The Mummy (USA)
USA USA
110 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor

Obsah

:
Mumie versus Tom Cruise. Studio Universal připravilo fanouškům impozantní filmový zápas, ve kterém se střetnou dvě legendy. Tento souboj bude mít podobu více »« méně

Režie

:
Alex Kurtzman

Scénář

:
David Koepp Christopher McQuarrie Dylan Kussman Jon Spaihts Alex Kurtzman Jenny Lumet

Herci

:
Tom Cruise Russell Crowe Annabelle Wallis Sofia Boutella Jake M. Johnson ...
Premiéra: 8. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  15
  0
  9. 6. 2017
  Brenan88 (30235 bodů)

  Mohl to být podařený start do Dark Universe, ale to by nesměla být Mumie tak rozháraná a scenáristicky plochá. Problém vidím hlavně v tom scénáři, který vlastně ani neví čím chce film být a proto je výsledek celkem zmatený a nesourodý. Jako dobrodružný film to celkem klape, ale jako horor to nefunguje vůbec. Tvůrcům podráží nohy hlavně ten ratin PG 13, který jim dovoluje sice diváka vyděsit, ale jen v určitých mezích, tak aby to mladší publikum rozdýchalo. Mumie navíc trpí problémem dnešních moderních filmů a to je ta přehnaná temná atmosféra. Nechápu co je to dnes ve zvyku točit všechno tak temné a zde si dovolím srovnávat s Mumií od Sommerse jehož verze je ve všech ohledech lepší - barevnější , zábavnější a příběhově pestřejší. Zpět, ale k téhle verzi se kterou nejsem teda vůbec spokojený. Většina záběru byla tak tmavá, že šlo jen těžko odhadnout co se na plátnu děje a to samé platí i pro akční scény, které byli opravdu dost nepřehledné. Co se týče postav, tak jsme dostali takový ten okoukaný tradiční mix kde nemůže chybět neohrožených hrdina,hláškujicí parťák,nebojácná archeoložka a někdo kdo za tim vším stojí - zde Dr. Jekyll. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že obsazení Cruise bylo zcela zbytečné a jeho roli mohla ztvárnit i méně známá tvář. Jediné co mi teda v obsazení udělalo radost bylo obsazení Johnsona, kterého jsem si oblíbil už v seriálu Nová holka. Problémem těchto propojených světů je ten, že postavy jsou v prvním díle jen hrubě načrtnuty a až časem odkrýváme jejich motivaci, charakter atd. a tento problém je zde v celé své kráse a nám nezbývá než to překousnout a doufat,že se příště dozvíme víc. Abych jen nekritizoval, tak bych alespoň vyzdvihl povedené speciální efekty, které by ale měli být u toho filmu samozřejmostí. Líbilo se mi to pomrknutí na verzi z roku 1999 ( kniha ).Snad jen dvě akční scény stojí za zmínku ( pád letadla ,jízda sanitky v lese). Suma sumárum jde o průměrný snímek,který to bude mít v konkurenci dobrodružných filmu těžké. Nezachrání to ani obsazení Cruise a ani příslib budoucího Universa a hvězd s tím spojeného.

 • 55%
  0
  0
  16. 7. 2017
  sabule (12929 bodů)

  Není to až tak špatný restart, po tak dlouhé době oprášit zase starou egypskou mrtvolu ale chtělo trošku lepší scénář a hlavně mladšího a vytrvalejšího hrdinu.Tom Cruise už nezapře svá léta a už to není young Top Gun ale lehce křečovitý padesátník.Ale nuda to určitě není a celkově slušná akce!

 • 40%
  0
  0
  6. 8. 2017
  martin-mickey-stusak (11152 bodů)

  Marná snaha, tento remake stejnojmenného snímku z roku 1932, se prostě nepovedl po všech směrech. Chybí tomu plynulost, dějové nápady, humor, atraktivita příběhu a umírněnější spontánnost. V akci se tu velmi tlačí na pilu, což je v rámci děje ohromně na škodu. V nepřehledné smršti CGI efektů rapidně mizí herecké výkony všech představitelů a tak po skončení filmu si kdejaký divák jen s údivem řekne: “Co to sakra jako bylo?”

 • 25%
  0
  0
  7. 8. 2017
  lamps (7619 bodů)

  Neuvěřitelně debilní slátanina, která aplikuje často naprosto nekontinuální můstky k propojení scén a časových linií, absolutně nezvládá funkčně ani stylisticky propojit střídající se charaktery výpravy (od fantasy hororu až po nahláškovanou dobrodružnou komedii, wtf) a v místě, kdy by měla bez keců gradovat a diváka alespoň vizuálně bavit, se zavírá do jedné místnosti s jednou z nejzbytečnějších postav, která kdy byla áčkovým hollywoodským hercem hrána. Tady nemohl pomoci ani jinak sympatický Cruise, něco tak matného, nenápaditého a divně sestříhaného je ostudou v posledních letech prosperujícího Universalu

 • 65%
  0
  0
  5. 10. 2017
  Danny F. (5094 bodů)

  Slaboučké podání. Směšné a laciné triky. Pan Jekyll se mohl taky lépe ukázat ve své kráse. Tempo bylo svižnější a děj slaboduchý. Tom v roli dobrý, ale nějak mi tam neseděl. Pořád ho vidím jako v MI. Samotná mumie v ženském podání ušla.

  • Tempo
  • Triky
  • Děj
 • 40%
  1
  0
  11. 7. 2017
  Tom Hardy (3965 bodů)

  Ještě větší opruz než vtípek se zvracející krávou.

 • 100%
  0
  0
  29. 9. 2017
  leafroller (1892 bodů)

  Osobně nemohu najít nic, co bych tomu filmu mohl vytknout. Sice trochu temnější, přesto však rodinný snímek, od kterého dostanete přesně to, co se od něj dá čekat: triky, mumie, happyend. Tom Cruise to zvládl sqěle a i když byla jeho kolegyně na můj vkus poněkud umělá, výsledný dojem to nezkazilo. Myslím, že se toto dávno a stokrát provařené téma lépe natočit nedalo.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pajmen (948 bodů)

  Tahle verze Mumie je natočena především pro mladistvé. Ale nebál bych se ještě snížit věkovou hranici. Snímek totiž není vůbec děsivý, ani moc brutální a je tu hodný strýček Tom, který všechno, ale opravdu všechno přežije. Řekl bych, že i do thrilleru to má daleko. Pro staršího 12 let tu pak zbývá jediné lákadlo a to jsou pěkné ženy. Krom badatelky - blondýna s modrýma očima - tu je asi nejvíc sexy mumie ze všech filmů tohoto žánru. Samozřejmě až potom, co vysaje život z pár lidí a není to jen kost, kůže a omotané proužky plátna. Pak už vůbec nevypadá děsivě. Naopak. Strýček Tom se sám musel držet zpátky, aby ji nepozval na drink... Nakonec ale odolá, protože by rád šel na drink s již zmíněnou blondýnou-badatelkou. O ničem jiném v nadsázce ten film není. Cruise se rozhodne pro blondýnu, ale jestli s ní nakonec skončí, to napoví až další díl.

 • 65%
  6
  0
  10. 6. 2017
  Sheemas (726 bodů)

  Dark Universe se nám představuje svým prvním filmem Mumií, která však ale není stoprocentní. Příběh je víceméně rozpačitý, postavy si nestihnete pořádně oblíbit, přestože se Tom Cruise snažil a Russell Crowe si svou roli vyloženě užíval, a mě osobně bavil snad ještě více než princezna/mumie Ahmanet. Při srovnání s Mumií z roku 1999, filmu chybí trochu nadhledu, trochu humoru, možná i barev, ano, vím že se má v tomto případě jednat o horor, ale pokud ve většině scén nic moc nevidíte, je to vyloženě škoda. Ve výsledku to ale naštěstí nedopadlo úplně nejhůř, některé scény jsou vyloženě parádní, ať už pád letadla, ujíždějící zem nebo masky zombíků. První polovina filmu drží dobré tempo, v druhé půlce bohužel dochází příběhu dech a to je škoda, protože představa týmu monster a zfilmování těchto klasických postav se velmi líbíla.

 • 55%
  0
  0
  5. 9. 2017
  Chimpanzee21 (722 bodů)

  Ze začátku film ukazoval akční stránka a potom co přišla ta blondýna se z toho stala komedie, romantický film a samotná mumie vlastně měla vedleší stránku příběhu. Všechny filmy na toto téma byly založené na tom, jak je to vlastně možné a v tajné laboratoři jsem měl pocit, že mumie je nic oproti tomu co dělají údajně desítky let. Ale aby film nebyl z mé strany jen kritizován, musím uznat, že grafické zpracování, některé ty vtipy a nápad dobrý.

 • 50%
  0
  0
  14. 7. 2017
  majhan (402 bodů)

  • Rozehrává se tu docela napnelismus, člověk si musí říkat, že to určitě pro hlavní hrdiny dobře dopadne, protože jinak by nebylo do konce filmu o čem hrát - kdo to rád, přijde si na své
  • okoukané téma hrůzy za každou cenu, kdo se pro změnu nechce nechat moc děsit a hledá všude aspoň nějakou myšlenku, tak nic moc
 • 65%
  0
  0
  14. 7. 2017
  wtemplar (379 bodů)

  Není to nic, co by si člověk pustil znovu a rád se na to každé dva roky podíval v televizi, když to budou zrovna opakovat, ale jako start nového Dark Universe to nebylo špatné. Film má zajímavá i hluchá místa. Jsem zvědavý, jestli se povede navázat s dalšími monstry a jak budou jednotlivé filmy provázané.

  • zajímavé postavy
  • slabý scénář
 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2017
  supermozek (192 bodů)

  Vlastně dobrý. Mumie má svoje mouchy, ale charisma Toma Cruise, rychlé tempo a snaha představit nový svět na dvě hodiny bez problémů zabaví. Úvod připomene Indyho nebo herní Uncharted, hororové vložky překvapivě fungují a občas se Mumie pohybuje na hranici mezi PG-13 a eRkem. Vyloženě bát se asi nebudete, řeči o hororovém dobrodružství však nejsou přehnané. Víceméně pořád se tu něco děje, a jakmile se tvůrci přestanou snažit o legrační vložky, fakt to šlape přesně tak, jak byste po trailerech čekali a doufali. Nakonec trochu zamrzí, že je Mumie sice poctivá dobrodružná podívaná, bohužel ale nenabízí žádnou scénu, kterou byste kamarádům nadšeně popisovali a posílali je do kina. Jako start potenciálně zajímavého filmového universa ovšem funguje bez nejmenších problémů a rád u toho budu i příště.

 • 40%
  0
  0
  14. 8. 2017
  zzepto (74 bodů)

  Cely film jako mumie (ve spatnem smyslu). Pro Dark Universe je to velky neuspech.
  Nejslabsi pokus o reanimaci klasickeho hororoveho pribehu se slabou technickou stranou a scenarem...

   • Film
   • Tom Cruise
   • Sofia Boutella
   • Russel Crowe
   • Dark Universe
  63 50 ?
  • virgoii 50%
  • kubi.sarka 75%
  • jarv 75%
  • zdenek-halfar 70%
  • miloslav-prikryl 60%
  • Kelok 60%
  • Danny F. 65%
  • netherlord 85%
  • viktoriaplzen 70%
  • leafroller 100%
  všechna hodnocení (72)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: