Eddie the Eagle (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Německo Německo
USA USA
106 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Komedie, Sportovní, Biografický, Retro
Motto: Inspirováno skutečným příběhem

Obsah

:
Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen více »« méně

Režie

:
Dexter Fletcher

Scénář

:
Sean Macaulay Simon Kelton

Herci

:
Jo Hartley Keith Allen Dickon Tolson Taron Egerton Mark Benton ...
Premiéra: 14. 4. 2016
Distributor: CinemArt CZ
Jste na stránce filmu Orel Eddie. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Orel Eddie myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Orel Eddie


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  14. 7. 2017
  Brenan88 (46269 bodů)

  Nějak takto by měli vypadat životopisné filmy o outsiderech. Naposled jsem se tak bavil u filmu Kokosy na sněhu,kteří se nesli ve stejně odlehčeném duchu plného nenuceného humoru. Příběh Michaela Edwardse je sledem bizarních situací,které vedou až ke skokanskému můstku. Je jasné,že film si toho spoustu přidal a mnoho událostí poupravil,ale to nic nemění na tom,že Orel Eddie je reálná postava,která si šla jen za svým snem. Už od prvních minut jsem tento příběh vzal za svůj a s každou další scénou se měnily i mé pocity. Jednou jsem měl slzy v očích,poté jsem se smál jako blázen - a hned na to jsem se cítil zase blaženě. Zkrátka film si skvěle pohrává s diváckými emocemi,ale vše je to v rámci slušných mezí. Egerton s Jackmanem odvedli skvělou práci,protože jejich role působili věrohodně a lehce si získali mé sympatie.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2017
  Pete69 (22499 bodů)

  Příběh Eddieho je sám o sobě fascinující. Ten člověk tolik chtěl dosáhnout svého snu, až se mu to podařilo i když z toho nikdy nebyla medile, ani vítezství. Film mě dostal a slupnul jsem ho na posezení. Atmosféra osmdesátých let byla zachycena také perfektně.

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2016
  Sheldon (16046 bodů)

  Orel Eddie je spíš než film Kokosy na sněhu, úsměvným Rockym, příjemným rodinným snímkem o odvaze a touze něčeho dosáhnout. Je dost možné, že se toho hodně odehrálo trochu jinak, například postava trenéra Pearyho je autorskou fikcí, ale moc hezky se na to dívá a naše redakční kolegyně Sylva se od začátku do konce upřímně bavila.  Jako u každého filmu Matthew Vaughna se opět dočkáte poněkud drsnějších vtipů, sem tam někdo dostane pořádnou nakládačku, ale celé to drží celkem slušně pohromadě, i když celá podívaná má trošku mouchy v tempu. Na druhou stranu takhle dobrá rodinná podívaná tu dlouho nebyla a přestože to není úplně pro nejmenší děti, děti na film jistě mohou a dospělí taky. Přemýšlím, kdy se něco takového mohlo poslední dobou říct o hollywoodské rodinné zábavě.

 • 85%
  1
  0
  3. 5. 2016
  lamps (14923 bodů)

  Film, který nám dává křídla. Směs šablonovitého autobiografického příběhu o cestě za svým snem a té nejupřímněji, s neskrývanou láskou a obdivem k titulní postavě i sportu samotnému předkládané životní komedie, která k nám z našlapané filmové konkurence, stejně jako člověk typu Eddieho z mamutího můstku, nepřiletí zrovna každý rok. Příběh, jenž si na nic nehraje, ale svým formálním umem, cenným distancem od tupého idealizování a krásným happyendem pohladí po duši více než většina ostatních. Jackman cool, Egerton boží...

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2018
  Jana Květoňová (6599 bodů)

  Ač nejsem vůbec sportovkyní a moc sportu neholduji ani v televizi, skoky na lyžích mě nějak "berou". Už dlouho. Už když zvítězil náš Jiří Raška. A pak se mi líbí odhodlaní lidé a filmy podle skutečných událostí. Myslím si, že tohle není špatně udělaný film. Mně se líbil a dávám mu 80%. Líbilo se mi, že film líčil hlavního hrdinu absolutně bez příkras. Výkon Tarona Egertona byl velice přesvědčivý a Hugh Jackman jako Bronson Peary jakbysmet. Je tam sice trochu toho nezbytného amerického patosu, i když Eddie je Brit, nikoli Američan, ale celkem to jde. A myšlenka, že není nutné zvítězit, že stačí zúčastnit se, je pravdivá. Snímek "Orel Eddie" není k popukání. Úsměv na tváři však vykouzlí. (Bezvadné bylo, jak si ty rozbité brýle dával do krabičky od sušenek, které mu dala jeho máma.) A dojetí se na závěr dostaví také.

 • 85%
  0
  0
  22. 4. 2016
  rkotvald (3162 bodů)

  Film, který nám dává křídla. Směs šablonovitého autobiografického příběhu o cestě za svým snem a té nejupřímněji, s neskrývanou láskou a obdivem k titulní postavě i sportu samotnému předkládané životní komedie, která k nám z našlapané filmové konkurence, stejně jako člověk typu Eddieho z mamutího můstku, nepřiletí zrovna každý rok. Příběh, jenž si na nic nehraje, ale svým formálním umem, cenným distancem od tupého idealizování a krásným happyendem pohladí po duši více než většina ostatních. Jackman cool, Egerton boží

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Pohodový film. Prostě takový, že ho v budoucnu málokdo označí za špatný, ale v top se u nikoho objevovat nebude. A ani se o to nesnaží. Jede si prostě v takovém rytmu, že je z toho skvělá oddychovka podtržená skvělou hudbou. A ačkoliv je pravdivý asi tak z 5 %, tak člověka oba životní příběhy prostě chytí.

  A já už seskočil dva schody, tak jdu skočit ze 4. patra. Adios.

 • 85%
  1
  0
  13. 8. 2016
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Mile vyvážený vztah mezi fanděním outsiderovi a zdravým pohledem na pachtění antitalenta, který svým vzhledem a výkonem kazí zbytku týmu umělecký dojem. Pro někoho může být vzteku, že od dětství dře jak kůň a spolu s ním jede na olympiádu výletník, který se tváří jako sportovec. Eddie si chce splnit dětský sen, a maminka mu fandí poměrně sympatickým způsobem. Nejedná se o rozmazleného fracka, ale syna štukatéra, který má o něco větší ambice než taťka, co stojí nohama na zemi. Mamka věří, že se podaří. A paralelně s ním bývalý supertalent vyhozený kvůli nedisciplinovanosti z týmu. Eddie by určitě skončil na jednom z prvních míst, pokud jde o disciplínu, za to talent má nulový. Za zmínku stojí Eddiho skutečný životní osud. Zatímco Matti Nykänen, stejně starý jako Eddie, jeden z nejlepších skokanů šech dob, skončil jako alkoholik a domácí násilník, Eddie si počínal v soukromém životě dost úspěšně.

 • 90%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (2349 bodů)

  Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90%

 • 90%
  0
  0
  7. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Ať už to je podle pravdy či si tvůrci něco přidali, jako celek to dobře funguje. Zábavné, smutné a neuvěřitelné. Příběh dokáže diváka zaháčkovat a do samotného konce nepustí. Skvělé výkony herců. Až na pár záběrů nemám co vytknout. Jeden z nejlepších letošních filmů.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2017
  fido68 (1434 bodů)

  Orel Eddie je bezvadná komedie postavená na pravdivém příběhu z osmdesátých let.Byla to událost,která se zapsala do paměti všech dnešních padesátníků,kteří alespoň trošku sledovali televizní přenosy z Olympiády v roce 1988.Tedy pokud to bylo možné.Teprve film ukáže o co vlastně šlo a co za tím bylo.A překvapilo mně i herecké obsazení role trenéra skoků Hugo Jackman.Kde ten se tam vzal..:-)

 • 85%
  0
  0
  27. 11. 2016
  Pajmen (1204 bodů)

  Odpocinkovy film, kde vynika Taron Egerton a slusne ho doplnuje Hugh Jackman. Nebudete se smat cely film, ale kdyz uz ta chvile smichu prijde, stoji za to. Do znacne miry je scenar napsan dle skutecne postavy Eddieho Edwardse, jenz napsal jednu velkou kapitolu presahujici sportovni odvetvi a film tak vypada jako pusobivy dokument.

 • 70%
  1
  0
  28. 4. 2016
  davsuch (1057 bodů)

  Body tomuto filmu dávám hlavně za příběh, který se zdá dost neskutečný. Je to klasický film o tom jak s outsidere se stane hvězda, což je divákovy jasné od samého začátku. Jinak je tu pěkně vykreslený děj, který je místy i velmi překvapivý a dojemný. Prostě takový dobrý film o životě se filmařským standardem, na který jsme zvyklý.

 • 95%
  0
  0
  29. 7. 2016
  brcolka (1044 bodů)

  I když hlavní představitel je vykreslený jako mírně zaostalý tak srdce má veliké a odhodlání si jít za svým snem ještě větší. A obdivuji co všechno tento chlapec musel snést aby si splnil to za co bojoval a co dělal na víc než sto procent. I já se mu musím omluvit za to jak jsem si myslel, že co je to za troubu na olympiádě. Velký borec

 • 80%
  0
  0
  28. 4. 2016
  tedoun (916 bodů)

  Jackman si to jako trenér strašné dává a vidět že ho ta role bavila. A Egerton jak Eddiemu se prostě nedá nefandít, je ještě větším sympaťákem jako v Kingsmen. a těším se na jeho další role. Je to naprosto geniální film roku. Už se těším na bluray a doma zase to kouknout s rodinou

 • 45%
  0
  0
  11. 1. 2019
  sugi (743 bodů)

  .... tento film bych zařadil do sportovních komedií podle skutečné události , ale již ne do historických či životopisných .... možná se autor scénáře někde doslechl , že existoval nějaký Eddie Edwards s Velké Británie a jednoduše použil jméno štukatéra Eddie Edwards , který se zúčastnil olympijských her v Calgary 88 do svého narychlo napsaného scénáře , kde kromě kořene příběhu vynechal úplně vše ... a zpracování filmu se nebudu ani vyjadřovat a pátrat kde se stala chyba .... to již film Kokosy na sněhu , který pojednává o tom samém a dokonce se stejné olympiády , je o ligu , možná i o dvě na tom lépe

 • 80%
  0
  0
  27. 3. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Eddie (skvělý Taron Egerton) se prostě rozhodl že bude reprezentovat svou zemi na olympijských hrách a přestože výkony na to má (alespoň tedy v zimních sportech), obličej už ne, ale ani to ho nezastaví. A tak můžeme sledovat příběh chlápka, který to nevzdá a stane se jedním z nejinspirativnějších sportovců na olympiádě vůbec. Připočítejte k tomu výkon skvělého Hugh Jackmana a máte ve výsledku velmi zábavný a příjemný film.

 • 90%
  1
  0
  29. 7. 2016
  KajkaFajka (723 bodů)

  Když jsem vždy slyšel o Eddiem tak jsem se tomu příběhu smál a klepal jsem si na čelo že se takový exot vůbec podívá na olympiádu. Ale po shlédnutí tohoto filmu před ním smekám a obdivuji jaký to byl borec. Nevzdal se když mu všichni házeli klacky pod nohy a splnil si sen a tak by to mělo být u všech. Super příběh

 • 80%
  1
  0
  6. 5. 2017
  Vendula86 (652 bodů)

  orel eddie je je vtipný film. Když se orel Eddie rozhodne že bude svoji zemi reprezentovat ve skocích na ližích vydá se do alp. V Alpách se chce učit od těch nejlepších. Začne je napodobovat a po několika bolestivých pádech se rozhodne že bez trenéra to nepůjde.

 • 85%
  1
  0
  16. 5. 2016
  michal-bernard (565 bodů)

  Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit 90%, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí.

 • 90%
  0
  0
  14. 7. 2016
  perfekta (546 bodů)

  Životní příběh Eddieho, který touží reprezentovat vlast na olympijských hrách. I když nepatří k talentům, přesto se snaží naučit se skákaz na lyžích. Postupně začne dosahovat slibných výsledků a splní si svůj životní sen - účast na Zimních olympijských hrách v Calgary. I když skončí poslední, přesto se stává nezapomenutelným a všude známým.

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2016
  cirkusačka (388 bodů)

  Pěkný film ze života, nabitý pozitivní energií, vhodný pro celou rodinu Je zpracován dle osudu hlavního hrdiny, který na konci 80 let skutečně skákal na lyžích, ovšem některé výjevy mi připadají smyšlené a nereálné (skoky z můstků bez tréninku a jakékoliv přípravy) zde autor scénáře asi dost fantazíroval

 • 95%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Lemmy01 (337 bodů)

  Orel Eddie je pozitivitou nabitá komedie. Oba hlavní herečtí představitelé jsou skvělí. I přes stopáž a téma film nenudí ani minutu ani nesportovního fanouška. Příběh je nadnesený a pouze částečně odkazuje na skutečnou událost, celkovému pojetí to ale vůbec nevadí.

 • 80%
  0
  0
  28. 4. 2016
  paniks (319 bodů)

  Orel Eddie - životní příběh Eddieho, který touží reprezentovat vlast na olympijských hrách. I když nepatří k talentům, přesto se snaší prorazit ve skocích na lyžích. Postupně se naučí vlastní pílí a houževnatostí dosahovat slibných výsledků a splní si svůj životní sen - účast na Zimních olympijských hrách v Calgary. I když skončí poslední, přesto se stává nezapomenutelným.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  koudel (318 bodů)

  Nehledě na faktické chyby (skokanské véčko tehdy opravdu nebylo na pořadu dne a pokud ho někdo omylem aplikoval dostal pěknou bodovou srážku)je film krásný a inspirující. Když prostě člověk chce tak dokáže cokoliv. Jsem už trochu starší, tak si na Eddieho dobře pamatuju - vždycky jsme se mu smáli a těšili se na jeho veleskoky. Po zhlédnutí filmu jsem si názor opravil a obdivuji ho i když samozřejmě vím, že film nemůže odpovídat skutečnosti.

 • 95%
  0
  0
  27. 6. 2018
  BaBuKirchner (250 bodů)

  Životní filmy to je moje a tento příběh mne vážně chytil za srdce. Příběh skokana,který i přes svůj handicap šel za svým snem byl pro mne něčím kouzelným a milým. Egerton zahrál výborně a opět si u mne o něco víc šplhl. No a Hugh? Ten byl opět kouzelný a dokonalý.

 • 85%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Prezidentka (239 bodů)

  Krásnej sportovní film, který hodně potěšil a bavil. Hodně mě pobavil vtipný odkaz na jamajské bobisty (film Kokosy na sněhu). Ale když se Hugh Jackman zapálil cigaretu, tak je to prostě Wolverin a to mu už nikdo neodpáře, ani on sám, ať se snaží sebevíc.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2017
  sak007 (232 bodů)

  Vezměte Kokosy na sněhu, přidejte lyže a místo bobystů zapálené nemehlo, kterému pomáhá Wolverine a dostanete báječný rodinný film. Michael Edwards alias Orel Eddie je sice nemehlo, ale snahou a houževnatostí to dotáhl až na olympijské hry. A Happy end na konci? No možná :)

 • 80%
  0
  0
  13. 4. 2016
  zoouška (202 bodů)

  Dnes jsem měla možnost navštívit předpremieru filmu Orel Eddie. Ačkoliv jsem si od filmu vůbec nic neslibovala a nalákalo mne více méně herecké obsazení se známými jmény, po shlédnutí filmu musím jen zatleskat a konstatovat, že film se velmi povedl, sálá z něj jakési teplo a dobrota a člověk se na konci filmu neubrání dojetí. Film mohu jednoznačně doporučit

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2016
  kapibara (198 bodů)

  Egerton! Jackman! Show! Je to dojemný příběh a ačkoliv jsem po návštěvě kina dohledala, že z většiny vymyšlený, tak chudák opravdový Edwards, jestli ho lidi měli za takového "pošuka". Film ho líčí jako trochu jednoduššího jedince, ale pro mě to byl opravdový srdcař a dobrák. A je škoda, že je sport tolik o penězích a ne o takovýchto příbězích. Ale zase aspoň vyniknou a my pak dostaneme hezky natočený film, který se zbytečně nebere moc vážně.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Orel Eddie

80 77 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 80%
 • Mrykodaj 80%
 • aquiver 55%
 • Evianka 95%
 • Mikik4444 100%
 • Reacherjack2016 85%
 • Miňonka 70%
 • antonin_nadvornik 75%
 • misec 100%
 • jan-fero-fabera 20%
všechna hodnocení (161)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
10. místo z 11 v žebříčku uživatele Efča
283. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444