Bílý lotos

81%
Bílý lotos
Bílý lotos, satirický seriál HBO z dílny Mikea Whitea (Mé nové Já z produkce HBO), se odehrává v luxusním havajském letovisku. Seriál, jehož protagonisty jsou Murray Bartlett, Connie Brittonová, Jennifer Coolidgeová, Alexandra Daddariová, Fred Hechinger, Jake Lacy, Brittany O‘Gradyová, Natasha Rothwellová, Sydney Sweeneyová a Steve Zahn, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. S každým dalším dnem však vychází najevo, že tito zdánlivě dokonalí turisté, usměvaví zaměstnanci hotelu i samotný idylický resort mají i svou temnější stránku. (HBO Europe)
Recenze: Bílý lotos

Kinobox.cz
90%

Bílý lotos je pozoruhodným televizním projektem a satirou, která zatíná zuby do živého a neztrácí přitom ani lehký vtip, ani naléhavost a nadčasovost svého sdělení. Občas by možná nebylo od věci více zapojit střihačské nůžky, ale v rovině práce s postavami, na níž Mike White vysoce spoléhá, takřka není co vytknout. Působení blazeované či povýšené smetánky v přívětivě se tvářícím hotelovém komplexu místy zanechá až drastické stopy a je čím dál nevyhnutelnější, že někdo musí skončit s nožem v hrdle. Vyprávění s volnější a nelineární výstavbou ovšem spoléhá také na ironický komentář, který nám často velmi otevřeně sděluje, že i v honosných apartmánech za tisíce dolarů si můžete jako odměnu lehce vysloužit vyprázdnění střev do cestovního zavazadla.


xxmartinxx
xxmartinxx
22 251 bodů
10
Čekal jsem vtipnou a chytlavou satiru, ale nenapadlo mě, že zrovna Mike White může přijít s tímhle existenciálním hororem. Skvěle nastavené postavy, které zastávají roli konkrétního archetypu, ale zůstává jim lidský rozměr (možná to trpí syndromem toho, že vyprávění moc prozrazuje, že tenhle světe neexistoval před prvním dílem a není vždy úplně jasné, jak se některé postavy mohly dostat do situace, ve které jsou, popřípadě proč se události dávají do pohybu právě teď a ne kdykoliv jindy - ale to mi tolik nevadilo a dává to celému resortu nádech jakéhosi nadreálného očistce, což se nakonec celkem cool). A je vážně výjimečné, jak i postava rozmazleného fracka Shanea má nějaký potenciál k empatii a pochopení, odkud jeho nesnesitelnost přichází. Seriál není utopený v odtažité ironii, ale naopak je otevřený zničující zranitelnosti a křehkosti a vší silou se upíná ke snahe nalézt něco banálně pozitivního ve světě, který všechno semele. Mohl to být prostě výsměch bohatým bílým Američanům, ale k mému překvapení to je hluboce lidské dílo, které se urputně snaží vyváznout z vlastní pasti cynismu a sarkasmu. Jinak čistě technicky se hodně osvědčilo věnovat přísně jednu epizodu jednomu dni - umožňuje to hodně zhmotnit časoprostor. Ukotvuje to celý svět a umožňuje ještě líp napojit se na postavy. V důsledku toho sice nepůsobí úplně přesvědčivě Quinnova proměna, která by měla být srdcem a duší Lotusu a v důsledku prostě není přesvědčivá - možná neměl být na začátku nastaven až tak moc jednoznačně - tohle je jediná chvíle, kdy je postava karikovanější, než by děj potřeboval, a je to bohužel zrovna ta jedna, kde to vadí nejvíc. Ale stejně to shledávám jen malým problémem, který nakonec na nějaké meta rovině vlastně souzní s motivy samotného seriálu. Celkově, v rámci mainstreamové zábavy, je to hodně zajímavá věc.
VládceVesmíru
VládceVesmíru
5 334 bodů
8
Taková cimrmanovská pohádka. A drsná satira. Většinu postav jsem nesnášel od začátku až do konce a čekal jsem, jestli přijde katarze. (pozor spoiler) Nepřijde. Všichni privilegovaní vyváznou bez trestu a skoro všechny alespoň trochu sympatické postavy ostrouhají.
Temný Pán ze Sithu
Temný Pán ze Sithu
2 117 bodů
9.5
Naprosto skvělá satira.zanrove naprosto skvěle.Komediapni drama jak se patří.Pribeh sleduje pár zbohatlickych lidi jak cestujicdo hotelu,a najdou tam svoji zkaženost a hnus,který vypluje na povrch je opravdu masakr..strašně dobře napsáno a ještě lépe zahráno,hlavně vedoucí hotelu a mamanek se mi hodně líbili 2 série též velmi dobrá,příběh opět sleduje skupinu zbohatlíků,akorát jestli byl v první sérii hlavní podmět zbohatlici,a jejích řekněme problémy, druhá série zkoumá spíš nevěru, cizoložství a sex. První série pro mě byla příjemnější víc sem se nasmal,ale i ta druhá je velmi dobrá


Dodatečné informace

Původní název:
The White Lotus (více)
 • USA Bílý lotos
 • USA The White Lotus
 • USA A Fehér Lótusz
 • USA Biały Lotos
 • USA Biely lotos
 • USA Bijeli lotos
 • USA Khu Nghỉ Dưỡng Hoa Sen Trắng
 • USA Le lotus blanc
 • USA The white lotus
 • USA Бели лотос
 • USA Белият лотос
 • USA Білий лотос
 • USA 白蓮會
Premiéra v ČR:
12. 7. 2021
Distributor:
HBO Max
Země původu:
USA

Podobné


Powered byJustWatch