kde si bere dovolenou, zde bůh projevuje marnou snahu naučit člověka samostatnosti. Ale znáte lidi...znáte se...

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Perfektní propojení sci-fi a romance. Příběh velmi chytře vystavěn, herci skvěle vybrání, reži fajn... Byl jsem dojat.

 • 70%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1200 bodů)

  Klasická romantická výstavba (potkali se, rozuměli si, zamilovali se) je tou nejlepší fungující rovinou filmu, když sci-fi motiv slouží jako faktor vnější překážky, která se postaví do cesty hrdinům. V obecnější rovině (vyústění sci-fi zápletky), kdy se závěrem přichází utěšující vize světa, se zajímavý znepokojující motiv znásilní ve prospěch frází o tom, že... (viz konec filmu).

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Jiza (515 bodů)

  Film se zajímavou zápletkou a akčním provedením. Jedinou chybu vidím v Mattovi Damonovi ale to je asi mojí osovní averzí vůči tomuto herci. Emily Blunt překvapila svou éteričností.

 • 75%
  0
  0
  9. 4. 2015
  Pája DJ (506 bodů)

  Povedené sci-fi s romantickým nádechem aneb každý má svého správce a náhoda nemusí být náhoda. Jak moc jsou naše kroky řízeny, ovlivněny a jak moc je naše mysl ve svém rozhodování svobodná? Typické otázky Philipa K. Dicka, který stejně jako v případě dalších zajímavých sci-fi snímků stojí za knižní předlohou. Vzpomeňte si na například na dokonalý Minority Report, kde najdete v pozadí opět knižní předlohu P. K. Dicka. Postava Toma Cruise je však poněkud starší a rozměrově větší :o) V každém případě je film svým námětem i zápletkou zajímavý. U P. K. Dicka je vždy velmi těžké převést knižní podobu na filmové plátno. Matt Damon a Emily Blunt se o to pod režijním vedením úspěšně snaží. Tak kterými dveřmi se rozhodnete vstoupit Vy?

 • 95%
  0
  0
  9. 6. 2016
  mausis (369 bodů)

  Když už si myslím, že je vše vymyšleno, překvapí mě svět sci-fi opět něčím novým a originálním. Scénář je báječný, a provedení jakbysmet. Akční podívaná propojená s romantikou je prostě zážitek. Skvělá myšlenka pozitivně laděná, že ať je vše sebehorší, nikdy to není dopředu dané, ikdyž to tak vypadá.Je jen na člověku , co s tím udělá. Matt Damon je výborný, Emily Blunt to sluší a celkově se vše povedlo.Všechno do sebe zapadá a ani chvilinku se nebudete nudit.

 • 65%
  0
  0
  28. 2. 2015
  wenne (336 bodů)

  Nápad je dobrý, rozhodně má potenciál, ale přijde mi nevyužitý. S delším odstupem od shlédnutí mám v paměti to, že tam pořád někdo někam běhal, před někým utíkal. Pak se napsalo o několik měsíců později, dojemně se setkali, zhodnotili jak je smutné že je honí chlápek s měnící se knížkou, a běželi dál. Film má určitě své kouzlo, zpracování je pěkné i herecké výkony, ale v celkovém dojmu byl docela zklamáním.

75 70 ?
jak hlasovat?
 • janeliberte 80%
 • Sany51 90%
 • Arthur Logoff 75%
 • Blackhand47XD 75%
 • BPDbára 70%
 • Mondyes 100%
 • adam-hozza 95%
 • Solaris 60%
 • Frankiena 75%
 • Ellees 100%
všechna hodnocení (174)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 57 v žebříčku uživatele budullin
6. místo z 43 v žebříčku uživatele Dark_Knight30
23. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
35. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
36. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
86. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
100. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
7. místo z 30 v žebříčku uživatele hlavastatu
38. místo z 48 v žebříčku uživatele FiL44
Sdílet tuto stránku:

Partneři: