The Founder (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Životopisný
Motto: Riskoval. Porušoval zákony. Měnil pravidla.

Obsah

:
Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael více »« méně

Režie

:
John Lee Hancock

Scénář

:
Robert D. Siegel

Herci

:
Michael Keaton Nick Offerman John Carroll Lynch Linda Cardellini B.J. Novak ...
Premiéra: 26. 1. 2017
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  18. 7. 2017
  Brenan88 (32445 bodů)

  Michael Keaton is Back! Je neuvěřitelné jak se mu v posledních letech podařilo nakopnout uvadající kariéru. Film nám nabízí pohled na vznik jednoho z největších fastfoodových podniků na světě. Dozvídáme se,že patřil dvou dobráckým bratrům,kteří si chtěli dělat to své než se jim do toho nasral neúspěšný podobní prodejce Ray Kroc v podání skvělého Keatona. Film má sice 2 hodiny,ale bez problému si s touhle délkou poradil. Nabízí hodně dramatických pasáží a srozumitelnou řečí nám odvypráví celý tento příběh o přátelství a zradě.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2018
  Sheldon (11382 bodů)

  Filmaři byli limitováni 7 miliony dolarů, které dostali od bratrů Weinsteinů za vysílací práva pro severní Ameriku, ale dokázali, že i s tak málem se dá natočit výpravný dobový snímek aniž by působil směšně. Hancock pak v některých pasážích přichází s naprosto geniálními nápady, jedním z nich je třeba příprava servírování jídla v sektorech namalovaných na tenisovém hřišti, které má hravost, vtip a dynamiku.
  Tvůrci také stáli před mnoha úkoly. Jedním z nich bylo stavět na parkovištích dobové restaurace, protože se všechny samozřejmě modernizují a vypadají stejně jako u nás. Jedinou vyjímkou je původní restaurace, ze které je ovšem dnes muzeum McDonaldu. Režisér Hancock měl film dopředu tak promyšlený a naplánovaný, že namísto obvyklých směn 12 hodin a více, které na přesčasech stojí ranec, přišel s 8 – 10 hodinovou pracovní dobou a scény snímal jednou, maximálně dvakrát. I díky tomu nepřekročil rozpočet. I tak byl malý štáb ve velkém zápřahu a v momentě, kdy se na place začali lidé hádat, objednal Michael Keaton za vlastní peníze dvě autíčka se zmrzlinou a zadarmo ji rozdal.  Michael Keaton se na roli důkladně připravil. Producenti filmu, z nichž dokonce hlavní byl úspěšný herec Jeremy Renner (Příchozí, Město) mu dodali obrovské množství archivního materiálu a videí, z nichž se Keaton dozvěděl, že Kroc hrál slušně na piano, takže si jednu z dost klíčových scén v baru mohl odehrát sám. A nutno dodat, že je to převážně jeho one man show.

 • 75%
  0
  0
  18. 7. 2017
  Standa. (5601 bodů)

  Michael Keaton je prostě pán!! Abych řekl pravdu, tak jsem od tohohle filmu nic moc nečekal, spíš jsem se bál dvouhodinového tlachání o zakladatelích největšího fast foodového řetězce(možná i největšího masového "vraha").. Ale nakonec z toho vyšlo skvěle vykreslené drama o vlkovi v rouše beránčím, který nakonec sežere ovečky i s ovčákem.

  • Pořád čekám na Oscara pro Keatona!
  • 100%
   3
   0
   30. 10. 2017
   SNCIS (4954 bodů)

   Michael Keaton jakožto muž jenž ukradl nápad a vizi dvouch prostých kluků. Bratrů McDonaldových mi je hrozně líto. V životopisném filmu je šťáva i emoce. Nemám co vytknout, jdu na hamburger. - 100%.

  • 65%
   0
   0
   7. 3. 2017
   rkotvald (2865 bodů)

   The Founder není primárně o zrodu společnosti McDonald, jak by se z názvu i popisku samotného mohlo zdát. Zrod firmy je zde prezentován jen jako jakýsi medailonek z vyprávění bratrů McDonaldových. Snímek totiž pojednává o muži jménem Ray Kroc, který vycítil příležitost k masivnímu zisku a držel se jí i přes hromady mrtvol a zničených přátelství. Film je v této rovině až příliš předvídatelný, přičemž nenabízí ani žádný "wow" moment, který by snímku přidal na atraktivitě a nějak ho odlišil od zbytku životopisných filmů. Takže ve výsledku dostaneme jenom průměrný film s fenomenálním Michaelem Keatonem o muži, který díky intrikám a nulovému svědomí přivedl řetězec McDonald i na ta nejodlehlejší místa naší planety.

  • 80%
   0
   0
   19. 2. 2017
   HappyPiere (2755 bodů)

   Mám rád tyhle příběhy. Oproti the social network tady mistr Kroc není za takového padoucha, ale stejně se mu nedá moc dobře fandit. Ale ruku na srdce (při tom, že vám stačí informace poskytnuté z filmu), bratři McDonaldové díky němu ze značky vytěžili, co se finanční stránky týče, asi maximum, které by sami nikdy nezvládli. A co si budeme Keaton je Keaton, takže mrkněte na příběh okolo největšího (spoiler!!!)realitního(/spoiler!!!) hráče na světě.

  • 100%
   0
   0
   12. 6. 2017
   leafroller (2003 bodů)

   Fascinující pohled do života muže, který vytvořil prodejní síť zapsanou v knize rekordů. Mnoho témat k zamyšlení. Třeba o tom, že když chcete něco dělat, měli byste to dělat pořádně. V naší zemi velmi aktuální. Mnoho otázek k diskusi. Kdo je bídák a proč? A je tu vůbec někdo bídák? Já jsem byl nadmíru spokojen a jistě to nebylo naposledy, co jsem film viděl.

  • 80%
   0
   0
   16. 2. 2017
   Arnarmo (1715 bodů)

   Zakladatele beru jako informativní film, který nám sice neukázal nic nového, ale díky němu jsme se dokázali přenést do dob minulých a do "slavných" začátků slavného McDonalds. Michael Keaton svého Kroce skvěle zahrál a přímo se pro tu roli narodil. Jeho intriky a odhodlání jsou neuvěřitelné. Kdo ví, zda to tak skutečně bylo, ale bylo to zajímavé sledovat. I když film na emoce moc netlačí, bylo mi ke konci vlastně bratrů McDonaldových líto. (A hlavně nezapomenout na okurku! :) )

  73 66 ?
  • Sheldon 80%
  • SNCIS 100%
  • dav.bal 70%
  • Krupe 80%
  • Larrysbride 70%
  • Standa. 75%
  • Mirdas 80%
  • zdenek-halfar 85%
  • leafroller 100%
  • mr.fil 70%
  všechna hodnocení (23)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: