Venom (Česká republika)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi
Motto: Svět má dost superhrdinů

Obsah

:
Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel, mimozemský symbiont více »« méně

Režie

:
Ruben Fleischer

Scénář

:
Scott Rosenberg Jeff Pinkner Kelly Marcel Will Beall Todd McFarlane David Michelinie

Herci

:
Tom Hardy Michelle Williams Woody Harrelson Jenny Slate Riz Ahmed ...
Premiéra: 4. 10. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  13. 10. 2018
  Sheldon (12170 bodů)

  Podstatné je pro mě to, že Venom, potažmo Eddie Brock není žádný drsný hrdina, jak tvrdí distributor v CZ. Naopak, je to hrdina mládeži přístupný a diváci nad šestnáct let budou dost trpět. Největší výhodou filmu je hodně solidní štáb v čele s režisérem, kameramanem a hudebním skladatelem a hodně to drží pohromadě casting. Venom je zkrátka nenáročný popcorňák se stupidním digitálním finále, které je ve všem od Marvelu, ale jinak docela šlape a ty mrzká hodnocení od kritiků nechápu. Ujde.

 • 70%
  2
  0
  9. 10. 2018
  lamps (11832 bodů)

  Zaprvé - určitě uznávám nasranost těch diváků, kteří jsou komiksovými fanoušky a mají náchylnost breptat, kdykoli se jejich oblíbený hrdina ve filmu šťourá v nose druhou rukou, než by měl. Ten PG13 rating je samozřejmě velkou ranou do kulí (V téhle společnosti raději do rozkroku) všem, kdo mají k Venomovi dlouhodobější vztah, a určitě dokážu pochopit, že buddy komedie k hororu s vesmírným parazitem leckomu prostě nesedí, ale což. Já jsem naštěstí stačil včas přistoupit na fakt, že na osudovost, hutnou atmosféru nebo stylové zabíjení se tady nehraje, otupil jsem mozkové závity - a skvěle jsem se bavil. Rozhodně nesouhlasím s názory, že se to zpočátku táhne jak týden ve škole. Naopak, tempo k je velmi příjemné, humor uši netrhá, Hardy okamžitě kraluje a pro změnu mi fakt přišlo vhod, že taky jednou koukám na čistě nenáročnou komiksárnu, která nezahlcuje digitálním prostředím a nepřeskakuje mezi desítkami postav. Jasně, za velké zjednodušování ve vztazích mezi aktéry nebo návaznosti zvratů bych to asi mohl odstřelit (je vidět, že se hodně vystřihávalo), ale o to víc mě zaujalo, že i v téhle odlehčenější a přímočařejší rovině film v pohodě funguje, jasně rozvrhává motivy postav a prostě nenudí. Hlavně interakce Venoma s Eddiem je prostě bžunda, kterou tvůrci dobře a ve správných chvílích prodaly - a velkou zásluhu má výborný Hardy, kterého mám po tomhle zase o něco radši, a upřímně si vybavuju jen jednoho dalšího herce, kterej by mě svým živelným projevem v každým filmu tak bavil. Nějakej Jack Nicholson se jmenuje (i když nechci srovnávat, to ani náhodou). 

 • 70%
  1
  0
  7. 10. 2018
  Chimpanzee21 (3577 bodů)

  Musím uznat, že jsem velice mile překvapen. Příběh filmu a odloučení od spidermana se opravdu povedlo. Tom Hardy předvádí opravdu skvělý herecký výkon a krásně propracované efekty tomu dodávají úžasný vizuální zážitek. Abych jen nechválil, tak lidem ze sony očividně nic neříká fyzika, a když už neplatí na venoma a jeho okolí, tak by mohla platit alespoň na věci, které s ním nemají nic společného. Taky ve filmu bylo pár funkčnostních chyb, ale ty se dají odpustit.

 • 75%
  3
  0
  5. 10. 2018
  PRINC180 (725 bodů)

  Jen stará rašple Spáčilová napsala a dala hodnocení recenze na Venoma 40% a tím mě nakrkla proč ji nedají do blázince vždyť na těchto filmech nevyrostla myslím na ochranné známce " Marvel " ale vyrostla na socialistické ideologii.Mě se film líbil a Tom Hardy podal velice dobrý výkon ,film má skvěkou atmosféru a vizuální a zvukové efekty pro fanoušky MARVELU je to dobrý film ano má to své mouchy ale to vše nahradí režie a výkony herců. Venom je dobré dílko.Za mě 75%.

 • 65%
  2
  0
  6. 10. 2018
  darth vader (647 bodů)

  Musim uznat ze jsem tento výsledek jsem opravdu nečekal. Na to že se v podstatě jedná o další marvelovku, tak se Tom Hardy s jeho postavou ,,kamarádského” mimozemského vetřelce docela ukázal. Dokonce jsem se i zasmál. Sice nevím jestli to tak ve filmu bylo myšleno nebo jsem se smál nesmyslnostem jako takovým. Koneckonců film mě bavil jak z hereckého tak i ze scénaristického hlediska

 • 85%
  2
  0
  5. 10. 2018
  Vildolf (417 bodů)

  Geniální a vtipný film. Tečka. Konec. Teda kromě výjimek.

 • 95%
  6
  0
  5. 10. 2018
  TheRock1629 (97 bodů)

  Poprvé snad v mém filmovo-fanouškovském životě musím zásadně nesouhlasit se zámořskou kritikou k Venomu.
  Film je kvalitní řemeslné dílo od Rubena Fleischera(Zombieland) který do něj dal hodně ze svého osobitého stylu ale snímku to vůbec nevadí ba naopak funguje to! Po dlouhé době jsem se u filmu nenudil ani na chvíli díky již zmíněného odlehčeného stylu režiséra. Film přináší zábavu, lásku, nadupanou akci se skvělými efekty, a hromadu (anti)hrdinských emocí a momentů kdy opravdu jen zíráte s otevřenou pusou jak vše dobře a kvalitně zapadá! Po vizuálních a zvukových efektech je to jeden z dalších snímků u kterých prostě řeknu pastva pro oči a když už mluvím o těchto efektech tak se klaním lidem z efektů za skvělé zpracování vizualizace přímo Venoma jenž je opravdu perfektně detailně zpracován a skvěle připomíná komiksovou předlohu. Nemohu také jinak než vychválit Toma Hardyho za jako vždy skvělý herecký výkon, skvěle se zhostil role Eddieho Brocka a pojal ho svým klasickým "Hardyovským" stylem se špetkou nabitého humoru a co se týče Hardyho jako Venoma (resp.hlasu) prostě úžasný jak pro každou roli mění barvu a tón hlasu jako kdyby byl jeho hlas samotnou hvězdou a to dokazuje i v roli Venoma. Co se týče celkového castingu mohu s klidem říct že skvělý, celý casting hraje své role uvěřitelně a baví avšak Tom Hardy prostě svým nadvýkonem všechny převyšuje. Co se týče hudby kterou složil Ludwig Gorranson(Black Panther) tak je přesně tak temná a zároveň s hrdinnými tématy v jaké jsem snad ani nedoufal, hudba nadchne skvělými výraznými tóny i jemnou tóninou, nejednou jsem se za celý film přistihl že jsem měl až husí kůži z tak dobře odvedené práce na hudbě od Ludwiga Goranssona(soundtrack vřele doporučuji!).
  K závěru bych dodal že snímek se opravdu povedl(nechápu na co kritici koukali), baví od začátku dokonce, spousta dechberoucích momentů, jediné co snímku vytýkám je to že nebyl mládeží nepřístupný, chápu že se studio SONY snaží vytřískat každý halíř ze svých filmů a to i díky PG-R13 ale zrovna u Venoma měli zariskovat a dát ho od 18 aby mohla být hromada krve, sexu a sprostých slov což by snímek měl obsahovat aby byl skutečně věrný předloze!

  Nezbývá než vás ujistit že Venom rozhodně stojí za návštěvu kina, já sám jdu hned o víkendu podruhé od dnešní premiéry.

  Tak bacha na symbionty z vesmíru aby se z vás nestal...

  VENOM

  Mé hodnocení: 9.5/10
  #VENOM

 • 75%
  1
  0
  5. 10. 2018
  malcolm (62 bodů)

  Vlastně jsem překvapen. Smál jsem se na místech na kterých jsem měl i neměl. Tím pádem mě to vyhovovalo. Scénář llehce nedotažený, trocha logiky chyběla, ale to u těchto filmů je asi noirmální. Mělo to takový styl osmdesátek, jako by ten film už byl starý. Odlehčenost mě vyhovovala.

  • Tom Hardy
  • 75%
   1
   1
   11. 10. 2018
   samba-samoura (18 bodů)

   Film špatný určitě nebyl, ale nenabýdl nic extra zajímavého.

  76 56 ?
  • tereza-mraazova 65%
  • enrico-bonsch 80%
  • Foggy 70%
  • Hrubec 90%
  • Psisko59 80%
  • hlavněvklidu 80%
  • Fricino 85%
  • magdicka-theisova 90%
  • puposlav 75%
  • Elizabett 70%
  všechna hodnocení (42)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: