Ford v. Ferrari (USA)
« další názvy »
USA USA
152 minut

Žánry

:
Drama, Sportovní, Biografický, Oscarový, Retro
Motto: Podle skutečného příběhu Ford versus Ferrari

Obsah

:
Strhující legendární příběh o tom, jak konstruktér aut Carroll Shelby a britský jezdec Ken Miles postaví pro automobilku Ford revoluční závodní auto Ford více »« méně

Režie

:
James Mangold

Scénář

:
Jez Butterworth John-Henry Butterworth Jason Keller James Mangold

Herci

:
Christian Bale Matt Damon Caitriona Balfe Jon Bernthal Josh Lucas ...
Premiéra: 14. 11. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Le Mans '66. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Le Mans '66 myslíte! K 26. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Le Mans '66


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 9. 2021
  Brenan88 (45817 bodů)

  Už když byl film v zárodku a začalo se psát kdo se na filmu bude podílet jsem věděl, že to bude skvělá jízda. No a po shlédnutí jsem si to jen potvrdil. Tohle je ten správný chlapský film, který však dokáže docenit i něžné pohlaví. Výborní heri, výborný příběh a hlavně výborný režisér, který přesně věděl co chce divákům předložit.

 • 85%
  0
  0
  15. 3. 2020
  Pete69 (21186 bodů)

  Srovnatelné s Rivaly, ale tady se člověk trošku více "nažere" benzínu a dostane do těla pár set koní. Příběh napsal život sám, zpracování skvělé a odpovídá rozpočtu. Film si zachoval tvář a není typicky americký. I přes délku filmu jsem si užil téměř každou minutu. 85%.

 • 85%
  1
  0
  24. 11. 2019
  Sheldon (16026 bodů)

  Film postavený na stejném půdorysu jako Rivalové, který má méně klišé, než je obvyklé v těchto drahých filmech. Celý film šlape jako hodinky, vyjma jedné scény, která se měla vystřihnout, a to jízda v autě s manželkou, která je skutečně trapná, hodně dlouhá a ne příliš dobře zahraná. Nicméně nic by se nestalo, kdyby byl film o dvacet minut kratší. Obrovskými devizami filmu jsou herecké výkony, ústřední duo je špičkové a mě osobně překvapil Josh Lucas, který byl obvykle obsazován do rolí sympaťáků a tady si střihl moc pěkného padoucha. Bál jsem se, že to bude moc americké, v takovém tom blbém slova smyslu, ale překvapila mě uměřenost. U Fordu z tohoto filmu mít radost asi moc nebudou, Ferrari vyhrává na plné čáře. Kvalitní film.

 • 65%
  0
  0
  24. 12. 2019
  lamps (14894 bodů)

  Řemeslně a herecky samozřejmě precizní rekonstrukce událostí, o nichž nemám ani šajn - možná jako zarytý fanda motosportu bych si radostně povyskočil, ale takhle se moc nemůžu smířit s motivační naivitou a vysloveně pohádkovým příběhem, kde zlí Italové provětrávají hrdinné americké konstruktéry, jejichž šéfové jsou nabubřelí idioti. Závody jsou natočené a hlavně ozvučené opravdu parádně a Bale je zase super, ovšem dvacet minut bych tomu z fleku ubral a dal bych si větší pozor na vyvážení tří různých zakončení, z nichž mě výrazněji zasáhlo jen jedno. Líbivý film to je však bezpochyby a nenávist k němu určitě nemám důvod chovat.

 • 95%
  0
  0
  22. 11. 2019
  JosefTomas (8689 bodů)

  Co o Le Mans říct? Snad jen, že to je adept na nejlepší film roku, skvělá ukázka precizní práce a nádherný kus filmařiny.

 • 95%
  2
  0
  20. 11. 2019
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Jen vnější podobnost s Rivaly – rychlá auta a dva závodníci. Le Mans je o přátelství dvou nádherných magorů zblázněných do superrychlých aut. Neskonale nádherný záběr na okamžiky, kdy největší mezek na světě ustoupí kvůli kamarádovi ze své tvrdohlavosti a tiše spolkne pár slz. Výborně zpracována dobová atmosféra, perfektní záběry z kokpitu, jen v prostřední části malinko povolilo tempo. Solidně funguje také zobrazení těžkopádnosti korporace a intrik kravaťáků. Celkově výborná klasika, která hladí po duši.

 • 85%
  0
  0
  12. 1. 2020
  kknk2 (2329 bodů)

  Nejsem sportovní nadšenec, už vůbec ne do aut, ale i přes to jsem měla od Le mans '66 vysoká očekávání. A byla překonána! Christiana Bale i Matt Damon jsou úžasní herci, přidáme-li k nim napínavou a opravdu pěknou pointu, která zasáhla i mě, tak ve výsledku není, co pořádně kritizovat.

 • 90%
  5
  0
  5. 11. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Nevím proč, ale začínám si myslet, že nejlepší biografické filmy jsou ty o závodnících. A to se v autech vůbec nevyznám. Před lety mne dostali vynikající Rivalové, kteří ukazovali příběh Hunta a Laudy. A dnes? Ford v Ferrari. Christian Bale si roli Kena Milese naprosto dává, Damon mu skvěle sekunduje a pak tu máme Joshe Lucase, který hraje parchanta tak perfektně, že jsem měl několikrát chuť vstát ze sedadla a praštit ho do zubů. Po skvělém obsazení tu máme také výborný soundtrack a velmi dobře zvládnutou práci s akčními scénami a kamerou. O skutečném dění jsem si před filmem samozřejmě nic nezjišťoval, takže jsem byl na konci trochu zdrcen, ale i o tom jsou filmy podle skutečnosti. A pokud tenhle film nedostane minimálně nominaci na Oscara, tak se budu pěkně divit. Daleko lepší než Joker z minulého měsíce. 90%

 • 85%
  0
  0
  4. 1. 2020
  Vurhor (2018 bodů)

  Auta do mého světa snad nikdy nepatřila. Jako malý jsem si s nimi téměř nikdy nehrál (tato čest náležela legu a dinosaurům), jedna hodina autoškoly byla horší než pětihodinovka chemie na gymplu, plus nikdy jsem pořádně nepochopil, proč jsou jimi ti chlapi tak fascinovaní. V rámci toho taktéž nemůžu říct, že bych byl velkým fandou závodních filmů. Ovšem když ho někdo dobře natočí a hrají v něm samé sympatické tváře, jsem víc než schopný onu nechuť překousnout. Ať si kdo chce co chce říká, Mangold je prostě schopnej režisér. Během oněch dvou a půl hodin dokáže i pro auťácké neznabohy představit pěkný a podmanivý příběh, který má pevně ukotvenou strukturu a neutápí se v nějakém patosu. Skvěle diváka uvádí do automobilového světa, přičemž zároveň dává pozor, aby se v něm neztratil, plus nechává si dostatek času pro pěkné interakce mezi jednotlivými charaktery. To momentální hodnocení na čsfd je dle mého ale krapet přestřelený, řekl bych totiž, že spousta lidí se nechala unést oním nadupaných a parádním finálním závodem, který je bezesporu vrcholem celého filmu. Co mu ale předcházelo bych osobně ještě doladil většímu se ponoření do vztahů mezi jednotlivými postavami, aby ono finále mělo opravdu pravé emocionální grády. Celkově ale skvělá (určitě oscarová) záležitost.

 • 80%
  7
  0
  5. 11. 2019
  InJo (1831 bodů)

  Le Mans '66 bych moc rád označil za obrovské letošní příjemné překvapení. Jenže to by byla hodně velká lež. Ne však proto, že by to byl špatný film, ale protože pro mě jeho vysoká kvalita vlastně žádným překvapením není. A tak po skvělých (a nikterak lživých) trailerech přichází po všech stránkách prvotřídní sportovní drama, jemuž v krasojízdě nebrání nic zásadního.

  Máme tu skutečnými událostmi inspirovaný příběh, jenž je sám o sobě dostatečně zajímavý a poutavý na to, aby dokázal zapůsobit i v rámci slabší realizace. Ta zde ovšem nepřipadá v úvahu, protože všichni tvůrci režijně velmi schopným Jamesem Mangoldem (Identita, Logan: Wolverine) počínaje a herci v čele s bezvadně se doplňujícím duem Matt Damon - Christian Bale konče tady zařadili nejvyšší rychlostní stupeň a jedou celých 150 minut (!) až na doraz. Díky tomu Le Mans '66 dokáže divákům parádně prodat nejen strhující scény závodů, ale i veškeré řešené konflikty (osobní i pracovní). Pro fandy závodnických snímků samozřejmě naprostá povinnost a patrně největší filmová událost od (srovnatelně dobrých) Rivalů.

 • 90%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Le Mans ´66 bych se nebál označit za jeden z nejlepších sportovních snímků vůbec. Jsem totiž typ člověka, který si neskutečně užívá heroismu a erupcí nadšení, které pramení ze slavných vítězství (například závod v Daytoně). A tady je podobných kousků spousta. Ústřední duo Damon-Bale podává skvělé výkony, i když na Baleovo pojetí Kena Milese jsem si musel zvykat. Opravdu by mě zajímalo, jestli měl takovou zvláštní mimiku, nebo jestli ho tak pobral jen Christian. Z hlediska příběhu tomu navíc nic nechybí. Závody, zákulisní intriky, politika v marketingu automobilky, rodina a mnoho dalších prvků, které z tuctového "životopisného filmu" dělají běžnému i náročnějšímu divákovi úžasnou podívanou. Vytkl bych snad jen fakt, že film zamlčuje výrazné situace z reálného příběhu (pokud tedy Robbi ve svém komentáři nelže), které by film ještě více přiblížily skutečnosti.

 • 95%
  3
  0
  13. 11. 2019
  Fxxx (1411 bodů)

  Nádherný film o životní vášni, se kterou se prostě někdy seknout nedá. 150 minut čistého adrenalinu. Měla jsem chuť si jít okamžitě sednout za volant. Na tenhle film by se člověk vážně neměl dostavit autem. Damon je skvělý, ale Bale je o třídu jinde. Žrala jsem mu to i s navijákem. Neskutečně inspirativní, zábavný, dojemný a energii do žil vlévající film. Soundtrack je navíc absolutní bomba. Tohle je ten typ filmu, o kterém s ním, když se vydávám do kina.

 • 90%
  0
  0
  26. 8. 2020
  brcolka (1044 bodů)

  Už je to dlouho co jsem film viděl ale i po dlouhé době ve mě zanechal dobrý dojem a pocit, že se na něj někdy rád podívám znovu. Rivalita mezi dnes vnímanými legendami která tvořila historii. I když určitě velmi přibarvená tak se člověk baví. Určitě doporučuju ke shlédnutí

 • 85%
  2
  0
  14. 11. 2019
  ob_ver (551 bodů)

  Předně musím říci, že jsem do Fordu GT dávno zamilovaný, je to pro mě auto číslo jedna, pálící přímo na komoru. Na této, pro někoho možná sentimentem zavánějící, přímočarosti je celý film vystavěný. Ale nenechte se mýlit, protože sentimentu, chraň bůh patosu, se tvůrci umně s příznačnou dávkou spartánské odměřenosti vyhnuli. I proto je snímek, i bez znalosti historie, předvídatelnou hrou na jistotu, což mu můžeme mít za zlé. Jak ve filmu zaznívá, jsou dva typy lidí, z nichž každý chápe frázi „dělej, co musíš“ přesně opačně. Taky v něm zazní, že slova jsou někdy k ničemu a v závěrečných scénách, když Shelby (Damon) musí otočit klíčkem, aby se uklidnil, na jedné lodi s nimi prostě jste a chápete to, nebo taky ne.

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Bad (458 bodů)

  K tomu není moc co dodat. Takřka bezchybný film, kde nic nedrhne, všechno do sebe zapadá, nic nevyčnívá. Vlastně ano, něco vyčnívá a to výkony obou herců v hlavních rolích. U Christiana Balea věc běžná, u Matta Damona ne vždy. Tentokrát však hraje skvěle, že by si zasloužil nějakou "zlatou sošku". Pro milovníky motorismu povinný film!

 • 90%
  3
  0
  10. 11. 2019
  mikysrba (432 bodů)

  Film viděn v rámci projekce ČSFD.......OK. S komentářem jsem si dával skoro týden práci, vůbec jsem nevěděl, kde mám začít svou recenzi o tomto majstrštyku. Všechno indikovalo tu VĚC, že z toho bude slušná podívaná, ale že se to podaří až takovým způsobem přetavit v tak úžasně fungující snímek ? Jsem přímo unešen. Mangold si vzal na starost velice zajímavé téma, přihodil k tomu víc než ucházející herecké obsazení a vytvořil z toho bezchybný mix po všech stránkách. Duo Bale + Damon zde rozehrálo neskutečně parádní podívanou, zejména Bale si se svým anglickým přízvukem a hláškami jde minimálně pro nominaci na Oskara (Ale Damon mu víc než jen zdatně sekundoval, skutečně se ve svých rolích oba dva našli). Dále musím pochválit tvůrce za to, jak vybalancovali dva žánry (drama X komedie), neboť že nejvtipnější scéna roku přijde v závodním filmu o počátcích Fordu GT40 ? To jsem fakt nečekal, sice přišel náznak v trailerech, ale nebudu vyzrazovat více, ať si ji užijete jako já......Film funguje na všech frontách, ať už na obrazovce probíhá nějaký ten závod či normální dialog mezi postavami ze života, všechno vypiplané do posledního detailu. Ale samozřejmě zejména ty momenty plné smradu spálených gum jsou hlavním lákadlem, úžasná kamera podpořená ještě lepším střihem z toho dělá adrenalinovou pecku. Kdo si něco přečetl předem, tak ho konec asi tak nepřekvapí, ale i tak věřte, že emoce z vás vyždímá i jako coby připraveného diváka. Teď nevím, jestli by v duelu proti Rush vyhrál tento film......Asi srovnávat nebudu, oba patří k tomu nejlepšímu. A v rámci roku 2019 společně s Jokerem nejspíše adept na film roku. Filmařina jako hrom. Za mě dávám 92 %

 • 100%
  1
  0
  25. 11. 2019
  ondrej-sladky (258 bodů)

  Myslel jsem si, že po Jokerovi tento rok už nic lepšího nepřijde, a zřejmě jsme se mýlil. Tyto dva filmy samozřejmě srovnávat nejde, protože jsou oba úplně o ničem jiném a jsou taky natočené úplně jinak. Ale  Ford v. Ferrari (Le Man's 66) je přece jenom lepší. Matt Damon a Christian Bale jsou v hlavních rolích úžasní. Bale je možná o trošku víc, protože to byl on, kdo hlavně seděl za volantem a já jsem mu při každém závodu strašně fandil a bál jsem se, aby se mu nic nestalo. Film je krásně natočený. Všechny závody, noční  i denní byly napínavé a skvěle natočené. Tenhle film se určitě bude líbit všem milovníkům aut, každý zvuk vydaný motorem auta nebo jeho zevnějškem zní naprosto skvěle. Na soundtrack samozřejmě také nesmím zapomenout, krásné podkresloval každou scénu. Příběh je podle skutečné události a je skvěle zpracovaný a pokud nevíte, co se na Le Man's 66 stalo, určitě si to nespoilerujte. U tohohle filmu si myslím, že ať už jste milovníky aut nebo naopak nejste, měli byste si na něj na 100% zajít. Protože něco takového, si prostě nemůžete nechat ujít.

 • 95%
  3
  0
  14. 11. 2019
  S7evin (250 bodů)

  Nádherný chlapský příběh Kena Milese a Carrolla Shelbyho plný scén, na které asi nikdy nezapomenu. Již když příběh FvsF shrnul James May v The Grand Tour jsem se divil, že příběh nebyl zfilmovaný dříve. Příběh z automobilového světa je krásný, ale zároveň tragický, který nemá ve světě obdoby. Po dlouhé době jsem měl opět pocit, že koukám na něco vysloveně jedinečného. Matt Damon a Christian Bale tu zahráli opravdu skvostně. Pokud jste znalí detailů, film velmi oceníte, záběry na krásná auta s nadčasovým designem, do puntíku přesné scény s Henry Fordem II. nebo Enzem Ferarrim, které jsou pro tento film stejně osudové, jako byly osudové v době, kdy se opravdu staly a celá řada odkazů na tehdejší automobilový průmysl (pásovou výrobou Forda počínaje a záběry z firmy Ferrari v Modeně konče) jsou hlavními, ale ne předními důvody k tomu, abyste se tu nadchli pro pěti hvězdičkovou dardu. Tohle je prostě film, který jednou bude zapsán do pamětí kinematografie právě proto, jaký je.

 • 75%
  2
  0
  13. 11. 2019
  leriel (213 bodů)

  Le Mans '66 je rozhodně horší film než film Rivalové, který se mi nadmíru líbil. Christian Bale je skvělý herec a zde opět dokazuje, že může hrát kdykoliv, cokoliv. Závody jsou udělané bez námitek a druhá akčnější půlka je o dost zajímavější než vláčnější půlka první.

 • 85%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Antrokaja2 (36 bodů)

  Snímek, který se těšil velkému očekávání a samozřejmě všechna očekávání naplnil. Skvělé výkony herců, očividně i dobře zrekonstruované události. Nejde o klasický americký trhák, příběh je podle skutečné události a perfektně zpracovaný. Přestože film patří k delším snímkům, nejde si ho naplno neužít.

Hodnocení a recenze Le Mans '66

85 80 ?
jak hlasovat?
 • Evianka 100%
 • Ladaxxx 80%
 • Martin Pleštil 60%
 • Petra8619 100%
 • Riverdon 70%
 • samuela93 100%
 • Mrykodaj 75%
 • aquiver 55%
 • Crreed 95%
 • Lovecour69 75%
všechna hodnocení (149)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 6 v žebříčku uživatele ondrej-sladky