Rush (USA)
« další názvy »
USA USA
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
123 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Životopisný
Motto: Niki Lauda a James Hunt … věční rivalové …

Obsah

:
Dokonalý profesionál versus neodolatelný playboy. Jedno však mají společné … nezkrotnou touhu po vítězství v závodech plných zvratů, nebezpečí a blízkosti více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Peter Morgan

Herci

:
Chris Hemsworth Daniel Brühl Olivia Wilde Alexandra Maria Lara Pierfrancesco Favino ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 10. 2013
Distributor: Bioscop
DVD: 29. 1. 2014

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  3
  0
  13. 7. 2017
  Brenan88 (23007 bodů)

  Vynikající! Snad i člověk automobilovým světem nepolíbený musí znát příběhy těchto věčných rivalů. Snímek nic nepřikrášluje a ukazuje čistá fakta. Ron Howard prostě takové snímky a zde to ukazuje v plné síle. Akční scény vypadají dobře a dramatické pasáže mají potřebnou hloubku. Jediné čeho jsem se bál byl výkon Chrise Hemswortha - přece jen hrát Thora v komiksovém filmu a Jamesa Hunta v životopisném snímku je trochu rozdíl. Nakonec jsem byl mile překvapen,protože svou roli zvládl bravurně a poklona patří i Danielovi Bruhlovi jehož ztvárnění Nikiho Laudu považuji za geniální.

 • 75%
  2
  0
  8. 1. 2016
  muzz (17581 bodů)

  Film je tak dobrý, že může zaujmout i člověka, kterého formule 1 nezajímá. Má to spád i logiku, navíc je to podle skutečné události. Btw. Niki Lauda je opravdu divnej patron :)

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9787 bodů)

  Rivalové jsou strhující podívanou, která je plná nečekaných zvratů a naprosto se vymyká klasickým životopisným filmům. Peter Morgan si za svůj scénář zaslouží absolutorium už z toho důvodu, že když své dílo dal do ruky samotnému Laudovi, tak ten první stránku komentoval:“Viděl jste někdy formuli? Kdyby jo, tak byste nenapsal takovou sračku.“ Lauda pak s Morganem projížděl celý scénář a půlku mu z něj vyházel. Výsledkem je živý a dle mého soudu realistický film nabitý emocemi, který patří k nejlepším filmům tohoto roku.

 • 90%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Jste bezprostřední frajer s ohromným egem, který je pro svůj životní cíl schopen obětovat všechno a vyždímat svůj talent do poslední kapičky potu? Pak budete dvě hodiny držet palce extrovertnímu Huntovi a užijete si zatím životní výkon asgardského prince Chrise Hemswortha, kterému to v civilní poloze svědčí očividně stejně jako komiksovému hrdinovi. Nebo se považujete za uzavřeného, okolím rozporuplně příjmaného pedanta, který by položil život za to, aby vše bylo perfektní a zaručeně "po jeho"? Potom budete v sedmém nebi při pohledu na ikonického Nikiho Laudu, kterak s popáleným obličejem střihá ostré zatáčky a dobrovolně si nechává strkat trubičku do plic, a jako v transu si vychutnáte úžasnou kreaci Daniela Brühla, která zřejmě bude atakovat pole position v oscarových nominacích. A neřadíte-li se ani k jedné skupině charakterů, neznamená to stejně nic. Protože jste-li člověk vybavený základními pudy, touhou po vítězství a uznání a respektem před každým soupeřem, musíte si tuhle dokonale zfilmovanou odyseu do divoké závodnické duše alespoň trochu zamilovat. Tedy ne trochu, ale hodně.. :)

 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2015
  cerfik (5822 bodů)

  Tak tomuhle říkám opravdu filmové pohlazení od mistrů jakými Ron Howard jako režisér a Hans Zimmer jako hudební kouzelník, jsou a znovu a znovu to potvrzují. Díky tomu, že nejsem znalec formule 1, užil jsem si napětí navíc, protože jsem opravdu nevěděl jak to dopadne. Ta kamera a k tomu ten zvuk a hudba je opravdu lahůdka a ikdyž nejsem fandou formule, tak mě to naprosto vtáhlo. Navíc film je mistrně propracovaným podobenstvím o smyslu života ukazujícím na rozdílnosti hlavních rivalů ten třetí nevyslovený rozměr. Jsem okouzlen, ještě si to určitě pustím.

 • 90%
  0
  0
  7. 10. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Zážitek z filmového filmu Rivalové byl úspěšný. Howard je úžasný režisér a životopisné mu jdou dvojnásobné. Dokonalé zpracování scénáře plný tuningu, sexu a formule. Úspěch je v tomto roce až nepřekonatelný a toto zpracování má grády.

 • 75%
  0
  0
  28. 5. 2014
  beseda (1864 bodů)

  Ať chci nebo nechci, ale nemůžu si pomoct. Průměrný sportovní film (i když zajímavá kamera se musí ocenit), ale více než 65 - 70% dát nemůžu. Je to jeden z mála filmů, který jsem sice neviděl v kině, ale jen na DVD, takže možná po kino projekci a jiném rozpoložení ještě změním názor :-) . Tentokrát mě (bohužel) nenadchl ani Hans Zimmer.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Jedním slovem: Brilantní! Howardova díla patřila vždy mezi mé srdcové záležitosti, ale na takovouto adrenalinovou a zároveň procítěnou jízdu mne nemohlo připravit snad nic. Zachytit rivalitu a zároveň i respekt, který mezi sebou Lauda a Hunt chovali, chtělo opravdový umělecký um a cit. A Howard, stejně jako Hemsworth a Brühl jakožto představitelé hlavních rolí, jej dodali na výbornou! Klobouk dolů. (Světová premiéra v Londýně, 2. 9. 2013)

 • 100%
  0
  0
  21. 9. 2014
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Výborný film o rivalitě dvou nejlepších jezdců F1 Niki Laudy a Jamese Hunta, jede od začátku ve svižném tempu a neubere plyn až do konce. Zvlášťe pro nás Evropany je to zážitek, protože zde F1 mám velkou oblibu. Výborné výkony Ch. Hemswortha a D. Bruhla. Přestože jsem viděl film, bohužel ne v kině, ale na DVD jsem i tak nadšen.

 • 90%
  2
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1039 bodů)

  Pro mě velice milé překvapení. Očekával jsem lehce nadprůměrné sportovní drama s lehce nadprůměrnými herci, kde bude potřeba přimhouřit očka nad notnou nereálností scén a hned na začátku jsem byl vyveden z omylu. Nad pravdivostí některých scén jsem sice opravdu párkrát váhal, ale je to vlastně naprosto nepodstatné, protože se tyto scény do filmu perfektně hodí a vytváří poslední střípky do téměř dokonalé skládačky. Oba hlavní představitelé značně překvapili a především Hemsworth prokázal, že kromě upocených svalů má v zásobě i jiné triky, jak oslovit diváka. Celý snímek je provázen nevýraznou, ale vhodnou hudbu, která příjemně doplňuje nabitou atmosféru. Málokdy se podaří tak brilantním způsobem propojit akci - tedy závody formulí (, na které je díky výtečné kameře a atmosféře radost se dívat ) a vykreslení hlavních postav. Děj stále odsýpá a i přesto, že je akce skvělá, není jí zbytečně moc a zůstává i místo pro příběhy rivalů a jejich vzájemný vztah. Oba hrdinové dostávají dostatek prostoru, žádný není upřednostňován či předhazován jako ten "správňák" a je velice jednoduché ztotožnit se s oběma hlavními postavami a naopak velice těžké najít si svého favorita. Pokud bych měl vypíchnout hlavní body úspěchu, tak zajisté zmíním: herecké výkony, atmosféra, akce a přiblížení hlavních postav - to vše dělá z tohoto snímku vrcholný triumf ve filmové branži. 90%

 • 100%
  0
  0
  21. 11. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Rivalové je film, na který v životě nezapomenu. Nejen, že tím režisér uctil památku Jamese Hunta, ale dokázal mi, že v jednoduchosti je krása. Na tento film vám doporučuji jít do kina, jelikož tohle je opravdu brilantně natočený film, který vás dokáže příjemně překvapit.
  Pro milovníky hlasitých motorů to bude perfektní zážitek.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  fido68 (1024 bodů)

  Vynikající film z prostředí vůně benzínu.Zajímavý pohled na skutečné postavy tohoto sportovního odvětví.

 • 95%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (989 bodů)

  BRILANTNÍ !

  • Daniel (bože ten chlap tak málo hraje .... )
  • 100%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (944 bodů)

   Nádherná rivalita mezi Jamesem Huntem a Niki Laudou vytvořila v tomto filmu brilantní sportovní atmosféru prosycenou zápachem sjetých pneumatik ďabelsky po okruhu svištících Formulí 1. Film mě nenechal vydechnout i serval ze mě rychlostí šat a já obnažen jen zrakem pln vytřeštění zíral na skutečný příběh napsaný nejlepším scénáristou, kterým je sám život. Niki, byl jsi vždy mým hrdinou a zůstal jsi jím i dnes, smekám svůj imaginární klobouk a klaním se Ti k zemi. Děkuji Ronu Howardovi za tuto vzpomínku nejen na Nikiho hrdinství, které v podání Daniela Brühla bylo jak skutečné. Nemám již více slov, úžasný zážitek na který se nezapomíná neb žije v našich srdcích.

  • 75%
   0
   0
   28. 9. 2015
   Pajmen (940 bodů)

   Tyhle filmy mám moc rád. Pobaví, poučí a máte celkově dobrý pocit.

   Životopisné příběhy vám filmařinu usnadní a zároveň stěžují svou krásou. Úžasný příběh již byl napsán, ale vy pak sami musíte být přesní a co nejvíc se přiblížit realitě, aby byl příběh převyprávěn dál pokud možno bez odchylek. Nejjednodušší měřítko pro tento žánr je, zda ve vás probudí zájem o postavy a události, o kterých vypráví. Potom mohu říci, že se tento film povedl.

  • 95%
   0
   0
   6. 4. 2014
   voleman (855 bodů)

   Rivalové jsou opravdu velmi kvalitně natočeným životopisným filmem z prostředí závodů Formule 1. I když jsem nikdy Formuli 1 nesledoval, musím říct, že tenhle film je natočen tak dobře, že i pro nefanouška tohoto sportu je celý film poutavý napínavý a zábavný. A to možná hlavně proto, že o samotné závody tu až tolik nejde, jde tu spíš o celkovou rivalitu mezi dvěma hlavními postavami, a o jejich životní příběh. Psychologie obou postav je tu natočena opravdu brilantně. Z filmu sálá atmosféra sedmdesátých let, kdy byli tyhle závody ještě opravdu velmi nebezpečné, dobrodružné a napínavé, což se o nich dnes již tak úplně říct nedá. Dalším ohromným plusem jsou dva hlavní herci, kteří jsou ve svých rolích naprosto přesvědčiví, hlavně Daniel Bruhl který vypadá jako klon Niki Laudy. Jde opravdu o jeden z nejlepších životopisných filmů všech dob, a troufám si říct, že je to dokonce nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl. Howard prostě potvrdil, že tento žánr umí opravdu mistrovsky. Po odchodu z kina jsem sice chtěl dát jen 85%, ovšem po nějaké době se mi to v hlavě rozleželo a zjistil jsem, že letos jsem zatím asi nic lepšího neviděl a proto nakonec dávám 95%.

  • 90%
   0
   0
   11. 12. 2013
   lukas (844 bodů)

   Film z prostředí F1, který ale spíš vypovídá o paličatých mužích, co mají sny, odvahu, ale i srdce. - Naštěstí, bohudík. Žádná fanouškovská adorace. Ale autenticita, sugestivita, emoce. Skoro dokonalé.

  • 85%
   0
   0
   15. 5. 2014
   Brcolka (787 bodů)

   Vynikající nakouknutí pod kapotu dřívějších závodníků a hazardérů se životem oproti těm dnešním.

  • 100%
   0
   0
   2. 5. 2014
   Yancl (701 bodů)

   BOMBA ! Jen zřídka napařím maximální hodnocení s takovou lehkostí .. s naprosto jasným přesvědčením .. s naprostou spokojeností .. ale tohle výborně zpracované dílo si zaslouží maximum v mnoha ohledech. Zprvu jsem vysokým číslům charakterizující kvality filmu příliš nevěřil, ale po dvojnásobném zhlédnutí se mile-rád přidám k drtivé většině. Protože takhle neskutečně reálné zpracovaní dramatu, které v mnoha sekcích exceluje, zasluhuje známku nejvyšší. Nemá cenu pitvat jednotlivé složky snímku, protože vizuálně není co vytknout, herecky naprosto přesvědčující a ta atmosféra .. wow !! .. nervy-drásající. A to, že se "Rivalové" ihned zařadili do TOP dvacítky všech filmů má svůj jasný důvod a žádný fanda by tenhle skvost neměl vynechat.

  • 90%
   0
   0
   6. 1. 2014
   tamura (683 bodů)

   Bez diskuse jeden z nejvydařenějších filmů roku 2013. Obava z toho, že se člověk bude dívat na to, jak dva piloti F1 jezdí pořád dokola, se nenaplnila. Výborně extrahované to podstatné ze vztahu Niki Laudy a Jamese Hunta, skvěle obsazené, dech beroucí tempo, zkrátka ten film klape, jak technici Ferrari při výměně pneumatik. Moje velká poklona Danielu Brühlovi. Už v Goodby Lenin a Občanské výchově prokázal, že jeho rejstřík přesahuje hranice domoviny. Prokázal to pak i ve výborné vedlejší roli v Hanebných panchartech a teď dostal zaslouženě roli Nikiho Laudy. A co je skvělé? Nemusíte vědět o světě F1 ani prd a ten film stejně funguje naprosto bezvadně.

  • 85%
   0
   0
   9. 6. 2016
   CrypzzXD (590 bodů)

   Dynamické, napínavé, režijně a herecky dokonalé. Howardův režijní um jsem do této doby zatím naplno ocenil pouze při sledování Čisté duše (Apollo 13 mám rád výhradně kvůli Tomu Hanksovi, Výkupné zase kvůli Melu Gibsonovi a Garymu Siniseovi). A musím ho ocenit znovu. Howardova režie je tentokrát precizní a naprosto ukázková (prosím nemrhej už talentem u blbostí typu Šifry mistra Leonarda, Dilematu nebo Grinche). Čekám minimálně nominaci na zlatého plešouna. Užíval jsem si tuto filmovou událost, užíval jsem si hereckou sehranost ústředního dua a při závodních sekvencích mi běhal mráz po zádech. Vše je naprosto gradující, ale stále se nemohu zbavit pocitu, že jsem po skvělých ohlasech čekal o trochu víc. A mluvím výhradně o stránce emotivní... ta mě zasáhla pouze v konečných minutách při "Respektoval jsem ho, byl jediný komu jsem záviděl". A to je celkem zklamání, které mi brání napálit plnou palbu. Je to skutečně událost a pořádný kus filmařiny, nicméně se Rush bude muset spokojit s hodně silnou čtyřkou a s pětaosmdesáti procenty. 85%

  • 0
   0
   1. 4. 2014
   Morena (583 bodů)

   Přesto, že F1, závodění a sportovní filmy nemám ráda, tenhle mě oslnil. Doporučuji.

  • 85%
   0
   0
   25. 11. 2015
   Lukreczia (580 bodů)

   Moudrý člověk se naučí více od nepřítele než hlupák od přítele." Opravdu smekám před tvůrci, film, který zaujme širokou škálu diváků a zprostředkuje nevšední zážitek i nám laikům a nefanouškům F1.

  • 70%
   0
   0
   16. 3. 2016
   Vendula86 (543 bodů)

   Pěkný film

  • 90%
   0
   0
   15. 5. 2014
   Thompson333 (542 bodů)

   Abych to nějak zhodnotil, celý film jsem si užíval, bylo to fajn ta rivalita mezi dvěma závodníky se stupňovala, ale pak přišel poslední závod v Japonsku a na mě přišla síla okamžiku. Vážně tenhle film se mi moc líbil a jen je podle mě škoda, že nezískal ani jednu nominaci na oscara.

  • 70%
   0
   0
   17. 10. 2015
   LucylaEwing (456 bodů)

   Adrenalinová pecka

  • 100%
   0
   0
   1. 4. 2014
   Batista (442 bodů)

   Když jsem četl, že jsou na konci filmu chlapi na měkko, nevěřil jsem tomu. To až když se objevily na plátně titulky a já sám byl na měkko, uvěřil jsem. Famózní film, na který jen tak nezapomenu.

  • 75%
   0
   0
   3. 4. 2014
   Pája DJ (441 bodů)

   Příjemně zpracovaný životopisný snímek Niky "Krysy" Laudy. :o) Příběh popisující střet dvou silných osobností. O co je jeden větší bohém a požívá života v plných dávkách, o to je ten druhý ještě více perfekcionistický dříč, který myslí pouze na vítězství. Vše podtrhují skvělé herecké výkony.

  • 90%
   0
   0
   21. 2. 2017
   memphistto (418 bodů)

   Záživný autobiografický film, plný adrenalinu a závodů. Na tohle se rád zase někdy podívám zvonu (místo současné formule, protože tohle je záživnější) Výborné herecké obsazení, napětí nechybí v žádné části filmu a vlastně ani někdy nejde určit komu držet palce :)

  • 0%
   0
   0
   20. 1. 2017
   Žid Baribal (391 bodů)

   průměr

  1 2 dalsi posledni
  85 81 ?
  • petr-lehky 80%
  • Togl 80%
  • regazzoni 90%
  • MajkBoss69 65%
  • Jaryner 85%
  • ondra-dulak 75%
  • Michael Jackson 100%
  • dav 50%
  • deeppool 80%
  • bohhous22 85%
  všechna hodnocení (318)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
  2. místo z 13 v žebříčku uživatele Lk1989
  7. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
  9. místo z 33 v žebříčku uživatele JanTung
  11. místo z 11 v žebříčku uživatele xvikivx
  12. místo z 54 v žebříčku uživatele Fricino
  18. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
  25. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
  32. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
  27. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: