Parazit

85%
Parazit
Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction. (Aerofilms)Recenze: Parazit

Kinobox.cz
90%

Parazit rozhodně není rafinovaný film plný dvojznačností. Vše podává názorně a bez zbylého tajemství. Je velmi komfortní na sledování a vlastně vůbec neodpovídá tomu, co považujeme za náročnou podívanou. Ale přitom ho nikdy nemůžeme brát jenom jako oddechovou komedii. Na to řeže a bodá moc hluboko.

Kinobox.cz
70%

Parazit je film, který mě zpočátku velmi zaujal, ale od své poloviny se zvrhne v něco, co působí značně náhodně a nemá to o mnoho hlubší smysl než "chudí jsou nasraní na bohaté a bohatí opovrhují chudými", pro artověji založené diváky "kapitalismus je prohnilý, #ResistNow". Ale od začátku do konce to hezky vypadá a nudné to není.


Brenan88
Brenan88
46 858 bodů
9.5
Jeden z nejlepších filmů roku dorazil až z daleké Jižní Koreje. Parazit je pro mne oslavou filmu jako takového. Základním kamenem celého filmu je bravurní scénář, který nutí diváka přemýšlet nad tím kam jako lidstvo směřujeme a co všechno jsme schopni udělat pro lepší život. Velmi silné jak v dramatické části, tak v té komediální, která častokrát balancuje na hraně dobrého vkusu. Herecky není taktéž co vytknout, naprosta spokojenost.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
7.5
Asijská tvorba je prostě zajímavá a když se připojí velmi dobrý scénář, dopadne to velmi dobře. Co ale musím hodnotit záperorně, je fakt, že se nikdo z herců extra nepředvedl. Ve filmu nebyla jediná postava, na kterou bych se chtěl zaměřit. Celkově dobrá podívaná - 75%
xxmartinxx
xxmartinxx
22 078 bodů
10
3-iron na marxistických steroidech - miluju! Film, který neskutečně chytře komunikuje s publikem - dovede ho nejdřív do žoviální, humorné nálady, aby pak udeřil. Doufám, že Pon už nikdy nebude točit v angličtině. Zdaleka nejlepší letošní film.

Dodatečné informace

Původní název:
Gisaengchung (více)
  • Jižní Korea Parazit
  • Jižní Korea Gisaengchung
  • Jižní Korea Parasite
Premiéra v ČR:
3. 10. 2019
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Jižní Korea
Čeština:
Parazit je dostupný s českými titulky

Podobné


Powered byJustWatch