Parazit
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  2
  0
  4. 9. 2019
  Brenan88 (39984 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů roku dorazil až z daleké Jižní Koreje. Parazit je pro mne oslavou filmu jako takového. Základním kamenem celého filmu je bravurní scénář, který nutí diváka přemýšlet nad tím kam jako lidstvo směřujeme a co všechno jsme schopni udělat pro lepší život. Velmi silné jak v dramatické části, tak v té komediální, která častokrát balancuje na hraně dobrého vkusu. Herecky není taktéž co vytknout, naprosta spokojenost.

 • 85%
  0
  0
  24. 12. 2019
  lamps (13396 bodů)

  Džun-ho Pon opět ukázal, že překvapit nepřipraveného diváka může být nejsladší filmařské zadostiučinění a rádoby nejsnazší cesta ke kultovnímu statusu. Já už jsem ale po vlně nadšených reakcí připraven byl, a byť mě ironicky podvratné vyprávění hodně bralo a vývoj v druhé polovině mé připravené já potěšil, závěr to se snahou šokovat a zaklapnout nepředvídatelně rozvržené motivy do myšlenkově objemné skládačky přepískl a nechal mě trochu zklamaného. Přesto ale hlásím vskutku netradiční divácký zážitek na pomezí více známých žánrů, jejichž vzorce si okázalý a precizní filmař ohýbá ve svůj prospěch a v mnoha scénách suverénně dostává diváka přesně tam, kde ho mít chce. Samotného mě mrzí, že jsem se mu ve finále vyprostil..

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2019
  JosefTomas (6326 bodů)

  Parazit se díky skvělým ohlasům a cenám prezentoval jako velice vydařené dílo, které by ale mohlo nabytý status lehko ztratit a nenaplnit vysoká divácká očekávání. Naštěstí se to nestalo a film tak dokázal všechny (mé) očekávání splnit a možná i nabídnout něco navíc. Joon-ho Bong (či Pon Džun-ho) mě dokázal už prvním záběrem nehorázně chytit a díky skvělému scénáři, který přebíhá na pomezí všemožných žánrů, se tato filmová cesta stává čím dál tím víc zajímavá a každou minutou temnější. Zároveň film jde proti všemožným klišé, či je přehne a obrátí ve svůj prospěch, takže o nudu nouze vážně není. Jestli se na tomto snímku dá něco vytknout, tak je to převážně naivita celého příběhu, na kterou když přistoupíte, budete se královsky bavit, v opačném případě budete jen ustavičně kroutit hlavou. Těm prvním ale film nabídne nehoráznou porci zábavy, které by mohli kde jaké filmy závidět. Těším se na další Bongův počin.

 • 70%
  0
  0
  4. 1. 2020
  Petrson (3919 bodů)

  Jiná verze filmu Borgman z roku 2013 (velmi vzáleně podobné i Funny Games-USA ), ne tak brutální, což už samo o sobě je paradox. Nikdo v tom filmu není dobrý, snad jen ten malý chlapec z té bohaté rodiny, snad protože je ještě dítě. Všichni ostatní, ať chudí nebo bohatí (materiálně) jsou padouši.A pokud nejsou, tak by asi za chvili byli. Bohatství ani chodoba z nikoho lepšího člověka neudělá. Vážně by mě zajímalo, jestli autor filmu viděl Borgmana.

 • 85%
  0
  0
  13. 11. 2019
  stantheman (2379 bodů)

  Parazit nezklamal , velice mě pobavil a ulpěl pod kůží a zůstal tam několik dní po shlédnutí.Opravdu zdařilý film , svěží a jako břitva ostrá komedie. Kam se hrabeme s českýma komediemi , které jakoby pocházely z předminulého století. Skvělý scénář , skvělá kamera i herci. Co dodat...jen doporučit . Film , který vás nenechá chladným.

 • 85%
  0
  0
  9. 10. 2019
  Vurhor (1667 bodů)

  Tady si někdo směle jde pro Oscara za nejlepší cizojazyčný film, co? Nejdřív Zlatá palma v Cannes a teď jsou i choutky na pozlaceného Mr. Propera, he? A vlastně proč ne. Parazit je velice příjemná a zábavná tragikomedie, která do sebe kombinuje prvky naprosto absurdních, ale zároveň vtipných situací, s taktní kritikou propasti mezi sociálními třídami. Výborně napsaný scénář, skvělé dialogy, plus veškeré postavy tam sednou jak ulité. Dokonce to snad téměř nikdy nenudí, za což velký palec nahoru. Hlavní rodinka sympatických anti-hrdinů svým způsobem připomíná onu chudou rodinu s podobně vydařeného asijského snímku Shoplifters, kterému bych rozhodně přál Oscara, kdyby nebyla nominována Roma. Parazit se ale momentálně stává mým kandidátem (protože předpokládám, že nominovaný bude), přičemž po obrovském úspěchu v Cannes by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby zabodoval i v Hollywoodu. Celkově to šlape moc pěkně, akorát teda ten konec se nepovedl, respektive posledních 15-20 minut. Moc uspěchaný, chaotický, nevhodný. Přišlo mi, že tvůrci se tam utrhli ze řetězu trochu víc, než bylo nutné. Jinak ale velice příjemné pokoukáníčko. Takhle vychcaně se infiltrovat do rodiny zbohatlíků, to chce koule.

 • 100%
  1
  0
  2. 10. 2019
  Sáček (1403 bodů)

  Měl jsem to štěstí vidět Parazita ve Velkém sále v Thermalu během KVIFFu. Úžasný film, který několikrát překvapí, ale po většinu času i dobře baví. Super vyústění na konci, které nemá chybu. Zdá se, že spojení žánrů - drama, komedie, thriller je možné a výsledek určitě stojí za to.

 • 90%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Špímoňátko (868 bodů)

  Film, který prvních 45 minut působí jako rodinný film na styl Dannyho Parťáků, má rychlé tempo, je usměvný, ale poté nastaná intenzivní drama, které se chvilkama podobá rukopisu Tarantina. Intenzita se stupněje a když máte pocit, že polevuje a máte čas se nadechnout, tak vás film opět připoutá a nepustí. Od začátku 2/3 filmu až po jeho uplný konec jsem seděl se spocenýma rukama naprosto přibitý k plátnu. Pro mě to byl film roku, 10% filmu beru za někdy až příliš naivní nadsázku.

 • 85%
  0
  0
  12. 11. 2019
  TomSti (544 bodů)

  Pozoruhodný scenáristický konstrukt, na jehož základě Pon sebejistě pozvolna buduje, mění a graduje atmosféru. Parazit celkově je takové hodně svérázné žonglování se žánry, milou podvodnickou komedií počínaje a něčím o dost jiným konče. Trochu to působí dojmem dvou odlišných filmů se stejným základem a postavami, ale z hlediska elementární logiky (vývoje událostí, motivací, důsledků) mi to smysl (ve většině věcí) dává. Rozhodně kvalitní dílo, které dokáže rozesmát, vyděsit, dokonce se i trochu zamyslet (především nad sociálním sdělením), ale na zadek jsem se posadil maximálně ze dvou scén, ne z filmu jako takového.

 • 30%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (408 bodů)

  Musím se přiznat, že jsem měl také co dělat, abych se ubránil lehkému znechucení nad přestřeleným, fyzickým humorem a třeskutou groteskou, do které film zhruba v druhé polovině upadá. Nepřišlo mi to moc fajn, scénář zase tak originální není, těch příběhů střetu bohatých s chudými, tu bylo až až, ne vždy se to povede, jako např. v případě "Borgmana" (2013) či "Čtverce" (2017). Žánrově se jedná o jakýsi pastiš mezi "home invasion" thrillerem, sociálním dramatem, komedií, utopií, alegorií. Ještě v samotném úvodu, kdy je nám představena rodinka, žijící v suterénním chudinském bytě kdesi v Koreji, mě to zajímá a baví. Záhy mě však, po proniknutí všech ztroskotanců do lepší společnosti, Joon-ho-Bong nadobro ztratí tím, že přestanu mít spojení s kýmkoliv na plátně. Postavy jsou dost neživotné, vycucané z prstu, bezkrevné a fantasmagorické. Jakkoliv chápu nadsázku, potřebuji alespoň základní kostře příběhu věřit. Neotřásly mnou ani žánrové kotrmelce v podobě sklouznutí do hororových vod, spíš jsem to celé vnímal jako dramaturgickou bezradnost autora, jak vlastně celou tu parádu vyprávět. Přitom potenciál tu samozřejmě je, ale nesmí se to odfláknout.

 • 90%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (295 bodů)

  Jedním z typických znaků korejské kinematografie je míchání žánrů. Korejci jsou v tomto mnohem hravější a nespoutanější, než zbytek filmového světa. A většinou jim to funguje. Parazit není výjimka, byť působí tak trochu na jistotu, jakoby už byl točen s ambicí zaujmout západní diváky. Tomu sice neodpovídá stopáž, ale celkové vyznění cílí mnohem dál, než jen na festivalové diváky. I když tedy nevěřím tomu, že by klasický popcornář vydržel sledovat ten pozvolný přerod z lehce úsměvného parazitování, do toho trýznivého vyvrcholení. Záměrně píšu lehce úsměvný, protože na mě Parazit jako komedie vůbec nepůsobil. Většině diváků zmrazil Pon Džun-ho úsměv až ve finále, ale ti vnímavější mohli už od začátku vnímat ten stín, který se vznášel jak nad vykutálenou rodinkou, tak důvěřivými boháči. Tvůrci se nesnižují k moralizování, jen dovádí do extrému zprvu vcelku nevinnou touhu přiživit se na těch, kteří se mají lépe. Nesoudí žádnou z postav nejspíš i proto, že by toho už bylo moc...důsledky dopadly tvrdě na každou z nich. A stejně tak tvůrci nenabízí návod jak zkorigovat rozdíly mezi třídami a nesnaží se o hlubokou pointu...ono to ani není třeba. Na konci vám totiž nejspíš bude líto všech a to bez ohledu na to, kdo je bohatý, kdo není, anebo kdo to všechno způsobil.

 • 100%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Morra (216 bodů)

  Korea jede! Famózní film, který mohu každému doporučit. Parazit míchá žánry s takovou lehkostí, že to vůbec nepůsobí rušivě, ba naopak to působí zcela přirozeně. Geniální scénář je každou scénou lepší a lepší. Režie sebejistá a herecky bezchybné! Super

 • 85%
  0
  0
  14. 10. 2019
  S7evin (189 bodů)

  Jížní Korea aspiruje na film roku s nejoriginálnějším nápadem posledních let. Pon Džun-ho režisér, má na kontě další zářez, který otřásl festivaly a postupně i světem. Příběh se zaměřuje na chudobnou, avšak mazanou rodinku, která se postupně infiltruje do jiné bohaté rodiny. Jakmile jsou karty rozdány, sociální drama křížené s komedií vystřídá thriller s hutným náporem nečekaných zvratů, obrovskou dávkou napětí a krásně vygradovaném finále, kde i o mrtvoly není nouze. Režisér si krásně hraje s žánry, krásný vizuál a dostatek zábavy, aby si film udržel divákovou pozornost, doporučuji!

 • 80%
  1
  0
  8. 10. 2019
  antonin-nadvornik (143 bodů)

  Docela korejský Tarantino....

 • 85%
  1
  0
  1. 10. 2019
  snek2 (73 bodů)

  Od filmu jsem očekával hodně, jako člověk seznámený s briliatním režisérem a herci. Odcházel jsem spokojený, ale očekávání nebyla překonána. Film je skvělý, ale přišlo mi, že nedosáhl svého potencionálu. Nicméně jsem byl po většinu napjatý více než u leckterého hororu.

 • 60%
  0
  0
  12. 11. 2019
  pepous (37 bodů)

  Jeden s nejlepších filmu který jsem kdy viděl. Promyšlený, propracovány a skvělý. Bavil jsem se smál i brečel. Takhle by měl vypadat film doporučuji všem kdo nevite zda jit tenhle film za to stojí . Jinak nejvíc mě zaujala role pomocnice v domě ta byla skvělá a vtip filmu.

 • 50%
  0
  0
  13. 11. 2019

  Asi to bude nepopularny nazor, ale tento film sa mi nepacil.
  Ano, uznavam, plot twist v polovici bol skvely, ale aj napriek tomu ma tento film neocaril. Dotklo sa to dobrych tem ako velky rozdiel medzi socialnymi vrstvami, problem najst si pracu, ... no aj tak som si nevedel pomoct a cely cas ma to nudilo. Moja prva reakcia na film bola, ze to je pseudo-intelektualny pozersky pocin a tohoto pocitu sa neviem zbavit... Verim ze to je iba tym, ze nie somm cielovka a tento film dokaze oslovit vela inych ludi

82 87 ?
jak hlasovat?
 • Goncalves234 80%
 • Hobson212 90%
 • Connie098 90%
 • Van96 80%
 • Mikik4444 85%
 • Barros234 90%
 • xyzero 90%
 • Manuela212 90%
 • Tom21 100%
 • Luiza234 90%
všechna hodnocení (76)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: