Once Upon a Time in Hollywood (USA)
« další názvy »
USA USA
165 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Sydney Sweeney Margot Robbie Leonardo DiCaprio Brad Pitt Dakota Fanning ...
Premiéra: 15. 8. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  2
  0
  15. 8. 2019
  lamps (13052 bodů)

  Láska na první dobrou. Nejen proto, že jsem od samého začátku pociťoval, že svou náturou a dobovým zasazením jde o snímek přesně pro mě, jsem se půl projekce přiblble usmíval a zbytek nahlas smál. Tarantinův love letter filmovému průmyslu má zájem o vlastní postavy ve stylu Jackie Brown a stylizované historické reálie, v nichž vůbec nemusíte mít takový přehled, aby vás jejich podvratnost a odlehčenost upřímně pobavila. A byť je ve finále zábavnější právě ta reflexe skutečných podnětů než vývoj postav, příběh stejně tvoří nenudící a formálně vypilovaný obrázek především doby, její nakažlivé uvolněnosti a statusu starších, kteří s mladou generací vedou otevřený boj o místo na výsluní. Margot Robbie jako symbol pohodlné neuvědomělé hvězdy k zulíbání, DiCaprio ve svém živlu a Pitt v dost možná životní roli, kradoucí si každou svou scénu pro sebe. Boží soundtrack podtrhující atmosféru a závěr, v jaký jsem si neodvažoval doufat ani v těch nejmokřejších cinefilních snech. Třikrát do kina bude málo.

 • 90%
  0
  0
  23. 8. 2019
  JosefTomas (6071 bodů)

  Mé obavy se rozplynuli po úvodních titulcích. Tarantino je tímto filmem opět na vrcholu svých sil a servíruje vizuální bombu, která má nejlépe napsané postavy za celou dobru kariéry (Brad Pitt nebyl nikdy víc cool). Pokud máte filmová 70. léta v malíku, čekají na vás velmi hezké odkazy na tehdejší dobu, včetně pár cameo rolí, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Ten zbytek ale i tak dostane velmi dobrý film, kde se prohlubuje vztah hlavních hrdinů a finální katarze je jen třešničkou na dortu. Tarantino prostě umí a ti, co mu nevěřili, byli velmi skeptičtí.

 • 60%
  1
  0
  20. 8. 2019
  Pajmen (1093 bodů)

  Budu mírný ze dvou důvodů. (1) Tarantinovky mám rád a (2) každý jeho film mě na první zhlédnutí spíše nudil. Tak tedy, sledujeme zde uvadající kariéru westernového gangstera ve středním věku Ricka Daltona, který má jisté problémy se životosprávou a nemůže pořádně rozvinout svůj herecký potenciál. Jako zrcadlo je postavena Sharon Tate, jež je krásná, mladá, úspěšná a díky manželství s jistým režisérem má i slušné konexe do hollywoodské smetánky. Shodou okolností jsou navíc Rick a Sharon sousedé. Hlavní zápletkou má na první pohled být, jak se herec na hraně popere se svým osudem.

  Mít film kratší stopáž, určitě by měl i větší spád. Takto se zdá být film roztahaný a první dvě hodiny divák vlastně neví, co je hlavní zápletkou. Já osobně z toho celkově mám pocit, že Tarantino chtěl především zachytit skutečnou realitu konce 70. let, čemuž je věnována veškerá pozornost přes věrohodné kulisy, kostýmy a také herecké výkony. Na druhou stranu do filmu vstupují scény, které s realitou nemají nic společného. Jsou to spíš Tarantinovy idylické představy o tehdejší době. Vzhledem k tomu, že se film odehrává během dní Mansonovského masakru, na nějž tu jsou odkazy a celá atmosféra je tomu přizpůsobena, není to film podle skutečných událostí. Podobně jako u Hanebných panchartů, i zde Tarantino hýbal s historií a opět ve stylu černého humoru a brutality.

  Celkově mi film přišel rozkročený a bohužel to dojem dost pokazilo. Když se podívám na výčet hvězd hereckého obsazení, potenciál námětu a umu Tarantina, tak výsledek je pod svým potenciálem.

 • 90%
  2
  0
  15. 8. 2019
  Marhul28 (165 bodů)

  Musím se přiznat..... doteď jsem neviděl ani jeden film od Tarantina, maximálně pár scén a podobně, ALEEEEE....
  14. 8. se vše změnilo. Vyšel jsem z kina a byl neskutečně rád za to, co jsem zažil. Už dlouho jsem neviděl film, který by mě tak pobavil, potěšil a ještě nevím co po snad úplně všech stránkách.
  Cast DiCaprio-Pitt-Robbie-AlPacino-Olyphant je snad to nejlepší co jsem kdy pospolu takhle viděl + malá ,,herečka herečky" ve ,,dvoužidlové" scéně mě i tak trochu dojala, vážně klobouk dolů. Hlavně bych tu rád vytyčil DiCapriovo ,,hraní filmu ve filmu" v Saloonu + ,,du-du-du-du-du-du-du...FUCK!!" , tím mě úplně dostal do kolen :D.
  Pitt i DiCaprio si zaslouží přinejmenším nominaci na Oscara.
  Celý film jsem se jakoby vnitřně usmíval, byl jsem jednoduše šťastný že na něm po tom hypu kolem konečně jsem, a dámy a pánové, VYPLATILO SE. Kamera dokonalá, postavy skvělé napsané, retro-hudba....
  Za mě minimálně 90%,
  Tento film mě opravdu nalákal, abych si všechny Tarantinovky shlédnul, a to také udělám, to mi věřte.
  A pro pana Tarantina? Za mě obrovský potlesk, který jsem mu daroval i na konci filmu...
  Já osobně si tenhle film MUSÍM MINIMÁLNĚ na Blu-Ray pořídit, hlavně tedy v té fyzické podobě.

76 76 ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 90%
 • ZaS 10%
 • puposlav 75%
 • Bemiurg 75%
 • Mika03 100%
 • zlatoritir 100%
 • Morfeus82 95%
 • lukas 75%
 • viktoriaplzen 85%
 • Pajmen 60%
všechna hodnocení (27)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: