Cloud Atlas (mezinárodní název)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
Hong Kong Hong Kong
Singapur Singapur
164 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Psychologický, Adaptace knižní, Epický, Retro

Obsah

:
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. více »« méně

Režie

:
Tom Tykwer Lana Wachowski Lilly Wachowski

Scénář

:
David Mitchell Lana Wachowski Tom Tykwer Lilly Wachowski

Herci

:
Tom Hanks Halle Berry Jim Broadbent Hugo Weaving Jim Sturgess ...
Premiéra: 22. 11. 2012
Distributor: EEAP
DVD: 20. 3. 2013
Jste na stránce filmu Atlas mraků. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Atlas mraků myslíte! K 9. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27526 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  2
  7. 3. 2017
  Brenan88 (42986 bodů)

  Atlas mraků je přesně ten typ filmu,který by jste si neměli nechat v životě ujít. Film s velkým F nesoucí v sobě plno poselství. Dlouho jsem bádal nad tím jaká je spojitost mezi různými časovými pásy a příběhy různých lidí,že mi málem unikla ta hlavní myšlenka filmu.Skvěle natočené,skvěle zahrané a jediné co vám zbývá je sedět s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou,že sourozenci Wachowští dokázali natočit takový silný film pohrávající s vašimy emocemi.

 • 100%
  0
  1
  14. 6. 2020
  martin-mickey-stusak (22592 bodů)

  Pokaždé, když Wachowski z něčím přijdou, je to na ohromnou diskuzi. Každý jejich příběh je vizionářsky dokonalý, podmanivý, originální. Příběh odehrávající se pokaždé v jiném časoprostoru tu snad ještě nebyl. Snímek se zajímá o dopady rozhodnutí jednotlivců pokaždé v jiné době. Přítomnost, minulost a budoucnost. Má to na něčem vliv? Přechody jsou plynulé a tak nenápadné, že jsou mnohdy takřka přehlédnutelné, což způsobuje jistou zmatečnost nad dějem. Zkrátka se lze velmi jednoduše ztratit, ale záhy to tvůrci velice rychle napraví. Herci a herečky tu dostali ve svém herectví ohromný prostor. Mají tu spoustu charakterů, se kterými si poradili velmi dobře. Mnohdy jsou i téměř nepoznatelní. Klobouk dolů. Vizuální stránka je opět dokonalá, i když to občas trochu kazí viditelně velmi jednoduché masky. Asi tím Wachowski chtěli říct, že i v jednoduchosti je síla. Ani nepřekvapí dlouhá stopáž. Nebylo by však lepší to rozdělit na dva díly a tak z knižní předlohy vytáhnout daleko více motivů? Na druhou stranu ohledně složitosti příběhu asi udělali dobře. Druhý díl by už mohl být propadákem. Každopádně, správná doba pro tento film přeci jen teprve přijde. Nebyl by to první případ.

 • 90%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14654 bodů)

  Úchvatná filmová skládačka, k níž mají samozřejmě mnozí výhrady kvůli nesnadné pochopitelnosti, ale bohatě stačí přečíst knihu, aby bylo jasno, jak geniálně to celé funguje a zapadá. Tvůrci ohromují odvážným audiovizuálním řešením a dokonale stmelují vyprávění paralelním gradováním všech příběhů a překrýváním shodných motivů v rozdílných životních situacích a dějinných etapách. Jeden z nejúžasnějších kinematografických počinů nového tisíciletí, který bude doceněn až s odstupem času - a až se tak stane, budu skutečně šťastný...

 • 85%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Pete69 (13454 bodů)

  Atlas mraků patří k mým oblíbeným filmům. Příběh je složen z několika časových linií a ukazuje, jak se vlastně historie opakuje a vše do sebe zasčíná postupně zapadat tak, jak má. Je to film, na který je potřeba se dobře soustředit a udělat si na něj opravdu čas a neodbíhat, jinak si ho nemá smysl pouštět. Pecka - 85%

 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Téměř tří hodinová vizuální pastva pro oči, ale ani to mi nestačilo, abych dostatečně pochopil všechny z šesti dokonale propletených příběhů. Tohle bude chtít víc, než jen jedno shlédnutí. Další parádní věc je soundtrack k filmu a Hugo Weaving jako Old Georgie bude v mých nočních můrách vystupovat ještě hodně dlouho. Myslím, že Oscar za výpravu už je předem jasný a asi nebude jediný. Těším se na další shlédnutí.

 • 90%
  0
  0
  31. 12. 2020
  Jana Květoňová (5833 bodů)

  Protože nejsem milovnicí sci-fi, dlouhou dobu jsem se tomuto filmu vyhýbala, že bych ho nepochopila. Ovšem unavena ze všech těch prachpodivných "pohádek" na všech programech jsem si ho víceméně z čirého zoufalství na Prima Max den před Silvestrem pustila. Vím, že o tomto filmu se s nadšením píše už osm let, tak je asi na místě se na něj podívat. Potom obdivuji civilní herectví Toma Hankse, tak i to byl důvod, proč jsem si tento film pustila. Nemohla bych tvrdit, že jsem všechno detailně pochopila. Nicméně spát se mi rozhodně nechtělo, i když film trval (i s reklamami ovšem!) přes tři hodiny. Skvělé herecké výkony, hudba, barvy, rychlé střídání dějů, to všechno bylo úchvatné. Nespustila jsem prakticky z obrazovky oči. Málokterý film, s jehož pochopením nemá divák sebemenší problém, dokáže tak zaujmout a na tak dlouhou dobu. Pochvalné kritiky nelhaly. Je to film mimořádných kvalit a až půjde v televizi na některém programu znovu, opět se na něj podívám.

 • 75%
  1
  0
  25. 11. 2012
  Petrson (4009 bodů)

  Tak musím říci, že dívat se na šest půlhodinových filmů namíchaných do sebe ( točených různým stylem ), kde jednotliví herci hrají až sedm (?) různých postav je opravdu náročné a lehce zavádějící. Pokud by se mělo jednat o karmické souvisloti, pak těžko jsem hledal, nebo spíše nenašel výsledek činů ( zdůrazněno ve filmu několikrát), abych se chytnul a věděl jsem, co za co, proč a komu. Jasnovidní lidé z budoucnosti mi to taky moc neobjasnili:). Přesahující příběh chyběl. Přehlídka práce maskérů je zajímavá a přjal jsem i "bílé Korejce" jako nadsázku. Přesto se jedná o film jiný, zajímavý a výjimečný, kdy jste tři hodiny v kině v plné koncentraci, abyste se neztratili, což stejně asi nedokážete. Odvážný pokus! Mám chuť si dát knížku, předlohu, abych si to rozkryl, stejně jako jsem si našel zpětně, kdo koho hrál ( ani to mi nepomohlo:) ). Jednoduchý mrazivý Matrix to není a Počátek, který je v několika rovinách, je velde Atlasu mraků jednoduchý filmík na okamžité pochopení.

 • 65%
  0
  1
  20. 12. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  Plus toho filmu je, že jsem celé ty skoro tři hodiny nedokázala odtrhnout oči z obrazovky, aby mi neutekla ani jedna nuance. Velké plus pak je, že každý jeden z těch šesti příběhů má myšlenku a spád a zvlášť dějová linka s "jídlonoškou" Sonmi z budoucnosti je natočená tak, že tvůrcům Matrixu rozhodně nedělá ostudu. Mínusem pro mě však je, že po skončení těch tří hodin jsem ještě pořád seděla, zírala na obrazovku a snažila se dobrat toho, co mi uniklo. Protože mi asi muselo něco uniknout, když až na pár (připouštím, že zásadních) výjimek nevidím mezi těmi příběhy zas až takovou souvislost. Stejní herci v odlišných rolích tomu také moc nepomohli. A nevím, jestli se mi na to chce koukat znovu, abych to zjistila.

 • 85%
  1
  0
  18. 12. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Úchvatné dílo plný myšlenek, který se stane nadčasovou klasikou. ATLAS MRAKŮ směřuje ke hvězdám k vrcholným prvkům kinematografie. Stylisticky epické, obrazově úchvatné, myšlenkově sofistikované a empiricky vytvořené ( Tykwer - Wachowski). V celém rozsahu směřující v jednolitý obraz, který je v konečném výsledku marginálně nesouměrný, ale působivě rozmanitý. ATLAS MRAKŮ bude divácky rozdělen jako Kubrickova ODYSEA. Něco takového vymyslet ... uff.

 • 85%
  0
  0
  4. 1. 2014
  výfuk (2968 bodů)

  CO říct? Upřímně jsem zmaten jak japonský turista v pražských ulicích. Neuvěřitelný film vypovídající co každém z tolika příběhů, že si snad ani všechny nepamatuji. Matrix a Atlas mají něco společného. Asi ani u jednoho z těchto filmů 100% nepochopím příběh, ale to je to poslední co by mi vadilo. Postupně minutu po minutě mi příběh dával smysl. Ani nevím jestli mám smysl příběhu brát jako život po životě nebo paralelní vesmíry, ale v celku je mi to jedno . A nakonec jsem byl ve filmové extázi. Až nepopsatelný konec. Má touha po knize se ještě více prohloubila. A nakonec hudba... jako ráj ve vesmíru. Neuvěřitelné a v celku skutečně nepopsatelné.

 • 80%
  0
  0
  27. 2. 2016
  Petr Kocfelda (2881 bodů)

  Paráda...

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2756 bodů)

  Nedivím se, že na tenhle film nikdo nechtěl dát peníze, protože vrazit sto mega do divácky tak těžkého snímku je z ekonomického hlediska sebevražda. To ovšem neznamená, že film sám o sobě není dobrý. Střídání a prolínání příběhů nenechává prostor pro hluchá místa, ačkoliv některé příběhy by byly sami o sobě značně neatraktivní. Rovněž jsem od filmu očekával převratnější myšlenky, než kterých se mi na závěr dostalo a někdy mi unikala souvstažnost mezi jednotlivými příběhy. Celkově se určitě jedná o dílo pozoruhodné a kvalitní, které ale nemá až takovou hloubku, jak se navenek tváří.

 • 95%
  0
  0
  31. 12. 2012
  miza (2305 bodů)

  Až s odstupem času vnímám tento film jako úžasné dílo.To se do člověka musí prostě dostat až na kosti.Určitě na tento film půjdu i podruhé abych si jej užil tak jako poprvé

 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2012
  karlik4801 (1939 bodů)

  V něčem je Atlas mraků až zvláštní, nejspíš z odvyprávění svého příběhu. Stačí sledovat a střih už vám zmatený nepřijde. Tu první hodinku se rozkoukáte a pak si pomalu těch pár příběhů zapamatujete. Pro mě je to celkem sledovatelný film, fanoušky takovéto tvorby to zabaví na celou stopáž. Nejlepší části? S Hanskem v roli Zachryho. Za celou dobu Hanks odvádí skvělý výkon jako to u něj vždy bývá.

 • 100%
  0
  0
  25. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  (1. projekce / 22.11.2012 - půlnoční premiéra / BIO OKO): Opravdu neobyčejný film! - Jdu kupovat knihu a pak musím na další projekci. Zážitek musí ve mě ještě uzrát a musím to všechno vstřebat. Některé scény musí brát člověk trochu i s nadhledem a pak se to bude líbit moc. Velké uznání maskérům k tomu co dokázali. Některým kritikům se nelíbilo, že herci hrají více postav najednou, ale dle mého názoru to bylo nutné a dopadlo to skvěle. Mé hodnocení: 85% - - - - S časovým odstupem mé hodnocení: 90%. - - - - (2. projekce / 01.12.2012 / Premiere cinemas Hostivař): Po přečtené knize a druhé projekci musím uznat, že je to výjimečné dílo! Zapůsobilo to na mne mnohem silněji než když jsem to viděl poprvé. Tentokrát jsem si všímal i některých detailů, které jsem pochopil až díky knize, nebo mi poprvé unikly. Mnohem více jsem si užíval i technickou stránku filmu - režii, skvělý střih a opravdu dokonale zkomponovanou filmovou hudbu! (soundtrack si pouštím pořád dokola). Mé hodnocení (po 2. projekci): 100% (film), 100% (kniha), 100% (soundtrack).

 • 95%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Skvělé herecké obsazení,děj kvalitní efekty prostě nej ale musí se na to kukat v klidu aba to člověk pochopil.

 • 75%
  0
  0
  20. 3. 2017
  Pajmen (1196 bodů)

  Tento film je hodne o vire, hledani vlastniho postaveni ve spolecnosti a - da se nadnesene rict - smyslu zivota. Dejova linka postupne preskakuje mezi sesti pribehy, ktere maji spolecnou jednu vec - stoji bojovat za to, co nam je skutecne drahe. Vetsinou to byva pravda, laska a svoboda. Tento film je dle meho nazoru vice filosoficky nez nabozensky, coz by se z prvniho pohledu nemuselo zdat. Urcite je to dilo zajimave, slozite a obsahuje jisty presah.

 • 90%
  1
  0
  21. 12. 2016
  Tomas_313 (1161 bodů)

  Sourozenci Wachowští ( dnes již sestry Wachowské ) a Tom Tykwer ( režisér legendárního příspěvku německé kinematografie Lola běží o život ) se rozhodli na filmová plátna převést celosvětově populární román Davida Mitchella Atlas mraků. Stejně jako u trilogie Pán prstenů či Strážci, i transponování tohoto skvostu do vizuální podoby bylo pro mnoho čtenářů nepředstavitelné, svou odvahu ale opět projevili Wachowští, kteří celý projekt iniciovali. Kniha obsahuje několik vzájemně propletených a prolínajících se příběhů, každý s vlastním jazykem, atmosférou, stylem vyprávění a žánrem. Mnohotvárnost celého díla nabízí čtenáři ohromné spektrum zábavy, fanoušci sci-fi ( postapokalyptický svět, futuristická realita ), detektivek, historických románů, životopisných dramat či přímočarých, úsměvných příběhů, ti všichni si přijdou na své. Celková komplexnost románu se stává silou i prokletím filmového zpracování. Před tvůrci, především před scénáristy a střihači vyvstal nelehký úkol převyprávět všechny příběhy s ladnou lehkostí typickou pro předlohu. Po stránce střihové se jedná o opravdové veledílo. Jednotlivé střihy jsou perfekcionisticky přesné, přechod do jiného příběhu je až překvapivě plynulý, nepůsobí jako nucený, rušivý element, což je u takto komplikované kompozice velmi pozoruhodný, ale také nutný výsledek, jelikož s tragickým střihem by divákova zmatenost vzrostla exponenciální řadou. Scénář bohužel pochvalné chvalozpěvy nezasluhuje. Knihu jsem s nadšením zhltnul a nutno podotknout, že oproti originálu je dějovost všech příběhů okleštěna. To je pochopitelné a vcelku nevyhnutelné, bohužel došlo k tak značnému redukování, že je pointa některých příběhů naprosto pozměněna a efekt překvapivého rozuzlení se vytrácí ( příběh jídlonošky Sonmi - 451 ). Radikální ochuzení dopadne i na některé postavy ( především Robert Frobisher ) a sledující, který má za sebou knihu, bude chvílemi zákonitě skřípat zuby. I přes zjednodušení děje bude 1. hodina ( a možná celý film ) pro nezasvěceného diváka zajisté dobou maximálního mozkového vypětí, kdy je přinucen koncentrovat se na každou minutu, aby všech 6 příběhů vstřebal. Zpřístupnění napomáhá i jednoduchá výstavba děje, která se drží klasické kompozice typu expozice - kolize - zvrat - závěr, což je jediná smysluplná volba, jelikož přibližně 30 minut na 1 příběh si vyžaduje přímočarost a minimalizuje možnosti na netradiční způsob vyprávění. Výběr herecké elity a rozhodnutí zadat jim až 7 různých rolí je osvěžující idea, která dovoluje všem hlavním představitelům ( nejvíce prostoru zanecháno Tomu Hanksovi, Halle Berry a Hugo Weavingovi ) dostatečně se "vyřádit". S čímž úzce souvisí pracná a zdlouhavá práce maskérů, kteří vytvořily výborné a často také podivuhodné ( v dobrém slova smyslu ) masky, jenž v totalitní budoucnosti působí až groteskně ( zešikmené oči ), což ale koresponduje se všudypřítomným nádechem příjemné podivnosti a ozvláštněnosti, která se line z většiny příběhových sekvencí. Zapamatovatelnými postavami, jenž minimálně na dlouhou dobu uvízly v mé mysli, jsou Hugo Weaving jako tyranská sestra Noakesová a Hugh Grant jako náčelník kmenu kanibalů ( ne kvůli předvedené etudě, ale jelikož je spojení uhlazený Grant a náčelník kanibalů natolik nesourodé ). Ztotožnění s postavami nepřichází ( na výjimky ), na druhou stranu je potřeba vzít v úvahu titěrné časové úseky, ve kterých se charaktery objevují a fakt, že herci hrající více rolí tomuto aspektu také nenapomáhají. Kvalita jednotlivých příběhů je poměrně vyrovnaná, jeden však zásadně vybočuje a to příběh starého nakladatele, jenž se nedopatřením dostává do svízelné situace. Opět se prokázalo, že krása tkví v jednoduchosti, příběh bez výraznější hlubší myšlenky boduje suchým anglickým vtipem a sympatickou partou důchodců, kterým vytoužený cíl budete přát po celou dobu jejich snažení. To samé se ale nedá říct o ostatních postavách, které Vám budou odcizené a jejich osudy pravděpodobně ukradené. Opravdovým pokladem je soundtrack, jenž dodává vizuální stránce poetický ráz a osudovost. Atlas mraků je přenádherným skvostem, i přesto že obsahuje podstatné chyby. Díky pohádkovému vyznění, které přináší pocit štěstí ( ale zároveň nepůsobí kýčovitě a samoúčelně ) jsem bez jakéhokoliv zaváhání schopen zapomenout na vše negativní a znovu a znovu se zaposlouchat do bájného vyprávění moudrého starce. 90%

 • 95%
  0
  0
  25. 11. 2016
  polopaticky (325 bodů)

  Úchvatné dílo plný myšlenek, který se stane nadčasovou klasikou. ATLAS MRAKŮ směřuje ke hvězdám k vrcholným prvkům kinematografie. Stylisticky epické, obrazově úchvatné, myšlenkově sofistikované a empiricky vytvořené. Naprosto dokonalý divácký zážitek.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2015
  SoulMan (235 bodů)

  Wow

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Slonik86 (82 bodů)

  Krásný film a přenádherná hudba. Mozaika příběhů je docela srozumitelná. 95%.

 • 100%
  0
  0
  12. 2. 2015
  Mahio (42 bodů)

  Úžasný filmy někdy náročný na pochopení dané zápletky.
  Ačkoli je příběh krásně poskládány i po dvou shlédnutí mi pár věci uniká.Velice mě zaujala také hudba která je doslova nádhera
  Vymyslet tento příběh určité dalo práci ale výsledky ať v knižní nebo ve filmové podobě je skvělý.
  Určité doporučuju stojí to za to.

  • hudba
  • 100%
   0
   0
   20. 2. 2013
   jegounyl (41 bodů)

   uchvatnej film je třeba ho zkouknout aspon dvakrát :)

  78 82 ?
  jak hlasovat?
  • Jana Květoňová 90%
  • Mikik4444 100%
  • Dellego 85%
  • martin-mickey-stusak 100%
  • misec 100%
  • mims 80%
  • michal-marsalek 80%
  • Speedyxxx 70%
  • lamps 90%
  • limeta 45%
  všechna hodnocení (257)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 14 v žebříčku uživatele beseda
  12. místo z 15 v žebříčku uživatele Tomas_313
  15. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
  33. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  38. místo z 92 v žebříčku uživatele Mikik4444
  111. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
  15. místo z 20 v žebříčku uživatele Soning
  36. místo z 51 v žebříčku uživatele dav.bal