Orel Eddie

80%
Orel Eddie
Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie."(CinemArt CZ)Recenze: Orel Eddie

Kinobox.cz
85%

Orel Eddie pouze vrhá dojem klasického sportovního bijáku, ve skutečnosti je natočen moderně, ale tak, aby vás zasadil do atmosféry 80. let. Dále jsou ve filmu i opravdu stylové a filmařsky vymazlené momenty, na které nezapomenete.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Nějak takto by měli vypadat životopisné filmy o outsiderech. Naposled jsem se tak bavil u filmu Kokosy na sněhu,kteří se nesli ve stejně odlehčeném duchu plného nenuceného humoru. Příběh Michaela Edwardse je sledem bizarních situací,které vedou až ke skokanskému můstku. Je jasné,že film si toho spoustu přidal a mnoho událostí poupravil,ale to nic nemění na tom,že Orel Eddie je reálná postava,která si šla jen za svým snem. Už od prvních minut jsem tento příběh vzal za svůj a s každou další scénou se měnily i mé pocity. Jednou jsem měl slzy v očích,poté jsem se smál jako blázen - a hned na to jsem se cítil zase blaženě. Zkrátka film si skvěle pohrává s diváckými emocemi,ale vše je to v rámci slušných mezí. Egerton s Jackmanem odvedli skvělou práci,protože jejich role působili věrohodně a lehce si získali mé sympatie.
Pete69
Pete69
29 851 bodů
8.5
Příběh Eddieho je sám o sobě fascinující. Ten člověk tolik chtěl dosáhnout svého snu, až se mu to podařilo i když z toho nikdy nebyla medile, ani vítezství. Film mě dostal a slupnul jsem ho na posezení. Atmosféra osmdesátých let byla zachycena také perfektně.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
OH v Calgary přináší po jamajském čtyřbobu další pohodovku se silným příběhem. Egerton hodně dobrý, a kde byl sakra celou dobu ten Dexter Fletcher?


Dodatečné informace

Původní název:
Eddie the Eagle (více)
  • Velká Británie Orel Eddie
  • Velká Británie Eddie the Eagle
Premiéra v ČR:
14. 4. 2016
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Velká Británie, Německo, USA
Čeština:
Orel Eddie je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch