Parazit
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  4. 9. 2019
  Brenan88 (39664 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů roku dorazil až z daleké Jižní Koreje. Parazit je pro mne oslavou filmu jako takového. Základním kamenem celého filmu je bravurní scénář, který nutí diváka přemýšlet nad tím kam jako lidstvo směřujeme a co všechno jsme schopni udělat pro lepší život. Velmi silné jak v dramatické části, tak v té komediální, která častokrát balancuje na hraně dobrého vkusu. Herecky není taktéž co vytknout, naprosta spokojenost.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2019
  JosefTomas (6155 bodů)

  Parazit se díky skvělým ohlasům a cenám prezentoval jako velice vydařené dílo, které by ale mohlo nabytý status lehko ztratit a nenaplnit vysoká divácká očekávání. Naštěstí se to nestalo a film tak dokázal všechny (mé) očekávání splnit a možná i nabídnout něco navíc. Joon-ho Bong (či Pon Džun-ho) mě dokázal už prvním záběrem nehorázně chytit a díky skvělému scénáři, který přebíhá na pomezí všemožných žánrů, se tato filmová cesta stává čím dál tím víc zajímavá a každou minutou temnější. Zároveň film jde proti všemožným klišé, či je přehne a obrátí ve svůj prospěch, takže o nudu nouze vážně není. Jestli se na tomto snímku dá něco vytknout, tak je to převážně naivita celého příběhu, na kterou když přistoupíte, budete se královsky bavit, v opačném případě budete jen ustavičně kroutit hlavou. Těm prvním ale film nabídne nehoráznou porci zábavy, které by mohli kde jaké filmy závidět. Těším se na další Bongův počin.

 • 85%
  0
  0
  9. 10. 2019
  Vurhor (1532 bodů)

  Tady si někdo směle jde pro Oscara za nejlepší cizojazyčný film, co? Nejdřív Zlatá palma v Cannes a teď jsou i choutky na pozlaceného Mr. Propera, he? A vlastně proč ne. Parazit je velice příjemná a zábavná tragikomedie, která do sebe kombinuje prvky naprosto absurdních, ale zároveň vtipných situací, s taktní kritikou propasti mezi sociálními třídami. Výborně napsaný scénář, skvělé dialogy, plus veškeré postavy tam sednou jak ulité. Dokonce to snad téměř nikdy nenudí, za což velký palec nahoru. Hlavní rodinka sympatických anti-hrdinů svým způsobem připomíná onu chudou rodinu s podobně vydařeného asijského snímku Shoplifters, kterému bych rozhodně přál Oscara, kdyby nebyla nominována Roma. Parazit se ale momentálně stává mým kandidátem (protože předpokládám, že nominovaný bude), přičemž po obrovském úspěchu v Cannes by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby zabodoval i v Hollywoodu. Celkově to šlape moc pěkně, akorát teda ten konec se nepovedl, respektive posledních 15-20 minut. Moc uspěchaný, chaotický, nevhodný. Přišlo mi, že tvůrci se tam utrhli ze řetězu trochu víc, než bylo nutné. Jinak ale velice příjemné pokoukáníčko. Takhle vychcaně se infiltrovat do rodiny zbohatlíků, to chce koule.

 • 100%
  1
  0
  2. 10. 2019
  Sáček (1372 bodů)

  Měl jsem to štěstí vidět Parazita ve Velkém sále v Thermalu během KVIFFu. Úžasný film, který několikrát překvapí, ale po většinu času i dobře baví. Super vyústění na konci, které nemá chybu. Zdá se, že spojení žánrů - drama, komedie, thriller je možné a výsledek určitě stojí za to.

 • 30%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (407 bodů)

  Musím se přiznat, že jsem měl také co dělat, abych se ubránil lehkému znechucení nad přestřeleným, fyzickým humorem a třeskutou groteskou, do které film zhruba v druhé polovině upadá. Nepřišlo mi to moc fajn, scénář zase tak originální není, těch příběhů střetu bohatých s chudými, tu bylo až až, ne vždy se to povede, jako např. v případě "Borgmana" (2013) či "Čtverce" (2017). Žánrově se jedná o jakýsi pastiš mezi "home invasion" thrillerem, sociálním dramatem, komedií, utopií, alegorií. Ještě v samotném úvodu, kdy je nám představena rodinka, žijící v suterénním chudinském bytě kdesi v Koreji, mě to zajímá a baví. Záhy mě však, po proniknutí všech ztroskotanců do lepší společnosti, Joon-ho-Bong nadobro ztratí tím, že přestanu mít spojení s kýmkoliv na plátně. Postavy jsou dost neživotné, vycucané z prstu, bezkrevné a fantasmagorické. Jakkoliv chápu nadsázku, potřebuji alespoň základní kostře příběhu věřit. Neotřásly mnou ani žánrové kotrmelce v podobě sklouznutí do hororových vod, spíš jsem to celé vnímal jako dramaturgickou bezradnost autora, jak vlastně celou tu parádu vyprávět. Přitom potenciál tu samozřejmě je, ale nesmí se to odfláknout.

 • 80%
  1
  0
  8. 10. 2019
  antonin-nadvornik (128 bodů)

  Docela korejský Tarantino....

 • 85%
  0
  0
  14. 10. 2019
  S7evin (119 bodů)

  Jížní Korea aspiruje na film roku s nejoriginálnějším nápadem posledních let. Pon Džun-ho režisér, má na kontě další zářez, který otřásl festivaly a postupně i světem. Příběh se zaměřuje na chudobnou, avšak mazanou rodinku, která se postupně infiltruje do jiné bohaté rodiny. Jakmile jsou karty rozdány, sociální drama křížené s komedií vystřídá thriller s hutným náporem nečekaných zvratů, obrovskou dávkou napětí a krásně vygradovaném finále, kde i o mrtvoly není nouze. Režisér si krásně hraje s žánry, krásný vizuál a dostatek zábavy, aby si film udržel divákovou pozornost, doporučuji!

 • 85%
  1
  0
  1. 10. 2019
  snek2 (55 bodů)

  Od filmu jsem očekával hodně, jako člověk seznámený s briliatním režisérem a herci. Odcházel jsem spokojený, ale očekávání nebyla překonána. Film je skvělý, ale přišlo mi, že nedosáhl svého potencionálu. Nicméně jsem byl po většinu napjatý více než u leckterého hororu.

85 87 ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 95%
 • juggler 95%
 • S7evin 85%
 • Vurhor 85%
 • antonin-nadvornik 80%
 • Maru 85%
 • loudaxxx 90%
 • Bemiurg 85%
 • snek2 85%
 • martin-kovanda 75%
všechna hodnocení (22)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: