American Made (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Komedie, Krimi, Thriller, Životopisný
Motto: CIA, Bílý dům, Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos.

Obsah

:
Barry Seal se zoufale nudil, a tak se vrhnul po hlavě do dobrodružství, které bylo natolik šílené, že ho musel napsat sám život. Režisér úspěšného sci-fi více »« méně

Režie

:
Doug Liman

Scénář

:
Gary Spinelli

Herci

:
Tom Cruise Domhnall Gleeson Sarah Wright Caleb Landry Jones Jesse Plemons ...
Premiéra: 24. 8. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 10. 2017
  Brenan88 (32970 bodů)

  Už,když jsem uviděl první trailer,tak mi bylo jasné,že se mi bude film líbit. No a po shlédnutí musím říct,že jsem se v úsudku nemýlil. Mám totiž rád vše spojené s Escobarem a jeho kumpány. Navíc zde se opět sešel Cruise s Limanem,takže jsem očekával dobrodružnou jízdu pod plným plynem,která se samozřejmě i dostavila. Scénář má silný základ díky tomu,že vychází z neuvěřitelného života Barryho Seala. Zbytek je jen znamenitý režisérský um a vynikající Tom Cruise v hlavní roli. Mimochodem jde na něm vidět,že si svou roli užívá plnými doušky. Hudba použitá ve filmu je výborná a dobře dotváří obraz doby. Tímto snímkem mi dává Cruise zapomenout na zpackanou Mumii a opět ho tak beru na milost.

 • 90%
  1
  0
  21. 8. 2017
  Sheldon (11601 bodů)

  Při začátku sledování filmu jsem měl v paměti Vlka z Wall Street, ale Barry Seal je hrdina z trochu ještě jiného ranku. Spíš než cokoli připomíná milovníka dobrodružství, který se stal multimilionářem spíš náhodou, než plánovitě. Není z rodu Scorseseho Mafiánů ani Scottova Amerického gangstera, ale na druhou stranu je s ním po dvě hodinky filmového času velká legrace.

  Barry Seale je povedený film, je to kino snímek, hollywoodský film ze staré školy, který má i vyšší ambice než pobavit a slušně se mu to daří. Z mého pohledu je to společně s Dunkirkem dosud nejlepší hollywoodský film tohoto roku

 • 70%
  1
  0
  5. 12. 2017
  lamps (10559 bodů)

  Novodobý Scorsese, na kterého se kouká stejně dobře jako do přeplněné peněženky, ale zároveň ztělesňuje skutečnost, že momentálně nikdo vyprávět tak soudržně jako legendární Márty neumí. Barry Seal chce podat hodně komplexní a vyváženou story, ale ve finále nabízí strašlivě málo prostoru pro vedlejší postavy a kromě okázalé práce se sebeuvědomělým střihem a hudbou nic nového do fanouškovské truhličky nepřináší. Bavil mě Cruise, příjemné tempo a pozitivní feeling, byť se vždy úplně neslučoval s událostmi zde popisovanými, ale po chvíli mi zůstávají v hlavě jen povedené fragmenty, nikoli povedený film. Slušných 70%, už jen za nesporný potenciál Sarah Wright pro méně přístupné role, jejichž představy drze podněcovala.

 • 85%
  4
  0
  25. 8. 2017
  JosefTomas (4956 bodů)

  Cruise opět nezklamal, role mu patřičně sluší a náležitě si jí užívá. Scénář je přímo fantastický a prakticky se nemá kde zastavit. Liman opět předvedl perfektní režii, kde skloubil skvělý střih, kameru a své režijní schopnosti a vytvořil film, který stojí za návštěvu kina.

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  memphistto (454 bodů)

  Zábavný, místy až neuvěřitelný film. Tohle se snad mohlo dít jedině v Americe. :D
  Scénář byl slušný, ale látku šlo uchopit určitě ještě o něco zábavněji. Za mě to za shlédnutí stojí, i když nejspíš jen za jedno a to je škoda, protože film měl na víc. :)

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  sephastto (206 bodů)

  Je velká škoda, že film neudělali jako Rko. Mohlo to dopadnout ještě o kus lépe a pro publikum přitažlivější. Škoda, že studia míří na co nejšírší publikum a označení mláděži přístupno je pro tento film trochu podpásovka. Jinak si zábavu určitě užijete.

 • 65%
  0
  0
  21. 2. 2018
  lida.kretsch (45 bodů)

  Film dává docela jasnou představu, jaké kličky byly vymyšleny pro pašování (nejen) drog. Hlavního hrdiny v podání Toma mi bylo docela líto, uměl využít situace, bohužel pak se do kolotoče čím dál více zaplétal. Krásně jde vidět, že v nejlepším se má přestat a peníze nejsou všechno. Tom ale bavil každou chvíli a palec nahoru za jeho výkon.

 • 95%
  0
  0
  14. 11. 2017
  JanM (30 bodů)

  Můj oblíbenec Tomík Cruise si střihl parádní roli známého pašeráka drog a já se královsky bavil. Snímek je nabitý akcí,humorem a napětím. Zkrátka výborný film na kterýkoliv večer,protože tento snímek můžu kdekoliv a kdykoliv. Rád si snímek pustím znovu.

79 76 ?
 • bafik 90%
 • lida.kretsch 65%
 • antonin-nadvornik 90%
 • Andilci 85%
 • Krupe 80%
 • zeromen 75%
 • Psisko59 85%
 • radek svadla 80%
 • tomas-mach 85%
 • kudo 90%
všechna hodnocení (63)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: