Nejistá sezóna

82%
Nejistá sezóna
Komedie o problémech kolem jednoho malého divadla. S humorem, satirickou příchutí i nádechem nostalgie líčí peripetie malého divadelního souboru, který si říká Divadlo starých forem a přestože má úspěch u publika, má také současně neustálé potíže s nadřízenými orgány. Příběh, v němž značný prostor dostávají ukázky z repertoáru Divadla Járy Cimrmana (ačkoliv tu jméno fiktivního slavného génia ani jednou nepadne), zachycuje vyhazov z jednoho divadla, postupné usídlování na nové "štaci" v nevyhovujícím sále kulturního domu kdesi na periferii, průběh zkoušek nové hry i její premiéru, ale také řadu veselých, vážných i hořce úsměvných epizod ze zákulisí.Pete69
Pete69
31 182 bodů
7
Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak.. těžko překonatelná dvojice, bez níž by nebyla ani polovina humorných filmů v době normalizace. Neskutečně svěží vítr v šedých vodách. Nejistá sezóna se mě však z jejich díla dotkla jen málo. Málo za 70% ? :) To jen potvrzuje jejich génia.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 393 bodů
8
Cimrmanovci nebyli nikdy moc dobří herci, což v hrách samotných není na škodu, možná to dokonce pomáhá. V tomhle případě, kdy jde ale o realističnost, to už přehlížet nejde. Proto ta jedna hvězda dolů. Jinak to má ale stejné klady (a pár záporů, které mi nevadí), jako klasický Cimrman.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
S tim hodnocenim su si taky celkem nejistej. Neznat od nich všechny ty hry, tak by mě to asi nebralo. Řek bych si, že si na sebe dělaj reklamu. Ale já to beru jako zajímavej pohled do zákulisí a myslim, že to ani hrát moc nemuseli... Otázka je, jestli mi stojí za to to ještě někdy skouknout. Odpovim si takhle: rači si pusť rovnou nějakou tu hru (od Cimrnana, né Call of Duty...)


Dodatečné informace

Původní název:
An Uncertain Season (více)
  • Československo Nejistá sezóna
  • Československo An Uncertain Season
  • Československo Uncertain Season
Premiéra v ČR:
1. 4. 1988
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Nejistá sezóna je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch