Once Upon a Time in Hollywood (USA)
« další názvy »
USA USA
165 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Blockbuster, Film o filmu, Oscarový, Retro

Obsah

:
V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Sydney Sweeney Margot Robbie Leonardo DiCaprio Brad Pitt Dakota Fanning ...
Premiéra: 15. 8. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tenkrát v Hollywoodu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tenkrát v Hollywoodu myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28161 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tenkrát v Hollywoodu


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  3
  1
  4. 9. 2019
  Brenan88 (45817 bodů)

  Prozatím je pro mne nový Tarantinův snímek filmem roku. Užil jsem si každou vteřinu a na konci jsem si jen povzdechl jak rychle mi to celé uteklo. Těžko napsat něco víc, abych neprozradil nějakou perličku, kterých se ve filmu mimochodem ukrývá obrovské množství. Finále je jen třešničkou na dortu. Dlouho jsem se tak nepobavil. PS: Leo a Brad na hrad!

 • 100%
  0
  0
  22. 11. 2020
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Když se řekne ´Once Upon a Time...´ každého filmového fanouška okamžitě napadne, jak v této větě pokračovat dál, neboť se pod tím schovává několik málo skutečně slavných filmů. Rozhodně tedy není náhoda, že dávný videofanda Quentin Tarantino pojal název svého snímku, jako poctu Hollywoodu, zcela stejně. A je to pocta skutečně ohromná. A to by samozřejmě nebyl Tarantino, aby určité věci nepojal, jako obvykle v určitých kruzích, poněkud kontroverzně. Jeho fantazie, jak už víme, je naprosto bezbřehá, a tak to celkově vypadá tak, jak vypadá. Natočil snímek svým vlastním jedinečným způsobem plný fikce, avšak zakořeněné na skutečnostech. Vlastně je to pojato jako taková nepatřičná satira a pokud se někdo v jistých ohledech cítí pohoršen, povedlo se. Tarantinův rukopis je tedy znát v každé scéně, takže se divák opět dočká uměle protahovaných scén a dlouhých dialogů, při kterých s napětím čeká, co se z oné scény nakonec překvapivě vyvrbí. Nejslavnější scénou z celého snímku asi zůstane ta, kde vystupuje postava Bruce Lee. Může tuto kontroverzi něco překonat? Bruce Lee je coby mistr v bojovém umění znám a tak situaci vyobrazeném v tomto snímku si nedokázal představit nikdo. Tarantino však ano a po filmové stránce se toho prostě nebál. V podstatě je to povedená fikce stejně jako s Adolfem Hitlerem ve snímku ´Hanebný parchanti´ (2009). Ve filmu se fantazii meze nekladou a Tarantino si toho je plně vědom. Děj, plný nejrůznější příběhů a etud, také obsahuje nemalé množství postav a vůbec se v diváckém vnímání nepletou, což už tento fakt vykazuje profesionální zručnost. Výprava snad už lepší být ani nemohla. Vizuální stránka konce šedesátých let je tak věrná, že by jeden i věřil, že se všichni posunuli v čase a v té době skutečně natáčeli. K tomu výborný soundtrack a skvělá kameramanská práce, díky čemuž je zachycena veškerá podstata věci. Po prvním shlédnutí se může divák krapet tvářit kysele, ale po druhém s určitým odstupem už více uchopí tu správnou podstatu. Tarantino, právě jako videofanda, si možná tohle natočil především pro sebe, neboť se baví nejrůznějšími žánry. Svým způsobem se tak obklopil vzpomínkami na filmovou minulost. A nakonec, proč ne. Snímek pro někoho těžkopádný, ale jinak mistrovské filmové dílo, které musí, stejně jako každý jiný film, teprve uzrát.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Pete69 (21186 bodů)

  Pro mě osobně spíše zklamání. Přesto, že film hodnotím na 80%, čekal jsem prostě více.. Tvorbu Tarantina totiž miluju.. Skvělý Brad Pitt, který dokonce mírně zastínil taktéž výborného Lea DiCapria. Skvělé zpracování a atmosféra doby, do které je děj zasazen. Neuvěřitelné interiéry i exteriéry.. pomalejší tempo a trošku odfláknutý konec. Hezký snímek, ale těšil jsem se ,že dám po dlouhé době 100%.. takové nadšení se nekoná.

 • 100%
  1
  1
  2. 9. 2019
  Sheldon (16026 bodů)

  Tenkrát v Hollywoodu je film, jehož jsem cílovou skupinou. Věděl jsem to od počátku a hned na začátku přiznám, že z posledních filmů se mi od Tarantina mnohem víc líbil western Osm hrozných a Nespoutaný Django, než Hanebný pancharti. Tenkrát v Hollywoodu je Tarantinův nejdospělejší film a pro mě i jeho film nejlepší, který překonal i Pulp Fiction. V mých očích ano.

  Pokud jsem si při sledování vybavil nějaký film, tak to byl La La Land. Chazellova čistá pocta filmařině a hollywoodskému muzikálu je v podstatě jednička k dvojce Tenkrát v Hollywoodu. Pokud máte tento druh filmařiny rádi, tak budete nadšení. Vybavím si ještě nekompromisní vizi Jackie s Natalie Portman, která je rovněž naprostým mistrovským dílem v zachycení doby.

 • 95%
  4
  1
  15. 8. 2019
  lamps (14894 bodů)

  Láska na první dobrou. Nejen proto, že jsem od samého začátku pociťoval, že svou náturou a dobovým zasazením jde o snímek přesně pro mě, jsem se půl projekce přiblble usmíval a zbytek nahlas smál. Tarantinův love letter filmovému průmyslu má zájem o vlastní postavy ve stylu Jackie Brown a stylizované historické reálie, v nichž vůbec nemusíte mít takový přehled, aby vás jejich podvratnost a odlehčenost upřímně pobavila. A byť je ve finále zábavnější právě ta reflexe skutečných podnětů než vývoj postav, příběh stejně tvoří nenudící a formálně vypilovaný obrázek především doby, její nakažlivé uvolněnosti a statusu starších, kteří s mladou generací vedou otevřený boj o místo na výsluní. Margot Robbie jako symbol pohodlné neuvědomělé hvězdy k zulíbání, DiCaprio ve svém živlu a Pitt v dost možná životní roli, kradoucí si každou svou scénu pro sebe. Boží soundtrack podtrhující atmosféru a závěr, v jaký jsem si neodvažoval doufat ani v těch nejmokřejších cinefilních snech. Třikrát do kina bude málo.

 • 90%
  2
  1
  23. 8. 2019
  JosefTomas (8689 bodů)

  Mé obavy se rozplynuly po úvodních titulcích. Tarantino je tímto filmem opět na vrcholu svých sil a servíruje vizuální bombu, která má nejlépe napsané postavy za celou dobru kariéry (Brad Pitt nebyl nikdy víc cool). Pokud máte filmová 70. léta v malíku, čekají na vás velmi hezké odkazy na tehdejší dobu, včetně pár cameo rolí, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Ten zbytek ale i tak dostane velmi dobrý film, kde se prohlubuje vztah hlavních hrdinů a finální katarze je jen třešničkou na dortu. Tarantino prostě umí a ti, co mu nevěřili, byli velmi skeptičtí.

 • 65%
  0
  0
  7. 12. 2019
  squirrelpool (6947 bodů)

  Na Pitta s DiCapriem se bezva kouká. To beze sporu. Jsou to vynikající herci. Jinak celkem o ničem. Nejsem fanoušek Tarantina ani adorant Hollywoodu, takže jsem se spíš nudil. Konec pobavil i znechutil.

 • 60%
  1
  1
  3. 9. 2019
  Schneefee (4264 bodů)

  Nejsem uplně Tarantinofil, ale na tenhle snímek jsem se celkem těšila. I přes velmi pozvolný začátek, který krásně vykreslil atmosféru doby, jsem se nenudila. Krásně vygradovaný konec byla už jen třešnička na dortu. A opět se mi líbí soundtrack.

 • 75%
  3
  0
  25. 8. 2019
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Hollywood podle Tarantina. Vztah mezi ústřední dvojicí funguje dokonale a Tarantino dobře zvládá i psychologii obou postav. DiCaprio jako herec, který zrovna nedostává oslnivé nabídky, a proto se utěšuje alkoholem, a stále lehce nad věcí Pitt, který jako kaskadér žádným ústupem z hvězdné slávy netrpí. Sharon Tate je pak milým protipólem DiCapria, začínájící herečka, za kterou nabídky přichází, a ona je udivena sama sebou, že zvládá víc, než sama od sebe čekala. Strašně milá postava. Film jako celek před tu příšernou stopáž nijak zvlášť nenudí, protože drobné epizody tvoří pozitivní celek. Tarantino vzdává poctu klasickým hrdinům, kteří se to umějí vyřídit rychle a po našem, a z toho důvod je nějak vysazen cizorodým prvkům představovaným asijskými bojovými uměními. Samozřejmě ještě víc je nabroušen proti hippies. Většině recenzí uniká jeden detail. Charles Manson, k němuž film průběžně odkazuje, nebyl hippies. Byla to šéf sekty, která chtěla rozpoutat násilí. Tarantino však neřeší nuance fungování sekty, on je nabízí svoji verzi světa, jak si jej pamatuje a jak jej miloval.

 • 70%
  0
  0
  1. 10. 2019
  stantheman (2398 bodů)

  Tenhle film mě zajímal především z toho úhlu , jak se vypořádá s vraždou Polanského manželky S.Tate.....a přiznám se že řešení jaké nalezl Tarantino mě pobavilo. Možná proto se mi zdálo , že se vše odvíjelo od konce , čili od toho co se událo na konci filmu . Takže podůle mne Tarantino vymyslel konec a pak jen přistavěl celý film od začátku....ale to není důležité. Každopádně důležitý je výsledek , který pro mne nebyltak zajímavý , jako předchozí režisérovy počiny.

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Tak takhle si představuji skládání pocty něčemu o opravdu milujete a Tarantino jednoduše klasický Hollywood opravdu zbožňuje. Kromě toho je ale celý film jednou velikou lží, ale nebojte se, neprozradím vám, v čem samozřejmě tkví, ale pokud jste sledovali propagaci filmu, možná už tušíte, kam mířím. Samotným středobodem filmu je duo DiCaprio a Pitt, které je perfektní a jejich dějové linky jsou na celém filmu bezpochyby nejzajímavější. Margot coby Tateová se tu moc neohřeje a nemáme ani pořádně šanci se s ní nějak hlouběji seznámit a tak je to i s ostatními postavami.Tarantino film ale opět mistrovsky zrežíroval a snímek je jako obvykle založen na interakcích jednotlivých postav. Je to Tarantinův nejlepší film? Nikoliv, ale určitě se na něj znovu rád podívám. 85%

 • 90%
  1
  0
  27. 8. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Po dlouhých deseti letech se Tarantino konečně vrací do 20. století s poklidným, ale naprosto okouzlujícím stylem. Pokud jste už pár Quentinovo filmů viděli, asi víte, že jeho snímky většinou příliš nesledují nějakou klasickou filmovou strukturu, jedou si prostě podle svého na základě parádního scénáře a charakteristické režie, která snad nikdy neomrzí. Tenkrát v Hollywoodu se ze všech Tarantinovo filmů nejvíce podobá filmografii Jima Jarmusche - je to film, který nemá nějaký velký děj nebo zápletku. A vůbec to nevadí. Je to prostě jen pohodová, kvalitně napsaná a skvěle natočená jízda. Z jeho předchozích filmů bych to možná nejvíc přirovnal k Jackie Brown. DiCaprio a Pitt senzační. Jedna z nejlepších bromance za posledních několik let. A Margot Robbie jako Sharon Tate k sežrání. (Při scéně v kině jsem se musel culit.) Zcela ale chápu, proč to některé lidi nudilo a byli z toho zklamaní. Tenkrát v Hollywoodu je mimo jiné Tarantinův nostalgický návrat do filmového světa konce šedesátých let, ve kterém se představí mnoho skutečných osobností. Na lidi, kteří o té dané době příliš mnoho neví (a teď myslím nejen z filmového, ale i z historického hlediska, zejména události kolem Sharon Tate a Mansonovo famílie), to nemusí tolik zapůsobit a kouzlo některých scén prostě nepochopí. Plus mnoho lidí na film určitě půjde s tím, že když je to Tarantino, bude tam hodně krve, násilí a sprostých slov. Jako jo. Sice tam vše najdou, ale ne v takové míře, jak by si představovali. Určitě doporučuji udělat si nějakou rešerši o té době, film si pak možná víc užijete. Celkově strašně pohodová a vtipná podívaná s několika hustě napínavými momenty a božím finálem, u kterého budou dlouholetí Quentinovo fandové s úsměvem přikyvovat.

 • 80%
  0
  0
  13. 11. 2019
  beseda (1919 bodů)

  Pohodový letní film, odpočinkový, divácky nic náročného. Závěr filmu dokonalý. Tarantino prostě točí co ho baví a kritiky si může strčit za klobouk (hlášky ve stylu "natočil si film pro sebe" atd.). Člověk na to nevzpomíná ještě několik týdnů po projekci (jako např. u Nespoutaného Djanga, nebo Hanebných Panchartech), ale rád se na to podívá s partičkou kamarádů u pivka :-) Hodnocení: 80%. Viděno: 06.09.2019 (kino).

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  Tenhle film asi úplně nebyl pro mě... Ano popkultura v Americe je z toho jasně cítit.. Miluji Tarantinovu tvorbu,takže i když sem byl trochu zklamaný, ale to je jenom můj problem, pořád je to slušná podívaná, a, finále bylo tak dokonale že na něj prostě nemohu zapomenout

 • 60%
  3
  0
  20. 8. 2019
  Pajmen (1203 bodů)

  Budu mírný ze dvou důvodů. (1) Tarantinovky mám rád a (2) každý jeho film mě na první zhlédnutí spíše nudil. Tak tedy, sledujeme zde uvadající kariéru westernového gangstera ve středním věku Ricka Daltona, který má jisté problémy se životosprávou a nemůže pořádně rozvinout svůj herecký potenciál. Jako zrcadlo je postavena Sharon Tate, jež je krásná, mladá, úspěšná a díky manželství s jistým režisérem má i slušné konexe do hollywoodské smetánky. Shodou okolností jsou navíc Rick a Sharon sousedé. Hlavní zápletkou má na první pohled být, jak se herec na hraně popere se svým osudem.

  Mít film kratší stopáž, určitě by měl i větší spád. Takto se zdá být film roztahaný a první dvě hodiny divák vlastně neví, co je hlavní zápletkou. Já osobně z toho celkově mám pocit, že Tarantino chtěl především zachytit skutečnou realitu konce 70. let, čemuž je věnována veškerá pozornost přes věrohodné kulisy, kostýmy a také herecké výkony. Na druhou stranu do filmu vstupují scény, které s realitou nemají nic společného. Jsou to spíš Tarantinovy idylické představy o tehdejší době. Vzhledem k tomu, že se film odehrává během dní Mansonovského masakru, na nějž tu jsou odkazy a celá atmosféra je tomu přizpůsobena, není to film podle skutečných událostí. Podobně jako u Hanebných panchartů, i zde Tarantino hýbal s historií a opět ve stylu černého humoru a brutality.

  Celkově mi film přišel rozkročený a bohužel to dojem dost pokazilo. Když se podívám na výčet hvězd hereckého obsazení, potenciál námětu a umu Tarantina, tak výsledek je pod svým potenciálem.

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Tomas_313 (1173 bodů)

  Možná předposlednímu Tarantinovu filmu nelze upřít pár brilantních scén sjednocených pod společným jmenovatelem v podobě Brada Pitta: Boothova žena, LSD, návštěva ranče s Pussycat. V opozici k nim pak vyčnívá kontroverzní scéna s Brucem Lee, kterou jeho dcera Shannon Lee odsoudila jako nactiutrhání (slušně řečeno). A nutno dodat, že právem. Je až s podivem, jak Tarantino uctivě vykresluje Sharon Tate a zároveň se lacině vysmívá legendě bojového umění.
  Občasně zmiňovanou samolibost v souvislosti s Tarantinem jsem dříve hodnotil jako lichou výtku, v tomto případě se s ní ztotožňuji. Jeho výsostná reputace mu nárokuje právo uchopit jakékoliv téma po svém, což se u Tenkrát v Hollywoodu negativně projevuje jako ztráta sebereflexe.

 • 70%
  0
  0
  1. 10. 2019
  brcolka (1044 bodů)

  Hele jako nevím co si o tom mám myslet. Člověk na to kouká a pořád čeká, že se něco stane a pořád nic a pak najednou prd a deset minut akce a je po všem. Takže úplně nevím co si o tom mám myslet. Takže asi dobré výkony hlavních hrdinů ale celkově mě to moc nebavilo

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Innuendo (908 bodů)

  No, tak je to klasický Terantino, není to klasický Tarantino? Ale je, svým Tarantinovsky laskavým způsobem po většinu stopáže a nekompromisním způsobem posledních deset minut. Dívejte se a kochejte, není tomu co vytknout. Určitě také zvládne více projekcí.

 • 70%
  3
  1
  14. 9. 2019
  lukasopicasso (889 bodů)

  Tarantinovu tvorbu nijak neobdivuji, spíše naopak, ale líbí se mi jeho zápal a jasně zřetelný tvůrčí rukopis. Takto bych pro začátek shrnul můj vztah ke Quentinově produkci, která mě po dlouhá léta nechávala zcela chladným. To však o Once Upon a Time... in Hollywood říct nemohu, ale zároveň to s tímto dítkem není tak jednoduché, jak by se zprvu mohlo zdát. Když pomineme herecký koncert Brada Pitta, pohádkové reálie retroHollywoodu a typicky tarantinovské famózní finále, zbyde nám jen v jistých momentech útrpně dlouhá a prázdná onanie tvůrčího ega nad šedesátkovým filmovým průmyslem, která se sice může pyšnit vskutku brilantní filmařinou, ale při absenci motivací mnoha důležitých postav (Manson Family) a vlastně čehokoli, co by se dalo považovat za děj, to v podstatě vyznívá absolutně do ztracena. Přejdeme-li realitu, je mi někdo schopný vysvětlit, jaké opodstatnění v ději má Sharon? Dívá se na to skutečně hezky, ale to je tak všechno… Je tedy jen na vás, jestli vám to stačí nebo pro jistotu raději sáhnete po divácky přijatelnější produkci. Již několikrát jsem měl chuť překliknout na lepších 60%, ale při vzpomínce na již zmíněné geniální finále (plamenomet!!!), které se zapíše do historie zlatých filmových okamžiků (stejně jako legendární ušní amputace z jistých Gaunerů), si říkám, že to tomu magorovi z videopůjčovny pro tentokrát odpustím. Slabších 7/10

 • 80%
  0
  0
  3. 9. 2019
  martin-kubista (798 bodů)

  Na tenhle film jsem šel docela nepřipraven, takže mi asi uniklo dost návazností na historii, kolem které se děj točil. Také nejsem úplně skalní fanoušek Tarantina a musím přiznat že několik jeho filmů jsem zatím ani neviděl. I tak jsem vydržel sledovat plátno bez kouknutína hodinky celé skoro tři hodiny v kuse. Herecké výkony jsou podle mě hodně dobré. Ze začátku je děj trochu utahaný, ale to se dalo i čekat a film tím nijak netrpí. Trochu jsem ho srovnával s Pulp Fiction, ale ten je zatím u mě nepřekonaný.

  • herecké výkony
  • trochu utahané na začátku
 • 5%
  0
  2
  20. 2. 2021
  sugi (742 bodů)

  ztráta času - horší jak Pulp Fiction

 • 65%
  1
  0
  3. 9. 2019
  Pája DJ (680 bodů)

  Devátý film Quentina Tarantina opět ukazuje režisérovu odlišnou polohu s filme, který chce vyjádřit poctu Hollywoodu konce šedesátých let a nechvalně známe rituální vraždě těhotné partnerky Romana Polanskeho. Tarantino opět rozehráva zajímavou partii několika samostatných osudů, které se ve vrcholnou chvíli střetnou v jednu. Bohužel jsem čekal od filmu poněkud více a řada odkazů na filmy šedesátých let mi utekla. I tak skvělé herecké výkony.

 • 60%
  1
  0
  3. 9. 2019
  Judinka (627 bodů)

  Oproti vysokým očekáváním vyvolaným nadšenými recenzemi jsem byla bohužel spíše zklamaná. Předchozí film Quentina, Osm hrozných, se mi ve srovnání s tímto kouskem líbil mnohem více. Scény z natáčení westernových seriálů Leonarda jsou nekonečné. Oproti jiným filmům Tarantina jsem zde postrádala humor, který se zde objevoval spíše v náznacích. Oba hlavní mužští hrdinové podávají ve svých rolích skvělý výkon, ale obávám se, že bez poměrně důkladné znalosti americké dobové filmografie člověk jen tupě zírá a snaží se pochopit, o čem, že to jako má být (tím ovšem nemyslím velké finále). Neskutečné množství indicií a narážek, které by svojí precizností stály za ocenění, prostě běžnému neamerickému divákovi uniká.

 • 85%
  0
  0
  12. 2. 2020
  mikysrba (432 bodů)

  Devátý film Quentina Tarantina dopadl asi tak, jak jsem si představoval. Na ty jeho největší hity mu něco málo schází, na druhou stranu v porovnání s většinovou dnešní filmotvorbou se to pořád vyhřívá na absolutním vrcholu kinematografie, to bezesporu. Musím ale uznat, že bez hlavní herecké dvojky Pitt - DiCaprio by film dopadl nejspíše hůře, co se týče diváckého přijetí. Oba ztvárnili své postavy přímo excelentně, každé jejich počínání na obrazovce jsem si prostě a jednoduše užíval plnými doušky (kdybych i přesto měl vybrat jednoho, tak volím Pitta.......jeho role bezstarostného kaskadéra se mi neskutečně zamlouvala). I vedlejší postavy nezůstaly stát někde v rohu jako na hanbě, takové scény s Brucem Lee či se Stevem McQueenem si budu dlouho pamatovat. O příběhu jsem věděl základní informace, tudíž mě zajímalo, s jakým svým twistem přijde QT na konci. Jako.....závěrečná patnáctiminutová sekvence stojí za to, to je pomalu to nejživočišnější, co jsem u tohoto režiséra za celou jeho tvorbu zažil, bylo jasně vidět, jak tento epilog Tarantino užíval a konečně zde mohl zařadit svůj nestandardní styl násilí. Paráda. Silné čtyři hvězdy. Za mě dávám 85 %

 • 90%
  1
  2
  28. 8. 2019
  KoubikTK (387 bodů)

  Atmosférická a pestrobarevná jízda s výborným soundtrackem a skvělým hereckým obsazením. Dokonalé finále je třešničkou na pěkně chutném dortu. Celkově jsem se náramně bavil, a u druhé projekce dokonce více. Můj detailnější komentář na mém profilu na ČSFD.

 • 70%
  1
  0
  3. 9. 2019
  mil78 (384 bodů)

  Tento film nepatří mezi to nejlepší od QT, ale rozhodně zaujme udrží vaši pozornost až do konce.Ten mimochodem patří mezi to nejlepší co kdy Tarantino natočil.
  Di Caprio je jako vždy výborný, ale ještě o kousek lepší je tentokrát Brad Pitt.
  Příjemné retro s fantastickým závěrem. Nic víc, nic míň.

 • 10%
  2
  3
  26. 8. 2019
  ZaS (374 bodů)

  Pokud má tento film nějakou aspiraci na 'top' umístění, tak jedině v kategorii promarněná šance. Řemeslně je sice celkem dobře zpracovaný a hvězdně obsazený, ale to je jen skořápka obsahující prázdno. Naprosto chybí nějaká nosná myšlenka. Přitom vraždění na Cielo Drive, je velmi silným tématem, které by i průměrný režisér dokázal přetavit ve velmi zajímavý film a to bez ohledu na žánr - dá se z toho vytřískat mysteriózní linka stejně jako hororová o životopisném pohledu nemluvě. Co vypadlo z Taranina? Lejno!
  Pokud mě tedy film vůbec něčím oslovil, pak je to téma kariérní krize, kterou celkem dobře vystihli oba hlavní hrdinové. V tomto ohledu je Tarantino uvěřitelný, protože se stejnými pocity se zjevně potýká.

 • 85%
  0
  0
  4. 9. 2019
  speedy009 (260 bodů)

  Tenkrát v Holywoodu je film, ktorý ma trošku desil svojou minutážou, ale aj keď to nebol úplne typický Tarantinovský kúsok, vďaka skvelým výkonom Pitta a DiCapria, fakt bavil celú dobu. Záverečná polhodina, už klasika :) Zaujímavý bol dojem po skončení filmu, kedy sa človek zamyslí nad skutočnými udalosťami a aké by to bolo, keby sa to v realite skončilo ako v tomto filme

 • 95%
  0
  0
  4. 9. 2019
  taliz (257 bodů)

  Nejlepsí Tarantinovka ever a sám mistr v nejlepší formě. Je tam proste vse smích, krev, pot, super dialogy. U koho jiného můžete říct, že se nahlas směje celé kino, když probíhá na plátně naprosto brutální násilí? Tohle mu prostě nikdo neodpáře a nikdo to neumí tak jako on. Once upon a time in Hollywood musí nadchnout všechny ty, kteří milují film. A když říkám milují, myslím tím doslova milují. Protoze tady je autorská láska ke všemu a všem z té doby, plus něco extra navrch. Mluvit o novém počinu Tarantina je stejně ošemetné, asi jako jít na něj s očekáváním, že vám naservíruje to, co jste od něj zvyklí dostat. Ano i ne. Jen tentokrát onanování nad svou jedinečností a genialitou ustoupilo do pozadí a zůstala čistá láska. Až do posledního finále, kde si pan mistr opět plní svůj i náš mokrý sen. Nádherné postavy všech včetně psa, který zde není jen pro finální pobavení, ale i plnohodnotná osobnost ve filmu. Těším se na druhé, třetí, čtvrté... shlédnutí, kdy si budu užívat maličkostí a už teď vím, že se budu usmívat dopředu. Je to víc jak dvanáct hodin, co jsem film viděl a stále hezky doznívá a stále mám ten přiblbe spokojenej výraz.

 • 100%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Morra (235 bodů)

  Tatantino mne úplně převezl. Od filmu jsem něco očekával, ale to co jsem nakonec dostal bylo zcela jiné a lepší. Leo předvedl jeden z nejlepších výkonů, ale Brad ho tentokrát strčil do kapsy. Hodně se tu mluví o geniálním finále, ale málo se mluví o tom jaký filmový skvost mu předchází. O geniální režii snad ani psát nemusím. Už se těším na další snímek.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Tenkrát v Hollywoodu

77 81 ?
jak hlasovat?
 • HanO 85%
 • Angelus 90%
 • RadimH 70%
 • Crreed 45%
 • Reacherjack2016 90%
 • Mrykodaj 80%
 • Liška77 50%
 • Kubys Fencl 85%
 • cerfik 100%
 • Lovecour69 90%
všechna hodnocení (179)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 5 v žebříčku uživatele KoubikTK
10. místo z 21 v žebříčku uživatele Renfield
149. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus
10. místo z 14 v žebříčku uživatele Fandysek