Seven Sisters (USA)
« další názvy »
Francie Francie
Belgie Belgie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
123 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller
Motto: Jedna identita, sedm sester.

Obsah

:
Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním více »« méně

Režie

:
Tommy Wirkola

Scénář

:
Max Botkin Kerry Williamson

Herci

:
Noomi Rapace Glenn Close Willem Dafoe Marwan Kenzari Christian Rubeck ...
Premiéra: 30. 11. 2017
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu 7 životů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu 7 životů myslíte! K 11. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28096 uživatelů. Děkujeme!

Recenze 7 životů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  5
  1
  30. 10. 2017
  Brenan88 (45513 bodů)

  Docela mne překvapilo jak se Tommy Wirkola držel při režii při zdi. Čekal jsem od něj více kontroverze,více krve,více ujetosti no prostě více Wirkolu. 7 životů má originální námět,ale režie je prostě příliš rutině odvedená. Myslím,že se to klidně dalo pojmout více odvážně. Herecky ok,ale Rapace je v mých očích velice nepěkná herečka a vidět jí naráz sedmkrát před kamerou není zrovna med. Akce je slušná,ale opět jsem se nemohl ubránit dojmu,že mohla být lepší. Přesto všechno se jedná o nadprůměrné Sci-fi,který by si každý fanoušek žánru neměl nechat ujít.

 • 65%
  0
  0
  10. 4. 2021
  Pete69 (20597 bodů)

  Prvních 40 minut jsem byl opravdu nadšený a čekal jsem jedinečný a skvělý zážitek. Bohužel poté se to zvrtlo v celkem průměrný hon na štvanou kořist s celkem předvídatelným koncem. Jakmile zmizel v Willem Dafoe, šlo to dolů. Kladně hodnotím nápad, ne však kompletní zpracování scénáře. Slušná podívaná.

 • 80%
  2
  0
  30. 11. 2017
  Sheldon (16022 bodů)

  Přiznám se, že se mi film líbil, i když k němu mám nějaké výhrady, vyplývající z toho, že se samozřejmě režisér úplně netrefil do toho, jak bych si to celé představoval, ale to je jen a můj osobní problém. Pokud máte tento druh filmů rádi, budete nadšeni, pokud jste mladšího data narození a neviděli jste různé utopické sci-fi ze sedmdesátých let, tak budete možná i v určitých momentech překvapeni. Každopádně klobouk dolů před režisérem, Noomi Rapace a skriptkou. Film vejde a neuškodí, určitě si ho užijí více diváci, než kritici, ale za týden už si ho asi moc pamatovat nebudete.

 • 95%
  1
  1
  1. 2. 2018
  bayern (13715 bodů)

  Velmi povedená věcička s dost originálním scénářem a nečekaným rozuzlením,kterému vévodí Noomi Rapace,která v sedmi kopiich od pondělka do neděle zkouší přežívat v dost pochmurném světě,kde rodiny mohu mít pouze jednoho potomka a kde jsou ostatní narozené děti nekompromisně likvidovány.

 • 95%
  2
  0
  9. 6. 2018
  Riverdon (6841 bodů)

  Výrazově skvělá Noomi Rapace, tolik tváří a charisma jako Cher za mlada. Už předloha mě lákala ke shlédnutí a film nic nezkazil.

 • 60%
  3
  0
  4. 12. 2017
  evismaior (4252 bodů)

  Při shlédnutí traileru mě tenhle snímek zaujal a jsem tedy Kinoboxu velmi vděčná za pozvání do kina. Po shlédnutí ve mně ale přetrvává dojem promarněné příležitosti. Ústřední motiv je jedním z témat, která mě vždycky přitáhnou - pohrávání si s vizí budoucnosti a tím, jaká by mohla být za určitých okolností prostě nemůže zklamat. Noomi Rapace hrát umí a je jen škoda, že jednotlivé sestry nedostaly víc prostoru na úkor naháněček s nepříliš výrazným protivníkem, protože než jsem si v nich udělala jasno, už jich vcelku dost stihlo pomřít. Bohužel co ale dle mého názoru selhalo, bylo ztvárnění světa roku 2073 - buď se na to tvůrci měli vykašlat úplně a zaměřit se jen na vztahy v rodině, v uzavřeném bytě a ve strachu z toho, co sestry čeká venku, nebo by se museli sakra víc zamyslet a zapracovat na celkovém pojetí. Těch nelogičností tam na mě bylo zkrátka moc - systém vás sleduje 24 hodin denně skrz náramky, které vidí i to, co si kde koupíte, a chlap zvládne uživit a ošatit sedm děcek a nikomu to není podezřelé? Sestra stihne ostatním převyprávět celý svůj den někdy pozdě večer, a přesto dokážou udržet navenek jediný konzistentně působící život? A ve světě, kde vládne přelidnění a nedostatek surovin, vážně všichni věří, že každý nadbytečný sourozenec čeká někde v kryospánku na lepší zítřky? Diváka okamžitě napadne, co se tak asi ve skutečnosti děje, leč postavy na to při finálním "odhalení" zírají s otevřenou pusou. To tam za celou dobu nebyly žádné konspirační teorie, žádní vzbouřenci? A po odhalení se náhle všechno obrátí, takže systém, který tohle umožnil, nebyl zas tak pevný - a přesto se to udrželo celých 30 let? Do téhle vize jsem se zkrátka příliš ponořit nedokázala. Jen tedy - být Sobota nebo Neděle, které nikdy nemusely do školy a do práce, asi by mě trochu děsilo, kdyby najednou z práce zavolali, že je třeba mimořádně přijít a něco udělat:-)

 • 65%
  5
  0
  1. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3842 bodů)

  Film má dlouhý začátek a potom začne akce, která je na dostatečné úrovni, ale plná značně nelogických věcí. Když tento fakt přehlédneme, tak se vlastně jedná o promyšlený film a příběhově dává dokonce smysl. Finále samotného filmu je mírně nepřehledné, ale dobře udělané. Co se herců týče, tak Noomi je mi silně nesympatická a to, že vlastně ve filmu neexistuje delší prodleva bez ní není úplně uspokojující, ale to je moje věc a proto se to do mého hodnocení nepočítá...
  Takže ve finále máme film, který má dobrý nápad, kvalitní akci, dobrý příběh, ale spoustu nelogických věcí ---> 65%

  Za další chci poděkovat Kinoboxu za projekci zdarma a za poslední bych zabil člověka co dělal titulky (nebudu jmenovat). Pokud to stáhnete, nebo půjdete do kina, tak vám přeji ať máte jiné titulky...

 • 100%
  0
  0
  19. 8. 2018
  Mikik4444 (3172 bodů)

  Za mě... super, doporučuji kdo má rád tento žánr rozhodně zkouknout , Noomi Rapace mám rád jako herečku a líbí se mi, takže sedmkrát jí vidět mi bavilo a film i když má někde chybky, nemá chybu.

 • 65%
  2
  0
  15. 5. 2018
  leafroller (2857 bodů)

  Ani velké těšení, ani originální námět a ani přízeň, kterou chovám k hlavní představitelce, nezabránily zklamání, které pramení z neztotožnění se s hrdinkou. Moje hrdinka totiž byla ona politička, které jako očividně jediné záleželo na budoucnosti naší planety. V tomto rozpoložení jsem byl již jednou a sice u Howardova Inferna. A když potom Naomi pronese poslední proslov filmu, je můj názor zpečetěn. Z druhé strany nutno říct, že nám film poskytl několik témat k diskusi a přemýšlení a proto určitě stojí za vidění. Dám mu ještě jednu šanci.

 • 75%
  2
  0
  30. 11. 2017
  marie-kolarova (2509 bodů)

  Za největší překvapení bych považovala, kdyby hlavní pointa byla jiná, než jak se od začátku nabízela. Wirkola nezklamal. Je to tak, jak všichni tušili. Kupodivu ale nenudí, jen klíčová otázka zní – kolik sester přežije. Scifi málokdy trpí neprůstřelnou logikou, ale tady jsou občas lapsy z totální lenosti vymyslet něco, co by víc sedělo. V systému, kde je pod kontrolou každé mrknutí oka, se bude mýrnyx týrkyns schovávat 30 let sedm (teda šest jich bylo navíc) ženských. Podobně jak třeba když okamžitě lokalizují byt, a pak ho uvnitř prohledávají, jak když Němci lovili nepřátelské vysílačky. Noomi Rapace hraje solidně jednotlivé charaktery, byť mají malý prostor a ze začátku je v nich mírně nepřehledno. V zásadě chytrý nápad, jen škoda, že není víc času na magoření ze ztráty identity. Klidně výměnou za osekání některých stříleček.

 • 100%
  1
  0
  29. 6. 2018
  Rabadi (2258 bodů)

  • sci-fi myšlenka, že je povoleno jen jedno dítě a narodí se sedm identických sester, které se navzájem kryjí a střídají, se mi líbí
  • jeden z lepších sci-fi filmů, které byly poslední léta natočené
  • překvapivě hlavní roli nehraje některá z amerických vizuálně "dokonalých" hereček
  • 55%
   4
   0
   1. 12. 2017
   Pajmen (1203 bodů)

   Předně chci poděkovat Kinoboxu za možnost vidět tento film. Byl jsem na film zvědavý, ale bál jsem se velkeho zklamání, a tak nemusím litovat ztracených peněz. Zážitek to byl docela zábavný. Stále se něco dělo a obzvlášť jsem byl zvědavý na Noomi Rapace v sedmiroli, která se jí také celkem zdařila. Hlavní linka je z mého pohledu originální a držela mě po celý film v očekávání, ale postupem času film ztrácel na kvalitě. Mohou za to odkazy (kopie) známých sci-fi - 1984, Matrixu, Minority Report a Vyměřeného času. Takže ke konci jsem už byl zvědavý jen na to poselství, které nám chtěli tvůrci předat, jelikož poslední půl hodinu už jsem viděl tisíckrát v jiných filmech. A konec byl celkem zvrácený.
   !!spoiler alert!!
   Jedna ze sester se zamiluje a otěhotní. Aby mohla žít se svým partnerem normalní život, musí zradit svých šest sester, tzn. odsoudit je k jisté smrti bez jejich vědomí. Dvě sestry nicméně přežijí. Na úplném konci filmu se tyto dvě dozví o těhotenství jejich zrádné sestry a tím jakoby bylo vše odpuštěno. Což mi připadá zvrácené. Nemůžu se totiž zbavit pocitu, že zrádce je nakonec považována za hrdinku.

  • 85%
   1
   0
   23. 3. 2018
   myllyn (885 bodů)

   zdá se, že mám čím dál rád chytrá sci-fi a když je v tom i akce tím lépe. Noomi je skvělá herečka a všechny sestry jsem dokázal odlišit a každá smrt mě vyrazila dech a nečekal jsem ji a do poslední chvíle jsem netušil která přežije a která ne. vážně skvělý film!

  • 95%
   1
   0
   30. 11. 2017
   tedoun (879 bodů)

   Nádherný film, který v sobě skrývá politické poselství, ano politické poselství Čínské lidové republiky - demografická politika zavedená v ČLR v roce 1979, jejímž cílem je omezit růst populace. Do konce roku 2013 ČLR zabránila podle odhadů narození 400 milionů dětí a tohle najdeme v tomto filmu. Noomi Rapace svojí sedmi roli zvládla báječně, je podle mně herečka budoucnosti. Pro Kinobox moc děkují za pozvánku - dávám 95%

  • 85%
   0
   0
   15. 7. 2018
   Dootys (832 bodů)

   Překvapivě dost povedený utopistický film, nečekala jsem, že se mi bude až tak líbit. Jistě, najde se tam několik nelogických věcí, ale celkově jde podle mě o vydařený snímek. Možná na můj vkus trochu moc krvavý, ale to bylo spíš tím, že jsem tolik krve a úmrtí nečekala. A Noomi Rapace je prostě skvělá, ať si říká každý co chce. Zahrát sedm různých charakterů je obdivuhodné a ona to zvládla na jedničku. A díky Bohu za to, že v dabingu nepřeložili její jména do češtiny XD

  • 70%
   0
   0
   26. 6. 2018
   KajkaFajka (722 bodů)

   Když som išla do kina na tento film tak som vobec nevedela o co tam půjde a musím říct, že som bola velmi milo prekvapená príbehom a i výkonem Naomi Rapace. Která si strihla hned seděm rolí a každá bola iná a něčím zvláštná. Prostě som sa zabavila a ještě som si uvedomila aký bude život až nás tady bude 10 mld.

  • 80%
   0
   0
   4. 12. 2017
   Květka (711 bodů)

   Příběh je zasazen do minulosti, kde je největším problémem vysoká populace, takže přichází změna, jež je velmi drastická a zároveň logická... Film je svým námětem hodně zajímavý, originální (sedm sester a každá se jmenuje podle dne v týdnu) a hlavně poutavý a určitě se u něj nenudíte. Rozhodně doporučuji.

  • 65%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Pozadí příběhu už jsme několikrát viděli jinde. Zápletka bude taky většině lidí jasná cca po 10 minutách. A, že "vrahem je zahradník" bude každému také jasné jakbysmet. I tak ukázal Netflix, že lze natočit solidní sci-fi. Zase je to ta realistická špinavá budoucnost, ve které se lidi nebojí páchat zvěrstva ve jménu "vyššího" cíle. Do toho tady máme Noomi (a to ještě nakopírovanou), která sice není excelentní herečkou, ale tyhle zvláštní role umí dobře. Dokáže být naškrobenou úřednicí, nerdkou u kompu i sexy nezbednicí a člověk jí to prostě věří. Film je jen o ní. Mě se nejvíc líbila ta myšlenka, že i když máte 6 sourozenců každý ví o všech všechno, tak i přesto dokáže mít každý své tajemství. Jejich postupné odhalování je největší devizou filmu. Víc tu raději moc nehledejte. Logické úvahy nad příběhovým pozadím a jednáním lidí do něj zasazeným raději hoďte do koše. Pokud tak ale učiníte, solidně se "pobavíte".

  • 55%
   1
   0
   5. 2. 2018
   mikewin (569 bodů)

   Musím říct, že jsem vzhledem k tématu čekal od filmu výrazně víc. Vize budoucnosti je trošku na úrovni představ z minulého století a příběh samotný vyznívá velice plitce. Velké škoda, dalo se z toho vymáčknout podstatně více. Herecky to bylo zvládnuté dobře.

  • 40%
   2
   0
   5. 3. 2018
   hofmi (532 bodů)

   Prvotní nápad asi ne uplně domyšlený do detailu. Nejhezčí z celého filmu byli asi upoutávky. Děj samotný už pak nijak napínavý. Hlavní hrdinka není úplný ideál krásy a nelíbila se mi ani v akčních scénách. Za mne se film moc nepovedl a už vůbec ne jako sci-fi žánr.

  • 70%
   0
   0
   25. 9. 2018
   Bori02 (374 bodů)

   Solidní sci-fi které ukazuje, že i Netflix může natočit dobrý film. Základní příběh je zajímavý, akce je dobře natočená, ale ve filmu jsou i logické problémy. Ty shazují film dolů. Další problém je hlavní záporák, který není moc zajímavý. I přes problémy to ale je nadprůměrné sci-fi, které stojí za shlédnutí.

  • 90%
   2
   0
   28. 11. 2017
   bLaCk0uT (327 bodů)

   Tak tohle jsem teda nečekal. Že to bude taková naprostá pecka, paráda! Spoustu lidí tu vytýká tu onu stejnou věc a to nelogičnost postav. Hm, já si toho téměř ani nevšiml. Aha, počkat, myslíte ony sestry? Proboha, dyt žili 30 let v jednom stejném bytě, těžko se adaptovali ve společnosti a o to hůř se bránili tomu nekompromisnímu násilí. Našel jsem tu dvě nelogické scény, ale nijak zvlášt mi zážitek ze skvělého počinu nepokazily. Začátek snímku se rozbíhá perfektně, seznámíme se tu s pravidly a prostředím blízké budoucnosti. Poté to začne být zběsilá a napínavá, akční jízda. Po akční stránce je to natočeno celkem dobře, hlavní je, že je krvavá, krutá a nekompromisní. Zíral jsem s otevřenou pusou, jak jedna sestra podruhé začali umírat a to někdy hroznou a nečekaně rychlou smrtí. V akci je tu i pár skvělých nápadů, třeba uříznutí prstu protivníka, nasazení oné sestry na svůj chybějící, aby mohla střílet. Nuda zde rozhodně nehrozí, klidně bych přidal dalších cca 30 min stopáže. Finále je skvělé, má ve finální pointě pár zvratů – všechny dávají rozumnou logiku. I hudba byla vcelku vydařená. Noomi Rapace svojí sedmiroli zvládla výborně – dokazuje mi, že má skvělé charisma a hrát umí. Takže v kostce, jedná se o netypický, nekompromisně Rkový sci-fi film, který brutalitou nešetří, i nějakou tu myšlenku má. Líbila se mi i ta sesterská oddanost, pomáhali jedné druhé, ale moc jich ke konci nezbylo. Během dvou dnů jsem viděl film 2x a mé velké hodnocení se nemění. 100% bych dal, kdyby byl film ještě delší, toť vše.

  • 90%
   2
   0
   28. 11. 2017
   Pepazdepa (269 bodů)

   V Sedmi sestrách je v rámci žánru sci-fi nemálo chyb, ale plně to vynahrazuje velmi dobrá režie, scénář a v neposlední řadě Noomi, která se tady vyřádila a mohla tak ukázat, že hrát umí. I když koncept jednoho dítěte až tak originální není a svět, který nám tvůrci ukázali, nebyl zrovna dobře promyšlený, velmi rád jim to odpustím, protože v tomto příběhu to byla jen kulisa pro jinou pointu. Resp. tady nejde jen o to, zvednout káravě prst a kritizovat společnost. Řeší se neobvyklé rodinné drama, za poněkud akčnějších okolností. Wirkola je hračička, takže některé scény by citlivější divák mohl považovat za parodii Matrixu, ale pořád zůstává mnoho opravdu dobrých a silných momentů, které film nenechají spadnout "jen" do akční sci-fi. Chce se mi napsat, že bych raději zůstal u komornějšího pojetí...ale ne, jsem spokojený s tím, jak to je. Svoje si tak najde přemýšlivý akčňomil, i akční filozofista. Wirkola má velký režíjní potenciál, jen potřebuje někoho, kdo ho nenechá moc uletět. Tady to bylo místy na hraně, ale o tom to je, nedělat tuctové výplachy a nebát se být svůj. Velká spokojenost, dostal jsem víc, než jsem čekal. Kultovní film to nebude a já se na něj nejspíš dlouho podruhé nepodívám, ale i tak...88%

  • 85%
   1
   0
   1. 12. 2017
   tindersticks (221 bodů)

   Díky Kinoboxu jsem se vypravil zdarma do kina, čímž mu děkuji a vybraný film nebyl vůbec špatný. První půlhodina byla trochu rozpačitá, svět v roce 2073 je vytvořen tak trochu neinvenčně až odflákle a po celou dobu z děje vykukuje spousta logických nedokonalostí. Ale zápletka se nakonec ukázala býti poměrně zajímavou, obzvlášt proto, že okamžiku, kdy je na plátně sedm hlavních hrdinek, je těžké odhadnout, jak moc dobře nebo špatně to nakonec celé dopadne. Druhá půlka mě proto poměrně dost bavila, nabízí plnokrevný akční thriller s kontaktním souboji a jejich často nelítostnými konci. Noomi Rapace si tenhle film (v originále případně žertovně nazván What Happened to Monday?) při natáčení určitě dost užila.

  • 55%
   0
   0
   4. 3. 2019
   akela (133 bodů)

   docela dobre

  • 70%
   0
   0
   15. 2. 2018
   stejskal.franti (44 bodů)

   Podobné dystopické ražení vyhledávám a sedmerole Noomi Rapaceové stojí za pozornost. Už jen vystihnout několik charakterově jiných postav v rámci jednoho snímku vyžaduje mnoho úsilí (nejen toho fyzického tréninku v některém případě). jsou zde jisté mouchy, ale to lze odpustit. Dovedu si představit prequel z tohoto prostředí.

  • 90%
   1
   0
   30. 11. 2017
   DeniskaZ (26 bodů)

   precizní záležitost, vynikající a poutavá story, skvělá akce, téměř žádné tupé americké zdlouhavé trapně vyčkávací scény, nechápu jak to natočili, triky nejsou poznat, ale počítače už jsou prostě dnes na úrovni, je to výborné a mohlo by se to snad i stát klasikou, kéž by, protoze tohle se afkt povedlo

  Hodnocení a recenze 7 životů

  72 66 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 70%
  • Pete69 65%
  • michal-marsalek 65%
  • anderiv 70%
  • Manekenthe 90%
  • lenka-fojtova 25%
  • Mikik4444 100%
  • Skalic15 55%
  • leafroller 65%
  • adam-hozza 55%
  všechna hodnocení (91)

  V žebříčcích uživatelů

  14. místo z 568 v žebříčku uživatele Mikik4444
  164. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe