Rush (USA)
« další názvy »
USA USA
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
123 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Biografický, Retro
Motto: Niki Lauda a James Hunt … věční rivalové …

Obsah

:
Dokonalý profesionál versus neodolatelný playboy. Jedno však mají společné … nezkrotnou touhu po vítězství v závodech plných zvratů, nebezpečí a blízkosti více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Peter Morgan

Herci

:
Chris Hemsworth Daniel Brühl Olivia Wilde Alexandra Maria Lara Pierfrancesco Favino ...
Premiéra: 3. 10. 2013
Distributor: Bioscop
DVD: 29. 1. 2014
Jste na stránce filmu Rivalové. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rivalové myslíte! K 31. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Rivalové


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  13. 7. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Vynikající! Snad i člověk automobilovým světem nepolíbený musí znát příběhy těchto věčných rivalů. Snímek nic nepřikrášluje a ukazuje čistá fakta. Ron Howard prostě takové snímky a zde to ukazuje v plné síle. Akční scény vypadají dobře a dramatické pasáže mají potřebnou hloubku. Jediné čeho jsem se bál byl výkon Chrise Hemswortha - přece jen hrát Thora v komiksovém filmu a Jamesa Hunta v životopisném snímku je trochu rozdíl. Nakonec jsem byl mile překvapen,protože svou roli zvládl bravurně a poklona patří i Danielovi Bruhlovi jehož ztvárnění Nikiho Laudu považuji za geniální.

 • 85%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (22542 bodů)

  Kouzlo Formule 1 je už desetl et dávno pryč a zajímá už jen automobilové nadšence. V době, kdy spolu závodil Niki Lauda a James Hunt byla F1 ještě F1. O příběhu těchto rivalů jsem samozřejmě věděl, ale že mě film takto dostane, že mě doslova ponoří do atmosféry F1.. to jsem netušil. Skvělý film.

 • 80%
  2
  0
  8. 1. 2016
  muzz (18025 bodů)

  Film je tak dobrý, že může zaujmout i člověka, kterého formule 1 nezajímá. Má to spád i logiku, navíc je to podle skutečné události. Btw. Niki Lauda je opravdu divnej patron :)

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Rivalové jsou strhující podívanou, která je plná nečekaných zvratů a naprosto se vymyká klasickým životopisným filmům. Peter Morgan si za svůj scénář zaslouží absolutorium už z toho důvodu, že když své dílo dal do ruky samotnému Laudovi, tak ten první stránku komentoval:“Viděl jste někdy formuli? Kdyby jo, tak byste nenapsal takovou sračku.“ Lauda pak s Morganem projížděl celý scénář a půlku mu z něj vyházel. Výsledkem je živý a dle mého soudu realistický film nabitý emocemi, který patří k nejlepším filmům tohoto roku.

 • 90%
  1
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Jste bezprostřední frajer s ohromným egem, který je pro svůj životní cíl schopen obětovat všechno a vyždímat svůj talent do poslední kapičky potu? Pak budete dvě hodiny držet palce extrovertnímu Huntovi a užijete si zatím životní výkon asgardského prince Chrise Hemswortha, kterému to v civilní poloze svědčí očividně stejně jako komiksovému hrdinovi. Nebo se považujete za uzavřeného, okolím rozporuplně příjmaného pedanta, který by položil život za to, aby vše bylo perfektní a zaručeně "po jeho"? Potom budete v sedmém nebi při pohledu na ikonického Nikiho Laudu, kterak s popáleným obličejem střihá ostré zatáčky a dobrovolně si nechává strkat trubičku do plic, a jako v transu si vychutnáte úžasnou kreaci Daniela Brühla, která zřejmě bude atakovat pole position v oscarových nominacích. A neřadíte-li se ani k jedné skupině charakterů, neznamená to stejně nic. Protože jste-li člověk vybavený základními pudy, touhou po vítězství a uznání a respektem před každým soupeřem, musíte si tuhle dokonale zfilmovanou odyseu do divoké závodnické duše alespoň trochu zamilovat. Tedy ne trochu, ale hodně.. :)

 • 90%
  0
  0
  18. 8. 2021
  JosefTomas (8861 bodů)

  Překvapující film ve všech ohledech. Dokázal totiž ve mně nejen vzbudit formulové nadšení, ale taky vzbudit soucit a obdiv dvou závodníků, jejíž styl a způsob života se mi nezamlouval. Ron Howard je pro mě tím nejlepším a nejoblíbenějším řemeslníkem, protože jakoukoliv chlapskou látku dokáže udělat ještě chlapáčtější a silně frajerskou. Rivalové sice v první půlce předvádí slušný nadstandard, ale ty zuby vycení až v té následující hodině, kde závody i se komornějším rozpočtem berou dech. Takhle to má vypadat. PS: Raději nic nezjišťovat, už kvůli pár zvratům, co ve filmu jsou.

 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2015
  cerfik (7520 bodů)

  Tak tomuhle říkám opravdu filmové pohlazení od mistrů jakými Ron Howard jako režisér a Hans Zimmer jako hudební kouzelník, jsou a znovu a znovu to potvrzují. Díky tomu, že nejsem znalec formule 1, užil jsem si napětí navíc, protože jsem opravdu nevěděl jak to dopadne. Ta kamera a k tomu ten zvuk a hudba je opravdu lahůdka a ikdyž nejsem fandou formule, tak mě to naprosto vtáhlo. Navíc film je mistrně propracovaným podobenstvím o smyslu života ukazujícím na rozdílnosti hlavních rivalů ten třetí nevyslovený rozměr. Jsem okouzlen, ještě si to určitě pustím.

 • 90%
  1
  0
  7. 10. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Zážitek z filmového filmu Rivalové byl úspěšný. Howard je úžasný režisér a životopisné mu jdou dvojnásobné. Dokonalé zpracování scénáře plný tuningu, sexu a formule. Úspěch je v tomto roce až nepřekonatelný a toto zpracování má grády.

 • 100%
  0
  0
  8. 6. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Dokonalé!
  I na mě, kterou nezajímají závody Formule 1, udělal opravdu, ale myslím opravdu upřímně veliký dojem.
  Poslední závod byl opravdu napjatý a napínavý až do samého konce. Musím ale přiznat, že jsem to vítězství přála více Jamesovi než Nikimu. Ale zase mi bylo líto Nikiho kvůli tomu zjizvenému obličeji.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Jedním slovem: Brilantní! Howardova díla patřila vždy mezi mé srdcové záležitosti, ale na takovouto adrenalinovou a zároveň procítěnou jízdu mne nemohlo připravit snad nic. Zachytit rivalitu a zároveň i respekt, který mezi sebou Lauda a Hunt chovali, chtělo opravdový umělecký um a cit. A Howard, stejně jako Hemsworth a Brühl jakožto představitelé hlavních rolí, jej dodali na výbornou! Klobouk dolů. (Světová premiéra v Londýně, 2. 9. 2013)

 • 75%
  0
  0
  28. 5. 2014
  beseda (1924 bodů)

  Ať chci nebo nechci, ale nemůžu si pomoct. Průměrný sportovní film (i když zajímavá kamera se musí ocenit), ale více než 65 - 70% dát nemůžu. Je to jeden z mála filmů, který jsem sice neviděl v kině, ale jen na DVD, takže možná po kino projekci a jiném rozpoložení ještě změním názor :-) . Tentokrát mě (bohužel) nenadchl ani Hans Zimmer.

 • 100%
  0
  0
  21. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Výborný film o rivalitě dvou nejlepších jezdců F1 Niki Laudy a Jamese Hunta, jede od začátku ve svižném tempu a neubere plyn až do konce. Zvlášťe pro nás Evropany je to zážitek, protože zde F1 mám velkou oblibu. Výborné výkony Ch. Hemswortha a D. Bruhla. Přestože jsem viděl film, bohužel ne v kině, ale na DVD jsem i tak nadšen.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  fido68 (1434 bodů)

  Vynikající film z prostředí vůně benzínu.Zajímavý pohled na skutečné postavy tohoto sportovního odvětví.

 • 90%
  0
  0
  11. 12. 2013
  lukas (1415 bodů)

  Film z prostředí F1, který ale spíš vypovídá o paličatých mužích, co mají sny, odvahu, ale i srdce. - Naštěstí, bohudík. Žádná fanouškovská adorace. Ale autenticita, sugestivita, emoce. Skoro dokonalé.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2015
  Pajmen (1204 bodů)

  Tyhle filmy mám moc rád. Pobaví, poučí a máte celkově dobrý pocit.

  Životopisné příběhy vám filmařinu usnadní a zároveň stěžují svou krásou. Úžasný příběh již byl napsán, ale vy pak sami musíte být přesní a co nejvíc se přiblížit realitě, aby byl příběh převyprávěn dál pokud možno bez odchylek. Nejjednodušší měřítko pro tento žánr je, zda ve vás probudí zájem o postavy a události, o kterých vypráví. Potom mohu říci, že se tento film povedl.

 • 90%
  2
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1197 bodů)

  Pro mě velice milé překvapení. Očekával jsem lehce nadprůměrné sportovní drama s lehce nadprůměrnými herci, kde bude potřeba přimhouřit očka nad notnou nereálností scén a hned na začátku jsem byl vyveden z omylu. Nad pravdivostí některých scén jsem sice opravdu párkrát váhal, ale je to vlastně naprosto nepodstatné, protože se tyto scény do filmu perfektně hodí a vytváří poslední střípky do téměř dokonalé skládačky. Oba hlavní představitelé značně překvapili a především Hemsworth prokázal, že kromě upocených svalů má v zásobě i jiné triky, jak oslovit diváka. Celý snímek je provázen nevýraznou, ale vhodnou hudbu, která příjemně doplňuje nabitou atmosféru. Málokdy se podaří tak brilantním způsobem propojit akci - tedy závody formulí (, na které je díky výtečné kameře a atmosféře radost se dívat ) a vykreslení hlavních postav. Děj stále odsýpá a i přesto, že je akce skvělá, není jí zbytečně moc a zůstává i místo pro příběhy rivalů a jejich vzájemný vztah. Oba hrdinové dostávají dostatek prostoru, žádný není upřednostňován či předhazován jako ten "správňák" a je velice jednoduché ztotožnit se s oběma hlavními postavami a naopak velice těžké najít si svého favorita. Pokud bych měl vypíchnout hlavní body úspěchu, tak zajisté zmíním: herecké výkony, atmosféra, akce a přiblížení hlavních postav - to vše dělá z tohoto snímku vrcholný triumf ve filmové branži. 90%

 • 95%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1108 bodů)

  BRILANTNÍ !

  • Daniel (bože ten chlap tak málo hraje .... )
  • 100%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (1101 bodů)

   Nádherná rivalita mezi Jamesem Huntem a Niki Laudou vytvořila v tomto filmu brilantní sportovní atmosféru prosycenou zápachem sjetých pneumatik ďabelsky po okruhu svištících Formulí 1. Film mě nenechal vydechnout i serval ze mě rychlostí šat a já obnažen jen zrakem pln vytřeštění zíral na skutečný příběh napsaný nejlepším scénáristou, kterým je sám život. Niki, byl jsi vždy mým hrdinou a zůstal jsi jím i dnes, smekám svůj imaginární klobouk a klaním se Ti k zemi. Děkuji Ronu Howardovi za tuto vzpomínku nejen na Nikiho hrdinství, které v podání Daniela Brühla bylo jak skutečné. Nemám již více slov, úžasný zážitek na který se nezapomíná neb žije v našich srdcích.

  • 85%
   0
   0
   15. 5. 2014
   brcolka (1045 bodů)

   Vynikající nakouknutí pod kapotu dřívějších závodníků a hazardérů se životem oproti těm dnešním.

  • 100%
   0
   0
   21. 11. 2013
   michaela159 (1045 bodů)

   Rivalové je film, na který v životě nezapomenu. Nejen, že tím režisér uctil památku Jamese Hunta, ale dokázal mi, že v jednoduchosti je krása. Na tento film vám doporučuji jít do kina, jelikož tohle je opravdu brilantně natočený film, který vás dokáže příjemně překvapit.
   Pro milovníky hlasitých motorů to bude perfektní zážitek.

  • 100%
   0
   0
   2. 5. 2014
   Yancl (1020 bodů)

   BOMBA ! Jen zřídka napařím maximální hodnocení s takovou lehkostí .. s naprosto jasným přesvědčením .. s naprostou spokojeností .. ale tohle výborně zpracované dílo si zaslouží maximum v mnoha ohledech. Zprvu jsem vysokým číslům charakterizující kvality filmu příliš nevěřil, ale po dvojnásobném zhlédnutí se mile-rád přidám k drtivé většině. Protože takhle neskutečně reálné zpracovaní dramatu, které v mnoha sekcích exceluje, zasluhuje známku nejvyšší. Nemá cenu pitvat jednotlivé složky snímku, protože vizuálně není co vytknout, herecky naprosto přesvědčující a ta atmosféra .. wow !! .. nervy-drásající. A to, že se "Rivalové" ihned zařadili do TOP dvacítky všech filmů má svůj jasný důvod a žádný fanda by tenhle skvost neměl vynechat.

  • 95%
   0
   0
   6. 4. 2014
   voleman (927 bodů)

   Rivalové jsou opravdu velmi kvalitně natočeným životopisným filmem z prostředí závodů Formule 1. I když jsem nikdy Formuli 1 nesledoval, musím říct, že tenhle film je natočen tak dobře, že i pro nefanouška tohoto sportu je celý film poutavý napínavý a zábavný. A to možná hlavně proto, že o samotné závody tu až tolik nejde, jde tu spíš o celkovou rivalitu mezi dvěma hlavními postavami, a o jejich životní příběh. Psychologie obou postav je tu natočena opravdu brilantně. Z filmu sálá atmosféra sedmdesátých let, kdy byli tyhle závody ještě opravdu velmi nebezpečné, dobrodružné a napínavé, což se o nich dnes již tak úplně říct nedá. Dalším ohromným plusem jsou dva hlavní herci, kteří jsou ve svých rolích naprosto přesvědčiví, hlavně Daniel Bruhl který vypadá jako klon Niki Laudy. Jde opravdu o jeden z nejlepších životopisných filmů všech dob, a troufám si říct, že je to dokonce nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl. Howard prostě potvrdil, že tento žánr umí opravdu mistrovsky. Po odchodu z kina jsem sice chtěl dát jen 85%, ovšem po nějaké době se mi to v hlavě rozleželo a zjistil jsem, že letos jsem zatím asi nic lepšího neviděl a proto nakonec dávám 95%.

  • 85%
   0
   0
   25. 11. 2015
   Lukreczia (784 bodů)

   Moudrý člověk se naučí více od nepřítele než hlupák od přítele." Opravdu smekám před tvůrci, film, který zaujme širokou škálu diváků a zprostředkuje nevšední zážitek i nám laikům a nefanouškům F1.

  • 90%
   0
   0
   6. 1. 2014
   tamura (764 bodů)

   Bez diskuse jeden z nejvydařenějších filmů roku 2013. Obava z toho, že se člověk bude dívat na to, jak dva piloti F1 jezdí pořád dokola, se nenaplnila. Výborně extrahované to podstatné ze vztahu Niki Laudy a Jamese Hunta, skvěle obsazené, dech beroucí tempo, zkrátka ten film klape, jak technici Ferrari při výměně pneumatik. Moje velká poklona Danielu Brühlovi. Už v Goodby Lenin a Občanské výchově prokázal, že jeho rejstřík přesahuje hranice domoviny. Prokázal to pak i ve výborné vedlejší roli v Hanebných panchartech a teď dostal zaslouženě roli Nikiho Laudy. A co je skvělé? Nemusíte vědět o světě F1 ani prd a ten film stejně funguje naprosto bezvadně.

  • 75%
   0
   0
   3. 4. 2014
   Pája DJ (681 bodů)

   Příjemně zpracovaný životopisný snímek Niky "Krysy" Laudy. :o) Příběh popisující střet dvou silných osobností. O co je jeden větší bohém a požívá života v plných dávkách, o to je ten druhý ještě více perfekcionistický dříč, který myslí pouze na vítězství. Vše podtrhují skvělé herecké výkony.

  • 70%
   1
   0
   16. 3. 2016
   Vendula86 (652 bodů)

   Pěkný film

  • 90%
   0
   0
   15. 5. 2014
   Thompson333 (608 bodů)

   Abych to nějak zhodnotil, celý film jsem si užíval, bylo to fajn ta rivalita mezi dvěma závodníky se stupňovala, ale pak přišel poslední závod v Japonsku a na mě přišla síla okamžiku. Vážně tenhle film se mi moc líbil a jen je podle mě škoda, že nezískal ani jednu nominaci na oscara.

  • 0
   0
   1. 4. 2014
   Morena (583 bodů)

   Přesto, že F1, závodění a sportovní filmy nemám ráda, tenhle mě oslnil. Doporučuji.

  • 85%
   0
   0
   9. 6. 2016
   CrypzzXD (575 bodů)

   • emoce
   • výprava
   • závodní scény
   • herci
   • režie
   • 70%
    0
    0
    17. 10. 2015
    LucylaEwing (518 bodů)

    Adrenalinová pecka

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Rivalové

   84 81 ?
   jak hlasovat?
   • warlock 85%
   • Martina291086 100%
   • Mrykodaj 90%
   • mysir 80%
   • Hellboy 95%
   • ZaS 70%
   • Martin Pleštil 75%
   • dominik11 80%
   • Kubys Fencl 85%
   • JosefTomas 90%
   všechna hodnocení (420)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Pete69
   2. místo z 13 v žebříčku uživatele Lk1989
   5. místo z 6 v žebříčku uživatele Blackhand47XD
   6. místo z 6 v žebříčku uživatele joe.1
   7. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
   9. místo z 33 v žebříčku uživatele JanTung
   11. místo z 11 v žebříčku uživatele xvikivx
   14. místo z 64 v žebříčku uživatele mims
   18. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni