Venom (Česká republika)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi
Motto: Svět má dost superhrdinů

Obsah

:
Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel, mimozemský symbiont více »« méně

Režie

:
Ruben Fleischer

Scénář

:
Scott Rosenberg Jeff Pinkner Kelly Marcel Will Beall Todd McFarlane David Michelinie

Herci

:
Tom Hardy Michelle Williams Woody Harrelson Jenny Slate Riz Ahmed ...
Premiéra: 4. 10. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2018
  Brenan88 (38050 bodů)

  Po trailererch jsem se na film ohromně těšil,ale s prvními recenzemi mé natěšení pomalu opadlo. Nakonec jsem se i přesto odhodlal a na Venoma vyrazil,zvědavost mi prostě nedala. Ve spoustě věcí měli recenzenti pravdu - Venom působí v mnoha chvílích jako komedie,i když to tak tvůrci zřejmě nemysleli. Nemohl jsem si také zvyknout na ty slovní přestřelky mezi Brockem a Venomem,vůbec mi to nesedělo. Finále byl klasický digitální marast. Nesmím také zapomenout,že snímku docela ublížilo to předělání na PG13. Krev by zde byla hoooodně potřeba. Na druhou stranu bych pochválil Hardyho,který byl klasicky výborný. Celkem povedený příběh a akční scény. Možná se to podle té kritiky nezdá,ale s filmem jsem byl nakonec celkem spokojený a hlavně přijatelné délce mi i rychle utekl. Dávám tedy 70%.

 • 80%
  1
  0
  13. 10. 2018
  Sheldon (12304 bodů)

  Podstatné je pro mě to, že Venom, potažmo Eddie Brock není žádný drsný hrdina, jak tvrdí distributor v CZ. Naopak, je to hrdina mládeži přístupný a diváci nad šestnáct let budou dost trpět. Největší výhodou filmu je hodně solidní štáb v čele s režisérem, kameramanem a hudebním skladatelem a hodně to drží pohromadě casting. Venom je zkrátka nenáročný popcorňák se stupidním digitálním finále, které je ve všem od Marvelu, ale jinak docela šlape a ty mrzká hodnocení od kritiků nechápu. Ujde.

 • 70%
  2
  0
  9. 10. 2018
  lamps (12095 bodů)

  Zaprvé - určitě uznávám nasranost těch diváků, kteří jsou komiksovými fanoušky a mají náchylnost breptat, kdykoli se jejich oblíbený hrdina ve filmu šťourá v nose druhou rukou, než by měl. Ten PG13 rating je samozřejmě velkou ranou do kulí (V téhle společnosti raději do rozkroku) všem, kdo mají k Venomovi dlouhodobější vztah, a určitě dokážu pochopit, že buddy komedie k hororu s vesmírným parazitem leckomu prostě nesedí, ale což. Já jsem naštěstí stačil včas přistoupit na fakt, že na osudovost, hutnou atmosféru nebo stylové zabíjení se tady nehraje, otupil jsem mozkové závity - a skvěle jsem se bavil. Rozhodně nesouhlasím s názory, že se to zpočátku táhne jak týden ve škole. Naopak, tempo k je velmi příjemné, humor uši netrhá, Hardy okamžitě kraluje a pro změnu mi fakt přišlo vhod, že taky jednou koukám na čistě nenáročnou komiksárnu, která nezahlcuje digitálním prostředím a nepřeskakuje mezi desítkami postav. Jasně, za velké zjednodušování ve vztazích mezi aktéry nebo návaznosti zvratů bych to asi mohl odstřelit (je vidět, že se hodně vystřihávalo), ale o to víc mě zaujalo, že i v téhle odlehčenější a přímočařejší rovině film v pohodě funguje, jasně rozvrhává motivy postav a prostě nenudí. Hlavně interakce Venoma s Eddiem je prostě bžunda, kterou tvůrci dobře a ve správných chvílích prodaly - a velkou zásluhu má výborný Hardy, kterého mám po tomhle zase o něco radši, a upřímně si vybavuju jen jednoho dalšího herce, kterej by mě svým živelným projevem v každým filmu tak bavil. Nějakej Jack Nicholson se jmenuje (i když nechci srovnávat, to ani náhodou). 

 • 70%
  1
  0
  7. 10. 2018
  Chimpanzee21 (3579 bodů)

  Musím uznat, že jsem velice mile překvapen. Příběh filmu a odloučení od spidermana se opravdu povedlo. Tom Hardy předvádí opravdu skvělý herecký výkon a krásně propracované efekty tomu dodávají úžasný vizuální zážitek. Abych jen nechválil, tak lidem ze sony očividně nic neříká fyzika, a když už neplatí na venoma a jeho okolí, tak by mohla platit alespoň na věci, které s ním nemají nic společného. Taky ve filmu bylo pár funkčnostních chyb, ale ty se dají odpustit.

 • 55%
  0
  0
  30. 11. 2018
  Blackhand47XD (1089 bodů)

  Tak jsem se konečně odhodlal a na Véňu se podíval. No, není to tak příšerné jak jsem čekal, ale pořád je to velká slabota. Film pořádně neví, jaký žánr by chtěl vlastně představovat, takže tu chvíli máme drama, chvíli jakože horor a na řadu přijde i béčková akční honička. Vztah mezi Venomem a Eddiem je prokreslený pěkně, ale ty hlášky jsou opravdu předpubertální. Obě postavy jsou navíc vykresleny jako šílení looseři, kteří se hledali, což možná jako zápletka pro film může fungovat, ale představoval jsem si to jinak. Záporák klasicky o ničem, finální souboj se vás snaží uspat a potitulková scéna sice uvádí na scénu všemi oblíbenou postavu, která tu však vypadá jako Levák Bob. Třeba pokračování dopadne lépe, ale z tohohle univerza jinak nejsem nijak nadšený. 55%

 • 75%
  3
  0
  5. 10. 2018
  PRINC180 (725 bodů)

  Jen stará rašple Spáčilová napsala a dala hodnocení recenze na Venoma 40% a tím mě nakrkla proč ji nedají do blázince vždyť na těchto filmech nevyrostla myslím na ochranné známce " Marvel " ale vyrostla na socialistické ideologii.Mě se film líbil a Tom Hardy podal velice dobrý výkon ,film má skvěkou atmosféru a vizuální a zvukové efekty pro fanoušky MARVELU je to dobrý film ano má to své mouchy ale to vše nahradí režie a výkony herců. Venom je dobré dílko.Za mě 75%.

 • 85%
  0
  0
  28. 10. 2018
  Frankiena (674 bodů)

  Vůbec jsem neměla v plánu na Venoma jít, absolutně mě to nelákalo. Po pozitivních ohlasech kamarádů jsem si ale řekla, že jako správný Marvel fanoušek, bych na něj měla jít. A vůbec nelituju. Jak jsem neměla žádné očekávání, tak mě film neuvěřitelně překvapil. Bavila jsem se celou dobu a téměř dvě hodiny utekly strašně rychle. Hardy je skvělej herec a jeho 'vztah' a souhra s Venomem byly úžasný. Co mi vadilo, byl trochu zdlouhavý začátek, který mohli možná zkrátit a dopřát nám víc Eddie/Venom slovních přestřelek. Také finální digitální bitka nebyla žádná pastva pro oči, protože sledovat jak se míchají dva nasraný asfalty není zrovna dvakrát napínavý. Jak říká plno lidí, filmu možná také trochu uškodilo že snížili rating, absence krve při násilných scénách tomu ubírala na vážnosti. Ale celkově jsem byla opravdu mile potěšena a nemůžu jinak než hodnotit kladně a film vřele doporučit :)

 • 65%
  2
  0
  6. 10. 2018
  darth vader (656 bodů)

  Musim uznat ze jsem tento výsledek jsem opravdu nečekal. Na to že se v podstatě jedná o další marvelovku, tak se Tom Hardy s jeho postavou ,,kamarádského” mimozemského vetřelce docela ukázal. Dokonce jsem se i zasmál. Sice nevím jestli to tak ve filmu bylo myšleno nebo jsem se smál nesmyslnostem jako takovým. Koneckonců film mě bavil jak z hereckého tak i ze scénaristického hlediska

 • 80%
  0
  0
  29. 11. 2018
  Reacherjack2016 (528 bodů)

  Film se moc líbil. Nejvíce se mi líbilo, že tvůrci spojili komedii a akci. Tom Hardy a Venom se nádherně doplňují. Zároveň mě velice překvapil na konci Woody Harrelson. Už podle trialeru jsem věděl, že se ten film povede, ale v kině mě překvapil ještě víc než jsem čekal. Filmu dávám 80%.

 • 85%
  2
  0
  5. 10. 2018
  Vildolf (425 bodů)

  Geniální a vtipný film. Tečka. Konec. Teda kromě výjimek.

 • 95%
  7
  0
  5. 10. 2018
  TheRock1629 (98 bodů)

  Poprvé snad v mém filmovo-fanouškovském životě musím zásadně nesouhlasit se zámořskou kritikou k Venomu.
  Film je kvalitní řemeslné dílo od Rubena Fleischera(Zombieland) který do něj dal hodně ze svého osobitého stylu ale snímku to vůbec nevadí ba naopak funguje to! Po dlouhé době jsem se u filmu nenudil ani na chvíli díky již zmíněného odlehčeného stylu režiséra. Film přináší zábavu, lásku, nadupanou akci se skvělými efekty, a hromadu (anti)hrdinských emocí a momentů kdy opravdu jen zíráte s otevřenou pusou jak vše dobře a kvalitně zapadá! Po vizuálních a zvukových efektech je to jeden z dalších snímků u kterých prostě řeknu pastva pro oči a když už mluvím o těchto efektech tak se klaním lidem z efektů za skvělé zpracování vizualizace přímo Venoma jenž je opravdu perfektně detailně zpracován a skvěle připomíná komiksovou předlohu. Nemohu také jinak než vychválit Toma Hardyho za jako vždy skvělý herecký výkon, skvěle se zhostil role Eddieho Brocka a pojal ho svým klasickým "Hardyovským" stylem se špetkou nabitého humoru a co se týče Hardyho jako Venoma (resp.hlasu) prostě úžasný jak pro každou roli mění barvu a tón hlasu jako kdyby byl jeho hlas samotnou hvězdou a to dokazuje i v roli Venoma. Co se týče celkového castingu mohu s klidem říct že skvělý, celý casting hraje své role uvěřitelně a baví avšak Tom Hardy prostě svým nadvýkonem všechny převyšuje. Co se týče hudby kterou složil Ludwig Gorranson(Black Panther) tak je přesně tak temná a zároveň s hrdinnými tématy v jaké jsem snad ani nedoufal, hudba nadchne skvělými výraznými tóny i jemnou tóninou, nejednou jsem se za celý film přistihl že jsem měl až husí kůži z tak dobře odvedené práce na hudbě od Ludwiga Goranssona(soundtrack vřele doporučuji!).
  K závěru bych dodal že snímek se opravdu povedl(nechápu na co kritici koukali), baví od začátku dokonce, spousta dechberoucích momentů, jediné co snímku vytýkám je to že nebyl mládeží nepřístupný, chápu že se studio SONY snaží vytřískat každý halíř ze svých filmů a to i díky PG-R13 ale zrovna u Venoma měli zariskovat a dát ho od 18 aby mohla být hromada krve, sexu a sprostých slov což by snímek měl obsahovat aby byl skutečně věrný předloze!

  Nezbývá než vás ujistit že Venom rozhodně stojí za návštěvu kina, já sám jdu hned o víkendu podruhé od dnešní premiéry.

  Tak bacha na symbionty z vesmíru aby se z vás nestal...

  VENOM

  Mé hodnocení: 9.5/10
  #VENOM

 • 75%
  1
  0
  5. 10. 2018
  malcolm (62 bodů)

  Vlastně jsem překvapen. Smál jsem se na místech na kterých jsem měl i neměl. Tím pádem mě to vyhovovalo. Scénář llehce nedotažený, trocha logiky chyběla, ale to u těchto filmů je asi noirmální. Mělo to takový styl osmdesátek, jako by ten film už byl starý. Odlehčenost mě vyhovovala.

  • Tom Hardy
  • 50%
   0
   0
   28. 10. 2018
   jiri-kovac (61 bodů)

   Scénář je mizerný, asi 45 minut jsem se v kině totálně nudil a čekal co se vlastně stane... Nudný život Eddieho, který vlastně vůbec nikoho nezajímá. Dále se k tomu přidává nevýrazný záporák a totálně nudný záporák, na konci filmu se všechno semele dohromady a vznikne z toho nějaká smíchanina dvou parazitů, kteří vlastně ani vůbec neví proč do jejich těl vlezly.

   Pokud jste fanda MCU tak jako já, tak ten film prostě musíte vidět

   Shrnutí:
   - Nevýrazný záporák
   - Nezvládnutý střih
   - Přítelkyně Eddieho Brocka
   - Pokulhávající scénář

   + Akční scény
   + Tom Hardy a Venom jež zachraňují tento ubohý snímek
   + Venomův český dabing a anglický dabing
   + Interakce Venoma s Tomem

   Viděno ve 4Dx 3D Dabing, 4Dx 3D Titulky
   Pokud nejdete na 4Dx 3D, tak přicházíte asi tak o 50% akčních zážitků.


   Finální verdikt: Nemohu doporučit ani nedoporučit

   Celkově: Znovu opakuji pokud jste fanoušek Marvelu a Toma Hardyho, tak šup do Kina! Pokud ovšem ne, nevyplatí se na tento ubohý snímek chodit. Ale vlastně který debil by na ten film chodil když není fanouškem MCU...

   VŠE JE BRÁNO Z POHLEDU RECENZETA, NIKOLIV FANOUŠKA MCU

  • 75%
   1
   1
   11. 10. 2018
   samba-samoura (18 bodů)

   Film špatný určitě nebyl, ale nenabýdl nic extra zajímavého.

  77 60 ?
  • dejv-gregor 100%
  • Bonny4 90%
  • vaclav-pilnik 20%
  • premek-mirka 90%
  • Senn 70%
  • lucieannas 100%
  • adam-tesar 80%
  • hcfort 75%
  • TerkaT 75%
  • Kim6 95%
  všechna hodnocení (73)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: