American Made (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Komedie, Krimi, Thriller, Biografický, Retro
Motto: CIA, Bílý dům, Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos.

Obsah

:
Barry Seal se zoufale nudil, a tak se vrhnul po hlavě do dobrodružství, které bylo natolik šílené, že ho musel napsat sám život. Režisér úspěšného sci-fi více »« méně

Režie

:
Doug Liman

Scénář

:
Gary Spinelli

Herci

:
Tom Cruise Domhnall Gleeson Sarah Wright Caleb Landry Jones Jesse Plemons ...
Premiéra: 24. 8. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Barry Seal: Nebeský gauner. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Barry Seal: Nebeský gauner myslíte! K 14. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27638 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  23. 10. 2017
  Brenan88 (43018 bodů)

  Už,když jsem uviděl první trailer,tak mi bylo jasné,že se mi bude film líbit. No a po shlédnutí musím říct,že jsem se v úsudku nemýlil. Mám totiž rád vše spojené s Escobarem a jeho kumpány. Navíc zde se opět sešel Cruise s Limanem,takže jsem očekával dobrodružnou jízdu pod plným plynem,která se samozřejmě i dostavila. Scénář má silný základ díky tomu,že vychází z neuvěřitelného života Barryho Seala. Zbytek je jen znamenitý režisérský um a vynikající Tom Cruise v hlavní roli. Mimochodem jde na něm vidět,že si svou roli užívá plnými doušky. Hudba použitá ve filmu je výborná a dobře dotváří obraz doby. Tímto snímkem mi dává Cruise zapomenout na zpackanou Mumii a opět ho tak beru na milost.

 • 90%
  1
  0
  21. 8. 2017
  Sheldon (15961 bodů)

  Při začátku sledování filmu jsem měl v paměti Vlka z Wall Street, ale Barry Seal je hrdina z trochu ještě jiného ranku. Spíš než cokoli připomíná milovníka dobrodružství, který se stal multimilionářem spíš náhodou, než plánovitě. Není z rodu Scorseseho Mafiánů ani Scottova Amerického gangstera, ale na druhou stranu je s ním po dvě hodinky filmového času velká legrace.

  Barry Seale je povedený film, je to kino snímek, hollywoodský film ze staré školy, který má i vyšší ambice než pobavit a slušně se mu to daří. Z mého pohledu je to společně s Dunkirkem dosud nejlepší hollywoodský film tohoto roku

 • 70%
  1
  0
  5. 12. 2017
  lamps (14703 bodů)

  Novodobý Scorsese, na kterého se kouká stejně dobře jako do přeplněné peněženky, ale zároveň ztělesňuje skutečnost, že momentálně nikdo vyprávět tak soudržně jako legendární Márty neumí. Barry Seal chce podat hodně komplexní a vyváženou story, ale ve finále nabízí strašlivě málo prostoru pro vedlejší postavy a kromě okázalé práce se sebeuvědomělým střihem a hudbou nic nového do fanouškovské truhličky nepřináší. Bavil mě Cruise, příjemné tempo a pozitivní feeling, byť se vždy úplně neslučoval s událostmi zde popisovanými, ale po chvíli mi zůstávají v hlavě jen povedené fragmenty, nikoli povedený film. Slušných 70%, už jen za nesporný potenciál Sarah Wright pro méně přístupné role, jejichž představy drze podněcovala.

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2018
  Pete69 (14224 bodů)

  Tyhle filmy miluju. Je neuvěřitelné, co vše bylo v té době možné. I když se film zakládá na skutečné události, tak si myslím, že některé věci byly očividně přehnané. Podobnost s filmem Kokain nelze přehlédnout ( Kokain se mi mimochodem líbil o něco více ). Nic proti Tomu Cruisovi, ale možná by ve filmu lépe vynikl například Leonardo DiCaprio - o tom by se samozřejmě dalo polemizovat. Každopádně je to pecka, která mě opět nechala v němém úžasu. Mínusem je snad jen nafouknutost některých věcí ( desítky tašek s pěnězi, ve kterých by jistě nebylo jen pár miliónů, leda by to měl Barry rozměněné na jednodolarovky ). Místy velmi špatná kamera, jinak nemám co vytknout.

 • 85%
  4
  0
  25. 8. 2017
  JosefTomas (7101 bodů)

  Cruise opět nezklamal, role mu patřičně sluší a náležitě si jí užívá. Scénář je přímo fantastický a prakticky se nemá kde zastavit. Liman opět předvedl perfektní režii, kde skloubil skvělý střih, kameru a své režijní schopnosti a vytvořil film, který stojí za návštěvu kina.

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3156 bodů)

  dpočinkový, nenáročný životopisný film, který neurazí, ale ani nenadchne. Největším kladem byl jednoznačně skvělý Tom Cruise, který si kradl snímek jen a jen pro sebe. Neznám lepšího herce, který by to sehrál lépe. Působí to moc samoúčelně, moc jednoduše. Chtělo by to víc zapracovat na scénáři, přidat pár zapamatovatelných scén, hlášek apod. Ale asi stejně plácám nesmysly. Lépe se to natočit asi nedalo. Co k tomu dodávat? Podruhé už bych si to nepustil, ale jako jednohubka mě to bavilo od začátku do konce, takže pár hluchých míst jsem přešel. Ještě to finále mohlo být trochu rozvinutější, ale co už. Za mě spokojenost.

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2009 bodů)

  American Made jde tak trochu po vzoru novodobého Scorseseho narativního stylu, přičemž nám představuje příběh pacholka, který na sebe vzal až příliš mnoho zodpovědnosti od různých vládních až zločineckých organizací, což se mu, samo sebou, začne krapet hroutit pod nohama. Svižný a docela vtipný styl, který zde Liman implementoval, docela sedí do celkového ducha celého snímku, v podstatě by se dal považovat za takový spin off Narcos. Cruise parádní. Kdyby to udělali ještě trochu napínavější, byla by to dost dobrá záležitost, ovšem je to dobře odvedené filmařské řemeslo, nic světoborného, ale film je to povedený.

 • 75%
  0
  0
  23. 3. 2018
  brcolka (1039 bodů)

  Na tento film jsem dostal poměrně žhavou recenzi a tak jsem neváhal a film shlédnul. Musím říct že dotyčný byl skvělý obchodník a dobře mi to prodal. Ale můj pocit z filmu nebyl zase tak wau. Ale výborně jsem se bavil a musím říct, že je až úsměvné jak se hlavní hrdina alias Tom Cruise dostal k velmi výdělečnému a nebezpečnému byznysu. A ukazuje to že kde jsou peníze je moc a chuť udělat cokoliv

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  memphistto (474 bodů)

  Zábavný, místy až neuvěřitelný film. Tohle se snad mohlo dít jedině v Americe. :D
  Scénář byl slušný, ale látku šlo uchopit určitě ještě o něco zábavněji. Za mě to za shlédnutí stojí, i když nejspíš jen za jedno a to je škoda, protože film měl na víc. :)

 • 95%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Morra (235 bodů)

  V tomto případě nemohu jinak hodnotit než skoro plným počtem. Příběh se odehrává na pozadí "vlády" Pabla Escobara,který je mou oblíbenou personou. Scénář je výborně napsaný,ale hodně mu to usnadňuje příběh který v tomto životě napsal sám život. Tom mě velice bavil a místy jsem se válel smíchy.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2018
  hejkalka (216 bodů)

  Opět výborný Tom Cruise - na jeho herectví je celý film postavený. Přesto, že hraje postavu grázlíka mu fandíte, bojíte se o něj, je vám ho líto. Oddechový film, který má ale myšlenku.A navíc se dozvíte i něco z historie pašování drog, drogových kartelů a boje proti nim.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  sephastto (207 bodů)

  Je velká škoda, že film neudělali jako Rko. Mohlo to dopadnout ještě o kus lépe a pro publikum přitažlivější. Škoda, že studia míří na co nejšírší publikum a označení mláděži přístupno je pro tento film trochu podpásovka. Jinak si zábavu určitě užijete.

 • 95%
  0
  0
  14. 11. 2017
  JanM (152 bodů)

  Můj oblíbenec Tomík Cruise si střihl parádní roli známého pašeráka drog a já se královsky bavil. Snímek je nabitý akcí,humorem a napětím. Zkrátka výborný film na kterýkoliv večer,protože tento snímek můžu kdekoliv a kdykoliv. Rád si snímek pustím znovu.

 • 65%
  0
  0
  21. 2. 2018
  lida.kretsch (57 bodů)

  Film dává docela jasnou představu, jaké kličky byly vymyšleny pro pašování (nejen) drog. Hlavního hrdiny v podání Toma mi bylo docela líto, uměl využít situace, bohužel pak se do kolotoče čím dál více zaplétal. Krásně jde vidět, že v nejlepším se má přestat a peníze nejsou všechno. Tom ale bavil každou chvíli a palec nahoru za jeho výkon.

78 76 ?
jak hlasovat?
 • hlavněvklidu 85%
 • Dany Jones 95%
 • Pyrkh86 95%
 • SicarioGamer666 100%
 • Vurhor 75%
 • philipp-malov 85%
 • divid.jh 45%
 • janeliberte 90%
 • Bonny4 70%
 • Akarot 35%
všechna hodnocení (97)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca