The Mummy (USA)
USA USA
110 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor

Obsah

:
Mumie versus Tom Cruise. Studio Universal připravilo fanouškům impozantní filmový zápas, ve kterém se střetnou dvě legendy. Tento souboj bude mít podobu více »« méně

Režie

:
Alex Kurtzman

Scénář

:
David Koepp Christopher McQuarrie Dylan Kussman Jon Spaihts Alex Kurtzman Jenny Lumet

Herci

:
Tom Cruise Russell Crowe Annabelle Wallis Sofia Boutella Jake M. Johnson ...
Premiéra: 8. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  12
  0
  9. 6. 2017
  Brenan88 (13381 bodů)

  Mohl to být podařený start do Dark Universe, ale to by nesměla být Mumie tak rozháraná a scenáristicky plochá. Problém vidím hlavně v tom scénáři, který vlastně ani neví čím chce film být a proto je výsledek celkem zmatený a nesourodý. Jako dobrodružný film to celkem klape, ale jako horor to nefunguje vůbec. Tvůrcům podráží nohy hlavně ten ratin PG 13, který jim dovoluje sice diváka vyděsit, ale jen v určitých mezích, tak aby to mladší publikum rozdýchalo. Mumie navíc trpí problémem dnešních moderních filmů a to je ta přehnaná temná atmosféra. Nechápu co je to dnes ve zvyku točit všechno tak temné a zde si dovolím srovnávat s Mumií od Sommerse jehož verze je ve všech ohledech lepší - barevnější , zábavnější a příběhově pestřejší. Zpět, ale k téhle verzi se kterou nejsem teda vůbec spokojený. Většina záběru byla tak tmavá, že šlo jen těžko odhadnout co se na plátnu děje a to samé platí i pro akční scény, které byli opravdu dost nepřehledné. Co se týče postav, tak jsme dostali takový ten okoukaný tradiční mix kde nemůže chybět neohrožených hrdina,hláškujicí parťák,nebojácná archeoložka a někdo kdo za tim vším stojí - zde Dr. Jekyll. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že obsazení Cruise bylo zcela zbytečné a jeho roli mohla ztvárnit i méně známá tvář. Jediné co mi teda v obsazení udělalo radost bylo obsazení Johnsona, kterého jsem si oblíbil už v seriálu Nová holka. Problémem těchto propojených světů je ten, že postavy jsou v prvním díle jen hrubě načrtnuty a až časem odkrýváme jejich motivaci, charakter atd. a tento problém je zde v celé své kráse a nám nezbývá než to překousnout a doufat,že se příště dozvíme víc. Abych jen nekritizoval, tak bych alespoň vyzdvihl povedené speciální efekty, které by ale měli být u toho filmu samozřejmostí. Líbilo se mi to pomrknutí na verzi z roku 1999 ( kniha ).Snad jen dvě akční scény stojí za zmínku ( pád letadla ,jízda sanitky v lese). Suma sumárum jde o průměrný snímek,který to bude mít v konkurenci dobrodružných filmu těžké. Nezachrání to ani obsazení Cruise a ani příslib budoucího Universa a hvězd s tím spojeného.

 • 55%
  0
  0
  16. 7. 2017
  sabule (12833 bodů)

  Není to až tak špatný restart, po tak dlouhé době oprášit zase starou egypskou mrtvolu ale chtělo trošku lepší scénář a hlavně mladšího a vytrvalejšího hrdinu.Tom Cruise už nezapře svá léta a už to není young Top Gun ale lehce křečovitý padesátník.Ale nuda to určitě není a celkově slušná akce!

 • 40%
  0
  0
  11. 7. 2017
  Tom Hardy (3906 bodů)

  Ještě větší opruz než vtípek se zvracející krávou.

 • 65%
  6
  0
  10. 6. 2017
  Sheemas (592 bodů)

  Dark Universe se nám představuje svým prvním filmem Mumií, která však ale není stoprocentní. Příběh je víceméně rozpačitý, postavy si nestihnete pořádně oblíbit, přestože se Tom Cruise snažil a Russell Crowe si svou roli vyloženě užíval, a mě osobně bavil snad ještě více než princezna/mumie Ahmanet. Při srovnání s Mumií z roku 1999, filmu chybí trochu nadhledu, trochu humoru, možná i barev, ano, vím že se má v tomto případě jednat o horor, ale pokud ve většině scén nic moc nevidíte, je to vyloženě škoda. Ve výsledku to ale naštěstí nedopadlo úplně nejhůř, některé scény jsou vyloženě parádní, ať už pád letadla, ujíždějící zem nebo masky zombíků. První polovina filmu drží dobré tempo, v druhé půlce bohužel dochází příběhu dech a to je škoda, protože představa týmu monster a zfilmování těchto klasických postav se velmi líbíla.

 • 50%
  0
  0
  14. 7. 2017
  majhan (398 bodů)

  • Rozehrává se tu docela napnelismus, člověk si musí říkat, že to určitě pro hlavní hrdiny dobře dopadne, protože jinak by nebylo do konce filmu o čem hrát - kdo to rád, přijde si na své
  • okoukané téma hrůzy za každou cenu, kdo se pro změnu nechce nechat moc děsit a hledá všude aspoň nějakou myšlenku, tak nic moc
 • 65%
  0
  0
  14. 7. 2017
  wtemplar (375 bodů)

  Není to nic, co by si člověk pustil znovu a rád se na to každé dva roky podíval v televizi, když to budou zrovna opakovat, ale jako start nového Dark Universe to nebylo špatné. Film má zajímavá i hluchá místa. Jsem zvědavý, jestli se povede navázat s dalšími monstry a jak budou jednotlivé filmy provázané.

  • zajímavé postavy
  • slabý scénář
 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2017
  supermozek (189 bodů)

  Vlastně dobrý. Mumie má svoje mouchy, ale charisma Toma Cruise, rychlé tempo a snaha představit nový svět na dvě hodiny bez problémů zabaví. Úvod připomene Indyho nebo herní Uncharted, hororové vložky překvapivě fungují a občas se Mumie pohybuje na hranici mezi PG-13 a eRkem. Vyloženě bát se asi nebudete, řeči o hororovém dobrodružství však nejsou přehnané. Víceméně pořád se tu něco děje, a jakmile se tvůrci přestanou snažit o legrační vložky, fakt to šlape přesně tak, jak byste po trailerech čekali a doufali. Nakonec trochu zamrzí, že je Mumie sice poctivá dobrodružná podívaná, bohužel ale nenabízí žádnou scénu, kterou byste kamarádům nadšeně popisovali a posílali je do kina. Jako start potenciálně zajímavého filmového universa ovšem funguje bez nejmenších problémů a rád u toho budu i příště.

63 51 ?
 • Kolta 85%
 • majhan 50%
 • wtemplar 65%
 • supermozek 65%
 • Tom Hardy 40%
 • michal-bernard 60%
 • enrico-bonsch 60%
 • Elizabett 100%
 • misec 100%
 • Bemiurg 65%
všechna hodnocení (38)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: