The Mummy (USA)
« další názvy »
USA USA
110 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Blockbuster, Remake

Obsah

:
Mumie versus Tom Cruise. Studio Universal připravilo fanouškům impozantní filmový zápas, ve kterém se střetnou dvě legendy. Tento souboj bude mít podobu více »« méně

Režie

:
Alex Kurtzman

Scénář

:
David Koepp Christopher McQuarrie Dylan Kussman Jon Spaihts Alex Kurtzman Jenny Lumet

Herci

:
Tom Cruise Russell Crowe Annabelle Wallis Sofia Boutella Jake M. Johnson ...
Premiéra: 8. 6. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Mumie. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mumie myslíte! K 21. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mumie


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  16
  0
  9. 6. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Mohl to být podařený start do Dark Universe, ale to by nesměla být Mumie tak rozháraná a scenáristicky plochá. Problém vidím hlavně v tom scénáři, který vlastně ani neví čím chce film být a proto je výsledek celkem zmatený a nesourodý. Jako dobrodružný film to celkem klape, ale jako horor to nefunguje vůbec. Tvůrcům podráží nohy hlavně ten ratin PG 13, který jim dovoluje sice diváka vyděsit, ale jen v určitých mezích, tak aby to mladší publikum rozdýchalo. Mumie navíc trpí problémem dnešních moderních filmů a to je ta přehnaná temná atmosféra. Nechápu co je to dnes ve zvyku točit všechno tak temné a zde si dovolím srovnávat s Mumií od Sommerse jehož verze je ve všech ohledech lepší - barevnější , zábavnější a příběhově pestřejší. Zpět, ale k téhle verzi se kterou nejsem teda vůbec spokojený. Většina záběru byla tak tmavá, že šlo jen těžko odhadnout co se na plátnu děje a to samé platí i pro akční scény, které byli opravdu dost nepřehledné. Co se týče postav, tak jsme dostali takový ten okoukaný tradiční mix kde nemůže chybět neohrožených hrdina,hláškujicí parťák,nebojácná archeoložka a někdo kdo za tim vším stojí - zde Dr. Jekyll. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že obsazení Cruise bylo zcela zbytečné a jeho roli mohla ztvárnit i méně známá tvář. Jediné co mi teda v obsazení udělalo radost bylo obsazení Johnsona, kterého jsem si oblíbil už v seriálu Nová holka. Problémem těchto propojených světů je ten, že postavy jsou v prvním díle jen hrubě načrtnuty a až časem odkrýváme jejich motivaci, charakter atd. a tento problém je zde v celé své kráse a nám nezbývá než to překousnout a doufat,že se příště dozvíme víc. Abych jen nekritizoval, tak bych alespoň vyzdvihl povedené speciální efekty, které by ale měli být u toho filmu samozřejmostí. Líbilo se mi to pomrknutí na verzi z roku 1999 ( kniha ).Snad jen dvě akční scény stojí za zmínku ( pád letadla ,jízda sanitky v lese). Suma sumárum jde o průměrný snímek,který to bude mít v konkurenci dobrodružných filmu těžké. Nezachrání to ani obsazení Cruise a ani příslib budoucího Universa a hvězd s tím spojeného.

 • 40%
  1
  0
  6. 8. 2017
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Marná snaha, tento remake stejnojmenného snímku z roku 1932, se prostě nepovedl po všech směrech. Chybí tomu plynulost, dějové nápady, humor, atraktivita příběhu a umírněnější spontánnost. V akci se tu velmi tlačí na pilu, což je v rámci děje ohromně na škodu. V nepřehledné smršti CGI efektů rapidně mizí herecké výkony všech představitelů a tak po skončení filmu si kdejaký divák jen s údivem řekne: “Co to sakra jako bylo?”

 • 45%
  0
  0
  1. 1. 2018
  Pete69 (23390 bodů)

  Tato Mumie se mi příliš nelíbila. Slibný začátek, poté už jen otřepané fráze a příběh viz první Mumie. Zoufalství scénáristy dokresluje to, že do příběhu zakomponoval doktora Jekilla a Hyda, což by samo o sobě nebylo to nejhorší, kdyby to ve filmu hrálo roli, nebo to mělo jiný smysl... prostě paskvil. škoda..

 • 25%
  0
  0
  7. 8. 2017
  lamps (14934 bodů)

  Neuvěřitelně debilní slátanina, která aplikuje často naprosto nekontinuální můstky k propojení scén a časových linií, absolutně nezvládá funkčně ani stylisticky propojit střídající se charaktery výpravy (od fantasy hororu až po nahláškovanou dobrodružnou komedii, wtf) a v místě, kdy by měla bez keců gradovat a diváka alespoň vizuálně bavit, se zavírá do jedné místnosti s jednou z nejzbytečnějších postav, která kdy byla áčkovým hollywoodským hercem hrána. Tady nemohl pomoci ani jinak sympatický Cruise, něco tak matného, nenápaditého a divně sestříhaného je ostudou v posledních letech prosperujícího Universalu

 • 55%
  0
  0
  16. 7. 2017
  sabule (14227 bodů)

  Není to až tak špatný restart, po tak dlouhé době oprášit zase starou egypskou mrtvolu ale chtělo trošku lepší scénář a hlavně mladšího a vytrvalejšího hrdinu.Tom Cruise už nezapře svá léta a už to není young Top Gun ale lehce křečovitý padesátník.Ale nuda to určitě není a celkově slušná akce!

 • 65%
  0
  0
  5. 10. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Slaboučké podání. Směšné a laciné triky. Pan Jekyll se mohl taky lépe ukázat ve své kráse. Tempo bylo svižnější a děj slaboduchý. Tom v roli dobrý, ale nějak mi tam neseděl. Pořád ho vidím jako v MI. Samotná mumie v ženském podání ušla.

  • Tempo
  • Triky
  • Děj
 • 60%
  4
  1
  30. 10. 2017
  SNCIS (6521 bodů)

  Trochu horor, trochu komedie, trochu dobrodružství. "Já jsem tě zachránil a ty jsi mne střelil! Třikrát!" Perfektně natočená akce s nestárnoucím Tomem Cruisem a nádhernou Annabelle Wallis. Vcelku se mi to líbilo, ale po celém zhlédnutí mě to zase tak neuchvátilo. "Někdy jen monstrum, dokáže porazit monstrum." - 60%.

 • 40%
  2
  1
  11. 7. 2017
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Ještě větší opruz než vtípek se zvracející krávou.

 • 55%
  2
  0
  5. 9. 2017
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  Ze začátku film ukazoval akční stránka a potom co přišla ta blondýna se z toho stala komedie, romantický film a samotná mumie vlastně měla vedleší stránku příběhu. Všechny filmy na toto téma byly založené na tom, jak je to vlastně možné a v tajné laboratoři jsem měl pocit, že mumie je nic oproti tomu co dělají údajně desítky let. Ale aby film nebyl z mé strany jen kritizován, musím uznat, že grafické zpracování, některé ty vtipy a nápad dobrý.

 • 60%
  0
  0
  29. 11. 2017
  Mikik4444 (3463 bodů)

  Docela dobrý film ale žádná hitovka to asi nebude... ale efekty super a Annabellka dobrý... málem jsem se zamiloval...Jinak taková odpolední zpříjemňovačka a pak hup hrabat listí

 • 85%
  0
  0
  29. 9. 2017
  leafroller (3023 bodů)

  Osobně nemohu najít nic, co bych tomu filmu mohl vytknout. Sice trochu temnější, přesto však rodinný snímek, od kterého dostanete přesně to, co se od něj dá čekat: triky, mumie, happyend. Tom Cruise to zvládl sqěle a i když byla jeho kolegyně na můj vkus poněkud umělá, výsledný dojem to nezkazilo. Myslím, že se toto dávno a stokrát provařené téma lépe natočit nedalo.

 • 55%
  0
  1
  13. 3. 2021
  Martrix (2570 bodů)

  Áčková produkce sice zacálovala mzdy pro Toma Cruise a Russella Crowe, vcelku solidní scénáristy a na několik měsíců pronajala partu nadšených trikařů, ale přesto nová Mumie diváky nezaujala aspoň ani z poloviny, jako přes dvacet let stará ptákárna s Fraserem. A ta mimochodem, stála o 60 mil. USD méně. V čem je problém? Nepříliš sympatická ženská postava, kterou si střihla Annabelle Wallis za to nejspíš nemůže, triky byly dobré, Cruise si svoje odvedl, dějová linka byla vcelku stravitelná a provázání s ostatními příšerami by asi fungovalo. Takže co? Málo vtipu, nadsázky a absence sympatických postav. A k tomu spousta nelogických blbostí, které by člověk odpustil pouze jako daň za snahu tvůrců nás pobavit. Mumii chybí vyhraněnost, protože se snaží oscilovat mezi hororem a dobrodružným filmem pro celou rodinu. Selhává však na obou frontách a díky rutinní režii, je tak z prvního MU velmi tuctová zbytečnost. To, společně s nulovou chemií mezi postavami (s výjimkou Crowea, který si vystačí sám) a absencí pořádných hlášek, nakonec pohřbilo příšeráckou rozjezdovku pod tunu písku...kde ji nejspíš nikdo hledat nebude. Tady měl přijít eRkový rating, nebo se měla režie svěřit nějakému divočákovi, který by se s tím nemazal, podobně jako Guy Ritchie s Artušem.

 • 55%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Tak tohle se nemůže s Fraserovou Mumií srovnávat ani trochu. Místo zábavného dobrodružného filmu tu máme rádoby temné dobrodružství s trapnými momenty, které mají divákům asi přijít vtipné. Kdysi podobné univerzum s příšerami možná fungovalo, ale dnes je jiná doba, kdy se navíc musíte opravdu snažit, abyste vynikli nad konkurencí. Cruise i Crowa mám rád, ale tady opravdu šlápli vedle. Místo pořádné prokleté zrůdy z Egypta tu máme jen vlnící se roztleskávačku ala Enchantress, za kterou nestojí kult zamaskovaný za bohy ani staré egyptské mrtvoly, ale banda nemrtvých křižáků a Mr. Hyde není takovým děsivým psychopatem, kterým by měl být. Pokud budou zbylé filmy na stejné úrovni, tak s tím univerzem radši ani neměli začínat. 55%

 • 55%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2021 bodů)

  Pamatuji si, že i samotný trailer tak trochu předvídal, že o žádný unikátní zážitek asi nepůjde. No... a měl tak nějak pravdu. Tím nechci říct, že by film nebyl zábavný, vůbec ne, některé sekvence jsou docela cool, nicméně člověk zde vlastně neuvidí nic nového. Je to prostě všední akční tom cruiseovina, kde Tom Cruise "tom cruiseuje". Všichni víme, co to znamená. Neříkejte, že ne! Samotná holčina-Mumie je ale povedená. Byť má snad všechny příznaky hloupého záporáka, který si se vším dává strašně načas, šel z ní docela strach a respekt. Navíc byla i docela hot. Hej, nesuďte mě! I nemrtvé mumifikované ženy mají očividně něco do sebe. Občas hloupé jednání a nelogické dialogy hl. postav jsou také další aspekty, které bohužel kvalitu filmu degradují. Ve výsledku se jedná o dost průměrnou podívanou, kterou si člověk možná užije, ale nijak ho neoslní.

 • 25%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Pajmen (1204 bodů)

  Tahle verze Mumie je natočena především pro mladistvé. Ale nebál bych se ještě snížit věkovou hranici. Snímek totiž není vůbec děsivý, ani moc brutální a je tu hodný strýček Tom, který všechno, ale opravdu všechno přežije. Řekl bych, že i do thrilleru to má daleko. Pro staršího 12 let tu pak zbývá jediné lákadlo a to jsou pěkné ženy. Krom badatelky - blondýna s modrýma očima - tu je asi nejvíc sexy mumie ze všech filmů tohoto žánru. Samozřejmě až potom, co vysaje život z pár lidí a není to jen kost, kůže a omotané proužky plátna. Pak už vůbec nevypadá děsivě. Naopak. Strýček Tom se sám musel držet zpátky, aby ji nepozval na drink... Nakonec ale odolá, protože by rád šel na drink s již zmíněnou blondýnou-badatelkou. O ničem jiném v nadsázce ten film není. Cruise se rozhodne pro blondýnu, ale jestli s ní nakonec skončí, to napoví až další díl.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2018
  salisbury (1101 bodů)

  Tom Cruise se střetl s mumifikací a záhrobní Mission Impossible je na světě. Akční fantasmagorický filmový kousek s příjemnou dávkou humoru umí pobavit. Tom Cruise předvedl, že ještě nestárne, Sofia Boutella zazářila v Kingsmanovi i zde opět charismem rozráží zeď na padrť a Russell Crowe rozvibroval vzduch svým hlubokým hlasem, který z Mumie serval prastaré obinadlo. The Mummy je pohodový snímek, snažíc se diváka nenudit, občas ho dokáže rozesmát, v zápětí vylekat, díky čemuž ze mě pramení spokojenost nejen z dobře odvětrané hrobky princezny Ahmanet, ale i z rtuťové chemie tmelící písečnou bouří ovátý film.

 • 65%
  6
  0
  10. 6. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Dark Universe se nám představuje svým prvním filmem Mumií, která však ale není stoprocentní. Příběh je víceméně rozpačitý, postavy si nestihnete pořádně oblíbit, přestože se Tom Cruise snažil a Russell Crowe si svou roli vyloženě užíval, a mě osobně bavil snad ještě více než princezna/mumie Ahmanet. Při srovnání s Mumií z roku 1999, filmu chybí trochu nadhledu, trochu humoru, možná i barev, ano, vím že se má v tomto případě jednat o horor, ale pokud ve většině scén nic moc nevidíte, je to vyloženě škoda. Ve výsledku to ale naštěstí nedopadlo úplně nejhůř, některé scény jsou vyloženě parádní, ať už pád letadla, ujíždějící zem nebo masky zombíků. První polovina filmu drží dobré tempo, v druhé půlce bohužel dochází příběhu dech a to je škoda, protože představa týmu monster a zfilmování těchto klasických postav se velmi líbíla.

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2017
  Květka (711 bodů)

  Zajímavé podání Mumie. Film je hodně poutavý a divák se u něj určitě nenudí - akce je tady tak akorát, napětí tu také nechybí. Musím také pochválit obsazení - Tom Cruise se na tuto roli hodil perfektně. Film asi stačí zhlédnout jen jednou, ale je to jen individální názor :)

 • 70%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Pája DJ (681 bodů)

  Mumie v podání Toma Cruise opět ukazuje jeho komediální talent, který zde předvání. Každý si ve spojení s Mumii představí spíše jinou nesourodou dvojici než kterou je Cruise a Wallis, ale i tak si myslím, že má Mumie v podání Toma Cruise co do sebe a určitě se při jejím sledování nebudete nudit. Zahoďte sarkofág a hurá do toho :o)

 • 40%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Proti Mumii z roku 1999 je tohle sice jiná liga, ale je to bez duše a lidi na tohle dílko brzy zapomenou. Stojí a padá to na Cruisovi. Vedlejší ženská role je v podstatě zbytečná a vztah s hlavní postavou je asi tak uvěřitelnej, jako maso v Mc'Donaldu. Jako špatný to není na koukání, ale je to takový ten klasický americký popcorn. Jako celek film nesedí, hudba v podstatě žádná, jako jednohubka OK, trochu mi to připomnělo Ligu Výjimečných. Na chleba to tvůrcům asi vydělá. Jo a kterej vůl vymyslel, že mumie bude mít takový divný oči??? Fakt nesmysl.....ale těch je tam víc, však uvidíte

 • 65%
  0
  0
  14. 7. 2017
  wtemplar (462 bodů)

  Není to nic, co by si člověk pustil znovu a rád se na to každé dva roky podíval v televizi, když to budou zrovna opakovat, ale jako start nového Dark Universe to nebylo špatné. Film má zajímavá i hluchá místa. Jsem zvědavý, jestli se povede navázat s dalšími monstry a jak budou jednotlivé filmy provázané.

  • zajímavé postavy
  • slabý scénář
 • 50%
  0
  0
  14. 7. 2017
  majhan (453 bodů)

  • Rozehrává se tu docela napnelismus, člověk si musí říkat, že to určitě pro hlavní hrdiny dobře dopadne, protože jinak by nebylo do konce filmu o čem hrát - kdo to rád, přijde si na své
  • okoukané téma hrůzy za každou cenu, kdo se pro změnu nechce nechat moc děsit a hledá všude aspoň nějakou myšlenku, tak nic moc
 • 60%
  1
  0
  14. 11. 2017
  zrzinda2408 (306 bodů)

  Opět se nekoná nic převratného a přesto jeden z prvních rozumných DC filmů. Na odpolední kafíčko při štrůdlu a praskání u krbu je to ideální film. Neusnete, pobavíte se a budete mít pak chuť dělat něco dalšího než jen sedět u televize, protože vás film probere. Takže ...bavte se :)

 • 65%
  0
  0
  13. 7. 2017
  supermozek (193 bodů)

  Vlastně dobrý. Mumie má svoje mouchy, ale charisma Toma Cruise, rychlé tempo a snaha představit nový svět na dvě hodiny bez problémů zabaví. Úvod připomene Indyho nebo herní Uncharted, hororové vložky překvapivě fungují a občas se Mumie pohybuje na hranici mezi PG-13 a eRkem. Vyloženě bát se asi nebudete, řeči o hororovém dobrodružství však nejsou přehnané. Víceméně pořád se tu něco děje, a jakmile se tvůrci přestanou snažit o legrační vložky, fakt to šlape přesně tak, jak byste po trailerech čekali a doufali. Nakonec trochu zamrzí, že je Mumie sice poctivá dobrodružná podívaná, bohužel ale nenabízí žádnou scénu, kterou byste kamarádům nadšeně popisovali a posílali je do kina. Jako start potenciálně zajímavého filmového universa ovšem funguje bez nejmenších problémů a rád u toho budu i příště.

 • 65%
  0
  0
  29. 10. 2017
  starskyxaj (108 bodů)

  jako dalo se na to koukat , ale chtělo to trošku mladšího herce :D tom je troška už starej :D ale nelituji že jsem se podíval , mohlo to být však ale lepší.

 • 40%
  0
  0
  14. 8. 2017
  zzepto (95 bodů)

  Cely film jako mumie (ve spatnem smyslu). Pro Dark Universe je to velky neuspech.
  Nejslabsi pokus o reanimaci klasickeho hororoveho pribehu se slabou technickou stranou a scenarem...

   • Film
   • Tom Cruise
   • Sofia Boutella
   • Russel Crowe
   • Dark Universe

  Hodnocení a recenze Mumie

  64 50 ?
  jak hlasovat?
  • bohemijaspraha2022 100%
  • dederon 85%
  • dominik11 100%
  • Vítek1 95%
  • Reacherjack2016 60%
  • Crreed 60%
  • jirik-smerda 55%
  • Hare77 50%
  • Martrix 55%
  • jakub-fabry 75%
  všechna hodnocení (139)